Životní styl

Body Piercing- zajímavá fakta o historii tohoto umění

tělo piercing nos příběh fakta šperk kus

Že Piercing může být nejen krásná, ale i nebezpečná. Zde se dozvíte více o rizicích, která se za tím skrývají, a poté se rozhodněte, zda je to pro vás to pravé. Co je lepší než dobře tónovaný ženský žaludek? No, dobře tónovaný žaludek s piercingem na pupku, samozřejmě! Před několika lety byl piercing považován za něco negativního, protože jej nosili většinou jen pankáči a homosexuálové. Ale to už dnes neplatí. Z tohoto důvodu je také důležité, abyste o tom byli dobře informováni. Tento článek vám řekne vše, co o tom potřebujete vědět Piercing měli byste vědět: postupy, rizika a péči, kterou byste měli zaručit na tělové šperky po propíchnutí. Ale teď pár faktů o historii piercingu:

Body piercing – již známý před více než 5000 lety

ucho moderní nápady populární mladí lidé žena

Slovo „piercing“ pochází z angličtiny a doslova znamená „probodnout“. Body piercing se mezitím etabloval jako metoda zkrášlování těla, nebo jinými slovy jako body art. Moderní lidé věří, že s piercingem vynalezli něco nového. Ve skutečnosti je historie piercingu velmi dlouhá, protože se jedná o starodávné umění. První fakta jsou známá už z dob před více než 5000 lety Piercing byla součástí historie mnoha starověkých národů a kultur. Patří sem Egypt, Římská říše, dále Aztékové, Mayové, Inkové a další kmeny. Piercing vždy hrál jinou roli. Pro někoho to byl znak nadvlády, pro jiného náboženský symbol nebo prostě ozdoba těla. Historie piercingu ukazuje, že se jedná o starodávný rituál, který existuje po tisíciletí a má v každé kultuře své vlastní tradice. Pokud si tedy myslíte, že propíchnutí těla je něco divného a inovativního, nebojte se. V dnešní době je navíc náš pocit bolesti zmírněn díky různým anestetikům a lékům proti bolesti, stejně jako profesionálním piercingům. Poslední jmenovaní jsou ti v piercingovém studiu, kteří propichují různé části těla.

Body Piercing – informovat předem je důležité

tělo bříško motýl krásné elegantní šumivé kameny

Ale dost s historií piercingu. Co je to vlastně piercing dnes? Můžete to vidět jako způsob mluvení nebo dokonce jako druh sexuální stimulace. Lidé různých věkových kategorií používají piercing jako symbol své psychologie, svého osobního sebeurčení, nezávislosti, příslušnosti k různým společnostem a samozřejmě svých módních preferencí. Jinými slovy, piercing má pro každého jiný význam. Někomu to připadá nechutné, někomu to připadá neuvěřitelně skvělé. Každý se rozhodne sám. Pokud patříte do druhé skupiny, znalost historie piercingu však nebude stačit. Než si necháte propíchnout jakoukoli část těla, seznamte se se všemi tvary, riziky a hygienickými opatřeními poté. Přeci jen to funguje s Piercing o tom, stát se krásnější a neskončit s ošklivou jizvou.

piercing nail design elegantní ornament hvězda nápady

žena nos stylové malé nenápadné nápady na šperky

Oblíbené a originální typy piercingů a jak se jim říká