Životní styl

Aktivní v létě: Tyto neobvyklé koníčky vyplňují váš volný čas

Nemusí to být vždy nudné pletení. Určitě byste rádi ve svém volném čase něco zažili a ne vždy vedli jen stejný monotónní život. Je tedy čas na koníček, ale ne jen tak ledajaký, měl by být maximálně šílený. Někomu může být příjemné být trochu sportovnější a jinému se líbí být venku v přírodě. Vše závisí na vás, co budete v létě dělat s volným časem.

Zalít

Nápady na letní aktivity pro dospělé pádlování

V létě se každý rád ponoří do horkých teplot. O to lépe, když strávíte více času ve vodě nebo na vodě. Nejde však vždy o plavání. V našem případě vás navede na loď nebo palubu.

Jízda na kajaku / kánoi

Pokud se například rozhodnete jet na léto jako koníček na kánoi nebo na kajaku. Pádlování je vhodné jak pro začátečníky, tak pro pokročilé. Velkou podmínkou však je, že můžete dobře plavat.

na léto se jako koníček rozhodněte vyrazit na kánoi nebo na kajaku

K tomu samozřejmě potřebujete správné vybavení, například loď s příslušnými pádly. Nejprve si můžete jednoduše půjčit vybavení, abyste si mohli vyzkoušet tento vodní sport. Pokud se věci stanou vážnějšími, můžete si pořídit vlastní vybavení. Zpravidla je vhodné mít velký sklep nebo alternativně jeden Skladovací místnost k pronájmu. Tam pak máte kdykoli přístup k uloženým položkám, stejně jako ve svém vlastním suterénu.

Výhodou kanoistiky nebo jízdy na kajaku je, že je procvičena celá horní část těla. Pádlováním můžete vytvořit dobrou rovnováhu, zejména při bolestech zad, a stabilizovat odpovídající svaly. Čerstvý vzduch je také dobrý pro mozek a oběh. V celém Německu je kánoe možná na různých řekách nebo říčních úsecích. Pokud vás to zajímá, měli byste si předem udělat průzkum online.

surfování

Letní outdoorové aktivity se naučte surfovat

Podobně jako u kanoistiky je zde nejdůležitější to, že umíte dobře plavat. Protože tady se ještě rychleji stane, že si půjdete „zaplavat“. Speciální školy surfování nabízejí vhodné kurzy surfování u jezer nebo u moře. Vybírat můžete mezi takzvaným surfováním a windsurfingem. U posledně jmenovaného získáte pohon z plachty, která je připevněna k desce. Oproti tomu vás při surfování, jak název napovídá, unáší vlna. Zvláště na začátku je důležité, abyste si vybrali vlny, které nejsou příliš velké.

Surfing je velmi komplexní sport, který zpochybňuje celé tělo. Na surfování byste se však měli připravit s posilováním, abyste se vyhnuli zranění. Kromě různých svalových skupin se trénuje i smysl pro rovnováhu.

Na zemi

Nápad na letní hobby - geocaching se smartphonem s podporou GPS

Jogging je populární sport, ale vytrvalostní běh je z dlouhodobého hlediska méně vzrušující. I když se věnujete cyklistice jako rekreačnímu sportu, může vás rychle nudit, pokud nezabloudíte do dálky a nezkusíte nové trasy.

Geocaching

V posledních pár letech tento koníček je stále oblíbenější. Jedná se o jakýsi moderní lov mrchožroutů, ve kterém pomocí zařízení GPS a svého mozku řešíte hádanky, abyste se dostali k malému pokladu. Nepotřebujete nutně mnoho vybavení. Ve většině případů stačí smartphone s GPS a vhodná aplikace. Samostatná zařízení GPS jsou však mnohem výkonnější, a proto také přesnější.

Vyzkoušejte v létě geocaching - hledání pokladu pomocí GPS souřadnic

V rámci aplikací dostávají geocacherové různé úkoly. V nejjednodušším případě jsou uvedeny souřadnice, kde můžete poklad najít. Někdy je však s obnovou pokladu spojena jedna nebo více hádanek nebo úkolů.

Geocaching v zásadě využívá celé tělo, v závislosti na aktuálním úkolu. Navíc musíte pro rébusy energicky pracovat svůj mozek.

Cross golf

V létě se dá crossgolf provozovat venku

Pokud je pro vás mini golf příliš neškodný a normální golf je prostě příliš dusný, měli byste se na cross golf podívat blíže. Hru lze hrát kdekoli. Jediným pravidlem je, že nikdo není ohrožen. Mimo obvyklá hřiště probíhá cross golf v lese, v parku nebo na vodě. Počáteční a cílový bod si určujete sami. Hraje se v několika týmech, které proti sobě soutěží. Nepotřebujete žádné konkrétní předchozí znalosti. Můžete jen jít na golf. Stačí pálka a míč a samozřejmě dobrá nálada.

Ve vzduchu

Vyzkoušejte si v létě ve volném čase bungee jumping

Záliby, které se odehrávají ve vzduchu, jsou pravděpodobně obzvláště neobvyklé. Protože se lidé dosud nenaučili létat, vždy hledají alternativní povolání, která mají co do činění s vysokou nadmořskou výškou a volným pádem.

Bungee jumping

Je to pravděpodobně jeden z nebezpečnějších koníčků, který také vyžaduje hodně úsilí. Je důležité, abyste vážili alespoň 50 a maximálně 120 kilogramů. Dalšími předpoklady jsou normální fyzická odolnost, zdraví a správný pohybový aparát. V první řadě byste však měli být dostatečně odvážní a pustit se do toho.

Zkuste v létě tandemový seskok pro hobby

Parašutismus

Při seskoku padákem k vám skočí skok z větší vzdálenosti. Pro začátek si vyzkoušejte tandemový seskok. S profesionálem budete skákat z výšky kolem 3 000 až 4 000 metrů. Zařízení je k dispozici. Jedná se však spíše o drahý koníček, pokud se rovnou nezapojíte do klubu parašutistů. Pak je jen jeden čas učiliště na.

Obrázky: unsplash.com CC0