Životní styl

13 tipů, jak lépe pracovat z domova kvůli koronaviru

Jak stále více společností zavádí politiku „práce z domova“ kvůli šíření COVID-19, zaměstnanci mají nyní za úkol snažit se být stejně produktivní bez svých běžných zdrojů a rutin. Kolik práce každý odvede, se liší podle typu kariéry, zaměstnavatele a zásad společnosti, ale existuje několik základních strategií, které by nám všem mohly pomoci dělat naši práci efektivně.

Tyto tipy vám pomohou zůstat produktivní a zdraví

Práce z domova na PC Motivovaná a produktivní

Zatímco práce z domova teoreticky zní jako luxus, během koronové krize to rozhodně není dovolená a být produktivní je pro mnohé obtížné. Zde jsou nejlepší tipy pro práci z domova.

Držte se své rutiny.

Podle toho se oblékněte tipy z práce

To, že nejdete do kanceláře, neznamená, že byste se měli připravit na pracovní den. Probuďte se ve svém normálním čase, osprchujte se a převlékněte se do skutečného oblečení (žádné pyžamo!). Může to znít banálně, ale pomůže vám to mentálně se připravit na nadcházející den a přizpůsobit své myšlení této nové situaci.

Je také užitečné mít stanovený plán. Pokud obvykle pracujete od osmi do pěti, udělejte to samé doma. Je snadné ztratit pojem o čase a pokud se nebudete držet typické rovnováhy mezi pracovním a soukromým životem, můžete skončit vyhořením.

Vytvořte si práci pro sebe

Udělejte si z domova útulné místo k práci

Zatímco pobyt v posteli nebo sezení na sedačce je lákavé, ti, kteří úspěšně pracují z domova, se shodují, že nejlepší je zařídit si pracovní prostor. Pokud nemáte stůl, použijte svůj jídelní stůl. Nejen, že se díky tomu budete cítit jako v „kanceláři“, ale také vám to pomůže udržovat dobré držení těla, vyhýbat se rušení a dělat svou práci efektivně.

Neseďte tam celý den

Práce z domova, práce stojící na pc

Sedět celý den není zdravé, ani když jste v kanceláři. Když pracujete z domova, nemusíte do práce dojíždět a máte méně důvodů vstát ze židle. Pokud dáváte přednost práci ve stoje, můžete investovat do stojícího stolu. Jinak byste měli pravidelně vstávat, abyste se protáhli nebo se hýbali. Po každé hodině soustředěné práce si můžete udělat 10minutovou přestávku.

Pokud jste získali jednu nebo dvě hodiny navíc dojížděním mezi prací a domovem, je to skvělá příležitost, jak si zacvičit, a to buď cvičením doma, nebo procházkou venku. Procházka během polední přestávky vám také může udělat dobrý pocit a osvěžit hlavu.

Nadechněte se čerstvého vzduchu

Během přestávky na oběd se nadýchejte čerstvého vzduchu

Jak odborníci doporučují omezit kontakt s nemocnými lidmi a mnoho společností žádá své zaměstnance, aby pracovali z domova. Takhle budete pravděpodobně trávit hodně času uvnitř. Otevřete okna, aby dovnitř vniklo co nejvíce přirozeného denního světla a čerstvého vzduchu. Dělejte si krátké procházky, ale vyhýbejte se společenskému kontaktu. Určitě si umyjte ruce, jakmile se vrátíte domů.

Zůstaňte ve spojení se svými kolegy

Práce z domova na videokonferencích s kolegy během vypuknutí koronaviru

Při práci v týmu byste měli mít pravidelné schůzky v kanceláři a efektivně spolupracovat. Vytvářejte si seznamy úkolů, abyste byli organizovaní a soustředění, a sdílejte stav svých seznamů se svým nadřízeným, aby věděli, že jste na vrcholu své práce. Kromě komunikace prostřednictvím e -mailu a programů pro zasílání zpráv je dobré mít pravidelné telefonní hovory nebo videokonference pomocí Skype nebo FaceTime.

Bojujte s nutkáním dělat více úkolů najednou

Žena doma uklízí a ustílá postel

Zdá se, že je to vhodná doba k dokončení úkolů, ale je to jednodušší, než byste čekali, abyste se rozptýlili. Nyní není čas uklízet nebo prát. Není nic špatného na malé přestávce, ale nenechte se rozptýlit domácími pracemi. To byste neudělali, kdybyste byli v práci.

Žena v kuchyni připravuje jídlo

Totéž platí pro další rozptýlení doma. Pokud jste si večer předem připravili jídlo nebo svačinu do kanceláře, udělejte to nyní, abyste v kuchyni netrávili příliš mnoho času. Pravděpodobně také nesledujete televizi, když pracujete v kanceláři, takže se snažte nenechávat televizi zapnutou, i když jen hraje na pozadí.

Pokud máte děti, připravte se na narušení

Je dost obtížné zvládnout práci, když máte doma děti, ale s kojenci a batolaty je to ještě těžší. Přesto to není nemožné, když máte plán předem a máte určitou flexibilitu. Zde jsou tipy od rodičů, které vám pomohou zvládnout výzvu práce z domova:

Získejte pomoc, pokud můžete

Sociální distancování nemusí být tou nejlepší volbou pro vaši rodinu, ale pokud máte někoho, kdo vám pomůže (například člena rodiny, který s vámi může zůstat izolovaný), většinu práce zvládnete.

Sdílejte povinnosti s rodičem

Střídejte se svým partnerem péči o děti a práci. Když pracujete, skryjte se v jiné místnosti, aby vaše děti nevěděly, že jste tam.

Práce z domova s ​​dětmi

Upravte svou pracovní dobu tak, aby vyhovovala vaší rodině

Pokud vám to vaše práce dovolí – zejména ve společnostech, které jsou vůči COVID -19 shovívavější – zkuste práci dokončit, když vaše dítě nebo batole spí, například brzy ráno, doby spánku a v noci. Není to ideální, ale budete produktivnější, pokud budete mít čas sami pro sebe.

Vysvětlete situaci

Je dobré si promluvit se svými dětmi o koronaviru, zejména se staršími dětmi, které mohou lépe porozumět dopadu viru na váš život.

Práce z domova, která zaměstnává děti hračkami

Vyzkoušejte nové aktivity

Zábavné hračky a hry, se kterými si děti nehrály, je zabaví déle. Časově náročné projekty, jako jsou řemesla, samolepky, hádanky a lego, vám určitě koupí nějaký čas.

Stanovte svým dětem hranice, když pracujete z domova

Nastavit limity

Kromě komunikace se svými spolupracovníky je důležité stanovit hranice pro vaše děti při práci z domova, zvláště pokud jsou ve školním věku.

Právě teď by mohlo být užitečné nechat své děti více sledovat televizi a hrát více her než obvykle, aby je zaměstnaly. V tomto případě však musíte svým dětem vysvětlit, že se jedná o zvláštní situaci a že tato svoboda nebude trvat věčně.

V domě musíte mít místo, kde můžete být nerušeni a potichu. Může to být vaše ložnice, vaše šatna, pokoj pro hosty nebo vaše sklep.

Vymyslete systém signálů, který vašim dětem ukáže, kdy opravdu nepotřebujete být vyrušováni. Společně můžete například vytvořit červenou značku zastavení a zelenou značku startu pro dveře vaší domácí kanceláře. Když dítě uvidí stopku, bude vědět, že by nemělo vstupovat, pokud to není naléhavé. Pokud je tam zelená značka, může jít přímo dovnitř. Známky „palec nahoru, palec dolů“ jsou také v pořádku.