Interiér

17 Různé typy Windows pro váš nový domov

Okna jsou roztomilé malé otvory, grilované nebo pletené. Slouží obrovskému účelu pro jakýkoli domov. Dobře větrají dům a kromě toho umožňují slunečnímu světlu proniknout do domu. Kolik z nich chcete pro svůj domov, je tedy ve skutečnosti na vás, což znamená, že můžete ovládat velikost okna a přizpůsobit ho tak, aby bylo možné grilovat nebo mřížkovat. V dnešní době mají okna spoustu možností a typů. Můžete si vybrat ty, které jsou malé, jen umožňují správné množství slunečního světla a vzduchu, nebo je nechat velké, aby fungovaly spíše jako velký kus.

Typy Windows a jejich použití

Ať už je vaše představa okna jakákoli, zde je několik skvělých typů oken, které můžete pro svůj dům zvážit. Vyberte si ty, které se vám líbí, a pamatujte si, že správná volba má hodně co do celkového obrazu vašeho domu přidat.

17 nejnovějších návrhů oken, které zlepší vzhled vašeho domova:

Váš pohled na svět venku začíná jednoduchým oknem. Dům určitě potřebuje okno, takové, které bude doplňovat vzhled a zároveň bude podle vašeho vkusu. Zde je několik krásných typů oken, které si můžete pro svůj dům vybrat.

1. Obloukové okno:

Klenuté okno je nadčasová nádhera. Klenutá okna jsou postavena tak, aby zlepšovala vzhled domu. To přispívá ke kráse domu, než jen sloužit účelu. Tato okna jsou někdy začleněna do designu dveří, aby fungovala jako součást dveřní clony. Jsou také ponechány stát jako jedno velké okno. Tato okna jsou dodávána s dvojitým nebo trojitým zasklením a to závisí na vaší potřebě. Jedna věc, kterou je třeba důkladně zvážit, je měření velikosti, do které se vám vejde. Klenutá okna jsou dokonalá, pokud jde o přidání jedinečného vzhledu do vašeho domu, a také vylepšují světlo, které proniká do vaší místnosti nebo domu. Můžete si přizpůsobit design a obvykle se dodávají ve více skleněných lištách, zatímco některé z jejich druhů mají vinyl nebo dřevo. Nezapomeňte svěřit práci odborníkovi, který zná správné řezání a lícování. To jsou dva důležité kousky z nich správně.

Kde použít: Obecně jsou upřednostňovány, dlouhé a velké na chodbě nebo dokonce v ložnici, což umožňuje přirozenější světlo.

 • Profesionálové:Jsou dobrou volbou pro teplé podnebí a mají také nízké ceny. Jsou dobrou volbou pro vstup na čerstvý vzduch a světlo.
 • Nevýhody: je těžké je čistit a lamely se velmi snadno otevírají, což mírně kompromituje zabezpečení.

2. Markýza Windows:

Markýzová okna jsou známá snadným větráním. Obvykle jsou nahoře zavěšené a otevírají se ven, což umožňuje větrání, i když je venku slabá sprcha. Jsou umístěny obecně výše přes stěny kvůli soukromí nebo někdy v kombinaci s jinými styly oken. Umožňují snadné otevírání a zavírání a přicházejí v mnoha druzích cenových relací. Poskytují také možnost trojitého skleněného skla. Okna markýz jsou vyrobena z masivního dřeva, skelných vláken a nabízejí maximální odolnost a oporu. Obvykle jsou umístěny v pokojích domu a ne v chodbě nebo obývacím pokoji.

 • Profesionálové: jsou postaveny tak, aby fungovaly jako odolné proti povětrnostním vlivům a také zajišťovaly lepší větrání, protože jsou umístěny výše na stěně. Také zabraňují vstupu tepla. Je obtížné vniknout dovnitř, protože jsou opravdu nepřístupné.
 • Nevýhody: Nelze je použít na terase, terase, verandě nebo chodnících, protože na ně můžete velmi snadno narazit. Jsou také obtížně přístupné, protože jsou umístěny v nouzových situacích výše.

3. Bay Windows:

Arkýře jsou dobrou ingrediencí pro vytvoření krásného domova. Když je nainstalujete do svého obývacího pokoje, budete v ideálním případě působit prostorně. Je to jakési vyčnívající okno, které má vnitřní úhly 90, 135 a 150 stupňů, které má trojúhelníkový záliv. Mají čtvercový nebo polygonální tvar. Nejčastěji jsou stavěny tak, aby domu dodávaly okrasný vzhled. Nejlepší na nich je, že místnost vypadá opravdu velká a umožňuje dobrý výhled zvenčí. Obývací pokoj je nejběžnějším místem, kde je můžete mít, a může být vyroben ze dřeva nebo železa. Lidé obecně milují vzhled arkýřů, a jsou proto běžnou volbou pro mnoho lidí, kteří by rádi, aby jejich domovy vypadaly atraktivně.

 • Profesionálové: dávají vzhled prostorné místnosti s bezkonkurenční kvalitou vzduchu, kterou byste nedostali s žádným běžným oknem. Jsou od přírody panoramatické a jako takové umožňují slunečnímu záření ze všech úhlů proniknout do domu. Očekávejte s tím dostatečný jas místnosti.
 • Nevýhody: protože umožňují dostatek slunečního světla, mohou také vyhřát místnost. Pokud jste někdo, kdo rád spí ve tmě, pravděpodobně byste měli zvážit jiné okno

  typ. Může být také těžké najít záclony nebo rolety, které pokryjí všechny úhly.

4. Okna křídla:

Okenní okna jsou dalším typem běžného okna pro domácnosti. Jsou připevněny k rámu pomocí závěsů na vnější straně. Jsou upřednostňovány pro svou přirozenou ventilaci, zejména v létě. Další výhodou, kterou nabízejí, je to, jak je lze zavěsit zvenčí, a tím regulovat množství vzduchu, které chcete vpustit dovnitř. Skleněné tabule jsou zasazeny přímo do rámu s drážkou, po kterém jsou utěsněny tmelem nebo zasklívací hmotou, aby zajistěte sklo. Okna markýz mají horní závěsy, zatímco křídlová okna mají spodní závěsy. Můžete jej použít samostatně nebo částečně ve stejném rámci. Nejlépe se používají v obývacím pokoji, ložnici a kuchyni. Vzhledem k tomu, že umožňují dostatečné větrání, jsou preferovanou volbou pro mnoho místností doma. Nezabírají také mnoho místa, takže je celý obraz domu jednoduchý. Než si to vyberete, je třeba mít na paměti několik kladů a záporů.

 • Profesionálové: jsou tou nejlepší volbou, pokud chcete maximální větrání. Mají tendenci se otevírat směrem ven a přivádět tak hodně čerstvého vzduchu. Také snadno propouštějí světlo. Lze je také snadno čistit, protože umožňují snadné otevírání a zavírání. To znamená, že můžete umýt okno, zatímco jste stále uvnitř domu.
 • Nevýhody: ve srovnání s jinými typy oken jsou drahé. Pokud byste chtěli mít křídlové okno, věnujte pozornost kvalitě. Vzhledem k tomu, že vícenásobná prosklená křídla zvyšují hmotnost, musí mít hardware a celá struktura křídla dobrou kvalitu, což je velmi nákladné. Pokud jde o velikost, existují také závažná omezení. Z tohoto důvodu nevidíte vždy větší špaletová okna. Mají se také vloupat, a proto je třeba často kontrolovat hardware a závěsy, aby byla zaručena bezpečnost.

5. Okna Double Hung:

dvojité zavěšené okno je krásná volba, ať už je váš domov moderní nebo moderní. Jejich elegantní přítomnost je přidanou krásou vašeho domu. Tato okna se snadno otevírají a jsou dodávána s pružinovým vyvažovacím systémem. Horní a spodní křídlo je ovladatelné a jejich snadné naklápění vám umožňuje jejich čištění bez velkého úsilí. Mají také obrazovky na vnější straně Ve srovnání s špaletovými okny vám dvojitě zavěšená okna neposkytují úplný volný výhled ven. Dvojitě zavěšená okna mají ve středu okna vodorovnou lištu, což by také mohlo bránit ve výhledu ven. Okna s dvojitým zavěšením jsou dobrou volbou pro váš obývací pokoj.

 • Profesionálové: Přicházejí v mnoha barvách, protože jsou populární, a proto mají kupující spoustu možností, ze kterých si mohou vybírat. Jsou ekonomické a jejich okna jsou levná. Můžete si však vybrat z druhu skla, které chcete mít, například E-glass. Údržba je snadná a pravděpodobně je také správnou volbou pro dobré větrání.
 • Nevýhody: Úniky vzduchu jsou jednou z hlavních nevýhod jejich použití. Nejsou vzduchotěsné. Vnitřní povětrnostní páskování je nutností k zastavení úniku vzduchu. Abyste prodloužili životnost svého dvojitě zavěšeného okna, nezapomeňte zahrnout roční kontrolu údržby vašich oken. To je nutné pro jeho dlouhou životnost.

6. Výstupní okno:

výstupní okno je obrovské a velké okno, které je určeno pro vstup nebo výstup v době nouze. Jednou z nejlepších výhod, které z výstupního okna získáte, je bezkonkurenční přirozené světlo a větrání v suterénu vašeho domu. Vylepšuje také celkovou plochu a hodnotu vašeho domu. Jsou hlavním zdrojem, který vám umožní vyskočit v případě požáru nebo jiné nouzové situace. Obvykle jsou postaveny ve sklepě a to v žádném případě nemůže narušit vzhled vašeho domu, protože nyní přicházejí v řadě provedení. Ne všechna okna jsou však klasifikována jako výstupní okno. Aby byly považovány za výstupní okno, musí splňovat určité požadavky na velikost. Otevírací plocha okna potřebuje minimálně 5,7 čtverečních stop, aby byla považována za jednu, s výškou 24 ”.

 • Profesionálové: opravdu se na nich nemá moc líbit nebo nelíbit. Jsou nejlepší pro bezpečnost a zabezpečení a neustálý zdroj větrání do vaší místnosti. Můžete je tedy umístit i do své ložnice.
 • Nevýhody: Ujistěte se, že stavební kódy se budou v jednotlivých oblastech lišit. Musí dodržovat určitou specifikaci velikosti a celé to může zabrat hodně času. Problémy s vlhkostí jsou v suterénu běžné, a proto si dejte pozor na jakýkoli z těchto problémů, které vám budou dělat starosti.

7. Zahradní okna:

Zahradní okno je roztomilé malé okno, které je obvykle umístěno nad kuchyňským dřezem. Je malý a je trojrozměrným oknem a je postaven tak, aby vydržel dlouho. Dodávají se také s 1palcovým izolovaným sklem. Jsou vyrobeny z panenského PVC vinylového rámu, který je udržuje pevné a tuhé. Pokud chcete nainstalovat okno standardní velikosti, nemělo by to být nákladná záležitost. Je známo, že zahradní okna si vypůjčují křídlový design, který umožňuje vstup správného slunečního světla a vzduchu. Tato okna vytvářejí pohled podobný krabici a jsou nastavena v úhlu 90 stupňů. Jejich přídavná skleněná tabule funguje jako okenní střecha, a je tak sama o sobě dobře chráněna.

 • Profesionálové: jsou postaveny s ohledem na trvanlivost. Jsou vyrobeny z voděodolných prvků a trvanlivého vinylu, což je udržuje naživu po velmi dlouhou dobu. Pokud se věnujete zahradničení, zahradní okna vás zaujmou. Umožňují dobrou ukázku vašich rostlin a také vám pomohou udržovat zahradnictví po dlouhou dobu.
 • Nevýhody: nejsou energeticky efektivní. Okna obecně získávají velkou energetickou účinnost díky silnému vinylu nebo dřevěnému rámu, který je kolem rámu. Zahradní okna postrádají tento silný rám, a proto nejsou energeticky účinná.

8. Okna Glass Block:

Okna ze skleněných tvárnic jsou docela stará a vznikla kolem roku 1900. Jsou trvanlivé a izolační vlastnosti umožňují vstup světla dovnitř. Upřednostňují se v továrnách. Někdy se používají v koupelnových stěnách a oknech, protože propouštějí světlo dovnitř. Jsou také náročné na konstrukci a vyžadují pečlivé posouzení pracovníkem, aby byla změřena správná měření. Zajišťuje, že všechny bloky budou řezány na správnou velikost, a pokud velikosti bloků nejsou správné, můžete potenciálně narušit celou budovu. Nejlepší na nich je, že zatímco umožňují průchod světla dovnitř, nedovolí vám vidět, co je venku, a proto jsou volbou i pro vaše koupelny.

 • Profesionálové: ručí se za svou sílu a trvanlivost. Jsou houževnatí, a proto není snadné se s nimi vymanit. Jsou silné a těžké, a proto si můžete být jisti jejich silou.
 • Nevýhody: Jsou velmi těžké a musíte zkontrolovat podlahovou plochu a také přidat podpůrné struktury pod ni. Jsou tak těžké, že jejich hmotnost může způsobit propadnutí nebo zborcení podlahy. Nelze je použít v žádné únosnosti olova. I když se nemusí okamžitě zlomit, mohly by způsobit praskliny a poškodit celou konstrukci budovy.

9. Hopper Windows:

Okno, které je malé a otevírá se dovnitř a dolů, je popisováno jako okno násypky. Jsou oblíbenou volbou pro menší prostory, jako jsou koupelny nebo malé sklepní místnosti. Otevírají se úplně, a proto propouštějí do místnosti více vzduchu. Druhý typ násypného okna se vhání do místnosti z horního okraje křídla. Hlavní rozdíl mezi markýzou a oknem násypky je směr, do kterého se otevírají. Okna násypky se otevírají dovnitř, do domu, zatímco okna markýzy se otevírají ven, pryč od domu. Jsou vyráběny s možností dvojitého skla pouze kvůli hmotnosti křídla.

 • Profesionálové: nezabírají mnoho oblasti a jsou nejlepšími resorty pro menší pokoje a plochu. Jsou také ekonomické.
 • Nevýhody: I když by malé rozměry mohly být ideální a pěkné, nejsou dobrou volbou pro ty z vás, kteří chtějí místnost dobře větrat nebo chtějí mít dostatek slunečního svitu nebo jasu uvnitř. Okno násypky nemůže podporovat okenní klimatizaci.

10. Jalousie Windows:

Okno žaluzie je také známé jako žaluziové okno s paralelními skleněnými, akrylovými nebo dřevěnými žaluziemi, vše v rámu. Byly populární volbou pro starší domy a horizontální lamely jsou umístěny jeden na druhém, které jsou podobné šindelům. Klika otevírá lamely, a když je zapnutá, spodní část lamel, které jsou sklopné, jde nahoru, čímž se vytvoří otvor. Většina z těchto lamel se někdy úplně otevírá a poskytuje tak krásný a ničím nerušený výhled. Některá z těchto oken potřebují skleněné panely, zatímco jiná budou potřebovat hliníkové tabule nebo jiné pevné materiály, aby vytvořily robustní.

 • Profesionálové: Okna Jalousie jsou dobrou volbou i při mírných přeháňkách. Můžete nechat otevřené okno a užívat si lehkou sprchu venku. Jejich lamely jsou známé tím, že odpuzují déšť a také zajišťují, že přivádí chladný vzduch. Když okno otevřete úplně, získáte dobrý přísun čerstvého vzduchu a v případě jakýchkoli potíží se také opraví. Zatímco tradiční okna vyžadují úplnou opravu, toto potřebuje pouze opravu panelů, které mají potíže.
 • Nevýhody: Nabízejí špatnou izolační vlastnost a mnoho sekcí v tabulích zanechává mnoho mezer, z nichž všechny vyžadují řádné utěsnění. Jsou tedy špatnou volbou pro chladnější region.

11. Okna obrázků:

Okna obrázků jsou nehybná a neotevírají se. Díky této funkci jsou energeticky účinnější. Nejlépe se používají k maximalizaci výhledu ven a často vytvářejí atraktivní vzhled domu. Jsou konstrukčně velmi jednoduché a lze je přizpůsobit tak, aby byly větší. Vzhledem k tomu, že jsou na okrajích pevně utěsněny, nabízejí také jemné povrstvení. Také se snadno čistí a jejich design je pro mnohé atraktivní. Vypadají dobře v obývacím pokoji a ložnicích a nabízejí nádherný výhled pro vaše návštěvníky i poté, co vstanete do ložnice.

 • Profesionálové:jsou velmi atraktivní a dodají vašemu domu zvláštní vzhled. Díky jejich vlastnosti energetické účinnosti jsou pro potenciální kupce atraktivnější.
 • Nevýhody: Celkově chybí větrání a to by mohlo být obrovské vypnutí. Propouštějí také nežádoucí teplo a pokud v případě poškození oken dojde k opravě celého kusu. Nejsou k dispozici žádné díly, které by byly k dispozici samostatně.

12. Kulatá okna:

Jedním z nejkrásnějších ohnisek každého domova by byla určitě kulatá okna. Okno a jeho rám mají jednoduše kulatý tvar a spousta návrhářů interiérů přišla s velmi kreativními návrhy a motivy. Některé z nich mají na rámu pěknou poličku na knihy obklopující okno, zatímco jiné jen sedí. Dřívější byly ozdobné z různých dřevěných rámů a dnes jsou vyrobeny z jednoduchých rámů. Umožňují více přirozeného světla a jsou předmětem vysokého architektonického zájmu. Jsou upřednostňovány v kuchyni nebo někdy na stěnách vedoucích nahoru.

 • Profesionálové: Vypadají elegantně a přispívají k celkové hodnotě domu. Nezabírají mnoho místa a propouštějí pouze požadovanou úroveň slunečního světla.
 • Nevýhody: Okna nelze otevřít ani zavřít a mohou být trochu drahá. V dnešní době také nejsou s oblibou vyhledávány.

13. Okna Single Hung:

V jediném zavěšeném okně je křídlo nahoře upevněno na svém místě a nepohybuje se. Spodní křídlo je však pohyblivé. Tato okna přicházejí v široké škále velikostí, a proto jejich náklady na instalaci budou záviset na velikosti, do které se chcete vejít. Instalují se však rychleji, protože mají pouze jedno pohyblivé křídlo. Jeden z nich je, že nabízejí menší větrání, protože jsou otevřené pouze ve spodní části, a proto jsou dvojitě zavěšená okna lepší volbou. Okna s jednoduchým zavěšením jsou oblíbenou volbou v obývacím pokoji a umývárnách.

 • Profesionálové: Snadno se instalují a jsou také levnější. Jsou také bezpečné a zajištěné díky energeticky účinným vlastnostem.
 • Nevýhody: Mohlo by být obtížné je udržovat a čistit od umístění na podlahu nad suterénem. Nabízejí také menší počet stylů. Větrání a všestrannost nejsou jejich vlastnosti.

14. Okna světlíku:

Okna světlíků jsou pevná okna umístěná uvnitř linie střechy. Okno se neotevře, ale uvolní dostatek slunečního světla do domu. Okna světlíků mají dlouhou minulost a během dřívějších dob byla některá otevřená pouze s grilováním. Dodávají domu neobvyklou architektonickou krásu a jsou obecně vidět v obývacím pokoji a někdy i v kuchyni. Když jsou tato okna řádně utěsněna a nainstalována, jsou energeticky účinná a minimalizují tak vytápění a chlazení v místnosti. Vypadají dobře v domácnostech a celkové osvětlení je těmito okny dostatečně spravováno. Nezapomeňte si opatřit nízkoelektrický nebo tónovaný nátěr na ochranu před UV zářením a teplem.

 • Profesionálové:Pomáhají udržovat váš pokoj v teple v chladném podnebí a také propouštějí světlo do nejtemnějších míst vašeho domu.
 • Nevýhody: jsou drahé jak z hlediska vašich účtů za energie, tak i instalačních poplatků. Mohlo by dojít také k zatékání střechy, ale tomu se dalo zabránit použitím vysoce kvalitních světlíkových oken.

15. Posuvná okna:

Posuvná okna existují už velmi dlouho. Jsou horizontální a mají křídla, která pomáhají při posouvání tam a zpět. Vypadají spíše jako dvojitě zavěšená okna. Oni jsou nejlépe známí pro svou snadnou obsluhu s řadou flexibilních designů. Jsou běžně k vidění v kuchyních a ložnicích. Nabízejí větší okenní prostor, což umožňuje větší vítr a světlo do domu. Hmotnost posuvného okna je podporována hliníkovým otvorem.

 • Profesionálové: Nezabírají mnoho místa jako vyčnívající venku a velmi snadno se čistí. Kolem rámu nepotřebujete žádné malby ani návrhy, aby vypadal kompletně. Jsou také nákladově efektivní.
 • Nevýhody: Okna chrastí, protože jsou lehká. Ne vždy se dobře zavírají, takže dovnitř vstupuje studený vzduch. Posuvné drážky jsou náchylné k prachu a nečistotám a možná budete muset často čistit.

16. Storm Windows:

Bouřková okna jsou upřednostňována pro svou dodatečnou vrstvu izolace a ochranu před bouří. Odolávají silné bouři na místech, která mají vážné problémy s bouřkami. Volitelně se přidávají na vnější stranu běžného okna, kdykoli je to nutné, a udržují tak váš dům v teple a izolaci. Nejsou však v žádném případě náhradou okna, která je doma povinná. Magnetické těsnění oken poskytuje dvakrát lepší účinnost při zamezení úniku vzduchu.

 • Profesionálové:Jsou naprosto univerzální a umožňují snadnou a rychlou instalaci. Je extrémně účinný, takže je dostupný téměř pro všechny domácnosti, které jsou náchylné k bouřím.
 • Nevýhody: některé z typů bouřkových oken mohou blokovat přirozené světlo ve vstupu do vašeho domu. Vyžaduje dobrou údržbu a musí udržovat čistý a zbavený prachu, ke kterému může být náchylný.

17. Transom Windows:

Jsou to krásné architektonické nápady pro váš dům. Nejčastěji jsou k vidění na historických místech nebo domech a vypadají jednoduše okouzlující. Jsou preferovanou volbou pro dům, který má velmi velké a prostorné obývací pokoje. Jsou také instalovány v ložnicích a čítárně. Umožňují dostatek světla a větrání uvnitř domu. Je to zvláštní zájem architektů a vnáší do domu pocit estetického vzhledu a pouze některá okna jsou toho schopna. Pravděpodobně jsou tou nejlepší volbou pro vaše přední dveře.

 • Profesionálové: Poskytují dobré světlo a větrání místnosti. Jsou vhodné do teplého podnebí a mají dostupnou cenu.
 • Nevýhody: Nezaručují bezpečnost a je těžké je vyčistit. Lamely se také snadno otevírají.

Nyní, když znáte typy oken, je zde několik tipů na výběr nových domovních oken, která dodají na přidané kráse.

Materiál okna: Jako první krok vyberte materiál okna. Vybírat můžete z hliníku, vláken, vinylu a dřeva. Vinyl je dodáván v mnoha barvách a můžete si vybrat dřevo k přestavbě.

Možnost skla: další úvaha by měla směřovat ke sklu. K dispozici je mnoho druhů skel. Vyberte si mezi jednoduchým zasklením nebo trojsklem v závislosti na umístění vašeho domu.

Energeticky účinná okna: Vždy používejte energeticky účinná okna. Hledejte vyšší hodnoty R. Čím vyšší jsou hodnoty R, tím vyšší je izolace.

Windows mají jistý výhled do vnějšího světa. Věnujte proto dostatečnou pozornost druhu, který chcete koupit, přičemž mějte na paměti výzdobu svého domu a účel v místnosti. Podívejte se na mnoho typů a provedení a uvidíte, jak se vaše „perspektiva“ změní k lepšímu.