Interiér

15 Moderní návrhy střech domu s obrázky 2021

Věděli jste, že výběr střechy pro váš vysněný dům není snadný úkol? Ano! Při výběru designu hadicové střechy je třeba vzít v úvahu mnoho věcí, například plánování, technické metody výstavby, výhody, použití a nezapomenout na estetiku domova.

Popularita jednoduchých návrhů střech domů se v posledních letech dramaticky zvyšuje spolu s cenovými výhodami. Pokračujte ve čtení tohoto článku a získejte inspiraci ohledně některých oblíbených charakteristik několika návrhů střech domů.

Typy návrhů střešních plášťů domů:

Jedinečné vlastnosti několika designů střech domů dostupných na trhu vám pomohou učinit konečnou volbu. Zde je seznam:

  • Štítová střecha: Trojúhelníkový bod vytvořený při setkání dvou šikmých oblastí střechy je často označován jako sedlová střecha.
  • Valbová střecha: Tento typ střechy má obvykle čtyři strany a funguje dobře v oblastech s vysokým větrem.
  • Holandská střecha: Díky výhodám přirozeného světla a extra prostoru vám holandská střecha usnadní přístup do spodní části střechy.
  • Mansardová střecha: Ačkoli tento design vytváří uvnitř více prostoru, je náročné postavit tento francouzský design.
  • Plochá střecha: Jedinečnou vlastností markýz je přidání trochu prostoru stékající vodě.
  • Střecha kůlny: Ačkoli je přístřešek velmi podobný ploché střeše, často se používá kombinace jiných stylů střechy.
  • Motýlí střecha: Ačkoli odvodnění může být problém, tento typ střešní konstrukce je esteticky jedinečný, poskytuje dostatek větrání a světla.
  • Gambrelská střecha: Tento typ konstrukce je široce používán na stodolách, což je důvod, proč se jim také říká střechy stodoly.
  • Střecha vikýře: Pokud chcete na stávající střechu přidat funkční doplněk, je vikýřová střecha perfektní volbou.
  • Střecha ve tvaru M: Tento typ konstrukce má dvě šikmé strany, které se setkávají uprostřed se svahy na každé straně, v zásadě vypadají jako dvojitá sedlová střecha.

Různé styly střech pro domy s obrázky:

Představujeme vám nejlepší návrhy střech domů, na které se můžete podívat, než se budete moci zaměřit na tu správnou.

1. Styly zastřešení pro malé domy:

Styly zastřešení pro malé domy

Přestože bytová kultura je na vzestupu, někteří lidé se stále chtějí usadit v krásném vlastním domě. Červené barevné schéma předlakované kovové krytiny, která vypadá podobně jako střep, značí venkovský vzhled. Měkké barevné schéma vnějšího vzhledu domu vyniká a zvýrazňuje vzhled vašeho malého domova.

2. Návrhy plochých střech:

Návrhy domů s plochou střechou

Styly plochých střech jsou nákladově efektivní možnosti pro domácnosti, protože se používá méně materiálů. Je to jedna z atraktivních možností pro komerční budovy, protože instalace je poměrně rychlá. Funguje také jako základna pro stohování dalšího patra v budoucnosti. Přestože jsou tyto střechy konstrukčně jednoduché, existuje šance, že by se na ně mohl nalepit prach a úlomky, což vyžaduje pravidelný dohled.

3. Šikmé střešní konstrukce domu:

Návrhy šikmých střešních domů

Jednou z oblíbených střech, které můžete najít v každé obytné nemovitosti, je šikmá střecha. Střešní konstrukce dřevěného domu má strmě šikmou střechu, která vytváří více prostoru a zlepšuje vytápění a chlazení vašeho domu. Další výhodou šikmé střechy je, že umožňuje sklouznutí vody, nečistot a dalších věcí bez akumulace, což vám poskytne trvalou střechu.

4. Návrhy střešních krytin:

Návrhy střešní krytiny domu

Ve srovnání s konvenčními střechami získává instalace plechové střechy nad domy do popředí její výhody. Azbest nebo hliníkové plechy jsou vynikající materiály, které dodají vašemu domovu okouzlující vzhled a budou vypadat atraktivně. Ačkoli náklady mohou být vysoké, dlouhodobé výhody stojí za to.

5. Současné šikmé střešní domy:

Moderní šikmé střešní domy

Díky moderním vzorům střech vašich domů bude váš domov jasnější a výraznější. Design tohoto domu maximalizuje jas slunce využitím výhod cesty. Pomáhá také zbavit se nechtěných nečistot pomocí sjezdovek. Tato krásná střecha dodá vašemu domu vzdušný nádech, což z něj činí jedno z nejlepších míst pro hostování vašich přátel nebo rodiny.

6. Design střechy ve tvaru chaty:

Chata ve tvaru střechy

Jedná se o jeden z jednoduchých stylů zastřešení domů ve tvaru chatrče, který se s oblibou používá v oblastech s hustým deštěm nebo sněžením. Tyto šikmé střechy zabraňují hromadění ekologických prvků, což z něj činí ideální volbu v kopcovitých oblastech. Tento nádherný bungalov s krytou chatou je postaven v rozsáhlých oblastech.

7. Design střešního domu Dyna:

Design střešního domu Dyna

Dyna roof je vlajková společnost se sídlem v Assamu, která vyrábí kovové střešní konstrukce pro domy, které jsou obvykle barevně potaženy. Kovová střešní krytina krásně splývá s barevným vzorem domu. Unikátní značka na střeše nejen krásně vypadá, ale také má dlouhou životnost. Pokud hledáte obecnou kovovou střechu pro svůj domov, Dyna je perfektní volbou.

8. Design střechy domu ve tvaru L:

Střešní design domu ve tvaru písmene L.

Formování trojúhelníkového bodu, kde se setkávají dvě šikmé oblasti střech, lze rozšířit a vytvořit tvar L, což z něj činí jeden z nejlepších návrhů střech domů. Jedná se o střechu, kterou lze s oblibou nalézt ve velkých domech, protože se snadno staví, usnadňuje větrání a dobře odvádí vodu.

9. Styly střechy statku:

Styly střechy statku

Statek je obvykle postaven na zemědělské půdě a je jednoduchou, ale elegantní stavbou. Jedinečnou vlastností tohoto typu zastřešení domu je vyčnívající střešní krytina, která vyniká ve srovnání s trojúhelníkovou střechou, kterou najdete v celém domě. Bílá a šedá kombinace exteriéru domu nejen vypadá krásně, ale dává vám pocit vaší farmy.

10. Krásné skotské střešní domy:

Krásné skotské střešní domy

Klíčovým materiálem použitým při stavbě skotské střechy je místní kámen nebo břidlice. Zpočátku se k překrytí horní části používají velké břidlice a její dokončení přidáním malých kousků břidlic dodá vašemu domovu syrový vzhled. Použití těchto návrhů střech domů hrdě reprezentuje vaše skotské dědictví. Přestože je materiál odolný, pravidelná kontrola vám pomůže rychle se vypořádat s problémy.

11. Design střechy vily:

Návrh střechy vily

Vily jsou v nóbl oblastech běžnou záležitostí a získávají na popularitě v mnoha městech. Tento krásný design domu s modrou střechou vyčnívá z palety světlých barev domu a vytváří synchronní pocit. Zastřešení této vily má kombinaci plochých se svahy a trojúhelníkových střech, díky nimž váš domov vypadá elegantně a moderně.

12. Návrhy trojúhelníkových střešních domů:

Návrhy trojúhelníkových střešních domů

Všichni známe střešní krytinu trojúhelníkového tvaru, která tvoří „A“, někdy se jí říká šikmá střecha. Toto je základ domácí architektury ve starověkém Řecku, evropských a amerických budov. Unikátní vlastností tohoto typu střešní krytiny jsou čtyři šikmé strany na čtyřech stranách se vzhledem špičky. Šedá barva budovy krásně spojuje prvky budovy.

13. Design smíšené střechy:

Smíšený design střešního domu

Jedním z nejlepších způsobů, jak vyniknout váš dům, je použití návrhů smíšené střechy. Jak název napovídá, různé části domu mají různé vzory zastřešení, takže vypadají atraktivně. Tato struktura kombinuje ploché, štítové, trojúhelníkové a půlkruhové střešní krytiny a vytváří tak jedinečnou krásu. To je dále zvýšeno umístěním osvětlení a kombinací barev.

14. Návrh střechy terasy domu:

Design střechy terasy domu

Pokud hledáte způsob, jak začlenit moderní zastřešení na vaši terasu, může být tento styl střechy domu perfektní volbou. Tenké desky ze dřeva na střeše a bocích paluby nejenže propouštějí sluneční paprsky, ale také vypadají elegantně. Ačkoli vás tyto typy střešních krytin nemusí chránit před silnými dešti, příliv jasného světla a čerstvého vzduchu dělá vše, co stojí za to.

15. Design střechy ve stylu chaty:

Design střechy ve stylu chaty

Tento design domácí střechy vám připomíná nádhernou chatu, která vyniká malebnou krásou okolí. Tato střecha nemá žádné svislé strany, které by mohly vypadat podobně jako štít. Obvykle s přiměřeně mírným sklonem vypadá tato střecha ve stylu chaty, kde se všechny strany svažují dolů ke stěnám, krásně a zapadá přesně jako dílky skládačky.

Střecha hraje zásadní roli při vytváření pohodlného prostoru, který vás chrání před všemi prvky životního prostředí, jako je déšť, sníh, sluneční světlo, vítr atd. Tento článek vám představí nejlepší návrhy střech domů, které vám poskytnou krátkou představu o širokém sortimentu k dispozici na trhu. Nezapomeňte nám dát vědět, jak vám tento článek pomohl!