Ingredience

Vedlejší efekty černého čaje

Čaj je jedním z nejběžnějších nápojů, které si člověk dopřává v každodenní stravě. Může to být v jakékoli formě počínaje normálním mléčným čajem nebo citronovým čajem, černým čajem až po čaje z bylin. Jakmile však plánujete nabrat energii a prolomit noční letargii, první věc, která vás brzy ráno napadne, je šálek horkého a osvěžujícího čaje. Lidé, kteří si trochu uvědomují své zdraví, obvykle dodržují buď bylinný čaj, nebo čaj z černého likéru bez mléka a cukru. Není pochyb o tom, že černý čaj má pro tělo určité výhody a je mnohem zdravější volbou pro normální čaj.

Nežádoucí účinky černého čaje

Na druhé straně mince však nemůžete popřít skutečnost, že pokud černý čaj konzumuje n nadměrné množství, přináší tělu také řadu vedlejších účinků. Chcete -li vědět více, podívejte se na tuto příručku níže:

1. Průjem:

Jedním z hlavních vedlejších účinků nadměrné konzumace černého čaje je průjem, který vyžaduje tekuté stolice a je více než častý. Každodenní konzumace může také mít stejné účinky na tělo. Kofein v čaji poskytuje stimulaci trávicímu systému a zhoršuje jej.

2. Vzrušuje nervy:

Přímý účinek černého čaje na nervový systém prokázala spousta profesionálů. Je známo, že kapalina poskytuje nervům vzrušení, a proto vede k nervozitě, bušení srdce, nespavosti, křečovým žilám a dalším. Je to jeden z vedlejších účinků, o kterých byste měli vědět.

3. Vede k zácpě:

Na druhou stranu, v jiném směru než průjem, mohou někteří lidé pociťovat zácpu jako jeden z vedlejších účinků černého čaje. Za tento faktor mohou taniny v čaji. Je to pouze proto, že tělo začíná hromadit odpadní produkty, než aby je vyplavovalo.

4. Vede ke kardiovaskulárním chorobám:

Těm, kteří jsou náchylní k infarktu a mají problémy s kardiovaskulárními problémy, se doporučuje vyhnout se černému čaji. Kofein není vůbec dobrý pro ty, kteří chtějí zdravý kardiovaskulární systém. Nadměrný černý čaj vede v těle ke kofeinu, který pouze oslabuje srdce a činí jej náchylným k problémům.

5. Vedení k potratu:

Více než 1–2 šálky černého čaje denně způsobí v těle těhotné ženy příliš mnoho kofeinu, což vede pouze k extrémním situacím, jako je potrat. To je jeden z vážných vedlejších účinků spojených s pitím. Těhotná dáma by se tomu měla vyhýbat.

6. Vysoký krevní tlak:

Opět platí, že černý čaj není vhodný pro ty, kteří mají kolísavý krevní tlak. Je známo, že kofein v této tekutině způsobuje vysoké hladiny krevního tlaku, což vede k různým dalším vážným zdravotním rizikům.

7. Bolesti hlavy:

Mnoho lidí si ve skutečnosti stěžovalo na mírné až velmi silné bolesti hlavy při konzumaci tak vysokého množství kofeinovaného nápoje. To z něj činí jeden z běžných vedlejších účinků černého čaje.

8. Pálení žáhy:

Třísloviny a kyselá povaha černého čaje způsobují mnoho žaludečních problémů včetně pálení žáhy u mnoha lidí. To obvykle platí, když v denní stravě nadměrně konzumujete tuto tekutinu.

9. Zvýšení hladin cukru:

Kofein v černém čaji také způsobuje vzestup hladiny krevního cukru a není vůbec doporučován těm, kteří mají problém s cukrovkou. Nerovnováha v hladinách inzulínu znamená pouze vážné ohrožení těla.

Zdroj obrázku: Shutter Stock