Ingredience

Top 9 zdravotních přínosů opuncie

Plody rostliny, kterou známe jako kaktus opuncie, jsou skvěle distribuovány jako opuncie. Možná se ptáte, jak může být kaktusová rostlina jedlá nebo k jakémukoli účelu?

Ano! Pichlavá hruška je jedním z chutných a oválných plodů z kaktusu, které mají také obrovské výhody pro zdraví. Barva ovoce se může pohybovat od zelenožluté až po sytě červenou a dokonce purpurovou. Spolu s tím, že je součástí stravy, je opuncie také známá svými léčivými vlastnostmi. Dá se jíst syrové i sušené. Jihozápadní oblast USA a Mexika zaznamenává velký růst, pokud jde o opuncie.

Zdravotní přínosy opuncie

Úžasné zdravotní výhody ovoce z opuncií:

Než však můžete ovoce skutečně použít, je důležité vědět, co je pro vaše zdraví připraveno. To vám pomůže snáze a lépe se rozhodovat. Chcete -li vědět více, podívejte se na tento seznam níže:

1. Léčba diabetu:

Hypoglykemické účinky podle odborníků jsou jednou z hlavních vlastností opuncie, které můžete využít. Je to jeden z přírodních produktů, který se používá při cukrovce a již více než 1000 let. To platí zejména pro lidi, kteří zůstávají ve Střední Americe.

2. Pomoc při trávení, léčí zácpu:

Dietní vláknina je přítomna ve spoustě ovoce, zeleniny a dokonce i zrn a je v přírodě nerozpustná. Toto vlákno pomáhá při regulaci trávicího systému a také při léčbě problémů se zácpou. Totéž je přítomno i v opuncii. To pomáhá při trávení a prevenci problémů souvisejících se žaludkem a střevem.

3. Snižuje špatný cholesterol:

Vysoká hladina dietní vlákniny zde funguje ve váš prospěch a vyplavuje z těla hladiny špatného cholesterolu také známého jako LDL, čímž se zabrání problémům se srdcem. Pomáhá snižovat rizika mrtvic a záchvatů, a tím chrání srdce dobře.

4. Poskytuje základní minerály:

Minerály jako draslík a hořčík pomáhají při vylučování enzymů v těle, které pomáhají při regulaci všech funkcí těla. Ve skutečnosti také pomáhají při zlepšování metabolismu a produkují dobrou úroveň energie. Pomáhá také při pravidelném srdečním tepu a správné funkci svalů a nervů.

5. Síla kosti:

Spolu s vývojem kostí pomáhá opuncie zajistit správnou sílu a dobré zdraví kostí. Toto ovoce je jedním z nejlepších, pokud jde o vysoké hladiny vápníku. Asi 1 porce ovoce stačí na to, aby dobře přispěla k denním potřebám vápníku.

6. Pomáhá při správě váhy:

Nenasycené tuky a omezené kalorie jsou důležité pro správné řízení hmotnosti. Pichlavá hruška je bezpochyby jednou z největších možností, jak zvládnout váhu a také ji zhubnout. Vše, co musíte udělat, je zahrnout část tohoto ovoce do stravy pro nejlepší účely.

7. Dává aminokyseliny:

V pichlavé hrušce je asi 8 aminokyselin, které si tělo nedokáže připravit a potřebuje z potravinových zdrojů. Aminokyseliny jsou velmi důležité pro správné funkce a potřeby těla. Neexistuje jediná otázka, že opuncie má ve srovnání s ostatními nejvíce aminokyselin.

8. Zachází s kocovinou:

Chcete -li snížit účinky špatné kocoviny, pichlavá hruška je určitě dobrou volbou. S tímto ovocem lze léčit všechny nepříjemné pocity spojené s kocovinou v alkoholu, jako je nevolnost, zvracení a sucho v ústech.

9. Posiluje imunitu:

V opuncii jsou polysacharidy, které pomáhají při stimulaci imunitního systému a jsou další z výhod, které pomáhají v boji proti chorobám a infekcím.

Zdroj obrázku: Shutterstock