Ingredience

Top 9 výhod Cherimoya

Cherimoya také známá jako chirimoya nebo cukrové jablko je jedním z přirozených darů přírody lidstvu. Většinou se vyskytuje ve Střední a Jižní Americe. „Strom zmrzliny“ je další z oblíbených značek, které jsou tomuto nádhernému ovoci věnovány. Je to pouze kvůli krémové dužině, která vypadá spíše jako zmrzlina. Chuť ovoce je však jedinečnou směsí banánů, ananasu, jahod, kokosu, manga a papáje. Většina lidí používá toto ovoce do různých lahodných smoothie nebo k domácí přípravě zmrzliny. Ovocné saláty, dezertní koláče a pěny jsou některé z dalších možností, kde můžete použít cherimoya.

Cherimoya výhody

Vypadá spíše jako pudingové jablko s hladší slupkou a méně semínky a je známo, že patří do stejné rodiny. Na druhé straně by však člověk kromě chuti evidentně chtěl vědět, jaké výhody tělu přináší. Patří mezi nejzdravější ovoce a jak to můžete pochopit pomocí níže uvedeného průvodce:

Výhody přípravku Cherimoya pro kůži, vlasy a zdraví:

1. Pomáhá v imunitě:

Dobrá hladina vitaminu C v cherimoyi znamená, že vám může skutečně pomoci při posílení imunity bez velkého úsilí. Jediné, co musíte udělat, je zařadit toto ovoce do každodenní stravy. Vitamín C je antioxidant, který zajišťuje správnou odolnost těla vůči chorobám a infekcím. Odstraňuje také volné radikály, které by mohly narušit imunitu.

2. Prevence rakoviny:

Díky bohatému obsahu antioxidantů, které pomáhají při odstraňování volných radikálů, které jinak způsobují poškození buněk a vedou k vážným hrozbám, jako je rakovina, si můžete být jisti správnou prevencí. Dietní vláknina v ovoci také zajišťuje správné čištění tlustého střeva a chrání ho před rakovinou tlustého střeva. K dispozici je také ochrana před rakovinou prsu a jater.

3. Protizánětlivé výhody:

V těle je spousta volných radikálů, které mohou vnitřně způsobit různé druhy zánětů. Vitamín C je jedním ze silných antioxidantů v cherimoyi, který pomáhá udržovat tyto radikály mimo a zajišťuje tak správnou léčbu a prevenci zánětů.

4. Kardiovaskulární výhoda:

Sodík a draslík jsou dva minerály, které jsou v cherimoyě přítomny ve vyvážené formě. To pomáhá při regulaci srdeční frekvence a krevního tlaku. Pomáhá také při snižování LDL v těle spolu se zvýšením dobrého cholesterolu. Tím se zlepší krevní oběh v srdci a zajistí se, aby se zabránilo infarktu, mrtvici a všem kardiovaskulárním problémům.

5. Prevence osteoporózy:

Hladiny vápníku jsou poměrně vysoké, pokud jde o plody cherimoya. To pomáhá udržovat zuby a kosti zdravé a předchází problémům, jako je osteoporóza, zejména u žen, které jsou náchylnější ke krizi.

6. Udržuje mozek zdravý:

Vysoká hladina vitamínů B, zejména vitaminu B6, pomáhá mít dobrou kontrolu nad neurochemickými látkami GABA v mozku. Rovnováha v této chemikálii pomáhá při kontrole mozkových problémů, jako je podrážděnost, bolesti hlavy a dokonce deprese. Také uvolňuje stres z mozku a také předchází Parkinsonově chorobě.

7. Řízení zdraví pokožky:

Zde je opět užitečný vitamín C, který je v cherimoyi přítomen v dobrém množství. To pomáhá dosáhnout dobrého zdraví pokožky a dodává jí záři. Stimuluje také produkci kolagenu, který je důležitý pro pevnou a mladistvou pokožku. To udržuje pryč známky stárnutí, jako jsou vrásky a jemné linky. Také bojuje proti volným radikálům, které jsou zodpovědné za trvalé poškození kůže.

8. Ošetřuje vši:

Použijte nezralé plody cherimoya a dobře je osušte na slunci. Tu lze dobře zapudrovat a poté z ní vytvořit pastu, kterou lze efektivně použít k léčbě vší proti vlasům.

9. Zdravé vlasy:

Schopnost ničit volné radikály v těle také pozitivně ovlivňuje zdraví vlasů a reguluje funkce vlasových folikulů, abyste získali maximální užitek z tohoto aspektu.