Ingredience

Top 6 vedlejších účinků ricinového oleje

Co je ricinový olej?

Ricinový olej je rostlinný olej získaný ze semen rostliny ricinového oleje. Ricinový olej je velmi světle žlutá kapalina s výraznou chutí a vůní po prvním požití.

Ricinový olej nám poskytuje mnoho výhod, jako je ošetření vlasů a pokožky hlavy, zklidnění očí, promazání nástrojů atd., Ale může mít také trochu drsné účinky! Ricinový olej je známý svými vynikajícími přínosy pro péči o pokožku a vlasy! Pro svou schopnost léčit zácpu. Před rozhodnutím o použití ricinového oleje byste však měli znát jeho vedlejší účinky. Některé z nich jsou diskutovány níže:

Vedlejší účinky ricinového oleje:

Vedlejší účinky ricinového oleje

1. Ricinový olej způsobuje velké množství poruch trávení:

Ricinový olej je považován za bezpečný pro použití. Někteří lidé se však cítí naprosto opačně, cítí nevolnost, průjem, zvracení, žaludeční nevolnost a mdloby po použití oleje nebo po požití určitého množství alkoholu. Pokud někdo něco takového cítí! Pak by měl člověk přestat užívat ricinový olej. V případě dlouhodobého užívání se mohou jeho vedlejší účinky zhoršit. Také byste se měli poradit s lékárníkem před užitím pravidelné dávky.

2. Alergie:

Ricinový olej také způsobuje vedlejší účinky, jako jsou alergické reakce! Mnoho lidí má po aplikaci alergii. Vážná alergie na ricinový olej je však vzácná. Pokud se u vás vyskytne některý z následujících příznaků, musíte vyhledat lékařskou pomoc a přestat olej používat: Svědění, vyrážka, otok (otok obličeje/hrdla/jazyka je velmi nebezpečný), závratě, píchání a zarudnutí, potíže s dýcháním.

Doporučujeme zkontrolovat, zda jste na ricinový olej citliví nebo ne! Proveďte náplast škůdce. Stačí si dát malé množství oleje na předloktí a počkat 24 hodin. Pokud uspějete a ujistíte se, že na olej nereagujete, můžete se přesunout dále a použít ho. Pokud člověk pociťuje jakýkoli typ reakce nebo dokonce mírné svědění nebo zarudnutí, měli byste používání oleje odporovat.

3. Ztráta živin:

V seznamu vedlejších účinků ricinového oleje je jedním z nich to, že příjem oleje po dobu delší než jeden týden může způsobit ztrátu draslíku a tekutin! Pokud užijete denní dávku 15–60 ml, možná nebudete schopni nebo se zdá, že zabráníte trávení některých cenných živin a může dojít k dehydrataci. Poraďte se s řádným lékárníkem a přesně dodržujte pokyny svého lékaře nebo lékárníka nebo napsané na štítku.

4. Nebezpečí pro těhotné ženy:

Ricinový olej pro těhotné ženy je od lékařů velkým NE. Ricinový olej je známý svým účinkem na vyvolání porodu u žen. doporučuje se, aby si těhotné ženy mohly vzít olej k porodu, až skončí termín porodu. Kyselina ricinoleová v oleji stimuluje kontrakci střevních svalů a v důsledku toho vyvolává porod. Těhotné ženy by však neměly používat ricinový olej bez dohledu lékaře. Také je nebezpečné užívat ricinový olej pro ženy s těhotenstvím kratším než 40 týdnů

5. Ricin:

Ricinový olej je obvykle bezpečný pro použití, ale pokud budete postupovat podle doporučení svého lékaře, pravděpodobně nebudete pociťovat vedlejší účinky ricinového oleje. Ricinové fazole však obsahují ricin, toxin! Což je pro konzumaci velmi nebezpečné, a proto ricinové boby nikdy nejíte a ricinový olej netlačte sami. Ricin může také způsobit průjem, nevolnost, zvracení, šok, poškození jater, slinivky a jater, dehydrataci, destrukci krvinek a šok. Jíst pouze 2-6 celých semen ricinového oleje může zabít dospělého!

6. Pro děti:

Ricinový olej je pravděpodobně bezpečný, pokud je užíván ústy v malých a vhodných dávkách krátkodobě, řekněme méně než jeden týden. Ricinový olej je pravděpodobně nebezpečný, pokud je užíván ústy déle než jeden týden nebo ve vysokých dávkách. Pokud užíváte více než typickou dětskou dávku 1–15 ml denně, v závislosti na věku, může to způsobit chemickou nerovnováhu ve vašem těle. Ricinová semena nejsou bezpečná, pokud se celé semeno odebírá ústy.