Ingredience

Nežádoucí účinky hořčičného oleje: 9 neočekávaných seznamů – měli byste si být vědomi

Hořčičný olej je široce používán v severní a západní indické kuchyni. Dodává jídlu silnou vůni a dodává správné množství chuti. Tento štiplavý olej, kterému se také říká „Sarson Ka Tel“ v hindštině a „Aava Noone“ v Telugu, nabízí řadu zdravotních výhod. Málokdo však ví o vedlejších účincích hořčičného oleje na naše tělo, kůži a vlasy. Hořčičný olej obsahuje velké množství kyseliny erukové, která může být pro naše tělo toxická a způsobit vážné komplikace. Existuje mnoho dalších nevýhod hořčičného oleje, které budou podrobně diskutovány v tomto článku.

Vedlejší účinky hořčičného oleje

Vedlejší účinky hořčičného oleje:

Podívejme se na některé z hlavních vedlejších účinků nadměrné konzumace hořčičného oleje:

1. Kyselina eruková:

Kyselina eruková je mono nasycená omega-9 mastná kyselina. Hořčičný olej z něj tvoří 42 %. Při konzumaci ve vysokých dávkách vykazuje účinek na srdce. Tyto účinky mohou být někdy toxické. Tato kyselina způsobuje vysoké riziko pro lidské zdraví, jako jsou kardiovaskulární problémy, respirační problémy, průjem, anémie, rakovina a v těžkých případech smrt.

2. Zhoršené zdraví srdce:

Zkreslené zdraví srdce je jedním z hlavních vedlejších účinků vaření hořčičného oleje. Naše srdce nemůže přijímat mono nasycené mastné kyseliny. Mastné kyseliny přítomné v hořčičném oleji způsobují „lipidózu myokardu“, což je tuková degenerace srdce. Vyvíjí fibrotické léze v myokardiálních vláknech srdce. Je to kvůli hromadění triglyceridů v nich. Někdy to může vést k srdečnímu selhání v důsledku degenerace srdečních svalů.

3. Riziko rakoviny plic:

Kyselina eruková v hořčičném oleji způsobuje potíže v dýchacím systému. To může vést k poškození a zhroucení plic a dýchacích cest. Výsledkem bude dušnost, těžké dýchání, problémy s nasycením kyslíkem a vážné zdravotní komplikace, jako je rakovina plic.

4. Alergické reakce:

Hořčičný olej má ještě jednu škodlivou chemickou sloučeninu. Říká se tomu allylisothiokyanát. To způsobuje zánět plic, střev a gastrointestinálního traktu. To vede k abnormálnímu vylučování slz, citlivosti žaludku a zvýšené neuroexcitaci.

5. Vede k Dropsy:

Dropsy je těžká forma edému. Způsobuje otok měkkých tkání, což vede k hromadění tekutin. Tento závažný stav je způsoben kyselinou erukovou, která se ve velkém množství nachází v hořčičném oleji. Všimnete si abnormálně oteklých nohou a chodidel, což může vést k potížím s chůzí.

6. Může poškodit kůži:

Hořčičný olej se mnohokrát používá k masážím. Říká se, že snižuje bolest svalů a také hydratuje pokožku. Hořčičný olej však může narušit funkci kožní bariéry a způsobit nadměrnou ztrátu vody epidermis. To může vést ke značné změněné struktuře epidermálních keratinocytů. Pokud jste alergičtí na hořčici, mohou se u vás také objevit vyrážky, svědění a další kožní problémy.

7. Erupce na kůži:

Dlouhodobé používání hořčičného oleje způsobuje erupci na kůži. Je to podobné vyrážkám „Pityriasis Rosea“. Tato vyrážka je benigní povahy, ale může způsobit velké nepohodlí. Pokud si všimnete jakýchkoli takových příznaků, okamžitě olej přerušte a naneste ledový balíček pro okamžitou úlevu. Navštivte lékaře ke konzultaci.

8. Vyrážky a zarudnutí:

Je známo, že hořčičný olej způsobuje při aplikaci alergickou reakci. Tato reakce imunoglobulinu E může vést k zarudnutí kůže. Na kůži je také vidět podráždění a nepohodlí. To je důvod, proč mnoho lékařů nedoporučuje masírovat kojence a děti hořčičným olejem. V případě podráždění je lepší poradit se s lékařem.

9. Rýma:

Hořčičný olej způsobuje bobtnání sliznice. Způsobuje nafouknutí, které vede k kýchání, vodnatému nosu, kapání nosu a ucpanému nosu. Nedoporučuje se používat, pokud takový stav převažuje. Nepříjemné pocity způsobené tím mohou být velmi nepříjemné, zvláště když musíte jít ven.

10. Nebezpečné pro těhotné ženy:

Vysoká množství kyseliny erukové přítomná v hořčičném oleji jsou považována za nebezpečná pro těhotné ženy. Tato sloučenina může interferovat s růstem plodu a může způsobit určité vrozené vady. Zvláště falšovaný a neregulovaný hořčičný olej je extrémně nebezpečný pro nastávající a kojící matky.

11. Může vést ke ztrátě vlasů:

Přestože je hořčičný olej obecně považován za prospěšný pro vlasy, u lidí s citlivou pokožkou hlavy může způsobit alergické reakce. Hořčičný olej může dráždit pokožku hlavy a narušovat funkce vlasů. Vypadávání vlasů, svědivá pokožka hlavy nebo ustupující linie vlasů jsou některé z nevýhod hořčičného oleje pro vlasy. Vždy se doporučuje ředit hořčičný olej kokosovým olejem, aby se snížila účinnost.

V mnoha částech Indie je noční můrou představovat si jídlo nepřipravené z hořčičného oleje. Je to nepochybně jeden z nejlepších prostředků pro vaření, který poskytuje pokrmu optimální teplo a chuť. Vedlejší účinky hořčičného oleje jsou však méně známé většině populace, která se v určitém okamžiku může setkat s těmito zdravotními problémy. Pokud si všimnete některého z výše uvedených příznaků, může to být způsobeno vaším hořčičným olejem!