Ingredience

Jak používat ricinový olej při zácpě?

Ricinový olej je světle žlutý olej získávaný z ricinových bobů, používaných jako projímadlo, lubrikant a při výrobě produktů na bázi oleje, historie používání ricinového oleje k vyvolání porodu Není známo, kdy je použití ricinového oleje k vyvolání porodu poprvé spuštěno. Ačkoli existuje mnoho přírodních způsobů, jak vyvolat porod, jen velmi málo sloučenin je tak účinných jako ricinový olej.

Jak používat ricinový olej při zácpě?

Mnoho lidí, zejména lékařů, je proti pravidelnému používání ricinového oleje. Pokud někdo potřebuje ricinový olej k regulaci vaší každodenní rutiny, nedívá se na problém správným způsobem. Nadměrné používání ricinového oleje může vést k nerovnováze tekutin a elektrolytů a dalším komplikacím.

Použití ricinového oleje by mělo být velmi přesné při zácpě!

Zácpa je velmi častým problémem mnoha lidí kvůli zvyku pít méně vody! Pokud člověk v posledních dnech nechodil na toalety a může se blížit k fekálnímu nárazu, tj. Musíte jednat rychle. Neměli byste čekat na další den. Ricinový olej může pomoci.

ricinový olej na zácpu

Během krize zácpy je doporučený denní příjem ricinového oleje jedna polévková lžíce pro dospělé a jedna čajová lžička pro děti! Člověk by měl užívat ricinový olej s prázdným žaludkem, funguje nejlépe, když je užijete ráno, když se probudíte.

Po podání dávky si nechte pauzu 4 až 6 hodin před prvním nutkáním jít na toaletu. Ricinový olej může také vyvolat výbušný průjem. Možná budete také muset jít na toalety vícekrát, takže nechoďte příliš daleko od umýváren nebo toalet! V hodinách po požití se ujistěte, že máte rychlý přístup k toaletám.

Chuť oleje je velmi nepříjemná. Možná budete chtít smíchat s malým množstvím kyselé chuti, jako je pomeranč nebo nějaký druh šťávy, nebo si jen štípnout nos a spolknout. Zvláště děti by těžko přijaly navrhovanou částku! Použití ricinového oleje k úlevě od zácpy lze vysledovat až do dob starověkého Egypta. V Americe se používání ricinového oleje datuje do dob průkopníků. Cestující muži medicíny prodávali kombinaci ricinového oleje s alkoholem k léčbě všeho od zácpy až po pálení žáhy.

Dnes je ricinový olej stále vnitřně používán jako stimulační projímadlo při chronické zácpě. Zevně lze použít k různým podrážděním pokožky, padání vlasů a průmyslově se používá ve všem, od barev po lubrikanty.

Varování: Pokud jste těhotná, nepoužívejte ricinový olej při zácpě!

Níže jsou popsány 4 jednoduché kroky, jak se zotavit ze zácpy pomocí ricinového oleje.

Krok 1:

Dávkování ricinového oleje se liší pro dospělého a pro dítě. Dávka může být také na úrovni zácpy také! Dávka by měla být vždy užívána s řádným předpisem lékaře nebo lékárníka. Pokud v případě, že nejste schopni získat pokyny od nikoho, můžete si vzít lžíci ricinového oleje, pokud jste dospělí, tj. 4,92 mililitrů a vezmete si lžíci, pokud jste dítě, tj. 2,46 mililitru.

Krok 2:

Nyní se musíte rozhodnout, zda budete užívat lžíci denně nebo v určitých intervalech mezi 3 až 7 dny. To může také záviset na závažnosti vaší zácpy. musíte dodržovat pokyny, které vám dal váš lékárník, a abyste dosáhli nejlepších výsledků, musíte užít příjem ráno s prázdným žaludkem.

Krok 3:

Vezměte si správnou odměrku, abyste si vzali olej. Jako byste si vzali více, než je požadováno, můžete být ve velkém rozruchu! Můžete také smíchat olej, pokud jej nemůžete vzít přímo s jídlem (snídaní), které jíte, ale výsledky nebudou tak dobré, jak by bylo potřeba.

Krok 4:

Pokud se vám zácpy nedostaví do 7 dnů, obraťte se na svého lékaře! Můžete se stát trpícím nějakým jiným problémem, který nesouvisí se zácpou.