Ingredience

Jak používat kurkumu při cukrovce?

Bujnou nemocí, která má v dnešní době uzurpovat svět, je cukrovka. Kdysi naši prarodiče pokorně řekli ne sladkostem, které si stěžovaly na zvýšení hladiny cukru v krvi a cukrovku. Pak se to pomalu rozšířilo k otcům a bohužel v dnešní době cukrovka rozšířila dráp i na mladé teenagery.

Začíná to vadnou slinivkou břišní, která by jinak vylučovala jen dokonalé množství hormonálního peptidu zvaného inzulín, který by zase pomáhal muskuloskeletálním buňkám a staral se o cukr ve vaší krvi. Jakmile je cukr v krvi metabolizován, dojde k určitému požití cukru, který bude metabolizován inzulínem. Cukrovka je chronický stav, kdy schopnost těla metabolizovat inzulín nebo ho produkovat je vadná nebo se omezuje dokonalé množství inzulinu. Výsledkem je, že se cukr v krvi hromadí, dokud se pro tělo nestane úplnou zkázou. Diabetes mellitus, který má chronickou povahu, s největší pravděpodobností zůstane s vámi po celý život, a proto je nutné závažné opatření k omezení onemocnění.

Jak používat kurkumu při cukrovce

Obvykle existují dva typy diabetu. Typ 1 je způsoben zejména mladší generací kvůli nedostatku hormonálního inzulínu. Typ 2 je však nejběžnější tam, kde je schopnost těla produkovat dostatečné množství zničena nebo poškozena.

Jako indiáni jsme při léčení vždy spoléhali na naše různé domácí šikovné prvky. Přestože existují lékařské prohlídky, nějaká doplňková nebo doplňková pomoc přímo z útulného domova nikdy nebyla špatný nápad. Koření a bylinky jsou naší silnou stránkou, a tak „kurkuma“ koření zachrání celý den.

Když někdo poprvé přemýšlí o tom, že je kurkuma lékem na cukrovku místo hořké tykve, někdo by si myslel, že je to absurdní, ale nedávné celosvětové studie ukázaly, že kurkuma nebo, jak my v hindštině nazýváme „haldi“, je jistou střelou na pomoc pacientům s diabetem.

Ti, kteří ještě nejsou obeznámeni s kurkumou, je to zázvorová rodinná rostlina se žlutooranžovým odstínem, která se díky svým protizánětlivým vlastnostem hojně používá v Asii a Indii nejen k přípravě báječných jídel, ale také jako kosmetička a zdravotnice . Po celou tu dobu byla kurkuma lékem na horečku a kýchání, nachlazení a chřipku, ale málo jste věděli, že by to mohl být lékař vaší cukrovky.

Regulace inzulínu:

Jeho antimikrobiální a anti-glykemické vlastnosti spolu s posypem antioxidačních vlastností by regulovaly produkci inzulínu v našem těle. Pokud dojde k nedostatku inzulinu, kurkuma projde bodem, kde donutí tělo produkovat správné množství potřebné k metabolizaci krevního cukru a tuků, zatímco hladina krevního cukru v našem těle je snížena díky anti-glykemické vlastnosti..

Rezistence na inzulín:

Kurkuma jednou ve vašem těle také pomůže při problémech, kterým čelí inzulínová rezistence a citlivost na inzulín.

Obezita:

Jedním z hlavních důvodů, proč je cukrovka obviňována, je obezita, jak tvrdí lékař. To hlavně podporuje diabetes typu 2, kde není metabolizováno dostatek tukových buněk, což způsobuje kapky inzulínu, protože tukové buňky se množí den za dnem. Výsledkem je, že produkovaný inzulín je nedostatečný. Kurkuma obsahuje vlastnost zvanou kurkumin, o které je známo, že eliminuje akumulaci tukových buněk, což snižuje pravděpodobnost vzniku cukrovky a obezity, a pomáhá tak dotyčným shodit několik liber.

Hladina triglyceridů:

Kurkuma také pomáhá kontrolovat inzulínový produkt tím, že vyrovnává hladinu cukru v krvi a hladinu triglyceridů v našem těle.

Posílení:

S poklesem inzulínu v našem těle může dojít k oslabení častého močení nebo z jiného důvodu. Kurkuma nejen zvyšuje hladinu inzulínu, ale také pomáhá léčit vaše obecné problémy a posiluje vaše vnitřní orgány pro lepší fungování.

Antibiotikum:

Když v našem těle není dostatek síly, některé viry jsou náchylné k tomu, aby se z nás stali jejich hostitelé, a právě tehdy pomáhají antibiotické vlastnosti kurkumy chránit naše těla před těmito škodlivými patogeny.

Jak používat kurkumu při cukrovce?

Promluvme si o výhodách kurkumového mléka pro diabetes, protože je to jeden z nejlepších způsobů, jak kurkumu konzumovat. Diabetici mohli také vyzkoušet čaj z kurkumy.

Klinické výzkumy na lidech ukázaly, že zařazení kurkumy jako součásti stravy pro diabetiky má účinek snižující hladinu glukózy. Zlepšuje také fungování beta buněk a zlepšuje oxidaci a využití mastných kyselin. Rovněž snižují hladinu cukru v krvi přímou prací na produkci glukózy v játrech. Kromě toho je v klinických výzkumech prokázáno několik dopadů.

Kurkuma je skvělou a úžasnou alternativou k léčbě cukrovky, ale neměla by být považována za lék. Může být použit k potlačení účinků diabetu a užíván s mírou jako součást diabetické diety. Správnou léčbu a péči musíte stále konzultovat s lékařem. Kurkuma snižuje hladinu cukru v krvi, cholesterol, chrání naše oči a ledviny a pomáhá předcházet rakovině. Kurkuma se používá po staletí a je známá svými antioxidačními a protizánětlivými vlastnostmi. Použijte jej tedy s jídlem, čajem nebo mlékem a zůstaňte zdraví!

Kurkuma pro diabetes