Ingredience

Jak používat česnek na nachlazení a chřipku – 2 nejlepší přírodní metody

Rýma a kašel jsou tak běžným problémem, který má podobu chřipky! Mnoho z nás se s tímto problémem setká vždy, když se změní sezóna, nebo nedržíme dietu, někdy je velmi těžké, že začneme být letargičtí při rutinní práci a někdy nás to začne dráždit tekoucím nosem. Snažíme se užívat páru, konzumovat horké nápoje a užívat různé léky na nachlazení, ale přesto trvá déle než týden, než se zdraví vrátí do normálu!

Zde je rychlý, snadný a nejlevnější domácí lék na léčbu běžného nachlazení. Česnek! Ano, česnek je ten, který je opravdu velmi užitečný při léčení a prevenci nachlazení, protože česnek je známý svým teplem, které poskytuje tělu vnitřně, a také má mnoho antioxidačních vlastností, díky nimž je ještě zvláštnější.

Jak používat česnek na nachlazení & Chřipka 2 Nejlepší přírodní metody

Česnek je účinný v prevenci a léčbě nachlazení. Česnek je nabitý antioxidanty, pravidelná konzumace česneku by mohla prospět vašemu imunitnímu systému. Pokud se nachlazení plíží, můžete si dát česnekový čaj. Několik minut sedíte v prudce nasekaném nebo nasekaném česneku v horké vodě, poté scedíte a vypijete! Příští hodinu vaše rýma zmizí. Pro zlepšení chuti můžete přidat trochu medu nebo zázvoru.

Obvykle dáváme přednost malému pečenému česneku v italské kuchyni, ale vzít si pár stroužků přímo a syrově je úplně jiný příběh! V období nachlazení a chřipky nebo babičky doporučují konzumovat lžíci syrových, nasekaných stroužků česneku – nebo dokonce kousnout přímo do čerstvého stroužku!

Jak již bylo řečeno, česnek je silný antioxidant s antimikrobiálními, antivirovými a antibiotickými vlastnostmi. Pokud jde o nachlazení a chřipku, poskytuje také dekongestivní a vykašlávací účinky, ale vyvstává otázka, že je nemůžete jíst syrové, jaké jsou další způsoby, jak je můžete konzumovat? Níže jsou uvedeny způsoby, kterými ji můžeme konzumovat různými způsoby, místo abychom ji konzumovali syrovou.

Jak používat česnek na nachlazení & Chřipka:

Zde jsme zařadili 2 nejlepší přírodní prostředky, jak používat česnek při nachlazení a chřipce. Pojďme se na ně podívat.

1. Česnek & Pomerančový džus:

  • Vezměte si čerstvý česnek
  • Nakrájejte je na kostičky a nakrájejte je na kousky a poté oloupejte z kůže
  • Nyní vezměte do úst lžíci česneku a spolkněte ji pomerančovým džusem
  • toto je dobrý způsob konzumace česneku, protože jej nebudete muset žvýkat a jen spolknout šťávou
  • Je lepší to udělat v noci, nechtěli byste nikoho urazit vůní během dne, ale hlavně se chcete ujistit, že necháte tento prostředek opravdu fungovat.
  • Nejlepší čas na to je, když jdete rovnou spát poté, co si dáte česnek. Všimnete si, že se můžete cítit mírně horečně.

No Swallow No Chew:

  • Nezkoušejte tuto metodu na prázdný žaludek. Musíte si vzít jen plátek hřebíčku a sát ho 15 minut, aby šťávy působily kouzlem na jakoukoli bolest!

2. Česnek & Citronová voda:

Stačí vám:

  • 5-6 stroužků česneku
  • Teplá voda
  • Jeden velký citron

Stroužky česneku oloupejte a nakrájejte na malé kousky. Přidejte to do teplé vody a do této směsi vymačkejte citron a nechte česnek několik minut odležet, poté můžete přidat trochu strouhaného zázvoru a lžíci medu, aby nápoj získal chuť. Nyní sceďte a pijte! Tento nápoj je opravdu velmi účinný, protože obsahuje všechny látky, které vám dodávají teplo a bojují proti chladu.

Nakonec je syrový česnek opravdu skvělým domácím prostředkem v boji proti nachlazení a chřipce. Zkuste pít nebo žvýkat česnek brzy ráno nebo před spaním nebo v obou časech podle požadavku, který vám opravdu pomůže.