Ingredience

Jak používat data pro diabetes?

Diabetický pacient musí mít chuť na cukr. Vzhledem k tomu, že diabetes je porucha, která zahrnuje zvýšené hladiny cukru v těle, je třeba dávat velký pozor na jejich stravovací návyky. Diabetici se musí vyhýbat konzumaci cukru v přímé formě, jako je bílý cukr, sladkosti, bonbóny a dezerty s obsahem cukru a tak dále. Lékaři jim však umožňují nahradit tyto potraviny těmi plody, které jsou přirozeně sladké jako rozinky, datlový med a další. Termíny jsou vynikající náhradou, protože mají řadu výhod. Tento článek se zabývá popisem datlí, jejich nutriční hodnotou, mýty o datech, jejich přínosech pro diabetiky a způsoby konzumace datlí.

Datle jsou plody, které se nosí na datlovkách pocházejících z Perského zálivu. Je to extrémně odolné ovoce, které je schopné snášet extrémní počasí. Jedná se o malé dužnaté ovoce, ve kterém dužina obklopuje jedno semeno. Vysoce výživné, toto ovoce je také zdravou náhradou svačin, bílého cukru a jiných umělých sladidel, zejména pro diabetiky.

Nutriční hodnota datlí:

Fruktóza a glukóza jsou hlavní zdroje cukru, které jsou přítomny v hojném množství. Jeden šálek nakrájených datlí činí asi 415 kalorií, 110 sacharidů a asi 95 g cukru. Poskytuje téměř 287 kcal energie. Obsah cukru obsahuje nejméně 29 % fruktózy a nejméně 41 % glukózy.

Mýtus o datech:

Jedním z nejrozšířenějších mýtů je, že diabetici se musí vyhýbat i přírodním sladkostem a ovoci, jako jsou datle a rozinky, které mají vysoký obsah kalorií. To není pravda, diabetici si mohou dát rande, i když musí být opatrní a mít přehled o porci.

Jak jsou data prospěšná pro diabetiky?

  • Datle obsahují důležité živiny, které splňují požadavky osoby trpící cukrovkou. Je to jedna ze zdravějších alternativ přírodního cukru, která je pro diabetika zakázána.
  • Glykemický index je velmi nízký: Diabetici jsou povinni konzumovat pouze ty potraviny, které mají velmi nízký glykemický index, aby si udrželi hladinu cukru. Pohybuje se od 35,5 do 49,7 v datech, která jej kvalifikují jako zařazení do dietního režimu diabetika.
  • Přítomnost sacharidů: Sacharidy jsou zdrojem okamžité energie, protože jsou plné fruktózy a glukózy. Každých 100 gramů datlí obsahuje asi 75 gramů uhlohydrátů, takže když se lidé s diabetem cítí na dně, měli by mít po ruce balíček datlí, aby se dobili energií.
  • Datle nenarušují hladinu cukru v krvi a člověku dodávají pocit sytosti po delší dobu.

Způsoby konzumace dat:

Diabetici by měli dát přednost čerstvému ​​datlovému ovoci před sušenou a koncentrovanou formou. Počet dat by měl být začleněn takovým způsobem, aby denní příjem nepřekročil 15 gramů sacharidů a 60 kalorií. Datle lze konzumovat s různými kombinacemi, které jsou pro diabetického pacienta vynikající.

  • 3 až 4 data konzumovaná se 150 ml mléka je skvělý způsob, jak dodat tělu energii.
  • Další zdravou kombinací by byly nakrájené datle s půl šálkem jogurtu.
  • Hledáte -li večerní svačinu, vezměte si malou pěst ořechů, jako jsou pistácie a mandle, a promíchejte s asi 2 až 3 datlemi (nasekanými). Tím zajistíte, že váš žaludek bude na delší dobu plný.
  • Silně diabetik by se měl před zařazením do svého jídelníčku poradit s lékařem.

Datle jsou zdravou náhražkou syntetického cukru, protože je to přirozený zdroj cukru; osoba trpící cukrovkou by se však měla před zařazením dat do svého jídelníčku vždy poradit s lékařem.