Ingredience

9 závažných vedlejších účinků šafránu – musíte vědět

Jednou z nejluxusnější ingrediencí království koření je šafrán. Toto vzácné koření je ceněno pro bohatou barvu a chuť, kterou dodává jídlu. Má nepřeberné množství léčivých vlastností a je široce používán v ajurvédě. Šafrán také nabízí mnoho kosmetických výhod a je nejlépe známý pro své vlastnosti zesvětlování pokožky. Kvůli těmto obrovským výhodám mnoho lidí přežívá v šafránu, aniž by věděli o jeho vedlejších účincích. Předávkování šafránem může být nebezpečné pro zdraví, protože vede k mnoha vážným komplikacím, jako jsou poruchy trávení, problémy se zrakem a sexuální abnormality. Pokračujte v čtení, abyste se podrobně dozvěděli o vedlejších účincích šafránu.

Vážné šafránové vedlejší účinky, které musíte vědět

Nežádoucí účinky Kesaru nebo šafránu:

Níže uvedený seznam obsahuje některé z nejlépe známých vedlejších účinků šafránu, které si můžete přečíst a rozšířit tak své znalosti o tomto koření. Zkontroluj je:

1. Varování pro těhotné matky a kojící ženy:

Podle profesionálů může být konzumace šafránu pro nastávající matky docela riziko. To platí i pro matky, které kojí a kojí děti. Šafrán vede ke kontrakci svalů dělohy, což může pravděpodobně vést k potratům. Umělé látky v mnoha šafránech mohou být v dnešní době pro děti užívající mateřské mléko rizikové, proto by se tomu mělo také vyhnout. Je to jeden z hlavních vedlejších účinků šafránu během těhotenství.

2. vede k bipolárním poruchám:

Vzrušení a impulzivita jsou dvě z poruch nálady, o kterých je známo, že šafrán zhoršuje, a tak vedou k bipolárním poruchám. Také lidé, kteří již mají tento stav, by se měli zcela vyhýbat konzumaci šafránu. To je jedna z méně známých šafránových nevýhod pro naše zdraví.

3. Alergie:

Mnoho lidí projevilo alergii na šafrán a to může vést ke spoustě zdravotních problémů. Člověk může pocítit svědění, podráždění, vyrážky, zarudnutí a kopřivku. Nadměrná konzumace může tyto alergické příznaky zhoršit, a proto byste měli před použitím na kůži udělat test náplasti. To je jeden z vedlejších účinků šafránu na kůži.

4. Nerovnováha v chuti k jídlu:

Někteří lidé si na jedné straně stěžují na nízkou chuť k jídlu, když konzumují šafrán a někteří na druhé straně mají vysokou chuť k jídlu, která by mohla vést k nárůstu hmotnosti. Ať už se nacházíte na jakékoli straně spektra, je vždy lepší dodržovat pokyny, abyste se vyhnuli jakýmkoli zdravotním problémům. Jedná se o jeden z jednoduchých, ale stojí za zmíněné vedlejší účinky koření.

5. Nevolnost a zvracení:

Nadměrná konzumace šafránu prokázala účinky na tělo a určité příznaky na člověka v podobě sklonu k nevolnosti a zvracení. To je další vedlejší účinek spojený s tímto nádherným kořením. To pouze znamená, že byste měli mít omezený příjem.

6. Ospalý pocit:

Šafrán má v sobě sedativní vlastnosti a přejídání se tímto kořením povede pouze k problémům s ospalostí po celý den. Je to vedlejší účinek, který může dokonce narušit vaši koncentraci a efektivitu v práci.

7. Hyper sexualita:

O šafránu je známo, že je afrodiziakum a nadměrná konzumace povede k hypersexualitě u mužů a žen a bude je neustále sexuálně aktivní. Pravděpodobně také zažijete povznesenou náladu, dobrou náladu a neovladatelné emoce. To je další vedlejší účinek, který pochází z nadměrné spotřeby šafránu.

8. Šance na konzumaci jedovatého šafránu:

Podle odborníků může konzumace jedovatého šafránu vést k těžké žloutence, po níž následuje silné zvracení, nadměrné krvácení z nosu, extrémní závratě a také průjem s krví. To jsou rozhodně vedlejší účinky spojené pouze s umělými a nebezpečnými šafránovými vlákny.

9. Hubnutí:

Pro některé může být přínosem, že šafrán pomáhá při hubnutí, ale musíte vědět, že pro ty, kteří již mají správné řízení hmotnosti, hubnutí povede pouze k problémům a krizi podváhy a způsobí slabost v těle. Toto je jeden z vedlejších účinků šafránového extraktu, o kterém byste měli vědět, a který vám dává důvod kontrolovat ho ve stravě.

10. Snížený krevní tlak:

Užívání šafránu v nadměrném množství může snížit krevní tlak u lidí s nízkými problémy s TK. To může být extrémně nebezpečné pro zdraví, což může vést pacienta ke kómatu a dalším vážným stavům. Doporučuje se použít maximálně špetku šafránu a to také na doporučení lékaře.

Jste šokováni znalostí těchto vedlejších účinků šafránu? Sečteno a podtrženo z tohoto článku je, že i přírodní přísada, jakkoli je dobrá pro naše zdraví, může být život ohrožující, pokud ji vezmeme za hranice. Vždy byste měli dodržovat dietní pokyny a být velmi opatrní, pokud používáte jakýkoli lék na TK, srdeční problémy nebo krevní cukr. Špetka šafránu za vás určitě může udělat trik, ale jakékoli další vlákno ve vaší stravě vás může přinutit navštívit lékaře!