Ingredience

9 úžasných přínosů Nigelly pro zdraví

Nigella známá také jako nigella sativa nebo fenyklový květ je kvetoucí rostlina. Tato rostlina, převládající v jižních a jihozápadních rozích Asie, nese bílé nebo modré okvětní lístky s dlouhými elegantními tobolkami jako plody. Uvnitř jsou potom jejich semena a právě tato semena se používají jako koření a široce se uplatňují.

Také známá jako černé semeno kvůli své barvě, tato semena lze často použít k extrakci olejů a použít je. Ačkoli jsou oblíbené pro mnoho výhod, níže je uvedeno jen několik:

Nejlepší přínosy Nigella pro zdraví:

Po chirurgickém zákroku:

Víte, jak se setkáte s nehodou a budete se muset nechat operovat, a to zanechá ošklivou jizvu? Ačkoli je to dobrý příběh, nezaslouží si trvalé postavení na kůži, a proto byla nigella speciálně testována na tento konkrétní problém. Je známo, že chrání peritoneální povrchy před tím, aby musely nést ošklivou jizvu nebo zkreslení v důsledku chirurgického zákroku.

Leukémie:

Rakovina krve nebo leukémie je jednou z těch závažných chorob, pro které je teprve třeba zformulovat stabilní ztuhlou léčbu. Jako jedna z nejsmrtelnějších strašlivých nemocí vytrhla mnoho nevinných životů a konečně lék na alespoň zakrnění, nebo pokud se štěstí odstraní, objeví se tato choroba přímo v této rostlině. Semena přítomná v plodech této rostliny obsahují thymochinon, který indukuje apoptózu v buňkách leukémie.

Parkinsonova choroba:

Nervová choroba, Parkinsonova choroba je docela znepokojující onemocnění postihující hlavně skupinu středního věku, ale i na tuto nigella sativa existuje lék. Je známo, že semeno, které má thymochinon, chrání neurony nebo nervy před toxickými prvky.

Rakovina tlustého střeva:  

po mnoha výzkumech a studiích bylo nakonec odhaleno, že semena nigelly, také známá jako kmínová semena nebo černá semena pojmenovaná podle jejich barvy, obsahují chemická látka 5- fluorouracil, která pomáhá zastavit nebo zabránit dalšímu šíření rakoviny tlustého střeva současně potlačit to. Výzkum provedený na krysách ukázal, jak snadno byla tato úroveň rakoviny tlustého střeva potlačena bez vedlejších účinků.

Astma:

Thymochinon je v hojném množství přítomen v černých semenech rostliny nigella, která byla při výzkumu zvířecího astmatu shledána mnohem vyšším množstvím než flutikason v jejich těle. Tak vznikly jeho schopnosti léčit astma. Ale test na lidech měl být teprve připraven. V návaznosti na tento výzkum byla provedena studie na lidech, kde byla tato velmi nigella semena uvařena ve vodě, než byla představena člověku, což mělo za následek mnohem jasnější astmatické dýchací cesty.

Kontrola krevního tlaku:

Semena nigelly jsou tak užitečná, že každodenní konzumace těchto semen po dobu rovnou, řekněme dvou měsíců, může způsobit značné změny hladiny LDL cholesterolu a krevního tlaku. To je od té doby dokončeno jako metoda jistého výstřelu ke snížení krevního tlaku a zároveň umožňuje cestu pro léčbu mírného hypertenze.

MRSA:

MRSA je smrtelná infekce bakterií, které jsou odolné vůči antibiotikům. Bylo zjištěno, že právě tato nemoc na výzkumu reaguje nebo reaguje na léčebnou kúru používanou semeny nigelly, a proto je považována za lék proti MRSA.

Zranění chemickou zbraní:

Chemické zbraně zraněné pacienty na náhlém placebové studii si vydýchly, když semena nigelly začala pracovat na jejich zraněních. Bylo prokázáno, že převařený vodní extrakt ze semen nigelly snižuje některé příznaky, jako jsou respirační problémy, plicní funkční poruchy, sípání na hrudi a mnoho dalších.

Rakovina děložního hrdla:

Thymochinon zde opět hraje svou roli. Buňky rakoviny děložního čípku při kontaktu s nigella sativa, která produkuje uspokojivé množství thymochinonu, bylo pozorováno, že ustoupily nebo zemřely nebo se poškodily, a tak bylo nalezeno další vyléčení rakoviny děložního čípku. tyto příčiny způsobují nejen smrt buněk produkujících rakovinu, ale také další šíření jakýchkoli jiných buněk souvisejících s rakovinou.

Zdroj obrázku: Závěrka