Ingredience

9 Působivých výhod Saguaro (Saguaro Cactus) s nutričními fakty

Pokud jste měli štěstí navštívit Arizonu ve Spojených státech, určitě jste si všimli dlouhých kaktusových rostlin podél dálnic. Tyto ikonické rostliny Saguaro Cactus jsou největší ze svých druhů v zemi, s průměrnou výškou 40 stop na délku a 2 stopy na šířku. Ovoce Saguaro je vyhlášenou pochoutkou mezi kmeny USA a Mexika. Jsou známé svou sladkou jedlou dužinou, která se používá při výrobě džemů, vín a ovocných zavařenin. Kromě kulinářského využití se plody Saguaro používají také k léčbě mnoha zdravotních poruch. Pojďme se podrobně seznámit s některými z nejlepších přínosů ovoce Saguaro pro zdraví.

Co je ovoce Saguaro?

Saguaro je indické slovo, které se vyslovuje jako „Sah-Wah-Ro“. Vědecký název pro Saguaro Cactus je „Carnegiea Gigantea“. Bíle zbarvené květy kaktusu Saguaro se vyvíjejí do plodů červené barvy s jemnou, chutnou dužinou. Jsou místně dostupné v obchodech nebo jako konzervy v supermarketech.

Je ovoce Saguaro dobré pro zdraví?

Ovoce Saguaro nabízí vašemu tělu spoustu dobrého. Mají vysokou retenci vlhkosti, aby hydratovaly vaše tělo. Saguaro je také nabité vitamínem C, vitamínem B12 a dalšími klíčovými minerály, které vyživují vaše orgány a umožňují lepší fungování. Tyto plody jsou také nabité antioxidanty, které chrání vaše tělo před mnoha infekcemi a poruchami.

Výhody Saguaro (kaktus saguaro) s nutričními fakty

Fakta o výživě Saguaro:

Podívejte se na nutriční hodnotu ovoce Saguaro na 1 porci:

 • Celkový obsah kalorií: 167
 • Celkový tuk: 5 g
 • Sacharidy celkem: 27 gramů
 • Bílkoviny: 4 g

Úžasné výhody Saguaro:

Zde jsme zařadili 9 nejlepších přínosů saguaro pro zdraví. Pojďme se na ně podívat.

1. Bohatý na vitamín C:

Saguaro má pro naše tělo mnoho výhod. Obsahuje vysoký obsah vitaminu C, který přispívá k jeho sladké chuti. To znamená, že saguaro má výhody spojené s vitamínem, protože v chuti převládá jeho přítomnost. Toto ovoce má tedy:

 • Vlastnosti proti stárnutí
 • Posiluje imunitní systém
 • Chrání zdraví dásní
 • Zlepšuje zrak.

2. Může poskytnout okamžitou hydrataci:

Díky vlastnostem rostliny rostoucí v extrémních podmínkách a písčitých půdách má ovoce saguaro vysokou retenci vody a obsah vlákniny podobný melounům a okurkám. Má životně důležité živiny, které pomáhají rehydratovat vyprahlá těla ulovená v poušti a pálícím slunci.

3. Vysoká množství dietní vlákniny:

Vynikající dietní vláknina pro ty, kteří mají velmi málo alternativ, pokud jde o jídlo. Vysoký obsah vlákniny je kompenzován vodnatostí ovoce bohatou na živiny. Je to správné množství krmiva, které tělo potřebuje k tomu, aby zůstalo plné po delší dobu. To je velmi efektivní pro řízení hmotnosti.

4. Posiluje váš nervový systém:

Ovoce má bohaté zásoby vitaminu B12, který je nezbytný pro tvorbu krevních buněk a udržení stabilního nervového systému. Jeho nedostatek může vést k anémii a může způsobit velké poškození mozku a nervů. Tento vitamín je nezbytný, aby se zabránilo mrtvici. Pro vegetariány je to požehnání, protože velmi málo potravin obsahuje tento vitamín, který se obvykle nachází v živočišných bílkovinách.

5. Léčí revmatismus:

Indiáni v oblasti Arizony přísahají na úžasné výhody, které toto ovoce přináší při léčení a léčbě revmatických poruch. Je to letitá praxe kmenů, která je stále docela účinná.

6. Zabraňuje zácpě:

Obsah vlákniny a vlákniny v tomto ovoci je ideální pro udržení čistého střevního traktu. Pomáhá absorbovat toxiny z těla a vylučovat je spolu s dalšími nečistotami. To nejen zlepšuje trávicí systém, ale také zlepšuje celkové zdraví systému.

7. Uspokojuje hlad s nízkými kaloriemi:

Má málo kalorií, což z něj dělá dobré ovoce, které si můžete dopřát bez pocitu viny. Pět plodů dohromady obsahuje:

 • 167 kalorií
 • 4 gramy bílkovin
 • 5 gramů tuku

8. Dobré pro těhotné ženy:

Je to velmi univerzální ovoce, které lze konzumovat jakýmkoli způsobem a lze z něj udělat velmi chutné džemy. Tento druh jídla je nejlepší alternativou výživy pro těhotné ženy, protože vysoký obsah živin zabraňuje vzniku komplikací při porodu.

9. Předchází kardiovaskulárním chorobám

Je to také dobré výživné ovoce, které pomáhá v boji proti příčinám, které vedou ke komplikovaným kardiovaskulárním chorobám a tepnám zablokovaným cholesterolem. Pravidelná konzumace tohoto ovoce může vést ke zlepšení průtoku krve a rozšíření srdečních stěn. Je také známý pro regulaci krevního tlaku.

Nežádoucí účinky ovoce Saguaro:

Nadměrná konzumace ovoce Saguaro může vést k určitým vedlejším účinkům, jako jsou:

 • Žaludeční nevolnost
 • Kyselé refluxy
 • Pocit pálení v žaludku
 • Zvracení
 • Průjem

Rostliny Saguaro nejen dělají hezký plakát, ale dělají nám spoustu dobrého. Indičtí diváci nejsou příliš známí a možná budou muset navštívit USA nebo Mexiko, aby ochutnali něco z tohoto ovoce. Dužina a vína Saguaro jsou nám však k dispozici v mnoha internetových obchodech. Než se vzdáte svých šancí jíst Saguaro, podívejte se na ty stránky, které nabízejí exotická jídla v Indii. Na zdraví Saguaro!