Ingredience

9 Šokujících vedlejších účinků alkalické vody – musíte to vědět

Alkalická voda je novým heslem ve zdravotnictví. Mnoho odborníků na výživu a zdraví začalo propagovat mnoho výhod alkalické vody. To vyvolalo neobvyklé množství zájmu veřejnosti, která nahradila svou normální vodu zásaditou. Ale co je to zásaditá voda? Normální pitná voda má neutrální pH 7, zatímco zásaditá voda má pH 8 nebo vyšší. Přítomnost alkalizujících sloučenin a minerálů, jako je hořčík, vápník a křemík, přináší mnoho zdravotních výhod. Umělá zásaditá voda nebo extrémně vysoké zásady mohou být pro vaše tělo docela nebezpečné. Pojďme pochopit některé závažné vedlejší účinky pití vysoce zásadité vody.

vedlejší účinky alkalické vody

Vedlejší účinky vysoce alkalické vody:

Zde jsme narukovali, některé šokující 9,5 vedlejší účinky alkalické vody na zdraví. Pojďme se na ně podívat.

1. Kardiovaskulární problémy:

Dlouhodobé používání zásadité vody může vést k nežádoucím účinkům na srdce. Alkalická voda způsobuje zvýšené vylučování enzymů ve vašem kardiovaskulárním systému, které mohou poškodit svaly kolem vašeho srdce. Lze tedy shrnout, že pití zásadité vody může nejprve omladit kardiovaskulární buňky, ale v dlouhodobém horizontu mohou být účinky katastrofální.

2. Porucha trávení:

Pití zásadité vody způsobuje prudké změny hladiny pH a může bránit procesu trávení. Porucha trávení způsobená zásaditou vodou je závažnější u lidí starších 60 let. Ukázalo se, že dlouhodobé používání alkalické vody k pití může vést k hypochlorhydrii, která je charakterizována sníženou absorpcí vápníku v těle. Pití vysokého množství skutečných vedlejších účinků alkalické vody může být nebezpečné.

3. Způsobuje dehydrataci:

Bylo zjištěno, že pití zásadité vody může způsobit dehydrataci, než udržovat tělo hydratované. Přítomnost příliš velkého množství iontů v těle může vést k akutní dehydrataci na buněčné úrovni. Toto je jeden z významných bodů vedlejších účinků pití zásadité vody a je třeba si ho poznamenat!

4. Metabolické abnormality:

Metabolismus je nezbytný k výrobě energie pro normální fungování tělesných systémů. Různé studie ukázaly, že používání alkalické vody může vést k abnormalitám metabolismu, což může vést k onemocněním, jako je edém a metabolická alkalóza. To může mít za následek závratě, nevolnost, zvracení, svalové záškuby, třes rukou a pocit brnění v rukou a nohou.

Vedlejší účinky alkalické vody

5. Vyvíjí tlak na ledviny:

Ledviny pomáhají udržovat normální hladinu pH v těle, a proto každodenní pití zásadité vody způsobí, že vaše tělo bude zásaditější a přinese další zátěž pro ledviny, aby byla hodnota pH ideální. Lidé, kteří již trpí nějakou formou onemocnění ledvin, nesmí nikdy konzumovat zásaditou vodu.

Absorpce živin v těle do značné míry závisí na úrovni pH. Pití zásadité vody denně může zvýšit hladinu pH ve vašem těle do té míry, že může narušit vstřebávání základních živin v těle, jako je vitamín B12, folát, vápník a železo, abychom jmenovali alespoň některé. Nedostatek živin způsobený v těle může mít za následek zpomalený růst a další abnormality.

7. Bolavé svaly:

Pití zásadité vody může také vést k bolestem svalů v důsledku nerovnováhy způsobené úrovní pH v těle. Přebytečné minerály mohou v těle vytvářet usazeniny, což vede k vrzání kloubů. Alkalická voda také kvůli vysokému množství zásaditých minerálů způsobuje bodavé bolesti v močových cestách a močovém měchýři. Pokud jste již zaznamenali svalové poruchy, doporučujeme přestat pít zásaditou vodu.

8. Bolest hlavy:

Bolest hlavy je dalším dráždivým vedlejším účinkem zásadité vody při každodenním používání. Rozsah bolesti se může u jednotlivých osob lišit. Tyto bolesti hlavy obvykle trvají jen několik hodin a jsou dočasné. Pokud však příznaky přetrvávají, doporučuje se poradit se s lékařem a také přestat pít zásaditou vodu.

9. Ospalost a únava:

Konzumace zásadité vody každý den může dokonce vést k únavě a vyčerpání. Kvůli této rovnovážné příčině hladiny pH se také můžete většinu času cítit ospalí. Také, pokud užíváte léky na štítnou žlázu, krevní tlak nebo kardiovaskulární onemocnění, alkalická voda na ně může mít vliv a vést ke komplikacím.

Alkalická voda se obecně doporučuje lidem s problémy se zažívacím traktem snížit jejich obsah kyselin. Je však důležité si uvědomit, že ne všechny prostředky vyhovují vašemu tělu. Alkalická voda není 100 % bezpečná a přináší řadu rizik. Před zařazením do stravy je důležité si přečíst a porozumět nevýhodám zásadité vody. Lidi, příliš mnoho zásaditosti může být pro vaše tělo špatné!