Ingredience

8 nejlepších výhod fazolí

Matka ti vždy říkala, abys jedl zeleninu a fazole, když jsi byl malý, a celou tu dobu, kdy jsi se proklínal za tu nevděčnou zelenou, jsi se nějak vyhrabal z toho, že je nejíš zelené. Ale to jste ještě nevěděli, že tato zelená zelenina jako ostatní je plná některých z nejúžasnějších výhod, které jste si nikdy předtím nedokázali představit. Dobře, dětství je téměř pryč, ale jíst fazole, abyste získali co nejvíce z těchto výhod, může být stále věrohodná volba. Nicméně, než se vydáte koupit nějaké fazole, uznejte sami sebe s mnoha výhodami.

Výhody fazolí 1

Péče o rakovinu:

Fazole, zejména ta zelená, je známá svým zvláštním talentem očichávat rakovinné buňky a působit na ně, čímž se snižuje riziko aktivace rakovinných buněk. Fazole mají obvykle dobré množství antioxidantů spolu s flavonoidy a fytosteroly. Tyto prvky se mísí společně s buňkami a automaticky snižují šanci, že se stanete obětí smrtelné rakoviny.

Ironie ironie:

Železo je důležitou složkou v našem těle a zelené fazole jsou odpovědné za to, aby tyto antioxidanty naplněné vitamínem C absorbovaly správné množství železa a zachytily ho v těle, abyste mohli zůstat fit a zdraví. Často bylo vidět, že fazole pomáhají při produkci kolagenu, který je zodpovědný za chrupavky v našem těle.

Řízení PMS:

Nedávná studie nyní ukázala, jak může být mangan kouzelným elixírem na křeče v břiše a časté změny nálad. Mangan v našem těle kontroluje sekreci hormonů, což má za následek menší výkyvy nálad. Ve fazolích bylo nalezeno bohaté skladování manganu, kde vám příjem fazolí, jakéhokoli druhu, může pomoci během předmenstruačního syndromu.

Ztráta váhy:

Fazole byly identifikovány jako jedna z účinných potravin, které pomáhají při hubnutí. Je to osvědčená metoda, kterou vám fazole pomohou v boji s problémy s váhou. Přestože se přímo nepodílí na roztavení vaší tkáně, bohatý obsah vlákniny v fazolích udrží váš žaludek delší dobu plný a způsobí velmi pomalý vzestup hladiny cukru v krvi. Takto lze kontrolovat časté přejídání.

Péče o srdce:

Fazole vám nejen pomohou zhubnout, ale také vám pomohou kontrolovat hladinu cholesterolu, aby vaše srdce mohlo pracovat volně, aniž byste museli odpočívat s rostoucími problémy s cholesterolem. Fytochemikálie a rozpustná vlákna obsažená v fazolích jsou přímo zodpovědné za snižování cholesterolu a současně zvyšují krevní tlak. V důsledku toho mají lidé, kteří hodně konzumují fazole, nižší riziko srdečních chorob.

Péče o klouby:

Vitamín K, který pomáhá při srážení krve v době otevřené rány, je také zodpovědný za křehké kosti a záněty kloubů. Zde přicházejí fazole. Vitamín K lze ve fazolích hojně nalézt, a proto lze nyní léčit bolesti kloubů, otoky a záněty.

Diabetická potřeba:

Osoba trpící cukrovkou by často musela čelit mnoha omezením ohledně nezbytných seznamů potravin. Spolu s žádným cukrem často lékaři předepisují ne u některých potravin, kde by byl vysoký obsah glukózy. V takovém případě by fazole jakéhokoli druhu diabetikovi velmi pomohly. Glukóza, i když je to trochu, je nezbytným prvkem v našem těle a směsi bílkovin v fazolích zajišťují, že ve vašem těle přetrvává potřebné množství.

Mělká kost:

Stejně jako fazole mohou léčit bolesti kloubů, je také známo, že zdroj vitaminu K v fazolích se stará o problémy s kostí a mělkostí kostí. Osteoporóza je stav, kdy se kosti stávají porézními a křehkými a právě fazole jim mohou vrátit ztracenou hustotu.