Ingredience

23 Přínosů prosa založených na výzkumu pro kůži, vlasy a zdraví

S rostoucími případy obezity, cukrovky a raných srdečních mrtvic dochází k náhlému vzestupu zdravotního vědomí mezi lidmi. Je třeba se zdravě stravovat a musíme říci, že jáhly mají docela velký vliv! Jáhly byly kdysi základní dietou našich předků, kteří se těšili vynikajícímu zdraví a dlouhověkosti s těmito super zrny. Někde v řadě jsme ztratili kořeny a přešli na nezdravé rychlé občerstvení. Díky tomu, že celebrity, lékaři a odborníci na výživu vytvářeli na sociálních sítích hlášku o Milletovi, fascinace právě byla svědkem nového vrcholu! Pojďme se seznámit s několika vzrušujícími výhodami prosa pro naše tělo.

Proso Výhody pro kůži, vlasy a vlasy Zdraví

Co je proso?

Proso je obilnina, která patří do čeledi travnatých. Kdysi byly použity k lidské spotřebě, ale převážně k krmení zvířat. Proso v Indii se běžně používá k výrobě různých receptů od slaných po dezerty. Jsou známé svou vysokou výživou a nízkým glykemickým indexem.

Různé druhy jáhel:

V Indii se pěstují různé druhy prosa. Mezi oblíbené patří:

 • Jowar nebo čirok
 • Ragi nebo prstové proso
 • Proso Kangni nebo Foxtail
 • Bajra nebo Perlová proso
 • Sanwa nebo Barnyard Millet
 • Proso Chena nebo Broomcorn
 • Sama nebo Little Millet
 • Chola nebo Amaranth
 • Kuttu nebo pohanka
 • Kodon nebo Kodu Millet

Je proso zdravé?

Proso je jedním z nejlepších darů přírody pro lidstvo. Jsou velkým přínosem pro naše tělo tím, že mu pomáhají vyrovnat se s několika nemocemi. Jáhly jsou jedním z nejekonomičtějších způsobů, jak získat kompletní výživu, když jste měli jinou vyváženou stravu. Proso pro hubnutí se také osvědčilo jako prevence před obezitou a srdečními problémy.

Fakta z prosa o výživě:

Níže je uvedena nutriční hodnota prosa na 100 g. Velikost porce:

 • Celkový obsah kalorií: 378 kCal
 • Sacharidy: 72,8 g
 • Vláknina: 8,5 g
 • Bílkoviny: 11 g
 • Folát: 21 %
 • Vitamín B6: 29 %
 • Niacin: 31 %
 • Žehlička: 23 %
 • Mangan: 76 %
 • Zinek: 18 %

Přínosy prosa založené na důkazech:

Zde jsme získali 23 vědecky osvědčených proso prospěšných látek pro kůži, vlasy a zdraví. Pojďme se na ně podívat.

Proso výhody pro kůži:

Zde jsou naše 3 nejlepší výhody mouky z prosa pro kůži. Pojďme se na ně podívat.

1. Chrání před UV zářením:

Jáhly obsahují vitamín C a E, které působí jako přírodní opalovací krémy a chrání vaši pokožku před poškozením. Protože se blíží léto, můžete toto zrno také zařadit do svého jídelníčku a chránit se tak před nejdrsnějšími slunečními paprsky. Poškození sluncem činí vaši pokožku matnou, tmavou a bez života a to nikdo nechce. Abyste předešli takovým problémům a nebezpečím, doporučujeme použít proso. V tomto procesu budou podpořeny nové buňky a vaše pokožka bude mnohem krásnější a zářivější.

2. Vyživuje vaši pokožku:

Jáhly jsou také dobré pro hydrataci pokožky. Pomáhají zadržovat vlhkost pokožky, a tím zabraňují tomu, aby byla příliš matná nebo tmavá nebo bez života. Vaše pokožka bude zářit a také zůstane hydratovaná po celý rok. Jen se ujistěte, že používáte nějaké jáhly, aby se předešlo všem kožním problémům a vaše pokožka zůstala svěží, krásná a krásná po celý rok. To je jeden z hlavních důvodů, proč nám kosmetičky doporučily pravidelné proso.

3. Vlastnosti proti stárnutí:

Jáhly mohou také bojovat proti stárnutí. Pod známkami stárnutí máme na mysli tmavé skvrny, otupělost, pupínky a vrásky. Pokud je vám něco přes třicet, určitě jste začali mít takové problémy. Důvodem je pravděpodobně nedostatečné zvlhčení pokožky. Jednoduchý způsob, jak s tímto problémem bojovat, je použít zdravé proso. Je plný výživy, která dokáže obnovit mladistvý a mladistvý vzhled, po kterém toužíme všechny my ženy. A nejen to, naše kůže bude díky těmto prospěšným zrnům hladká a pružná.

Proso výhody pro vlasy:

Zde jsou naše hlavní výhody proso pro vlasy. Pojďme se na ně podívat.

4. Snižuje riziko vypadávání vlasů:

Pokud se chcete zbavit padání vlasů, zvažte proso jako svůj konečný prostředek. Posílí růst vlasů a bude váš silný, dlouhý a silný. Jediné, co musíte udělat, je zvýšit spotřebu těchto drobných a kruhových zrn ve vaší každodenní stravě. Podporují krevní oběh ve vaší pokožce hlavy a vaše vlasy rostou rychleji, než jste si mysleli. Tímto způsobem bude také zabráněno padání vlasů. Dokonce i problémy, jako je plešatění, se ve vašem životě nikdy neobjeví, když pravidelně používáte proso.

Proso zdravotní přínosy:

Zde jsme získali 17 úžasných přínosů pro zdraví proso. Pojďme se na ně podívat.

5. Pomáhá při hubnutí:

Jáhly jsou základní potravinou, kterou potřebujete ke zhubnutí. Mít některé z nich denně vám opravdu pomůže zvládnout tuto váhu a nakonec zhubnout pár liber. S pomocí těchto milých a chutných jáhel budete zdravější a zdatnější. Je to především proto, že jáhly mají tendenci snižovat vaši chuť k jídlu a lze je jíst místo těch těžkých jídel.

6. Podporuje dobrý krevní oběh:

Proso je také skvělé pro váš krevní oběh. Tím také zachováte zdraví svého srdce a předejdete infarktu, mrtvici nebo jiným koronárním chorobám. Zvýší tepovou frekvenci a okysličí všechny orgány vašeho těla. Nejen, že zvýší metabolismus ve vašem těle a zabrání několika život ohrožujícím chorobám a stavům. Používá se také k zamezení komplikací při nerovnováze hladiny glukózy u diabetických pacientů. Protože je to tak účinné, měli byste do svého jídelníčku přidat nějaké jáhly. Můžeme vás ujistit, že zdravotní problémy kvůli tomu nikdy nebudou součástí vašeho života.

7. Snižuje riziko rakoviny:

Další velkou výhodou, kterou nám jáhly poskytují, je prevence rakoviny. Je to velmi bohatý zdroj antioxidantů a kontroluje všechny rakovinné buňky, které se mohou ve vašem těle nacházet. Proso to nejen kontroluje, ale také eliminuje takové nebezpečné buňky z vašeho těla. Budou také chránit naše tělo před úpalem a dalšími zdravotními problémy. Proto byly také uznány jako látky eliminující rakovinu. Abychom se vyhnuli škodlivým a nebezpečným chorobám, bylo by pro nás nejlepší použít proso.

8. Buduje svaly:

Jednou z nejlepších výhod, které můžete proso získat, je to, že díky tomuto nádhernému a chutnému zrnu budete mít štíhlejší a silnější svaly. Stačí je mít ve formě kaše denně a ujišťujeme vás, že během několika měsíců si všimnete, že se vaše svaly staly tak libové a atraktivní. To je nejlepší pro ženy, protože právě ony chtějí být štíhlejší a štíhlejší.

9. Dobrá zásaditá dieta:

Proso je doslova zásadité, a proto je tak dobré pro trávení. Pokud vás trápí problémy s trávením, pak byste určitě měli přemýšlet o konzumaci jáhel. Dodává se s dobrým podílem vlákniny, a proto je také dobrou dietou na snížení hmotnosti. Pokud hledáte jedno z nejlepších potravin, které jsou docela dostupné a lze je konzumovat kdykoli během dne. Kromě toho, že léčí několik fyzických problémů, chutná také dobře a také posiluje tělo od jádra.

10. Zabraňuje infarktům:

Proso může pomoci při infarktu. Obsah hořčíku v tomto jídle je jednou z nejlepších vlastností tohoto jídla a budete ohromeni tím, jak se toto jídlo stará o lidi venku, kteří se potýkají s některými vážnými srdečními problémy. Jídlo je tak dobré, že může také pomoci s častými záchvaty migrény. Jedna z nejlepších věcí na tomto jídle. Pokud jste ochotni zůstat zdraví od kořenů a udržovat svůj systém čistý, pak je to pro vás jedna z nejlepších věcí. To je jedna z nejlepších výhod prosa.

11. Uvolňuje mysl:

Toto jídlo mění náladu. Obsah tohoto jídla je docela nápomocný při duševním uklidnění a uvolnění jeho mysli. To je jeden z nejlepších přínosů tohoto jídla. Proso tak může mít také několik dobrých fyzických účinků, a proto je správná konzumace tohoto jídla tak důležitá. Pokud hledáte jedno z nejlepších jídel, které vám může pomoci s více než jedním fyzickým problémem, pak proso bude pro vás to pravé jídlo. Nejlepší na prosu je správný přísun nezbytných vitamínů přímo od matky přírody.

12. Bojuje se špatným cholesterolem:

Věděli jste, že proso může pomoci i s vaším každodenním problémem s cholesterolem? Jídlo je dodáváno s niacinem, který má vitamín B3, a bylo prokázáno, že je velmi užitečné při léčbě různých problémů spojených s cholesterolem. To je jedna z nejlepších výhod prosa. Pokud jste ochotni vyřešit své problémy s cholesterolem přirozeně, pak proso může být pro vás tím nejlepším jídlem a můžete ho konzumovat denně. Vitamín, vitamín B3 je jednou z nejlepších věcí pro naše tělo a může také ovlivnit mnoho věcí v našem těle a také snížit různé problémy se zánětem.

13. Dobrý zdroj bílkovin:

Pokud jste vegetariáni a nedostáváte dostatečné zásoby bílkovin, začněte konzumovat vlákninu z jáhel. Jedná se o jednu z nejlepších potravin, které přicházejí s tak bohatou zásobou bílkovin. Jídlo je pro nás všechny tak zásadní, že téměř kdokoli a každý bude více než ochotný denně konzumovat toto ovoce. Vegetariáni často dostávají nedostatek bílkovin kvůli potravinám, které neobsahují maso, a proto by vegetariánské věci, které přicházejí s dobrým podílem bílkovin, měly být vegetariány dobře konzumovány, například proso.

14. Reguluje hladiny cukru v krvi:

Jáhly mají nízký glykemický index a jsou známé svými vlastnostmi příznivými pro diabetiky. Proso kromě prevence cukrovky také pomáhá snižovat hladinu krevního tlaku. Jsou také bezlepkové a snadno stravitelné. Jáhly pomáhají při pomalém vstřebávání glukózy v těle a snižují hladinu cukru. Toto je jeden z nejlepších přínosů pro pro diabetiky.

15. Pomáhá při detoxikaci:

Přidání prosa do vaší stravy vám může pomoci vyplavit toxiny z těla. Tato úžasná zrna jsou nabitá dietní vlákninou, která nabízí lepší trávení. Se zvýšeným metabolismem a plynulejším vyprazdňováním se také eliminují nežádoucí toxiny a trosky v těle. Jsou výživným způsobem, jak očistit své tělo.

16. Snižuje krevní tlak:

Jednou z mnoha výhod prosa je, že dokáže snížit váš krevní tlak. Jáhly jsou důležitým zdrojem hořčíku, který hraje klíčovou roli v regulaci průtoku krve. Pravidelná konzumace jáhel může také snížit riziko kardiovaskulárních chorob. Spolu s tím jsou proso také dobrým zdrojem draslíku k prevenci hypertenze.

17. Zmírňuje menstruační křeče:

Podle studií jsou jáhly bohaté na hořčík, který může pomoci zmírnit menstruační křeče. To může být zvláště dobré pro ty, kteří trpí silnými výkyvy nálad a křečemi během menstruace. Spolu s tím jáhly také nabízejí dobré množství výživy našemu tělu, aby se vypořádalo se ztrátou energie a únavou.

18. Jáhly během těhotenství:

Naši předkové dlouho uznávají důležitost jáhel během těhotenství. Zvláště je známo, že Ragi nebo prstové jáhly zabraňují zácpě během této fáze a zlepšují hladinu vápníku a železa v těle. Jáhly mohou také předcházet těhotenské cukrovce a vysokému krevnímu tlaku u těhotných žen. Je důležité vybrat správné proso, které vyhovuje žaludku.

19. Prevence žlučových kamenů:

Pro ty, kdo trpí žlučníkovými kameny, mohou být jáhly zázračným jídlem. Snižují hladinu cholesterolu v těle, což pomáhá snižovat pravděpodobnost tvorby kamenů ve žluči. Jáhly také uspokojují náš hlad, i když jsou přijímány v omezeném množství, což z nich činí jednu z nejzdravějších potravin na Zemi.

20. Zabraňuje astmatu:

Proso je jednou z vysoce doporučovaných potravin pro kontrolu astmatu a dalších respiračních problémů. Zejména u dětí je známé proso, aby se předešlo problémům s dýcháním tím, že chrání trakt před alergickými infekcemi. Konzumace různých jáhel jako Ragi, Sama nebo Kodo může podpořit zdravou pohodu.

21. Proso výhody pro děti:

Jednou z častých otázek mnoha maminek je „Je proso bezlepkové?“ Jáhly jsou 100 % bezlepkové a pro děti jsou zcela bezpečné. Proso je ve skutečnosti jednou z prvních potravin podávaných malým dětem. Jsou známé pro své snadno stravitelné vlastnosti a nekyselý obsah. Ragi nebo prstové proso je jedním z nejlepších jídel mezi jáhly, které lze podávat ve formě polévky z Kanji.

Proso výhody při vaření:

Zde jsme zařadili 2 nejlepší jáhlové výhody při vaření. Pojďme se na ně podívat.

22. Skvělé pro vaření:

Jáhly mohou vaše pokrmy udělat mnohem chutnější a zdravější. Lze z něj připravit zdravou kaši k snídani, sladkou a ořechovou chuť při přípravě občerstvení, chleba a čapátí v zemích jako Indie a dokonce i chutné jihoindické pokrmy, jako je dosa. To má tendenci dodat jídlu chuť a umožní vám užít si život mnohem víc. Proso je ve světě kulinářství požehnáním a není divu, že je v Indii tak populární. Můžete je snadno najít ve svém nejbližším obchodě s potravinami nebo dokonce v supermarketu. Věř mi; nikdy nebudete litovat, že je máte.

23. Vaše jídlo bude zdravé a chutné:

Je to dobré pro citlivé jedince. Existují lidé, kteří jsou na jídlo dost citliví. Někteří jsou alergičtí na většinu těch chutných věcí, a proto Bůh poskytl těm bezmocným lidem jídla, jako jsou jáhly. Je to jedna z nejlepších potravin a pro tak úžasné přínosy tohoto jídla budou lidé více než ochotni toto jídlo konzumovat.

Jak vařit jáhly?

Vaření proso zahrnuje jiný postup, založený na druhu jídla. Některé z nejlepších způsobů, jak je začlenit do vaší stravy, jsou:

 • Přidejte do své běžné pšeničné mouky prášek z prosa, abyste vytvořili Rotis.
 • Jáhly můžete na 30 minut předem namočit.
 • Pro výrobu idli, dosa lze místo rýže použít jáhly.
 • Můžete zkusit vyrobit Millet upma nebo Khichdi přidáním spousty zeleniny a dal.

Millets Vedlejší účinky:

Pokud jste slyšeli o prosoch, které mají vedlejší účinky na vaše zdraví, je to pravděpodobně správné! Níže jsou uvedeny některé nevýhody konzumace jáhel:

 • Trávicí potíže, pokud nejsou správně uvařené
 • Zásah do problémů se štítnou žlázou
 • Šance na strumu
 • Alergické reakce na některé proso

To jsou některé z klíčových výhod prosa pro kůži, vlasy a zdraví. Jáhly jsou rozhodně zpět ve hře o zdraví a v mnoha domácnostech nahradily rýži a pšenici. Na rozdíl od běžné mylné představy, že jáhly jsou pro váš žaludek tvrdé, jsou tato super zrna šetrná k vašemu bříšku. S mnoha celebritami, které na své stránky na sociálních sítích zveřejňují obrázky a recepty z prosa, tisíce sledujících stojí ve frontě, aby nějaké vyzkoušely! Kdy se tedy připojíte k vlaku Millet??