Ingredience

22 Vědecky ověřených přínosů kardamomu pro kůži, vlasy a zdraví

Koření je pro indickou kuchyni nepostradatelné! Jedním z koření, které je na vrcholu tabulek, pokud jde o vůni a vůni, je kardamom. Kardamom je známý svou intenzivní chutí a je široce používán v mnoha indických slaných a sladkých pokrmech. Toto úžasné koření je také nabité zdravotními přínosy pro podporu zdravé pohody. Od léčby zápachu z úst až po odvrácení mnoha nebezpečných nemocí, jako jsou rakoviny, se setkáte s Cardamomem, vaším novým odborníkem na zdraví! V tomto článku podrobně prozkoumáme nejlepší přínosy kardamomu pro zdraví, vlasy a kůži!

Vědecky ověřené přínosy kardamomu pro kůži, vlasy a vlasy Zdraví

Co je kardamom?

Kardamom je koření, které se pěstuje na malých rostlinách patřících do čeledi zázvorovitých. Má tvar malého vřetena s trojúhelníkovým průřezem. Lusk obsahuje řadu drobných černých semínek, která mají hustou chuť a vůni. Kardamom je široce používán při vaření řady pokrmů a je také klíčovou složkou světoznámé Masala Chai!

Jaké jsou různé druhy kardamomu?

Existují dvě hlavní odrůdy kardamomu: zelená a černá.

 • Zelený kardamom je běžně se vyskytujícím druhem tohoto koření. Je relativně mírnější a velmi populární v asijských kuchyních. Tato odrůda se používá k přípravě slaných i sladkých pokrmů.
 • Černý kardamom je tmavší lusk, který je velké velikosti a má intenzivnější chuť. Dodává pokrmům kouřovou vůni, a proto je omezen na slané pokrmy.

Je kardamom dobrý pro zdraví?

Výhody kardamomu pro naše tělo již dlouho uznávali starověcí indiáni. Je široce používán v ajurvédských lécích ke zlepšení trávení, chuti k jídlu a také k léčbě běžných infekcí. Kardamom je také nabitý antioxidanty, které bojují proti volným radikálům a zabraňují poškození buněk. Kromě toho má kardamom mnoho dobrého pro vaše orální zdraví a je jednou z klíčových složek mnoha osvěžovačů úst.

Fakta o výživě kardamomu:

Zde je nutriční profil kardamomu na 100 g porce:

 • Celkový obsah kalorií: 311
 • Celkový tuk: 7 g
 • Sodík: 18 mg
 • Draslík: 1119 mg
 • Sacharidy celkem: 68 g
 • Vláknina: 28 g
 • Vápník: 38 %
 • Žehlička: 77 %
 • Hořčík: 57 %
 • Vitamín C: 35 %

Výhody kardamomu pro kůži, vlasy & Zdraví:

Zde jsme získali 22 úžasných použití kardamomu pro zdraví, vlasy a kůži. Pojďme se na ně podívat.

kardamomové přínosy pro zdraví

1. Půjčuje delikátní aroma:

První a nejzajímavější výhoda, kterou jsme o kardamomu objevili, je, že dodává nádhernou vůni. To bylo použito ve fantazijních výrobcích a kosmetice několikrát a je oblíbené mezi dámami. Nejen, že najdete také kardamom je několik druhů mýdel, tekutin, tělových mýdel a prášků. Dokonce i v některých zemích v severní části Asie si nechávají své esenciální oleje vyrábět pomocí kardamomu. Protože je plný výrazné, nádherné a atraktivní vůně, každý by uznal kardamom.

2. Rozjasňuje pleť:

Jednou z méně známých výhod kardamomu je jeho role při poskytování dokonalé pleti. Funguje tak, že odstraňuje skvrny a tmavé skvrny a vaše pokožka vypadá mladě a zářivě. Cardamom, který je bohatý na fytochemikálie, může také bojovat proti známkám stárnutí. Nejlepší věc, kterou můžete udělat, je koupit produkty, které obsahují kardamom, nebo vyhledat jednoduché domácí prostředky, které používají kardamom na pokožku..

3. Pomáhá při správném krevním oběhu:

Je známo, že kardamom napomáhá lepšímu prokrvení těla, zejména plic. Proto je mimořádně prospěšný při léčbě mnoha respiračních problémů včetně nachlazení, kašle a astmatu. Žvýkání lusku Elaichi každý den může zlepšit funkci vašich plic a udržet mnoho infekcí na uzdě! To je jeden z nejlepších přínosů zeleného kardamomu pro tělo.

4. Kardamomový olej na kůži a rty:

Pokud jste si mysleli, že kardamom se bude starat pouze o vaši pokožku, možná budete chtít dvakrát přemýšlet. Kardamom vám poskytne nejen dobrou pokožku, ale také jemné, hezké a atraktivní rty. Esenciální olej z kardamomu aplikovaný na několik druhů kosmetiky udělá vaše rty velmi hladké. Vše, co musíte udělat, je koupit balzámy na rty, které obsahují kardamom. A to by nemělo být těžké najít, protože tolik balzámů a kosmetiky je plné kardamomu.

5. Zlepšuje zdraví vlasů:

Černé kardamomy jsou nabité antioxidanty, aby se zabránilo poškození buněk. Tyto chemikálie mohou chránit vaši pokožku hlavy před volnými radikály a také posílit vaše vlákna. Stačí rozmíchat černý kardamomový prášek ve vodě a použít ho jako závěrečné máchání po umytí vlasů. Spolu s vyživenou pokožkou hlavy se také zbavíte otravných problémů s lupy.

6. Kulinářské výhody:

Kardamom byl také použit při vaření. Je to rozhodně jedna z nejdůležitějších ingrediencí na světě dnes, a protože patří do rodiny zázvorů, je plná chuti a vůně. Kardamom můžete použít při přípravě dezertů, čaje, kávy a mnohem chutnějších a jedlejších kořeněných pokrmů. Jsou oblíbené v zemi, jako je Indie, a byly také široce oceňovány.

7. Snižuje depresi:

Ti, kteří trpí depresí a úzkostí, jsou pravděpodobně velmi stresovaní nebo napjatí z konkrétní životní situace, která jim do značné míry uškodila. Podle ajurvédy je nejúčinnějším a nejjednodušším způsobem, jak s takovými situacemi a případy bojovat, kardamomový čaj. Je to přírodní přísada, která detoxikuje vaše tělo, omlazuje vaše buňky a celkově vám umožní bojovat s depresivními epizodami ve vašem životě..

8. Léčí špatný dech:

Nyní se také můžete zbavit zápachu z úst pomocí kardamomu. Rozhodně může být použit jako ústní voda, která se postará o vaše ústní zdraví a podpoří zdravé zuby. Vaše ústa nikdy nezapáchají kvůli tomu, co tato úžasná přísada udělá. S kardamomem můžete také bojovat proti infekcím a vředům v ústech. Pokud tedy chcete lépe vonět, doporučujeme vám použít kardamom.

9. Maskuje zápachy:

Kardamom také působí jako skvělý maskovací prostředek. Jeho silná vůně chrání před nežádoucími a nezdravými pachy a pachy. Kardamom se často používá v mnoha osvěžovačích vzduchu k detoxikaci vzduchu kolem. I ve vaší kuchyni lze nepříjemné pachy mořských plodů, česneku a cibule snadno maskovat osvěžovačem vyrobeným z kardamomu. Toto je jedno z nejlepších využití zeleného kardamomu!

10. Ošetřuje nachlazení a chřipku:

Skvělý způsob, jak bojovat proti nachlazení a chřipce, je pomocí kardamomu. Má skvělé léčivé vlastnosti, které vám pomohou vymýtit tuto nemoc pouze během několika dnů. A nejen to, váš systém bude silný a aktivní a bude také bojovat proti běžným chorobám. Abyste našli úlevu od častých infekcí, zkuste si každý den dát kardamom.

11. Léčba rakoviny:

Kardamom má velkou roli jako protirakovinové koření. Jeho extrakt obsahuje fytochemikálie jako indol-3-karbinol a diindolylmethan posiluje imunitu a aktivuje přirozené zabíječské buňky. Působí také jako protizánětlivý nástroj, který pomáhá v boji proti rakovině související s hormony, jako je rakovina prsu, rakovina prostaty a rakovina vaječníků. Díky silné chuti a vůni také pomáhá předcházet rakovině tím, že pomáhá přestat kouřit.

12. Snižuje hypertenzi:

Je známo, že kardamom pomáhá pacientům trpícím hypertenzí 1. stupně. O kardamomu je známo, že má antioxidační vlastnosti, které mají schopnost pohlcovat radikály. Jeho výhody se rozšiřují na zmírnění hypertenze snížením hladin krevního tlaku, systolického a diastolického a zvýšením fibrinolytických (inhibujících srážení krve) aktivit. Snižuje srdeční tlak, do kontrolovaného rytmu a zmírňuje hypertenzi. Lidem, kteří trpí hypertenzí 1. stupně, se tedy doporučuje, aby si vzali asi tři gramy tohoto koření, aby dosáhli nejlepších přínosů pro zdraví zeleného kardamomu.

13. Zvyšte sexuální touhu:

Pro zpestření vašeho sexuálního života může toto koření také přijít vhod. Má vysoce účinné vlastnosti, které pomáhají zlepšit náladu a poskytnout sexuální vzrušení. Lze jej přímo žvýkat nebo užívat jako nápoj v kávě. Tato kombinace stimuluje genitálie, bujnou fantazii a také způsobuje erekci. Pomáhá tím, že navozuje pocit pohody a zvyšuje vaše libido. U obou pohlaví to vytváří touhu po sexu. V Indii dostane pár první noc kardamom a Kesar mléko, které doplní energii z únavných svatebních rituálů a posílí chuť na sex. Tuto směs lze použít přerušovaně pro páry, které ztratily jiskru v sexuálním životě. Toto malé zelené koření působí jako posilovač energie a uvolňuje stres, což je velmi doporučeno pro zdravý sexuální život.

14. Podporuje zdraví srdce:

Kardamom skvěle chrání zdraví vašeho srdce snížením hladiny cholesterolu. Má určité mikroživiny, které působí proti nárůstu lipidů v těle. Jaterní a srdeční antioxidanty přítomné v kardamomu významně pomáhají při kontrole cholesterolu a prevenci všech koronárních srdečních chorob, jako je vysoký krevní tlak a ateroskleróza.

Pomáhá také předcházet vzniku krevních sraženin a udržuje tekutost krve. Připravte si odvar ze dvou lžiček kardamomového prášku v odvaru z kmínových semínek. Mělo by se užívat třikrát denně, aby se snížila hladina špatného cholesterolu. Působí jako přirozené preventivní opatření při problémech se srdcem.

15. Léčí astma:

Jak již bylo zmíněno výše, kardamom pomáhá při správném průtoku krve, čímž usnadňuje dýchání. Bojuje proti zánětům a zklidňuje sliznice. Kardamom je teplý a pomáhá rozpouštět hlen v hrudníku a zmírňuje ucpání hrudníku. Pro lidi trpící astmatem nebo bronchitidou je tedy pravidelný příjem kardamomu v malých množstvích velmi prospěšný. Bojuje také s příznaky, jako je sípání, kašel, dušnost a tlak na hrudi.

16. Antibakteriální vlastnosti:

Léčivé účinky semen kardamomu jsou známé od nepaměti. Semena kardamomu mají antibakteriální vlastnosti, které udržují pokožku mimo jakékoli formy infekcí a bakteriálních problémů. Spolu se zabíjením bakterií může Cardamom také předcházet budoucím útokům posilováním imunitního systému.

17. Zlepšuje chuť k jídlu:

Pokud trpíte ztrátou chuti k jídlu v důsledku těhotenství nebo jiných zdravotních problémů, Cardamom vám může pomoci přirozeně ho získat zpět. Pokud se u vás objeví ztráta chuti k jídlu, zapudrujte semínka kardamonu a přidejte je do kari, nebo každý den rozžvýkejte některá semena kardamomu. Pomáhá lepšímu trávení jídla a zlepšuje váš metabolismus. Rychlejší trávení dláždí cestu k lepšímu příjmu!

18. Zlepšuje gastrointestinální zdraví:

Pokud trpíte chronickými žaludečními problémy, zkuste po každém jídle vložit semena kardamonu. To pomáhá při odstraňování problémů, jako jsou poruchy trávení, plynatost a říhání, ztráta chuti k jídlu a zácpa. Žvýkání těchto semen také pomáhá stimulovat trávicí proces. Toto koření lze také podávat ve formě šálku teplého čaje k aktivaci trávicích šťáv a zlepšení jejich produkce.

19. Pomůcky při hubnutí:

Kardamomová léčebná použití pro ty, kteří trpí špatnou rychlostí metabolismu, jsou mnohým dobře známá. Toto nádherné koření může zvýšit rychlost trávení. To také pomůže udržet správnou váhu. Ujistěte se, že semena kardamomu jsou přijímána rutinně v některých jiných formách. Kardamomový čaj prospívá aspirantům na hubnutí tím, že vyplavuje toxiny a čistí vnitřní systém. To je jedna z nejlepších výhod každodenní konzumace kardamonu!

20. Detoxikuje tělo:

Vysoký obsah minerálů, antioxidantů a vitamínů v kardamomových semínkách z něj činí ideální volbu pro detoxikaci těla od nahromaděných toxinů. Čistí také krev. Přebytečný vápník, močovinu a toxiny z ledvin lze také odstranit příjmem semen kardamomu. Celkově čistí systém a udržuje dobré zdraví ledvin. Abyste toho dosáhli, budete muset každý den jíst semínka kardamomu.

21. Kontroluje diabetes:

Nedávné studie ukázaly, že kardamom má účinky při kontrole diabetu 2. typu. Cardamom je dobrým zdrojem manganu a dalších živin a věří se, že snižuje hladinu cukru v krvi a snižuje riziko cukrovky. S tímto problémem může pomoci šálek čaje naplněného kardamomem nebo sníst jeden nebo dva lusky každý den.

22. Kardamom během těhotenství:

Kardamom je relativně bezpečný během těhotenství, pokud je užíván v malých dávkách. Toto koření může léčit příznaky ranní nevolnosti, jako je nevolnost, zvracení a problémy s trávením. Může také zabránit zácpě a zápachu způsobenému vnitřními změnami. Kardamom může také osvěžit vaše smysly svou osvěžující chutí a vůní.

Doufáme, že vás tyto výhody a použití kardamomu inspirovaly k tomu, abyste začali toto koření milovat! Kardamom je v Indii velmi preferován jako trávicí pilulka po jídle. Žvýkání lusku po jídle může odlehčit váš žaludek a snížit tíhu. Místo toho, abychom se rozhodli pro látky s příchutí kardamomu, důrazně doporučujeme sáhnout po přírodních semenech kardamomu, abyste si užili to nejlepší z jeho výhod. Na co čekáš? Čas pop v kardamomu!