Ingredience

20 úžasných výhod černého kardamomu pro kůži, vlasy a zdraví

Kardamom je jedním z těch vzácných koření, které mají skvělou vůni a také nespočet výhod. Ve skutečnosti byla označena jako „královna koření“ a je rozhodně jednou z nejvýznamnějších, které v kuchyni můžete mít. Většina lidí si je však vědoma pouze zeleného kardamomu a jen zřídka někdo ví, že černý kardamom je na trhu k dispozici také jako druh tohoto koření. Černý kardamom je široce používán v slaných pokrmech a je známý svou intenzivní chutí. Kromě toho je nabitý mnoha důležitými živinami nezbytnými pro vaše tělo. Podívejme se na některé z hlavních výhod černého kardamomu pro dobré zdraví!

výhody černého kardamomu

Co je černý kardamom?

Černý kardamom je řada druhů kardamomů se silnou vůní a silnou chutí. Běžně se používá v biryani, kari a dokonce i v mnoha asijských kuchyních. Černý kardamom se také nazývá Kali Elaichi, Hill Cardamom nebo dokonce bengálský kardamom. Unikátní způsob sušení lusků na plameni mu dodává výraznou kouřovou, kafrovitou chuť.

Je černý kardamom dobrý pro zdraví?

Black Cardamoms jsou neopěvovaní hrdinové v království koření. Ve srovnání se zelenou odrůdou jsou mezi kupujícími méně známé. Černé kardamomy jsou nabité antioxidanty, které chrání před několika druhy rakoviny. Obsahují také mnoho antimikrobiálních látek, které mají schopnost zabít více než 10 druhů bakterií. Tím seznam nekončí! Existuje mnoho dalších zajímavých výhod Kali Elaichi, které budou podrobně diskutovány.

Jak používat černý kardamom?

Tyto lusky můžete použít do pokrmů a vařit spolu s dalším kořením. Černý kardamom lze také žvýkat přímo po jídle pro lepší trávení a úlevu od nachlazení a bolestí v krku.

Fakta o výživě černého kardamomu:

Zde jsou informace o výživě z černého kardamomu (100 gramů)

 • Celkový obsah kalorií: 311
 • Celkový tuk: 6,7 g
 • Sodík: 18 mg
 • Sacharidy celkem: 68 g
 • Vláknina: 28 g
 • Protein: 11 g
 • Vitamín C: 35 %
 • Vápník: 38 %
 • Žehlička: 78 %

Tato příručka níže byla připravena, aby zajistila, že získáte informace o nejlepších zdravotních výhodách černého kardamomu, které můžete extrahovat.

Nejlepší zdravotní výhody černého kardamomu:

Zde jsme získali 20 nejlepších použití černého kardamomu pro zdraví, vlasy a kůži. Pojďme se na ně podívat.

1. Pro gastrointestinální zdraví:

Konzumace černého kardamomu pomáhá při vylučování určitých šťáv v gastrointestinálním traktu, což pomáhá udržovat kyseliny v žaludku pod správnou kontrolou. Tím se zabrání trávicím poruchám a žaludečním vředům. Zabraňuje také pálení žáhy způsobené kyselinami a léčí zácpu. To pomáhá zlepšit chuť k jídlu a také zabránit problémům s plynem a nadýmáním. Celkově podporuje dobré zdraví gastrointestinálního traktu.

2. Pro zdravé srdce:

Aby se zabránilo srdečním chorobám, jedna z nejlepších potravin přichází ve formě černých kardamomů. Spolu s tím pomáhá dosáhnout rovnováhy hladin krevního tlaku a rytmu srdečních orgánů. Pomáhá také při snižování všech rizik vzniku sraženiny.

3. Pro dobrou péči o ústní dutinu:

Každá osoba, která má problémy s ústní dutinou, jako je zápach z úst, zubní kaz a krvácení z dásní, bude dobře ošetřena konzumací černého kardamomu. Oleje v tomto koření zajistí, že dosáhnete všech těchto cílů. Rovněž okamžitě osvěžilo vůni v ústech.

4. Vyléčit astma:

Všechny druhy respiračních problémů lze přivést k dobré, účinné a přirozené léčbě s použitím černých kardamomů. To platí nejen pro léčbu astmatu, ale také pro černý kašel, bronchitidu, ucpání plic a další. Žvýkáním černého kardamomu můžete otevřít průchod, který prochází vzduchem do plic.

5. Dobrá prevence rakoviny:

Antikarcinogenní vlastnosti černých kardamomů pomáhají předcházet smrtelné chorobě, kterou všichni známe jako rakovina. Činí tak zvýšením hladin antioxidantů v těle, které zabíjejí volné radikály poškozující buňky.

6. Pro zdraví močových cest:

Přirozené diuretické vlastnosti černého kardamomu pomáhají v prevenci dehydratace a také udržují močové cesty čisté a svěží. To je způsob, jak pomáhá při zachování správného zdraví močových cest bez velkého úsilí.

7. Pro Fair Skin:

Černý kardamom má vlastnosti a enzymy, které nejen oddalují známky stárnutí, ale také pomáhají bez problémů dělat pokožku světlou. V tomto ohledu pomáhají antioxidanty v černém kardamomu.

8. Pomoc při hubnutí:

Používání černého kardamomu k hubnutí je jednou z účinných metod, které můžete vyzkoušet! Spolu s rozštěpením jídla také pomáhá vyplavovat toxiny z těla spolu s volnými radikály a nebezpečnými tekutinami, nejlepší je zařadit do stravy černý kardamom. K tomuto cíli vám pomůže jednoduchý způsob každodenního žvýkání semen kardamomu. Pro maximální užitek si ho dejte po každém jídle.

9. Zabraňuje infekci pokožky hlavy:

Antibakteriální a antiseptické vlastnosti v černém kardamomu pomáhají předcházet podráždění a infekci pokožky hlavy. To je jedna z výhod, které mají semena pro vlasy. Pro dosažení nejlepších výsledků jej užívejte každý den.

10. Dobré kardiovaskulární zdraví:

Chcete vědět o zdravotních výhodách černého kardamomu? Je to dobré pro kardiovaskulární zdraví. Může výrazně ovlivnit zdraví srdce a toto je považováno za jedno z nejlepších využití černého kardamomu. Udržuje krevní tlak a je vhodný pro lidi s problémy s krevním tlakem. Spolu s tím vším může snížit pravděpodobnost srážení krve.

11. Dobré pro zdraví dýchacích cest:

Pikantní černý kardamom je mimořádně prospěšný pro zdraví dýchacích cest. Je to zachránce pro lidi, kteří mají problémy s dýcháním, jako je astma (diskutováno dříve). Kromě léčby astmatu má černý kardamom schopnost léčit i jiné podobné respirační problémy. Také bojuje proti plicní tuberkulóze. Pacientům s dýchacími problémy se často doporučuje konzumovat toto koření denně. Jedná se o jedno z nejlepších léčebných použití černého kardamomu v těle.

12. Působí jako tonikum:

Černý kardamom působí jako tonikum a poskytuje vám lepší chuť k jídlu. Díky této konkrétní funkci vám může pomoci odstranit pocit zvracení. Tato výhoda černého kardamomu z něj činí jedno z nejpoužívanějších koření na celém světě. Spolu s mnoha fytochemikáliemi obsahuje toto koření dobré množství minerálů, které mu umožňují bojovat s mnoha nemocemi a léčit mnoho závažných tělesných problémů.

13. Antikarcinogenní vlastnosti:

To je jeden z nejlepších zdravotních přínosů černého kardamomu. Má antikarcinogenní vlastnosti, jako jsou I3C a DIM, které mohou bojovat proti zánětu prsu, rakovině vaječníků atd. Protirakovinné vlastnosti tohoto koření mu umožňují zvýšit hladinu různých antioxidantů v těle a udržet ho fit a zdravé od uvnitř. Může zabránit růstu a dokonce eliminovat rakovinné buňky v těle.

14. Detoxikační vlastnosti:

Černý kardamom má mnoho zdravotních výhod, ale toto je jeden z nejoblíbenějších. Je velmi známý pro své detoxikační vlastnosti, které účinně detoxikují tělo a eliminují přebytečný kofein z krve. Pokud se takový kofein nevypláchne z vašeho systému, onemocníte a vaše tělo nebude ovlivněno škodlivými účinky alkaloidů.

15. Anestetické vlastnosti:

Nelze opomenout zdravotní výhody černého kardamomu. Anestetické vlastnosti z něj činí jedno z nejzdravějších a nejchutnějších koření vůbec. Olej, který se extrahuje z tohoto koření, může být použit jako sedativum a je považován za anestetikum. Dokáže vyléčit bolesti hlavy a jiné podobné bolesti. Může vám také poskytnout okamžitou úlevu od mnoha dalších bolestí těla. Olej extrahovaný z tohoto koření lze použít k léčbě únavy.

16. Lepší pleť:

Rozlučte se s krémy na spravedlnost. Nyní můžete být spravedlivější a mít přirozeně dobrou pleť. Bylo prokázáno, že černý kardamom vám může pomoci získat krásnější pleť a také může zlepšit vaši pleť. Toto je jedna z nejlepších výhod černého kardamomu. Mnoho odborníků na kůži doporučuje svým klientům konzumovat toto koření poměrně často, aby získali lepší pleť na obličeji.

17. Antispazmodické vlastnosti:

Existuje mnoho použití černého kardamomu. Toto je pravděpodobně jeden z nejlepších. Malé černé koření se používá k léčbě různých bolestí a křečí. To vše je způsobeno antispasmodickými vlastnostmi, které toto koření má. Může také eliminovat pocit zvracení. Kdykoli budete mít pocit na zvracení, vezměte malé množství semene černého kardamomu ve formě síly a pohlťte je vodou.

18. Bohatý na Riboflavin:

Černé kardamomy jsou bohaté na riboflavin, který je jedním z nejlepších vitamínů známých člověku. Riboflavin pomáhá při správném růstu těla tím, že pomáhá rozkládat bílkoviny a sacharidy v potravinách. Pomáhá také při správném využití kyslíku v těle pro lepší fungování orgánů.

19. Železo a mangan:

Tyto železo a mangan jsou dvě z nejlepších základních složek černých kardamomů. Které jsou velmi užitečné živiny pro lidské tělo. Zatímco železo je potřebné pro krevní kyslík, mangan je docela důležitý pro udržení dobrého zdraví kostí. Zvláště u starší ženy může pravidelné stravování černého kardamomu přispět k lepší hustotě kostí.

20. Trávicí systém:

Olej extrahovaný z černých kardamomů může vyřešit všechny druhy problémů s trávením. Je známo, že konzumace černých kardamomů po jídle zvyšuje rychlost metabolismu a rychlejší trávení jídla. Pomáhá také předcházet zácpě a žaludečním křečím. Černý kardamom může léčit nedostatek chuti k jídlu a pomůže vám dobře jíst.

Nežádoucí účinky černého kardamomu:

Jíst více 8-10 lusků denně může vést k nepříjemným pocitům v těle. Jako u každého koření, přejídání černého kardamomu vám může přinést určité vedlejší účinky jako:

 • Nevolnost
 • Žaludeční nevolnost
 • Pocit pálení v ústech a krku.
 • Ztráta chuti k jídlu
 • Bolesti hlavy
 • Křeče v žaludku
 • Problémy s kolikou
 • Alergické reakce jako vyrážka, kopřivka, zarudnutí, potíže s dýcháním atd.,

Černý kardamom je jedním z nejpoužívanějších koření a přichází také s dobrotou přírody. Obsahuje některé z nejlepších minerálů a prvků, které vašemu tělu poslouží a zvýší také životnost. Je to jedno z těch chutných koření, které byste měli konzumovat denně. Musíte si však dávat velký pozor na množství těchto koření, jinak mohou vést k vážným zdravotním komplikacím. Vydejte si denně černý kardamomový lusk, abyste měli problémy se zdravím!