Ingredience

20 nejlepších výhod černých hroznů pro kůži, vlasy a zdraví

Když procházíte kolem stánků s ovocem na trhu, svazek černých sametových hroznů vás láká k jejich nákupu. Každé hroznové víno, které vyskočilo do úst, zanechalo výbuch chuti se sladkou a šťavnatou šťávou. Černé hrozny se pěstují více než 6000 let, což z nich činí jedno z nejstarších známých plodů lidstva. Tyto lahodné plody jsou nabité dobrotami antioxidantů, vitamínů a minerálů, díky čemuž jsou ve srovnání s jinými odrůdami hroznů výživné. Od snížení pravděpodobnosti srdečních onemocnění až po prevenci rakoviny je zdravotních přínosů černých hroznů spousta. Pojďme pochopit, jak je konzumace černých hroznů vysoce doporučována odborníky na výživu, a také se podrobně podívejme na některé výhody černých hroznů založené na důkazech a jejich vedlejší účinky..

Nejlepší výhody černých hroznů pro kůži, vlasy a vlasy; Zdraví

Co jsou černé hrozny?

Černé hrozny jsou variantou čeledi hroznů a jedná se o tmavé, černě purpurově zbarvené plody. Technicky jsou bobule a pěstují se v hroznech. Černé hrozny jsou k dispozici ve verzích s osivem a bez semen, přičemž první z nich má malou velikost ve srovnání s hrozny bez semen. Černé suché hrozny jsou také docela výživné a chutné k jídlu. Pěstují se v Indii a černé hrozny si můžete vychutnat od září do prosince.

Jsou černé hrozny dobré pro zdraví?

Černé hrozny jsou skladištěm výživy a nejlepším darem přírody pro lidstvo. Tato super ovoce jsou nabitá mnoha vitamíny jako C, A, K a antioxidanty nezbytnými pro naši pohodu. Černé hrozny mají pro naše tělo mnoho výhod, jako je zlepšení vidění, posílení imunitního systému, prevence infekcí a dokonalá pokožka. To je důvod, proč si je musíte během hlavní sezóny užít, abyste si užili maximální výhody.

Fakta o výživě černých hroznů:

Zde je rozpis nutričních informací na 1 porci černých bezsemenných hroznů (asi 49 g)

 • Celkový obsah kalorií: 73
 • Celkový tuk: 0,7 g
 • Sacharidy: 16 g
 • Vláknina: 0,7 g
 • Cukr: 15,3 g
 • Bílkoviny: 0,7 g
 • Vitamín C: 17% DV
 • Vitamín A: 1% DV
 • Vápník: 13 mg
 • Žehlička: 0,2 mg

Kolik černých hroznů mohu denně užívat?

Černé hrozny jsou neodolatelné a je snadné je s nimi přehnat. Doporučená velikost porce je však 1,5 šálku až 2 šálky, přičemž každý šálek přibližně obsahuje 10–20 hroznů v závislosti na velikosti. I když to není nebezpečné, pokud tento limit překročíte, můžete ve svém těle pociťovat určité nepohodlí.

Výnosy černých hroznů založené na výzkumu:

Zde jsme získali 20 vědecky ověřených přínosů černých hroznů pro kůži, vlasy a zdraví. Pojďme se na ně podívat.

zdravotní výhody černých hroznů

Zdravotní přínosy konzumace černých hroznů:

Zde jsme získali 16 nejlepších přínosů pro černé hrozny pro zdraví. Pojďme se na ně podívat.

1. Přínosy černých hroznů pro diabetes:

Malá část černých hroznů je více než dost při kontrole hladin cukru v krvi. Resveratrol v hroznech je zodpovědný za dosažení správné rovnováhy hladin inzulínu a citlivosti na inzulín. Nízké hladiny glykemického indexu zde fungují ve váš prospěch. Dobrým zvýšením průtoku krve také pomáhá při vyrovnávání hladin krevního tlaku.

2. Pro lepší funkci mozku:

Mnoho profesionálů vidělo dobré výsledky černých hroznů v paměti, koncentraci a slovním vybavování. Díky tomu je tato výhoda jednou z nejlepších a stojí za zmínku zde. Migrénu, demenci a dokonce něco smrtelného jako Alzheimerova choroba lze vyléčit černými hrozny.

3. Černé hrozny předcházejí rakovině:

Pravidelný příjem černých hroznů pomáhá předcházet mnoha různým druhům rakoviny, včetně rakoviny prsu, gastrointestinálního traktu, plic, prostaty a pankreatu. To je jedna z nejlepších výhod, na které si dát pozor.

4. Zázraky na hubnutí:

Pro ty, kteří mají nadváhu a hledají přirozený způsob, jak o ni přijít, není nic lepšího, než k záchraně použít černé hrozny. Antioxidanty v ovoci pomáhají při odplavování toxinů a nahromaděného tuku v těle a správně spouští hubnutí. To je důvod, proč odborníci na zdraví důrazně doporučují černé hrozny pro hubnutí.

5. Černé hrozny pro správnou vizi:

Účinek černých hroznů na zrak je celkem pozitivní. Lutein a zeaxanthin v tomto ovoci pomáhají udržovat správnou vizi a poskytují správné zdraví očí, po kterém toužíte.

6. Pro dobré zdraví srdce:

V černých hroznech jsou fytochemikálie, které pomáhají udržovat srdeční svaly mimo jakékoli poškození. Snižuje také špatný cholesterol, čímž chrání srdce před různými nemocemi a útoky.

7. Kontrola zánětu:

Černé hrozny mají protizánětlivý charakter. V případě infekce, ať už vnější nebo vnitřní, lze použít černé hrozny ve formě šťávy nebo ovocného salátu k vytvoření zdravé ranní snídaně, která vám umožní bojovat s choroboplodnými zárodky nebo bakteriemi. Černé hrozny jsou také antibakteriální v přírodě, což přichází jako další výhoda.

8. Černé hrozny pro posílení imunity:

Mezi výhody černých hroznů patří také péče o váš imunitní systém. Nyní je svět přetížený nemocemi a právě v této době by vás vadný imunitní systém rozhodně pokaždé dostal do problémů. To je důvod, proč černé hrozny se sklenicí mléka mohou být dokonalým způsobem, jak začít svůj den.

9. Léčba zácpy:

Časté běhy na toaletu s neproduktivním výsledkem mohou být důvodem, proč jste skončili pozdě na své kancelářské běhy. Otázkou může být zácpa, ale odpověď je zde. Zdravotní přínosy černých hroznů zahrnují také prevenci nebo povzbuzení zácpy, protože působí jako detoxikátor a obvykle čistí váš systém. Černá hroznová šťáva teď zní docela pevně.

10. Přírodní tělový detox:

Pokud držíte dietu a chcete nahromaděné toxiny ze svého systému, jaký lepší způsob, jak to udělat, než mít hromadu černého hroznového vína dokonale vypláchnout váš systém. Antioxidanty a antibakteriální vlastnosti v černých hroznech by z vašeho systému vytáhly tvrdohlavé černé hrozny a udržovaly vás svěží a lehké.

11. Černé hrozny pro silné kosti:

Silnější kosti jsou jednou z výhod černých hroznů, kde konzumace dostatečného množství černých hroznů, podle studie, posílení vašich kostí. K tomu primárně dochází díky jejich schopnosti zadržovat vápník, která umožňuje vašim kostem zatáhnout a ukládat vápník v kostech, což je činí silnějšími a odolnějšími.

12. Trávicí potíže a plyn:

Jak již bylo řečeno, dobrý způsob detoxikace by vždy zahrnoval čistý žaludek. Pomoc od antioxidantů k tomu má obrovský podíl, protože černé hrozny léčí zažívací potíže a plyn.

13. Snižte hladinu cholesterolu:

Stejně jako krevní cukr, zdravotní přínosy černých hroznů také přidávají kontrolu cholesterolu do jejich seznamu. Flavonoidy a antioxidanty mají vynikající chuť a ve skutečnosti vám pomohou omezit hladinu cholesterolu.

14. Péče o ledviny:

Zajištění dobrého fungování ledvin je další pomoc, kterou vám může černé hroznové víno poskytnout. Detoxikace by také znamenala vyčištění ledvin od uložených toxinů.

15. Buďte aktivní:

Černé hrozny jsou také spojeny s zaháněním únavy. Opět přinášíme do směsi antioxidanty, které nejen dodají energii vašemu systému, ale také stimulují metabolismus, který zajistí správné trávení a lehké zdravé tělo.

16. Černé hrozny pro astma:

Terapeutická hodnota šťávy z černého hroznového vína bez semen by také hovořila o pravidelném příjmu černých hroznů, aby bylo vaše astma pod kontrolou.

Výhody černých hroznů pro kůži:

Zde jsme zařadili 3 nejlepší výhody černých hroznů pro kůži. Pojďme se na ně podívat.

17. Výhody proti stárnutí černých hroznů:

Černé hrozny jsou nepochybně známé pro blahodárné účinky proti stárnutí pokožky. Obsah antioxidantů v hroznech zajišťuje, že je pokožka pevná a mladistvá a bez jemných linek a vrásek. Zlepšuje také prokrvení pokožky a úroveň pružnosti. Vysoký obsah vitaminu E v ovoci také pomáhá při přidávání vlhkosti do pokožky a zajišťuje správnou výživu.

18. Ochrana kůže:

Hladiny vitaminu C v černých hroznech pomáhají při regeneraci buněk. Stává se přirozeným opalovacím krémem pro pokožku a chrání ji před škodlivými slunečními paprsky UVA a UVB. Rovněž zajišťuje úplné snížení poškození kožních buněk. Vyzkoušejte porci černých hroznů ve stravě každý den a získejte výhody bez jakéhokoli úsilí!

19. Kontrola akné:

Hrozny jsou obecně vždy dobré pro vaši pokožku, přesně proto bychom rozhodně měli používat černé hrozny na obličej k léčbě akné. Černé hrozny, obohacené o antioxidanty, detoxikují a vyčistí vaši tvář od všech choroboplodných zárodků, které se během dne nahromadí. Den můžete zakončit detoxikací černých hroznů tím, že si uděláte šťávu z černého hroznového vína těsně před tím, než si lehnete do postele.

Výhody černých hroznů pro vlasy:

Zde jsme získali výhody černých hroznů pro vlasy. Pojďme se na ně podívat.

20. Dlouhé a zdravé vlasy:

Antioxidanty a vitamín C v černých hroznech bez semen působí nejen na zdraví a pokožku, ale také na vlasy. Zlepšuje krevní oběh a tím posiluje vlasové folikuly. To vede ke zvýšenému růstu vlasů. Spolu s tím zachází s problémy, jako je svědění a suchost, a činí prameny měkkými a dlouhými.

Nežádoucí účinky černých hroznů:

Nyní, když jste poznali úžasné výhody černých hroznů, víte také o vedlejších účincích, které mohou vzniknout jejich přejídáním. Také musíte být velmi opatrní s počtem černých hroznů během těhotenství, protože jejich konzumace ve velkém množství může představovat vážné nepohodlí. Některé z možných zkušených následků černých hroznů jsou:

 • Žaludeční nevolnost
 • Průjem
 • Bolesti hlavy
 • Nadýmání
 • Říhání
 • Plyn
 • Bolest břicha
 • Nevolnost
 • Zpomalené srážení krve

Překvapilo vás, jak je pro vás vaše oblíbené ovoce tak dobré? Tyto neuvěřitelné přínosy pro zdraví černých hroznů ve vás vyvolávají touhu po černých hroznech ještě více než dříve, že? Černé hrozny jsou sezónní ovoce, a proto si je musíte vychutnat, než zmizí. Doufáme, že si je do sytosti užijete a pamatujte si, že ne všechny hrozny jsou kyselé!