Ingredience

18 nejlepších zdravotních přínosů skořice a medu

Med a skořice jsou dvě silné složky proslulé svými četnými přínosy pro zdraví. Představte si, že byste oba spojili dohromady? Směs skořice a medu je ve starověké ajurvédě považována za elixír. Skořice a med, nabité antioxidanty a antimikrobiálními látkami, mohou chránit vaše tělo před mnoha nemocemi. To není vše! Od pomoci při hubnutí až po posílení imunity existuje mnoho výhod skořice a medu, o nichž se bude v tomto článku podrobně diskutovat. Spolu s tím se seznamte s nutriční hodnotou a vedlejšími účinky této směsi.

zdravotní přínosy skořice a medu

Je skořice a med dobré pro zdraví?

Věří se, že skořice a med jsou jediným lékem na mnohočetné zdravotní poruchy. Zatímco skořice je aromatické koření, které je nabité antifungálními, antibakteriálními a zánětlivými účinky, med je také nabitý antioxidačními výhodami. Kombinace obou dohromady vytváří neuvěřitelnou kombinaci, která je příliš dobrá na to, aby se minula!

Úžasné výhody skořice a medu:

Zde jsme získali 18 skvělých výhod skořicového medu a jejich vedlejší účinky. Pojďme se na ně podívat.

1. Antibakteriální činidlo:

V pastě ze skořicového prášku a kvalitního medu je vysoký obsah antibakteriálního činidla. Pro jakýkoli druh infekce zvenčí nebo vnitřně lze tuto kombinaci použít podle odborníků. Existují také antioxidační a protizánětlivé výhody, díky nimž je bezchybný pro všechny lokální infekce.

2. Podporuje zdravé srdce:

Přínos medu se skořicí na zdraví je nespočet. Je známo, že skořice a med brání srdečním poruchám snížením hladiny špatného cholesterolu. Studie ukazují, že tato směs může také snížit hladinu triglyceridů o téměř 11%. Pomáhá udržovat srdeční choroby pryč tím, že uvolňuje zablokované tepny. Dejte si každé ráno šálek skořicového čaje s medem pro zdravý životní styl, který vede ke zdravému srdci.

3. Podporuje lepší trávení:

Čištění systému tlustého střeva a podpora dobrých bakterií v trávicím systému je jednou z výhod společného užívání medu a skořice. Med i skořice mohou bojovat proti infekcím v žaludku a udržovat vnitřní výstelku v bezpečí. To udržuje trávení a gastrointestinální choroby. To je jeden z nejlepších zdravotních přínosů skořice a medu.

4. Ošetřuje infekce močového měchýře:

Protože med a skořice, jak již bylo zmíněno, má antibakteriální činidla, pomáhá při léčbě infekcí močového měchýře a cystitidy. Enzymy a sloučeniny v medu a skořici velmi pomáhají při dosahování tohoto cíle. Stačí rozmíchat 1 čajovou lžičku směsi skořice a medu ve sklenici vlažné vody a vypít. To může vymazat vaše infekce močových cest.

5. Zabraňuje rakovině:

O skořici je známo, že je silným prostředkem pro boj s rakovinou. Obsahuje silné antioxidanty, které mohou zničit volné radikály v těle a zabránit růstu rakovinotvorných buněk. Pravidelné pití této směsi může zastavit regeneraci buněk, aby se zabránilo šíření nádorů do jiných částí těla!

6. Léčí zánět dásní:

Všechny druhy zubních problémů, jako je svědění dásní, zánět dásní, krvácení a infekce, jsou některé z výhod spojených s aplikací medu a skořice na zub. Směs medu a skořice dokáže svými antibakteriálními vlastnostmi bojovat proti bakteriím sídlícím v ústech. To by mělo být prováděno denně, aby byly viditelné výsledky.

7. Pomáhá při hubnutí:

Jedna z nejvyšších výhod medu a skořice přichází ve formě zbavení se těch kalorií navíc v těle. Med a skořice mohou v těle vytvářet teplo, což může přispět k rychlejšímu spalování tukových buněk. Med, který je přírodním sladidlem, může také kontrolovat vaše chutě na jídlo, čímž vám pomůže méně jíst a udržet si váhu.

8. Zlepšuje duševní zdraví:

Pro ty, kteří se chtějí pobavit, může duševní bdělost zvážit společné užívání medu a skořice. Skořice obsahuje látku zvanou Cinnamaldehyd, která může stimulovat vaše mozkové buňky. V kombinaci s medem se výhody zvýší. Stačí si vzít jednu lžíci této směsi každý den, abyste si také zlepšili paměť. To je jedna z nejlepších výhod skořice a medu.

9. Léčba artritidy:

Směs medu a skořice, pokud se užívá dvakrát denně, pomáhá snižovat škodlivé účinky a bolest při artritidě. To bylo dále prokázáno spoustou pacientů, kteří dodržovali tuto přírodní léčbu. K tomu je třeba brát cejlonskou skořici a manukový med. Doporučuje se půl sklenice před snídaní a před spaním.

10. Zabraňuje zubnímu kazu:

Medový nápoj skořice prospívá v prevenci zubního kazu. Med má antimikrobiální vlastnosti a skořice pomáhá dosáhnout tohoto cíle. Spolu se silnějšími zuby tato směs léčí také zápach z úst a další problémy s ústy. Nanášení pasty na zuby je jedním ze způsobů, jak každý den dosáhnout výsledku.

11. Pro diabetes:

Skořice a med mají mnoho potenciálních výhod pro diabetické pacienty. Může pomoci v lepší produkci inzulínu v těle. Med jako přírodní sladidlo má ve srovnání s bílým cukrem nízké účinky na hladinu cukru v krvi. Tuto směs si vezměte každý den spolu s vlažnou vodou na stimulaci vašeho systému. To je jeden z nejlepších přínosů skořicové medové vody.

12. Posilovač imunity:

Výhody teplé vody s medem a skořicí jsou dobře známy mnoha matkám v Indii. Skořice a med mohou posílit vaši imunitu pomocí přírodních antioxidantů. Směs také chrání tělo před běžnými mikroby způsobujícími infekce, aby se snížilo riziko častého kašle a nachlazení. Může také vyčistit váš vnitřní systém a vypláchnout toxiny pro lepší fungování buněk v těle.

13. Léčí neplodnost:

Ženy, které mají problémy s početím dítěte, se mohou spolehnout na směs skořice a medu. Je známo, že skořice léčí mnoho menstruačních problémů, včetně PCOS a myomů, které mohou regulovat menstruaci a dávat vám lepší šance na plodnost. Je známo, že používání tohoto denně poskytuje dobré výsledky spolu s dalšími léky předepsanými lékařem.

14. Obnovuje ztrátu sluchu:

Méně známou výhodou skořice a medu je jeho schopnost obnovit ztrátu sluchu. Obě složky mohou posílit nervy v uchu a chránit je před dalším poškozením. Antioxidanty přítomné ve směsi mohou také bojovat proti volným radikálům, které útočí na vaše ušní buňky a způsobují ztrátu sluchu. Toto nenahrazuje váš skutečný lék na ztrátu sluchu a musí být použit společně s ním.

15. Zvyšuje energetické hladiny:

Největší výhodou skořice a medu je jeho role při zvyšování naší energetické hladiny. Med vás může oživit z únavy a letargie způsobené přepracováním tělních buněk. Může také zlepšit váš metabolismus, což pomáhá při rychlejším trávení jídla a lepším vstřebávání energie v těle.

16. Léčí bolest v krku:

Pokud vás bolí v krku, Med a skořice mohou být dokonalým lékem. Tato směs je vybavena antibakteriálními látkami, které bojují s bakteriemi způsobujícími infekce a chrání vaše hrdlo před zarudnutím a bolestivostí. Med je také přírodní zvlhčující činidlo, které může uklidnit suché a svědivé hrdlo.

17. Výhody masky na obličej:

Pleťová maska ​​s medem a skořicí je velmi oblíbená u žen, které ji používají k boji proti mnoha kožním problémům, jako je akné, kožní maz a dokonce i suchost. Oba jsou protizánětlivé látky, které mohou snížit zánět kůže a snížit závažnost erupcí. Med dokáže utěsnit vlhkost a udržet vaši pokožku jemnou a vláčnou. To je jeden z nejlepších přínosů skořice a medu pro pokožku. Jednoduše naneste na obličej rovnoměrnou vrstvu a po 10 minutách ji smyjte, abyste si všimli okamžitých výsledků.

18. Pro vypadávání vlasů:

Je známo, že směs skořice a medu je účinná léčba vypadávání vlasů. Skořice může stimulovat buňky pokožky hlavy a zlepšit krevní oběh. To pomáhá stimulovat růst nových vlasových folikulů a současně zabraňuje vypadávání stávajících vlasů. Med naopak může vlasy vyživit a napravit poškození. To je jeden z nejlepších přínosů medu a skořice pro vypadávání vlasů.

Med a skořice Nežádoucí účinky:

Pokud jste si mysleli, že skořice a med dělají vašemu tělu jen dobře, mýlili jste se. Duo vám může způsobit vedlejší účinky, pokud je užíván ve velkém množství:

  • Zvýšené riziko rakoviny
  • Vyšší krevní cukr
  • Poruchy dýchání
  • Kožní vyrážky
  • Bolest v ústech
  • Trávicí problémy
  • Interakce s jinými léky

To jsou tedy některá léčebná použití medu a skořice, která stojí za zmínku! Přestože se internet přes tyto dva lidi šílí, musíte pochopit, že to není zázračný lék. Med a skořice jsou přírodní přísady, jejichž zobrazení vyžaduje určitý čas. Nemůžete si dovolit čekat v případě vážných zdravotních problémů, jako je rakovina, kde je obtížné tento stav zvrátit!