Ingredience

16 Vynikající výhody konzumace Chyawanprash.

Všichni jsme určitě slyšeli o důležitosti Chyawanprashe od našich prarodičů. Je to ajurvédská formulace, která existuje již mnoho let a chrání vaše tělo před infekcemi posílením imunitního systému. Mezi výhody Chyawanprash patří ochrana před každodenními nemocemi, sezónními onemocněními a je to výživné bylinné tonikum bohaté na antioxidanty používané jako populární lék.

Výhody Chyawanprash

Tento článek vám přináší výhody začlenění Chyawanprash do vaší každodenní rutiny, jak jej užívat, a přísady přítomné v jeho složení.

Co je Chyawanprash ?:

Chyawanprash je ajurvédský doplněk a jeho složení je na bylinné bázi. Poprvé jej připravil rishi jménem Chyawan, odtud název. Vypadá to do určité míry jako ovocný džem a má sladkou, kyselou a trochu pikantní chuť. Tato tradiční medicína má amla jako hlavní složku se směsí asi 50 bylin bohatých na živiny.

Složení přípravku Chyawanprash je téměř 1000 let staré a má mnoho zdravotních výhod, jako je posílení trávicího systému, zdraví srdce a podporuje imunitní systém, protože je bohatý na antioxidanty (1).

Na trhu je několik značek, které poskytují širokou škálu Chyawanprash. Ačkoli se některé přísady mohou u jednotlivých značek lišit, mezi prominentní prvky patří:

 • Ashwagandha.
 • Amla.
 • Indický dlouhý pepř.
 • Bílé santalové dřevo.
 • Neem.
 • Šafrán.
 • Tulsi.
 • Ardžuna.
 • Ghí.
 • Kardamon.
 • Brahmi.
 • Světlicový med.

Chyawanprash Nutriční hodnoty:

Jak bylo uvedeno výše, Chyawanprash obsahuje spoustu přísad, které jsou velmi užitečné pro zdravé udržování vašeho imunitního systému. Ale ze všeho je amla hlavní složkou s několika minerály a vitamíny se silnými antioxidanty. Nutriční hodnota 10 gramů Chyawanprash je:

 • 7,5 gramů sacharidů.
 • 2,1 miligramů vitaminu C.
 • 0,75 gramů celkového tuku.
 • 0,5 gramů celkové vlákniny.
 • 5 miligramů sodíku.
 • 0,15 gramu bílkovin.

Zdravotní přínosy Chyawanprash:

Chyawanprash je plný vitamínů, minerálů a antioxidantů, které vašemu tělu nabízejí několik zdravotních výhod. Projděme si tuto část článku, abychom poznali všechny výhody každodenní konzumace Chyawanprash.

1. Zlepšuje trávení a metabolismus:

Když malé odpadní produkty ukládají malé částice ve střevě a tlustém střevě, existuje možnost akumulace toxinů v trávicím systému. Chyawanprash čistí trávicí systém očištěním zažívacího traktu. Odstraňuje také střeva a střeva snížením akumulace toxinů (2).

Pravidelná konzumace Chyawanprash pomůže zlepšit metabolismus vašeho těla tím, že bude působit jako stimulant. Díky svým nutričním prvkům také snižuje výskyt stavů, jako jsou křeče a kyselost.

2. Zvyšte svoji imunitu:

Mezi výhody jídla Chyawanprash patří posílení imunity ve vašem těle, protože je považováno za tradiční bioaktivní doplněk zdraví (3). Amla je jednou z prominentních složek Chyawanprash, která má adaptogenní vlastnosti a bohaté množství vitaminu C, který pomáhá regulovat imunitu a pomáhá vašemu tělu přizpůsobit se stresu (4).

Chyawanprash účinně podporuje fyzickou zdatnost dětí ve školním věku zlepšením imunity a energetické úrovně (5). Podle studií navíc prokázal zvýšenou aktivitu v buňkách imunitního systému (6).

3. Vylepšuje paměť:

Cyawanprash může být účinnou léčbou amnézie, protože má anti-amnesickou aktivitu. Konzumace Chyawanprash denně by mohla chránit myši před poruchou paměti v jedné studii na myších (7). Ačkoli je zapotřebí dalšího výzkumu, Chyawanprash má díky svým antioxidačním vlastnostem příznivý účinek na lidi s Alzheimerovou chorobou.

4. Pomáhá léčit respirační infekce:

Pokud chcete přirozeně podporovat svoji plicní sílu, konzumace Chyawanprashe dokáže neuvěřitelnou práci. Vyživováním sliznice pomáhá udržovat dýchací cesty čisté a čisté. Kromě toho pomáhá podporovat přirozenou odolnost, propůjčuje sílu, energii a během zimy se často používá jako tonikum. Pro celkové zdraví a pohodu tedy pravidelně konzumujte Chyawanprash a úspěšně bojujte s infekcemi.

5. Síla antioxidantů:

Formulace Chyawanprash má mnoho přísad, které mají významné množství antioxidačních vlastností, jako je vitamín C s mnoha dalšími živinami. Antioxidační vlastnosti pocházejí z několika sekundárních rostlinných metabolitů a obsahu Phyllanthus Emblica, což představuje 90% jeho objemu. Tyto antioxidanty hrají zásadní roli při udržování zdraví vašeho těla (8).

6. Pomáhá kontrolovat kašel a nachlazení:

Chyawanprash má mnoho přísad, z nichž je indický angrešt prominentní a poskytuje několik výhod. Za prvé, pomáhá posílit váš imunitní systém, čímž předchází vzniku alergií a nachlazení. Proto, abyste snížili opakující se nachlazení a onemocnění horních cest dýchacích, konzumujte Chyawanprash denně (9).

7. Vylepšuje funkci mozku:

Chyawanprash může mít pozitivní vliv na fungování vašeho mozku, protože má antioxidační vlastnosti. Může také mít příznivý dopad na léčbu amnézie, protože má anti-amnézní vlastnosti.

Při každodenním podávání Chyawanprash byly myši chráněny před poruchou paměti v jedné studii na myších (10). Mohlo by to také zlepšit schopnost učení tím, že působí jako zesilovač paměti.

Podle studie provedené na vysokoškolácích by příjem Chyawanprashu mohl zvýšit koncentraci a bdělost (11).

8. Vyčištěná krev:

Všichni máme v těle spoustu toxinů kvůli hektickému životnímu stylu, nedostatečnému spánku nebo nadměrné konzumaci nezdravých potravin. Bohužel hlavní příčinou několika komplikací a onemocnění jsou tyto škodlivé toxiny uložené v našich tělech. Konzumace Chyawanprash pomáhá eliminovat přebytečné toxické prvky z vašeho těla, čímž čistí krev v tomto procesu.

9. Pomozte udržovat pravidelný menstruační cyklus:

Zkušenosti s menstruačním cyklem nejsou pro každou ženu stejné, ale nepravidelný menstruační cyklus se stává z žen z různých zdravotních důvodů prominentním problémem. Pravidelná konzumace Chyawanprash zabrání infekci dělohy a reguluje průtok krve pomocí bylin v ní přítomných, čímž přirozeně zmírňuje příznaky.

10. Dobré pro fungování srdce:

Vysoká hladina cholesterolu v krvi je dalším běžným problémem, se kterým se potýkají lidé všech věkových skupin, bez ohledu na pohlaví. Zdravotní přínosy Chyawanprashu zahrnují výrazné snížení hladiny cholesterolu v krvi, což má dobrý dopad na zdraví srdce (12).

Chyawanprash snižuje hladinu cholesterolu, protože se říká, že má antioxidační a hypocholesterolemické vlastnosti, které pocházejí ze složek sezamového oleje a amla (13).

11. Pomáhá udržovat váhu:

Chyawanprash je vynikající pro zdravé hubnutí, protože obsahuje velké množství flavonoidů. Při pravidelném užívání Chyawanprash zabraňuje přejídání, protože je nabitý vlákninou a základními živinami. To vám zase zabrání přejídat se a zabrání jakémukoli nadváze.

Správnou tělesnou hmotnost si můžete také udržet začleněním Chyawanprash do své každodenní stravy, protože pomáhá zlepšit váš metabolismus snížením akumulace špatného cholesterolu ve vašem těle (14).

12. Snižuje škodlivé účinky kouření:

Kouření škodí zdraví, ať už je aktivní nebo pasivní. Navíc kouř emitovaný z tabáku může zvýšit riziko rakoviny tím, že poškodí DNA. Chyawanprash snižuje poškození spojené s kouřením v DNA (15). Je však zapotřebí dalšího výzkumu, pokud jde o dlouhodobou účinnost Chyawanprash.

13. Silné a zdravé kosti:

Konzumace Chyawanprash posiluje vaše kosti a zuby podporou absorpce vápníku v těle. Syntéza bílkovin v těle se navíc zvyšuje s konzumací Chyawanprash, i když protein je v Chyawanprash minimální. To je důvod, proč se výrazně zlepšuje pružnost svalů a svalový tonus.

14. Pomoc v boji proti tuberkulóze:

Chyawanprash je ajurvédský přípravek, který může v kombinaci s konvenčními léky snižovat příznaky plicní tuberkulózy (16). Kromě toho pomáhá předcházet poškození tkáně při problémech s ledvinami a játry při pravidelném příjmu Chyawanprash.

15. Zlepšení pleti:

Mezi výhody Chyawanprashe pro pokožku patří zlepšení její pleti, protože kombinuje mnoho bylin, včetně amly. Kromě toho má indický angrešt velké množství vitaminu C, což je antioxidant, který bojem proti volným radikálům snižuje poškození způsobené ultrafialovým zářením, čímž zlepšuje pleť (17).

16. Anti-aging:

Mezi výhody Chyawanprash patří účinky proti stárnutí snížením poškození pokožky působením UV záření. Konzumace Chyawanprash navíc snižuje výživovou hladinu těla a zpomaluje stárnutí kožních buněk. Antioxidanty přítomné v přípravku působí jako doplněk proti stárnutí.

Nežádoucí účinky Chyawanprash:

Chyawanprash má bylinný přípravek, který pomáhá léčit zdravotní stavy a je velmi prospěšný. Je ale také nutné ho konzumovat v požadovaném množství, aby se předešlo jakýmkoli vedlejším účinkům. Ale vedlejší účinky způsobené konzumací Chyawanprash v nadměrném množství jsou:

 • Špatné trávení.
 • Nadýmání břicha.
 • Volná stolice.
 • Břišní distenze.
 • Nadýmání.

Chyawanprash vám svým tradičním bylinným složením přináší mnoho zdravotních výhod. Zvyšuje terapeutickou účinnost produktu, který pomáhá léčit dýchací potíže, zlepšuje plodnost, léčí ztrátu libida, zlepšuje srdeční činnost a posiluje imunitu s jejími rozsáhlými přínosy pro zdraví. Užijte si tedy nespočet zdravotních výhod konzumací správné dávky Chyawanprash. Pokud vám tento článek pomohl, nezapomeňte nám dát vědět!

Prohlášení: Tipy a návrhy zmíněné v tomto článku slouží pro informační účely a nenahrazují odbornou lékařskou pomoc. Než vyzkoušíte něco nového, je vždy bezpečné poradit se s lékařem nebo dietologem.

FAQ:

1. Kolikrát si můžeme vzít Chyawanprash?

Odpověď: Ačkoli neexistuje žádné specifické pravidlo pro konzumaci Chyawanprash, závisí na různých faktorech, jako je pohlaví, věk a tělesné požadavky. Proto se poraďte se svým lékařem, než začnete Chyawanprash používat, zvláště pokud máte již existující zdravotní potíže.

2. Mohou lidé s diabetem konzumovat Chyawanprash?

Odpověď: Pokud jste osoba s vědomím kalorií a jste diabetik, na trhu je k dispozici několik balíčků Chyawanprash bez cukru. K oslazení těchto balíčků se používají přírodní sladidla jako stévie, med.

3. Je v pořádku konzumovat Chyawanprash v noci?

Odpověď: Doporučuje se konzumovat většinu Chyawanprash před snídaní, ačkoli ingredience hrají roli při určování doby konzumace.