Ingredience

15 závažných nežádoucích účinků Aloe Vera – měli byste si být vědomi

Aloe vera je zeleně zbarvená rostlina, která uvnitř listů obsahuje sliznici jako gel. Tento gel má skvělé zdravotní výhody díky antibakteriálním, protiplísňovým a protizánětlivým vlastnostem. Šťáva z aloe vera je bohatá na výživu a její vnitřní konzumace může léčit mnoho poruch, včetně rakoviny. Co však lidé zapomínají pochopit, je fakt, že přehánění čehokoli může vést ke komplikacím. Zatímco aloe vera je zázračná rostlina a je elixírem lidstva, má své vedlejší účinky. Před rozhodnutím o jeho použití je třeba důkladně zvážit pro a proti. Místní aplikace aloe vera na citlivou pokožku může situaci zhoršit. Stejně tak jeho vnitřní konzumace nemusí vyhovovat každému žaludku. V tomto článku se dozvíte více o vedlejších účincích Aloe vera.

Vedlejší účinky Aloe vera

Je aloe vera bezpečné konzumovat?

Bezpečnost Aloe vera závisí na typu vašeho těla a jeho odolnosti vůči gelu. Gel obsahuje látku zvanou Latex, která při konzumaci na žaludek s nesnášenlivostí latexu může vést k dehydrataci a vážným žaludečním poruchám. Aloe vera je známá svými projímavými účinky a vysokými hladinami sodíku, které při konzumaci mohou vést ke ztrátě vody a snížení hladiny draslíku v těle..

Jaké jsou vedlejší účinky Aloe Vera Latex?

Latex v aloe vera je žlutě zbarvená látka, která se nachází pod gelem. Studie dokazují, že i malé množství latexu při konzumaci může představovat vážné zdravotní problémy. Průjem je nejčastějším problémem a mohou se objevit křeče v žaludku, onemocnění ledvin a snížení hladiny draslíku.

Zvláště při užití více než 1 g může být Latex v aloe vera smrtelný, kde nelze kontrolovat ztrátu vody. Účinky Latexu trvají minimálně týden. Lokální aplikace latexu je však relativně bezpečná, pokud nemáte citlivou pokožku.

Je Aloe Vera Latex bezpečný pro konzumaci dětmi?

Odpověď je ne! Latex není vhodný pro dospělé, a zvláště u dětí je citlivost latexu na vyšší straně. Děti, které mají křehký žaludek, mohou při konzumaci latexu propadnout nebezpečným situacím extrémního průjmu, ztráty tekutin a v extrémních případech se mohou stát smrtelnými. Je důležité držet děti mimo šťávu z aloe vera, pokud to nedoporučují odborníci na zdravotní péči.

Nežádoucí účinky Aloe Vera:

Níže je 15 nejlepších aplikací a konzumace vedlejších účinků Aloe Vera, o kterých by si člověk měl být vědom.

1. Štítná žláza:

Laxativní činidlo, které je přítomno pod listy rostliny Aloe, může inhibovat absorpci určitých léčiv do krevního oběhu. Pokud je osoba již pod jakoukoli formou předepsaných léků, jako je štítná žláza nebo jiné léky na jiné typy vnitřních problémů, pak by měl být lékař konzultován před konzumací výtažků z této rostliny.

To může způsobit vážnou dehydrataci a může to zabránit absorpci ricinového oleje, rebarbory ​​a také pískavice. Česnek se často konzumuje z důvodu vnitřní slabosti, což v případě, že je konzumován nezpracovaný, může způsobit problémy s trávením nebo jiné.

2. Nežádoucí účinky Aloe Vera na kůži:

Někteří lidé mohou být podrážděni konzumací šťávy z Aloe vera. Důvodem je, že činidlo může způsobit vážné podráždění pokožky a také v některých případech může způsobit vředy na povrchu a může také způsobit vyrážky, které lze číst a také se mohou šířit. Nežádoucí účinky aloe vera na obličej lze zaznamenat ve formě popálenin a skvrn na kůži.

3. Průjem:

Běžnými vedlejšími účinky nápoje Aloe Vera jsou průjem způsobený antrachinonem přítomným v gelu této rostliny. Proto by měl být příjem omezen, a pokud problém přetrvává, je třeba poradit se s lékařem.

4. Pohyb dráždivého střeva:

Obvykle se říká, že gel může být při konzumaci dobrý a také může člověka zbavit jakýchkoli forem problémů se zácpou. Je však zřejmé, že pokud to není správně přijato ve správných dávkách, může to způsobit podrážděný pohyb střev.

5. Střevní vředy:

Extrakty, pokud jsou užívány v odšťavněné formě, mohou zvýšit onemocnění, jako je Crohnova choroba, zánět slepého střeva, střevní vředy, hemoroidy a také další problémy, jako je kolitida. Proto je vhodné, aby byl před konzumací proveden řádný výzkum.

6. Problémy s krevním tlakem:

Aloe vera gel je konzumován nezpracovaný, což může způsobit nesprávné problémy s krevním tlakem. I když je to přirozené, nemělo by se to konzumovat, pokud to není zpracováno a také předepsáno ve správných dávkách kvalifikovaným lékařem. To může způsobit srdeční problémy a náhlé snížení nebo zvýšení krevního tlaku, bolesti hlavy a další nervozitu nebo dokonce nadměrné pocení.

7. Problémy se zácpou:

Je také vidět, že pokud je tento konzumován i ve správných dávkách, může způsobit vyčerpání výstelky draslíku ze střeva a může způsobit problémy se zácpou.

8. Pseudomelanóza:

Zvýšená spotřeba gelu z aloe vera může způsobit pseudomelanózu. To je stav, který může zvýšit pravděpodobnost rakoviny tlustého střeva a konečníku.

9. Poškození ledvin:

Nadměrná konzumace aloe projímadla může způsobit poškození ledvin nebo jiné poruchy močového systému. To je jeden z hlavních vedlejších účinků Aloe Vera.

10. Nežádoucí účinky Aloe Vera na vlasy:

I když na vlasech nejsou zaznamenány žádné vedlejší účinky Aloe Vera, lidé s citlivou pokožkou hlavy mohou při aplikaci gelu přímo na ně pocítit svědění a podráždění.

11. Elektrolytická nerovnováha:

Aloe vera způsobuje vážné bolesti žaludku, silné bolesti slepého střeva, křeče a na jiných rukou onemocnění ledvin, jater a poskytuje játrům toxické látky. Konzumace aloe vera ústy je zakázána a také z některých příčin nejsou aloe vera šťávy upřednostňovány. Pouze aloe vera gel, který se extrahuje, se aplikuje na postiženou část pokožky a vlasů.

Způsobuje také elektrolytickou nerovnováhu v našem těle, průjem, problém se zácpou a ztvrdnutí kůže. Pokud je rána konzumována a také způsobila nadměrné krvácení, uzdravení vyžaduje určitý čas. Konzumace aloe vera často vnitřně způsobuje vyrážky, alergie a zarudnutí kůže.

12. Kardiovaskulární choroby:

Aloe vera zvyšuje riziko nepravidelného srdečního tepu, který má závažné vedlejší účinky na naše zdraví. Způsobuje závažné selhání ledvin, toxikuje játra, oslabuje svaly, snižuje hladinu draslíku v naší krvi, což může vést k kardiovaskulárním chorobám, žaludečním problémům a dokonce způsobit močové kameny.

Kůže je ovlivněna konzumací aloe vera, ale pokud ji použijeme zevně, neovlivní nás to, bude to velmi prospěšné. Při vnitřní konzumaci způsobuje bolestivost, zánět kůže a zarudnutí očních víček a rovnoměrné rozdělení kůže.

13. Šance na krvácení:

Konzumace aloe vera zvyšuje riziko krvácení a způsobuje nadměrné krvácení. Správné dávkování léků je velmi důležité u pacientů s poruchou krvácení. Některé léky obsahující extrakt také zvyšují riziko krvácení u lidí, kteří často trpí touto poruchou. Lidé proto musí přijmout doporučení lékařů na úpravu dávkování. Aloe vera způsobuje v našem těle abnormality, které vedou k srdečním chorobám a dokonce zvyšuje riziko rakoviny.

14. Nežádoucí účinky Aloe Vera na srdce:

Hladina iontů draslíku se snižuje konzumací aloe vera nebo šťávy z aloe vera. Draslík je účinný pro naše kardiovaskulární zdraví a správnou činnost srdce. Také draslík se vyčerpává z buněk střevní výstelky. Aloe Vera zvyšuje problémy se zácpou a pohybem střev a posílí problém těch, kteří těmito problémy trpí.

15. Slabost svalů:

Konzumace aloe vera je škodlivá jak pro starší lidi, tak pro děti. Nedoporučuje se a správně ne ke konzumaci. Nepravidelný srdeční tep je vážný problém a dokonce oslabuje naše svaly. Srdeční stavy jsou ještě více ovlivněny u lidí, kteří dříve trpěli srdečními chorobami.

Je používání aloe vera během těhotenství a kojení bezpečné?

  • Aloe Vera není nebezpečná, pokud ji konzumujeme a způsobila by vážné problémy. Často se má za to, že souvisí s potratem.
  • Aloe Vera je pro těhotné ženy velmi nebezpečná a měla by se jí vyhýbat, pokud kojí, protože může mít vliv i na děti. Pokud je konzumován, často způsobuje průjem, bolest žaludku a křeče.
  • Také listy aloe vera mají závažné vedlejší účinky. Pouze gel z aloe vera, který je extrahován, se používá k různým účelům a aplikuje se na pokožku a vlasy pro různé ošetření.
  • Složky aloe vera jsou extrahovány z mateřského mléka dětmi, které by jim také mohly škodit a zvyšuje kontrakci dělohy.
  • Aloe vera šťáva je také považována za škodlivou pro kojící ženy, protože může vést k průjmu.

Je běžnou praxí, že se většina z nás spoléhá na znalosti internetu a moudrost získanou z reklam. Protože většina reklam na nákupy Tele křičí o výhodách šťávy z Aloe vera a každý druhý článek na internetu tleská jejím úžasným přínosům pro zdraví, mnoho lidí předpokládá, že je 100% bezpečný. Realita je však zcela opačná. Tato zdánlivě pokorná rostlina, přestože má jasnější výhody, přichází s vlastní sadou trnů.

Je třeba si uvědomit, že šťáva z Aloe vera není zcela bez vedlejších účinků a může vést k závažným zdravotním rizikům. Doufáme, že nyní chápete, proč se nedoporučuje používat jakýkoli produkt naslepo, aniž byste převážili jeho rizika!