Ingredience

15 nejlepších výhod červené papriky pro kůži, vlasy a zdraví

Pokud navštívíte jakýkoli supermarket nebo zeleninový trh, je pravděpodobné, že v chladicích boxech uvidíte papriky červené barvy. Říká se jim červené papriky, které se široce používají v salátech, hranolcích a dokonce i pizzách. Navzdory jasně červenému odstínu jsou na rozdíl od červených paprik nebo papriky docela jemné a sladké chuti. Červené papriky se snadno vaří a dodávají vašim pokrmům prvek křupavosti. Jsou také docela šťavnaté a dají se bez zaváhání jíst syrové. Kromě svých kulinářských výhod jsou červené papriky preferovány také pro svou nutriční hodnotu. V tomto článku budeme podrobně diskutovat o některých hlavních zdravotních výhodách konzumace červené papriky.

výhody červené papriky

Co je červená paprika?

Red Bell Peppers, také nazývané Red Capsicums oblastní podkategorie zelených Capsicums. Vědecký název červené papriky je „Capsicum Annum“. Jsou to v podstatě stejné zelené papriky, které se po dozrání zbarvily do červena. Přítomnost vysokého množství karotenoidů dodává zelenině jasně červenou barvu a lesk. Červená paprika má velmi sladkou chuť a je široce používána v mnoha indických a kontinentálních kuchyních. Obrázky Red Bell Pepper jsou také nejvíce vyhledávány na internetu pro svůj jasný a krásný vzhled.

Jsou červené papriky zdravé?

Červené papriky jsou vynikajícím způsobem, jak do vaší stravy přenést důležité minerály a vitamíny. Jsou nabité antioxidanty, které mohou odvrátit jakékoli bakterie způsobující infekce a posílit váš imunitní systém. Červená paprika také nabízí více než 200 % DV denního příjmu vitaminu C. Pravidelná konzumace této úžasné zeleniny může zabránit anémii, poruchám zraku a dokonce i rakovině.

Fakta o výživě červené papriky:

Níže je uvedena výživa červené papriky na 1 porci (149 gramů):

 • Kalorie červeného pepře: 46.2
 • Sacharidy celkem: 3,1 g
 • Protein: 1,5 g
 • Vlákno: 3,1 g
 • Vitamín A: 93 % DV
 • Vitamín C: 317 % DV
 • Vitamín E: 12 % DV
 • Vitamín K.: 9 % DV
 • Folát: 17 % DV
 • Vápník: 10,4 mg
 • Hořčík: 17,9 mg
 • Draslík: 314 mg

Jak jíst červenou papriku?

Pokud vás zajímá, jak vařit červenou papriku, odpověď je jednoduchá! Jsou velmi univerzální a dají se jíst téměř v jakékoli formě. Syrovou papriku můžete jednoduše přidat do salátů, grilovat na grilu, přidat do kari nebo z ní udělat pyré, aby z ní byly dipy. Kreativita je limit, pokud jde o konzumaci papriky!

Zdravotní přínosy červené papriky:

Pro pohodlný přístup byla poskytnuta níže uvedená příručka, která má některé špičkové a nejideálnější využití a výhody červené papriky. Koukni na to:

zdravotní přínos červené papriky

1. Nízký obsah kalorií:

Spolu s poskytováním tolika hlavních živin a antioxidantů do těla je nejlepší součástí a hlavními výhodami červené papriky nízké množství kalorií, které dodává tělu. Tyto vlastnosti jsou jednou z hlavních výhod konzumace červené papriky pro prevenci hubnutí a správné řízení hmotnosti.

2. Poskytuje vitamín C:

Mezi mnoha vitamíny v červené paprice obsahuje vitamín C nejvyšší procento. Vit C je důležitý nejen pro udržení silného imunitního systému, ale také pomáhá při odstraňování známek stárnutí a udržuje pokožku mladistvou. To jsou některé z výhod, které z červené papriky získáte v tašce pouze proto, že mají bohatý obsah tohoto vitaminu.

3. Protizánětlivé přínosy:

Hladiny beta karotenu v těle spolu s fytochemikáliemi a karotenoidy jsou dobrými antioxidanty, které mají protizánětlivé vlastnosti a pomáhají při léčbě všech druhů zánětů v těle, včetně zánětů kloubů, jako je artritida.

4. Kontroluje diabetes:

Dietní vláknina, živiny, vitamíny, minerály a antioxidanty v paprice pomáhají kontrolovat hladinu krevního cukru v těle a zabraňují jejich zvýšení. To pomáhá při dobré kontrole diabetu.

5. Snižuje špatný cholesterol:

Mnoho studií a výzkumů ukázalo, že každodenní konzumace červené papriky pomáhá při snižování špatného cholesterolu a LDL v těle. To je opět jedna z výhod, které červená paprika uchovává pro pohodu těla a také chrání před různými srdečními chorobami. To také pomáhá při správném řízení hmotnosti.

6. Ochrana proti rakovině:

V červené paprice je síra, která může pomoci vytvořit ochranný štít v těle před různými druhy rakoviny. Ke stejnému účelu musíte do každodenní stravy pravidelně zařazovat červenou papriku.

7. Dobrý zdravotní stav nervového systému:

Hladiny vitaminu B6 v červené paprice perfektně působí na nervový systém a pomáhají mu fungovat ideálním způsobem. Pomáhá také nervovým buňkám dobře a přirozeně se obnovovat.

8. Dává perfektní noční vidění:

Červené papriky, o kterých zde mluvíme, jsou velmi bohaté na vitamín A, který pomáhá udržovat zrak zdravý a bezproblémový. To platí zejména pro noční vidění. Je to jedna z dobrých věcí a při každodenní spotřebě přinese viditelné výsledky. Zabraňuje také makulární degeneraci a kataraktu.

9. Mladistvá kůže:

Pokud jde o mladistvou pleť, na antioxidanty a hladinu vitaminu E v červené paprice se můžete těšit. Pomáhá také udržovat vlasy zdravé a bezproblémové.

10. Bohaté na antioxidanty:

Jako jedna ze superpotravin má červená paprika poskytnout tělu dobrou úroveň antioxidantů ve formě fytonutrientů. Pomáhá při prevenci degradace buněk a odstraňování toxinů. Také chrání před rakovinou tím, že chrání tělo před volnými radikály.

11. Dodává tělu vitamín A:

Vitamín A je další ze základních živin, které výhody červené papriky zahrnují. Výživové výhody červené papriky zajišťují 75 % splnění požadavků pouze jedním šálkem této super zeleniny. To zlepšuje zrak a zabraňuje šedému zákalu.

12. Fiber Rich:

Pro zdravé trávení je dobré množství vlákniny v jídle každý den. Červená paprika vám s touto konkrétní možností prospívá. Pomáhá také udržovat hladinu cholesterolu pod kontrolou. Nebojte se s tímto benefitem syndromu dráždivého tračníku a zácpy.

13. Dává draslík:

7 % denní potřeby draslíku pro tělo lze splnit pouze jedním šálkem červené papriky. Reguluje tekutinu v těle a pomáhá při správné kontrakci srdce.

14. Zvýšený růst vlasů:

Vitamín C v červené paprice pomáhá při produkci kolagenu v těle, který nejen udržuje vlasy zdravé, ale také pomáhá při optimální úrovni růstu vlasů. Je známo, že nedostatek vitaminu C způsobuje lámavé a suché vlasy. Můžete dokonce pár kousků červené papriky povařit ve vodě asi 10-15 minut. Jakmile vychladne, naneste jej na pokožku hlavy na půl hodiny a poté opláchněte vodou. To také pomáhá při stimulaci růstu vlasů.

15. Pomáhá při kontrole artritidy:

Působí zde karotenoidy přítomné v červené paprice. Mezi výhody červené papriky patří léčba artritidy přirozeným způsobem. Pomáhá při léčbě otoků souvisejících s artritidou a přináší určitou úlevu. To je také možné kvůli obsahu křemíku v zelenině. Může být užíván ve formě šťávy pro dosažení vysoké úrovně přítomných léčivých vlastností.

Nežádoucí účinky červené papriky:

Červená paprika nemusí být vhodná pro každého. Lidé s citlivým žaludkem mohou mít následující nežádoucí účinky:

 • Nevolnost
 • Návaly horka
 • Špatné trávení
 • Pocit pálení v žaludku
 • Volné stoličky

Na co čekáš? Nejsou tyto výhody příliš dobré na to, abychom je ignorovali? Červené papriky jsou jedním z nejlepších darů přírody pro lidstvo. Jejich zahrnutí do běžné stravy může pomoci vyrovnat mnoho důležitých živin nezbytných pro pohodu vašeho těla. Vyzkoušejte je ve svých salátech, opražte je a udělejte dipy nebo je velkoryse rozetřete na pizzu, aby vaše jednoduché jídlo chutnalo skvěle. Je na čase říci „tři na zdraví červené paprice“!