Ingredience

14 úžasných přínosů šťávy z kapusty pro zdraví, vlasy a pokožku

S rostoucím vědomím zdraví mezi současnou generací lidí zaujaly šťávy významné místo v každodenní stravě. Kromě běžných ovocných šťáv ukázala konzumace zeleninových šťáv v těle účinné výsledky. Zvláště zelené barevné šťávy s Kale jako hlavní složkou mají mandát pro každého šílence zdraví! Sklenice šťávy z kapusty má tak vysoký obsah výživy, že je považována za doplněk stravy. Kale je zeleně zbarvená listová zelenina s vědeckým názvem „Brassica Oleracea“. V tomto článku budeme diskutovat o mnoha výhodách šťávy z kapusty, způsobu přípravy a jejích vedlejších účincích.

Kale Juice Výhody pro zdraví, vlasy & amp; Kůže

Co je Kale Juice?

Kapustová šťáva se připravuje z listů kapustové zeleniny. Čistá šťáva z kapusty má hořkou chuť, a proto se přidává k jiné zelenině, ovoci nebo dokonce citronové šťávě. To nejen zamaskuje hořkost, ale také maximalizuje přínosy pro zdraví. Lidé, kteří získali její chuť, však mohou šťávu z kapusty konzumovat samostatně.

Je Kale Juice pro vás dobrá??

Kapustová šťáva je nabitá výživou a je považována za zázračný nápoj. Díky vysokému množství antioxidantů, vitamínu C, A a K může pravidelné pití šťávy z kapusty snížit závislost na multivitaminových doplňcích. S obsahem přibližně 80 mg vápníku může šťáva z kapusty posílit vaše kosti, nehty a vlasy. Je to také skvělý posilovač imunity a určitě posune vaše zdraví na další úroveň.

Fakta o výživě šťávy z kale:

Podívejte se na nutriční rozdělení šťávy Pure Kale vyrobené z 1 šálku listů kale:

 • Celkový obsah kalorií: 36
 • Celkový tuk: 0,5 g
 • Sodík: 30 mg
 • Sacharidy celkem: 7,3 g
 • Vláknina: 2,6 g
 • Protein: 2,5 g
 • Vitamín A: 354 %
 • Vitamín C: 88 %
 • Vápník: 94 mg
 • Žehlička: 1,2 mg

Jak si vyrobit šťávu z kapusty doma?

Čistá šťáva z kapusty se vyrábí odšťavňováním listů kapusty v mixéru. Málokdo však ocení jeho chuť, a proto je v tomto receptu kombinován s mrkví a jablky. Podívejme se na postup níže:

Věci, které potřebujete:

 • Listy kapusty – 1 svazek
 • Mrkev – 2
 • Jablka – 2
 • Citron – 1

Proces:

 • Všechny přísady (kromě citronu) důkladně omyjte.
 • Nakrájejte je na velké kousky pro snadné mixování.
 • Přeneste je do mixéru nebo odšťavňovače.
 • Rozmixujte do hladka.
 • Přidejte pár kapek citronové šťávy.
 • Podávejte bez namáhání.

Kolik šťávy z kapusty bych měl denně vypít?

Ačkoli šťáva z kapusty dokáže s vaším tělem zázraky, její konzumaci nemůžete přehánět. Doporučená dávka této šťávy denně není více než jedna sklenice (8 uncí) denně. Díky vysokému množství vitaminu K, draslíku a vápníku může příliš mnoho Kale poškodit vaše srdce, ledviny a štítnou žlázu.

Nejlepší výhody šťávy z kapusty pro kůži, vlasy & Zdraví:

Přečtěte si, abyste věděli, jaké jsou zdravotní výhody šťávy z kapusty? Tak tady to máš.

zdraví prospěšné šťávy z kapusty

Zdravotní přínosy šťávy z kapusty:

Zde jsme zařadili top 9 zdravotních přínosů kapustové šťávy. Pojďme se na ně podívat.

1. Bojuje s rakovinou:

Spolu s bojem proti rakovině, šťáva z kapusty také pomáhá při léčbě problému. V šťávě z kapusty, která je známá jako glukosinolát, existují enzymy, které pomáhají dosáhnout tohoto cíle. Od rakoviny močového měchýře k tlustému střevu a od rakoviny prsu k prostatě lze zde předcházet a léčit ji.

2. Dělá kosti zdravé a silné:

Bohaté hladiny vitaminu K v kapustové šťávě jsou další ze vzácných živin, které tělo vyžaduje. To pomáhá udržovat kosti zdravé a také je chrání před zlomeninami. Ke stejnému cíli pomáhá také obsah vápníku v šťávě z kapusty.

3. Zvyšuje zdraví srdce:

Spolu se snížením cholesterolu pomáhá kapustová šťáva celkově kardiovaskulárnímu zdraví. Špatný cholesterol, který je zodpovědný za mnoho srdečních chorob, lze udržet pod kontrolou konzumací kapustové šťávy.

4. Zvyšuje hladiny testosteronu:

Hormon testosteron lze zlepšit sklenicí kapustové šťávy u žen i u mužů. To je možné díky chemikálii zvané Sulforaphane. Pomáhá nejen při budování svalů a dodává vám zdravé tělo, ale také zajišťuje prevenci všech rakovin závislých na estrogenu. To je možné, protože šťáva z kapusty také udržuje dobrou kontrolu nad hladinou estrogenu.

5. Zlepšuje zdraví očí:

Kale šťáva je nabitá mnoha důležitými sloučeninami, jako je lutein a zeaxanthin, které jsou důležité pro vaše zdraví očí. Snižují pravděpodobnost ultrafialového poškození sítnice a pomáhají zlepšovat váš zrak. Rovněž bylo prokázáno, že pravidelná konzumace šťávy z kapusty se osvědčila při snižování pravděpodobnosti katarakty.

6. Zlepšuje imunitu:

S téměř 3,5krát více vitamínu C než citrusové plody je kapustová šťáva účinným posilovačem imunity. Chrání před bakteriemi způsobujícími nemoci a udržuje běžné infekce jako nachlazení, kašel, bolest v krku na uzdě. Vysoké množství hořčíku, železa a zinku může posílit vaše tělo a cítit se aktivní, než nikdy předtím!

7. Detoxikujte své tělo:

Kapustová šťáva, pokud není napjatá, má velké množství vlákniny, která může pročistit vaše tlusté střevo a pomoci při hladkém pohybu střev. Pomáhá také vyplavovat toxiny a udržuje vaše tělo čisté zevnitř. Kale šťáva může také nahradit vaši potřebu jídla a pomůže vám zůstat fit s její nutriční dobrotou!

8. Omezit infekce močových cest (UTI):

Infekce močových cest se běžně vyskytuje u mnoha žen a jsou nepohodlným stavem. Kale s nadměrným množstvím vitaminu C může pomoci v boji proti bakteriím, které způsobují infekci v traktu. Obsah vody ve šťávě může vyplavit toxiny ven, takže váš trakt bude opět zdravý.

9. Kale Juice Výhody pro hubnutí:

Kale šťáva je vynikající volbou pro podporu hubnutí. Potlačuje váš hlad a může do značné míry nahradit vaši závislost na jídle. Vysoké množství síry přítomné ve šťávě působí detoxikačně a pomáhá při spalování tuků. To je důvod, proč si zdraví šílenci vybírají kapustovou šťávu jako nápoj po tréninku.

Kale Juice Výhody pro kůži:

Zde jsme získali 3 nejlepší výhody šťávy z kapusty pro kůži. Pojďme se na ně podívat.

10. Redukce vrásek:

Anti-aging je jedním z klíčových přínosů šťávy Kale pro pokožku. V šťávě z kapusty je obrovské množství antioxidantů, které dělají pokožku pevnou, pružnou a mladistvou. To pomáhá udržet vrásky a jemné linky pryč po dlouhou dobu. Antioxidanty zpomalují proces stárnutí vyplavováním volných radikálů z těla.

11. Výhody čištění pleti:

Šťáva z kelu detoxikuje tělo a pokožku zevnitř, kde můžete nahromadit toxiny, špínu a dokonce i další kožní maz. To osvěžuje a čistí pokožku zevnitř a zanechává ji zářící, kterou budete vždy milovat.

12. Celkové zdraví pokožky:

V šťávě z kapusty je vitamín A, který pomáhá jako základní živina pro zdraví pokožky. Sklenice šťávy z kapusty vám podle odborníků také pomůže vyhnout se všem kožním chorobám. Jediné, co musíte udělat, je dát si kapustovou šťávu v noci před spaním.

Kale Juice Výhody pro vlasy:

Zde jsme zařadili nejlepší 2 výhody kapustové šťávy pro vlasy. Pojďme se na ně podívat.

13. Výhody šťávy z kale pro růst vlasů:

Krevní oběh se zvyšuje konzumací kapustové šťávy. To pomáhá zlepšit průtok krve do pokožky hlavy, a tím vede ke zvýšenému růstu vlasů. Vlasy rostou mnohem rychleji. To je jedna z hlavních výhod vzhledem k tomu, že vypadávání vlasů a lámání vlasů je dnes tak rozšířené.

14. Přináší pružnost vlasů:

U lidí, kteří mají problémy s lámáním vlasů, je to pouze kvůli nedostatku nebo nízké úrovni pružnosti vlasových pramenů. Kapustová šťáva zlepšuje pružnost vlasů. Síla vlasů je také posílena nápojem.

Nežádoucí účinky šťávy z kapusty:

Nyní, když jste pochopili mnoho výhod šťávy z kapusty, podívejme se na vedlejší účinky, které vznikají při její nadměrné konzumaci:

 • Hyperkalémie, ke které dochází z vysokých hladin draslíku.
 • Onemocnění ledvin.
 • Nepravidelný srdeční tep.
 • Artritida.
 • Ztmavnutí kůže.
 • Volné stoličky.
 • Žaludeční nevolnost.
 • Nadýmání.
 • Žaludeční křeče.

Kale je jednou ze skvělých zelenin, které do značné míry shrnují celý váš nutriční plán. Tento zelený list si pomalu získává na popularitě u indického davu, zejména u mileniálů. Vzhledem k tomu, že se internet chlubí mnoha výhodami Kale Juice, je rozumné to zkusit. Doporučujeme však vyzkoušet organické odrůdy, které neobsahují chemikálie a pesticidy. Takže lidi! Pokud hledáte skvělý džus, vyzkoušejte tento fantastický recept a dejte nám vědět, co cítíte!