Ingredience

14 skvělých výhod česnekového oleje pro kůži, vlasy a zdraví

Od Biryanis po těstoviny je česnek nepostradatelný v každé kuchyni! Tato štiplavá žárovka může vašemu jídlu dodat výraznou vůni a odpovídá značce „Flavour powerhouse“. Česnek patří do rodiny cibule s vědeckým názvem „Allium Satvium“. Česnek se používá od nepaměti nejen pro své vlastnosti zvyšující chuť, ale také pro své četné léčivé účinky. Jednou z takových forem česneku, o nichž se hovoří v tomto článku, je přírodní česnekový olej. Tento silný jedlý olej byl prokázán v boji proti mnoha onemocněním, včetně prevence rakoviny. Pojďme pochopit více o výhodách česnekového oleje a také o nejlepším způsobu, jak si jej připravit doma.

Výhody česnekového oleje pro pokožku, vlasy a vlasy Zdraví

Co je česnekový olej?

Česnekový olej je silně vonící olej získaný z česnekových lusků. Esenciální česnekový olej se připravuje parní destilací a je široce používán pro vaření a lékařské účely. Vysoká množství Diallyl disulfidu mu dodávají štiplavou vůni. Běžný druh česnekového oleje připraveného namáčením nebo vařením česneku v rostlinném oleji není považován za čistou formu. Jedná se o česnekem naplněný olej používaný hlavně při vaření nebo jako salátový dresink.

Je česnekový olej bezpečný?

Česnekový esenciální olej je obecně velmi účinný a nedoporučuje se ve vysokých množstvích. Nejbezpečnějším způsobem použití tohoto oleje ve vaší stravě nebo pro topické aplikace je použití domácího česneku naplněného olejem. Při skladovatelnosti v chladničce je tento olej s trvanlivostí pouhých 4-5 dní obvykle považován za bezpečný pro vnitřní spotřebu.

Výživa česnekového oleje:

Česnekový olej vyrobený z 1 unce česneku obsahuje cca.

(Hodnoty představují pouze výživu přítomnou v česneku, nikoli v základním oleji)

 • Hořčík: 23 %
 • Vitamín B6: 17 %
 • Vitamín C: 15 %
 • Selen: 6 %

Kromě toho je zde také velké množství vápníku, železa, fosforu a vitamínu B1.

Jak funguje česnekový olej?

Česnekový olej je bohatým zdrojem antioxidantů, vitamínů a minerálů. Antibakteriální vlastnosti tohoto oleje pomáhají v boji proti příznakům chřipky, jako je rýma, bolest v krku a kašel. O česnekovém oleji je také známo, že snižuje hladinu cholesterolu, a tím udržuje srdeční choroby na uzdě. Lokální aplikace česnekového oleje může léčit kožní infekce jako akné, vyrážky atd.,

Jak vyrobit česnekový olej doma?

Zde je jednoduchý recept, jak si připravit česnekový olej doma:

Věci, které potřebujete:

 • Stroužky česneku – 6
 • Olivový olej – ½ šálku

Metoda:

 • Stroužky česneku oloupeme a najemno nasekáme.
 • Do woku se silným dnem dejte dohromady olivový olej a mleté ​​maso.
 • Zahřejte ho na několik minut.
 • Nenechávejte dlouho působit v teple, protože by to mohlo česnek spálit.
 • Odstraňte z tepla a olej sceďte.
 • Uchovávejte ve skleněné nádobě.

Jak používat česnekový olej?

Česnekový olej lze použít k míchání hranolků, koření do salátů a dokonce i do kari pro zvýraznění chuti. Pokud máte rýmu a kašel, můžete si do teplé polévky pokapat pár kapek česnekového oleje, abyste získali okamžitou úlevu. Pokud jde o infekce související s pokožkou a pokožkou hlavy, vtírání tohoto oleje přímo na postižená místa dokáže zázraky. Můžete dokonce přidat několik kapek česnekového oleje do horké vody, aby fungovalo jako namáčení nohou pro kukuřice a páchnoucí nohy.

Kolik dávkování olivového oleje mohu užívat denně?

Doporučená dávka olivového oleje je asi 2 polévkové lžíce až 3 polévkové lžíce denně. Konzumace více než tohoto množství může vést k říhání, poruchám trávení a dalším vedlejším účinkům. Česnekový olej může také ve velkém množství vést k pálení žáhy a zápachu v ústech. Takže než ho budete používat v jídle přiměřeně!

Výhody česnekového oleje pro kůži, vlasy & Zdraví:

Podívejte se na 14 překvapivých přínosů česnekového oleje pro zdraví, vlasy a pokožku. Pojďme se na ně podívat.

česnekový olej zdraví prospěšný

Výhody česnekového oleje pro zdraví:

Zde jsme získali 10 nejlepších přínosů pro zdraví česnekového oleje. Pojďme se na ně podívat.

1. Léčte infekce:

Jakékoli infekce způsobené houbami nebo bakteriemi lze ošetřit česnekovým olejem. Léčivé vlastnosti česnekového oleje pomohou při léčbě infekcí. Kvasinkové infekce a stafylokokové infekce jsou některé z běžných, které lze vyléčit.

2. Snižuje hladinu cholesterolu:

Snížení špatného cholesterolu nazývaného LDL a triglyceridů je možné konzumací česnekového oleje. To pomáhá udržovat hladinu cholesterolu pod kontrolou a tím podporuje zdraví srdce. Zabraňuje také hromadění tuku a cholesterolu, což zvyšuje tělesnou hmotnost.

3. Zmírňuje bolest zubů:

Na čistou vatu naneste trochu česnekového oleje a dobře ho naneste na postiženou oblast zubu, abyste ulevili od bolesti. To by mělo být provedeno nejméně 10 minut. To by mělo být provedeno asi 2-3krát za jeden den, dokud se problém zcela nevyléčí.

4. Zabraňuje rakovině:

V česnekovém oleji jsou chemikálie známé jako allylová síra. Tím se předchází a zastavuje výskyt rakovinotvorných buněk v těle. To platí pro rakovinu tlustého střeva, rakovinu slinivky a žaludku a rakovinu prsu, prostaty a jícnu.

5. Ošetřuje infekce v uchu:

Existují viry, které způsobují ušní infekce, které vedou k nepohodlí, úzkosti a podrážděnosti. Teplý domácí olej z česneku lze použít jako domácí lék na léčbu. Je prokázán antivirový, antibakteriální a antifungální účinek česnekového oleje pro uši.

6. Přírodní repelent proti komárům:

Česnekový olej má silnou vůni, která může odpuzovat hmyz včetně komárů. Jsou jedním z přírodních insekticidů, které používají zemědělci k ochraně svých plodin. Nejlepším způsobem, jak zahnat otravné komáry, je smíchat 1 díl česnekového oleje ve 3 dílech vody ve spreji a nastříkat jej do blízkosti oken, zahrady a umýváren..

7. Diabetická kontrola:

Jedním z faktorů, které mohou vést k cukrovce, jsou srdeční problémy. Díky kontrole krevního tlaku a prevenci kardiovaskulárních chorob může česnekový olej také pomoci při snižování rizik diabetu. Studie také ukazují jeho účinky při kontrole hladiny cukru v krvi. Pokud máte ve své rodině cukrovku, je lepší začít jednat hned!

8. Udržuje zdraví dýchacích cest:

Česnek má sloučeninu zvanou „Allicin“, o které je známo, že bojuje s bakteriemi způsobujícími infekce, zejména s těmi, které postihují plíce. To je důvod, proč česnekový olej může být dobrý pro ty, kteří jsou náchylní k problémům souvisejícím s plícemi, a pomáhá jim volně dýchat. Česnekem lze do určité míry předcházet i genetickým chorobám, jako je cystická fibróza postihující plíce.

9. Zabraňuje obezitě:

Česnek pomáhá při lepším trávení jídla a je také účinným „spalovačem tuků“. Díky cvičení a vyvážené stravě vám začlenění česnekového oleje do vaší stravy pomůže rychleji zhubnout. Česnekový olej s trochou medu může být skvělým tonikem k léčbě metabolických poruch, a tím předcházet riziku obezity.

10. Ošetřuje opary:

Česnekový olej může být kouzelným prostředkem při léčbě oparů. Ty jsou obvykle způsobeny mikrobiálními infekcemi a mohou být docela bolestivé. Použití česnekového oleje přímo na ně může pomoci v boji proti bakteriím a obnovit normální stav pokožky. Pomáhá také rychlejšímu hojení vředů a snižuje zarudnutí a záněty.

Výhody česnekového oleje pro kůži:

Zde jsme získali nejlepší 2 výhody česnekového oleje pro pokožku. Pojďme se na ně podívat.

11. Léčba akné:

Česnekový olej na obličej se používá k léčbě akné a kazů. Obličejovou masku lze vyrobit z česnekového oleje, který lze použít k léčbě akné a kožních výrůstků. To lze obvykle smíchat v bahenním obalu a aplikovat jednou týdně na obličej, aby se dosáhlo požadovaných výsledků.

12. Česnekový olej pro zdraví pokožky:

Všechny druhy houbových infekcí na kůži, včetně kukuřice a bradavic, stejně jako svědění, atletické nohy a kožního onemocnění, lze každý den ošetřit česnekovým olejem. Určitě vám v ruce poskytne vynikající výsledky. Úleva od bolesti a kůže bez infekcí jsou některé z výhod masáže česnekovým olejem.

Výhody česnekového oleje pro vlasy:

Zde jsme získali nejlepší 2 výhody česnekového oleje pro vlasy. Pojďme se na ně podívat.

13. Ošetřuje lupy:

Česnekový olej lze snadno aplikovat na vlasy a pokožku hlavy k léčbě problémů s lupy a odlupováním. Také léčí svědění pokožky hlavy a dobře hydratuje pokožku hlavy. To by mělo být aplikováno jednou týdně každý druhý týden, aby se dosáhlo požadovaných výsledků problému.

14. Česnekový olej pro problémy s vlasy:

V česnekovém oleji je mnoho živin, které pomáhají dobrému zdraví vlasů. Poskytuje vlasům důležitý nutriční požadavek, uhlazuje texturu vlasů a zlepšuje růst vlasů. Také dobře chrání pokožku hlavy. Lámání vlasů lze také ošetřit a kořeny vlasů zpevnit česnekovým olejem. Zvyšuje prokrvení vlasových folikulů a reguluje jeho funkce.

Nežádoucí účinky česnekového oleje:

Nyní, když jste se dozvěděli o úžasných výhodách česnekového oleje, je načase, abychom věděli o jeho vedlejších účincích:

 • Silný zápach v ústech způsobující špatný dech.
 • Pocit pálení v ústech a krku.
 • Heart Burn
 • Průjem
 • Poruchy žaludku
 • Zvracení
 • Nadýmání
 • Alergické reakce jako kopřivka, vyrážka, zarudnutí, svědění.

Staří Řekové a Egypťané již dlouho uznávají tyto úžasné výhody česnekového oleje. Nejen, že vaše jídlo bude slintat, ale také může vést ke snížení závislosti na lécích. Výroba oleje je velmi snadná, příprava trvá méně než 10 minut. Tak na co čekáš? Připravte si tuto česnekovou dobrotu doma a užívejte si příliš dobrých zdravotních výhod, které nabízí!