Ingredience

13 úžasných přínosů šťávy z kiwi pro zdraví, vlasy a pokožku

Vzhledem k tomu, že trh je zaplaven exotickým ovocem kiwi, můžete se divit o různých způsobech, jak je konzumovat. Běžným způsobem, jak si toto ovoce vychutnat, je sníst je celé nebo přidat do ovocného salátu. Málokdo ví, že kiwi lze také odšťavnit! Kiwi šťáva se nyní přidává do menu mnoha restaurací a zdravotních kaváren! Lahodnost této šťávy v kombinaci s dobrotou, kterou nabízí, z ní činí oblíbený nápoj mezi lidmi, kteří si uvědomují zdraví. Podívejme se podrobně na úžasné výhody šťávy z kiwi a také se podívejte na recept, který si vyrobíte doma.

Úžasné přínosy šťávy z kiwi pro zdraví, vlasy a vlasy; Kůže

Co je šťáva z kiwi?

Kiwi šťáva se vyrábí smícháním dužiny kiwi. V závislosti na barvě ovoce, ze kterého je vyroben, může být barva této šťávy kdekoli mezi zelenou až tmavě žlutou. Kiwifruitová šťáva je přirozeně sladká a chutná a nepotřebuje žádný přebytečný cukr, pokud není ovoce zralé a kyselé. Semena ovoce se rozdrtí spolu s masem a vytvoří šťávu s hladkou strukturou.

Je kiwi šťáva pro vás dobrá??

Plody kiwi jsou nabité mnoha životně důležitými živinami, jako je vitamín C, K, E, folát a draslík, které jsou zásadní pro pohodu těla. Je také bohatý na antioxidanty a flavonoidy důležité k prevenci poškození buněk v těle v důsledku oxidace. Kromě podpory správného trávení pomáhá ovocná šťáva z kiwi také zlepšit váš zrak.

Kalorie kiwi šťávy:

Kiwi je nízkokalorické, ale husté výživné ovoce. Je neuvěřitelně lahodný a šťavnatý. Kiwi šťáva má pouze 42 kalorií na podávání a je také poměrně malá v cukrech. Je však bohatý na vitamíny a minerály nezbytné pro lidské tělo jako součást jejich dietních požadavků.

Fakta o výživě kiwi šťávy:

Jedna porce kiwi nabízí našemu tělu následující množství výživy:

 • Vláknina: 2 g
 • Sodík: 2 g
 • Draslík: 215 mg
 • Sacharidy: 10 g
 • Cukry: 6,2 g
 • Vitamín C: 107 % (DV)
 • Vápník: 2 % DV
 • Vitamín A: 1 %
 • Žehlička: 1 %

Jak vyrobit šťávu z kiwi doma?

Postupujte podle kroků uvedených v tomto jednoduchém receptu na šťávu z kiwi a připravte si sklenici lahodné šťávy:

Potřebné věci:

 • Ovoce kiwi – 2
 • Kostky ledu – málo

Proces:

 • Kiwi dobře omyjte pod tekoucí vodou.
 • Oloupejte kiwi a odstraňte vnější fuzzy vrstvu.
 • Zelené maso uvnitř nakrájejte na malé plátky.
 • Vložte je do mixéru spolu s kostkami ledu.
 • Dobře promíchejte, dokud nedosáhne správné konzistence.
 • Sceďte šťávu a vychutnejte si svůj nápoj.
 • Do této šťávy můžete také přidat jablko, celer pro větší chuťové a zdravotní výhody.

Kiwi může být jedním z drahých plodů, ale rozhodně stojí za to zahrnout do životního stylu kvůli řadě výhod, které přináší. Chcete -li se dozvědět více o tom, proč byste měli pít šťávu z kiwi, pokračujte ve čtení této příručky.

Jak skladovat domácí šťávu z kiwi?

Kiwi šťávu lze nejlépe skladovat ve skleněné nádobě umístěné v chladničce. Nechte šťávu delší dobu při pokojové teplotě, aby byla žluklá a nepotopitelná. Je to přírodní šťáva a doporučuje se konzumovat šťávu do 2-3 dnů od přípravy.

Kolik kiwi džusu mohu vypít za den?

Doporučená velikost porce kiwi šťávy za den je 1 sklenice šťávy z 2 kiwi ovoce. Můžete ji zvýšit ještě jedním kiwi. Cokoli mimo toto množství může vést k nadměrné spotřebě a nakonec k nežádoucím zdravotním problémům. Také se doporučuje vyhledat konzultaci se svým lékařem, než jej plánujete přidat do šťávové diety!

Nejlepší přínosy šťávy z kiwi pro zdraví, kůži & Vlasy:

Pojďme se podrobně seznámit s 13 nejlepšími přínosy kiwi šťávy pro zdraví, vlasy a pokožku:

Zdravotní přínosy šťávy z kiwi

Zdravotní přínosy šťávy z kiwi:

Zde jsme zařadili nejlepších 8 zdravotních přínosů ovocné šťávy z kiwi. Pojďme se na ně podívat.

1. Řeší respirační problémy:

Je známo, že pití kiwi džusu každý den zvládá všechny druhy problémů a nemocí spojených s dýchacím systémem. Patří sem astma, dušnost a dlouhodobý kašel. Zajistěte, aby byla šťáva čerstvá a bez umělého cukru. To vám v této oblasti poskytne spoustu výhod.

2. Zdraví pro vaše srdce:

Podle vědců mají lidé, kteří pravidelně konzumují šťávu z kiwi, nižší riziko kardiovaskulárních problémů. Pomáhá nejen předcházet problémům se srážením krve, ale také snižuje a vyrovnává hladinu krevního tlaku. Oba tyto problémy mohou jinak vést k vážným srdečním problémům. To také pomůže udržet způsob úderů a útoků.

3. Protizánětlivé vlastnosti:

Vitamín E a polyfenoly jsou některé z protizánětlivých enzymů v kiwi šťávě, které mohou léčit záněty v těle a léčit problémy tak závažné, jako je artritida. Jakýkoli druh zánětu a bolesti s ním spojené lze vyléčit příjmem šťávy z kiwi.

4. Bojuje se stresem:

Kiwi šťáva nejen pomáhá obnovit správnou rovnováhu elektrolytů v těle, ale také pomáhá v boji proti stresu z těla a mysli. Serotonin je enzym přítomný v kiwi a je známo, že zlepšuje náladu. Díky tomu se také nedostanete do deprese.

5. Indikátor spánku:

Pokud se cítíte nespaví a máte problémy se spánkem, Kiwi vám může pomoci. Podle výzkumu je Kiwi zdrojem léčivých účinků a obsahuje mnoho antioxidantů a serotoninu, který navozuje dobrý spánek. Doporučuje se konzumovat dva plody kiwi před spaním, aby se dobře vyspaly.

6. Kale Juice pro hubnutí:

Kiwi šťáva na hubnutí je jedním z vynikajících přínosů. Jedná se o nízkokalorický nápoj, který tělu dodá vitamíny a minerály, ale s kalorií bude odpočítávat. I když to nepomáhá při spalování vašeho stávajícího tělesného tuku, šťáva z kiwi vám může poskytnout plný pocit, aniž by vašemu tělu přidávala přebytečné kalorie.

7. Zvyšuje trávení:

Kiwi šťáva napomáhá lepšímu trávení, a tím podporuje lepší vstřebávání živin. Zejména šťáva vyrobená ze zelených kiwi má enzym nazývaný aktinidin, který dokáže strávit i složité bílkoviny a snížit zátěž vašeho žaludku. Díky sklenici kiwi šťávy denně se váš žaludek bude cítit lehce a snadno!

8. Chrání střeva:

Kiwifruitový džus, když je konzumován s dužinou, má spoustu vlákniny. To léčí zácpu vyčištěním střeva z odpadního materiálu. Ačkoli není prokázáno, je známo, že ovocná šťáva z kiwi napodobuje účinky probiotik nebo střevních bakterií, které jsou důležité pro lepší trávení a zdraví vašeho traktu!

Výhody kiwi šťávy pro kůži:

Zde jsme zařadili 3 nejlepší výhody kiwi šťávy pro kůži. Pojďme se na ně podívat.

9. Bojuje proti vráskám:

Mezi mnoha přínosy šťávy z kiwi pro pokožku je nejlepší boj proti známkám stárnutí! Bohaté množství antioxidantů v kiwi šťávě je ideální pro zpevnění pokožky a zajištění čištění od volných radikálů, které způsobují poškození a vedou ke známkám stárnutí, jako jsou vrásky. Více než komerční produkty, sklenice kiwi šťávy vám dá něco cenného pro mladistvost pokožky.

10. Zesvětluje pleť:

Díky detoxikaci systému od volných radikálů a nečistot a nebezpečné vody kiwi šťáva čistí pokožku zevnitř, rozjasňuje pleť, rozjasňuje ji a dodává záři. Pití šťávy z kiwi je jedním z nejpřirozenějších způsobů, jak získat zářivou pokožku.

11. Ošetřuje rány:

V kiwi šťávě je dobré množství draslíku, které může pomoci při opravě buněk a tkání. To pomáhá při hojení ran mnohem rychleji a efektivněji. Je rozhodně účinnější než jakékoli masti a krémy dostupné na trhu nejen na rány, ale léčí pokožku před jakýmikoli problémy, včetně infekcí a jizev.

Výhody kiwi šťávy pro vlasy:

Zde jsme zařadili nejlepší 2 výhody kiwi ovocné šťávy pro vlasy. Pojďme se na ně podívat.

12. Kiwi Juice používá pro růst vlasů:

Úroveň živin vitaminu E v kiwi šťávě je to, co bude fungovat při posilování růstu vlasů. Naplněním potřeby vitaminu E v těle mohou vlasy růst opravdu rychle. K dosažení tohoto cíle viditelným způsobem je zapotřebí sklenice kiwi šťávy. To by mělo být prováděno každý den rutinně.

13. Rozzáří vaše vlasy:

Umytím vlasů zředěnou kiwi šťávou lze snadno zajistit, aby lesk a dobré zdraví vlasů byly obnoveny dobře a bez velkého úsilí.

Vedlejší účinky kiwi šťávy:

Zatímco kiwi má mnoho výhod, ovoce má také potenciální vedlejší účinky. Pouze ve výjimečných případech je toto ovoce pro někoho škodlivé, ale ostatní reakce nemusí být život ohrožující. Konzumace šťávy z kiwi může způsobit:

 • Svědění v krku
 • Oteklý jazyk
 • Zvracení
 • Kopřivka
 • Potíže při polykání
 • Kyselost
 • Dermatitida
 • Interakce s některými léky, zejména protiplísňovými
 • Může zvýšit pravděpodobnost krvácení

Jste po přečtení těchto výhod kiwi šťávy pro kůži, vlasy a zdraví překvapeni? Takže lidi! Až příště půjdete nakupovat na trh s ovocem, nezapomeňte si přinést domů nějakou zelenou dobrotu! Kiwi jsou nyní velmi žádané po šťavnaté a šťavnaté chuti, která nemá obdoby k žádnému jinému místně dostupnému ovoci. Extrémně lahodná ovocná šťáva z kiwi vám způsobí slinění díky své barvě, struktuře a vůni. Jsme si jisti, že si zamilujete jeho chuť a připijete si ke zdraví! Dejte nám vědět, co si o tom myslíte v komentářích!