Ingredience

12 nejlepších výhod zázvorové vody (voda Adrak) pro kůži, vlasy a zdraví

Zázvor je exkluzivní kuchyňská přísada, která zvýrazňuje chuť receptů téměř v každé kuchyni, je také úžasnou přísadou bylinných léčiv a zázvorová voda je výjimečným řešením pro mnoho zdravotních problémů. Pokud jste slyšeli o zázvorové vodě a přemýšlíte, zda je zázvorová voda zdraví prospěšná a jak ji připravit, zde je vše, co byste měli vědět o zdravotních výhodách zázvorové vody a o tom, jak zázvorovou vodu vyrábět..

Nejlepší výhody zázvorové vody (adraková voda) pro pokožku, vlasy a vlasy; Zdraví

Co je to zázvorová voda?

Zázvor, náš vlastní adrak, který strouháme do čehokoli, od kari přes chai až po saláty, je vytrvalý kořen, který se bez námahy vkrádá do podzemí. Zázvorová voda není nic jiného než zázvor vařený ve vodě. Je to jednoduchý recept, který lze připravit s minimálním úsilím a je skvělým pomocníkem pro zdraví!

Jak vyrobit zázvorovou vodu?

Takto můžete připravit zázvorovou vodu:

 • Zázvor zbavte slupky a nakrájejte na malé kousky.
 • Přidejte do něj vodu a rozmixujte v mixéru.
 • Poté přecedíme do sklenice, aby se předešlo tvorbě hrudek.
 • Nyní je vaše zázvorová voda připravena.
 • Pokud vás zajímá, jak pít zázvorovou vodu, protože může chutnat jinak pouze se zázvorovou příchutí, můžete ji ve skutečnosti zkusit sladce přidat přidáním medu nebo cukru podle chuti.

Kolik dávky zázvorové vody mám denně použít?

Zázvor zlepšuje vaše zdraví zevnitř a obohacuje také tón vaší pokožky! Zde je uvedeno, kolik zázvorové vody můžete denně spotřebovat.

 • Obvykle, pokud je to zázvorová voda vyrobená z vařícího čerstvě strouhaného zázvoru, pak můžete mít maximálně dvě sklenice takové vody denně.
 • Pokud se jedná o zázvorový extrakt, který chcete smíchat s vodou, omezte jej na 4 gramy extraktu denně.

Zajistěte, aby váš denní příjem nebyl větší než 5 gramů, protože příliš mnoho z čehokoli vám může dát nepříliš dobrý výsledek. Ačkoli je zázvor přírodní, mohou existovat určité vedlejší účinky pití zázvorové vody v nadměrném množství. Na to si tedy dávejte pozor!

Úžasné zdravotní výhody zázvorové vody (voda Adrak):

Zde jsme zařadili 12 nejlepších zdravotních přínosů zázvorové vody (Adrak Water) pro kůži, vlasy a zdraví. Pojďme se na ně podívat.

výhody zázvorové vody

1. Snižuje bolest:

Zázvorová voda pomáhá snižovat různé druhy bolestí, jako jsou bolesti zubů a migrény, které jsou nejběžnější, ale někdy mohou být dráždivé. Zázvorová voda má protizánětlivé vlastnosti, které mohou vyvážit funkci krevních cév, a tím zvýšit průtok krve ve vašem těle, což má za následek účinnou úlevu od bolesti.

2. Snižuje zánět:

Zázvor je úžasná léčivá rostlina, která má schopnost léčit záněty kloubů. Existuje studie, která ukazuje, že jedinci, kteří pravidelně pijí zázvorovou vodu, pociťují menší bolest ve srovnání s těmi, kteří ji neužívají. Také ti, kteří konzumují zázvorovou vodu, si budují přirozenou odolnost vůči chorobám souvisejícím se záněty. Zázvor je bohatý na antioxidanty, které zlepšují lepší cirkulaci čisté krve odstraněním nečistot, které jsou škodlivé pro vaše tělo.

3. Reguluje krevní tlak:

Zázvorová voda pomáhá okamžitě snižovat krevní tlak a také pomáhá ředit krev. Denní příjem zázvorové vody s jednou čajovou lžičkou medu zachází s chuťovými pohárky jako s osvěžujícím nápojem a také čistí vaše tělo zevnitř, čímž zlepšuje zdraví.

4. Zlepšuje trávení:

Zázvor je úžasná přísada, která má moc regulovat vaše trávení. Voda Adrak je příkladným řešením pro jakýkoli druh zažívacích problémů. Konzumace zázvorové vody vám dává odolnost proti všem bolestem žaludku a různým problémům souvisejícím s trávením. Všechny toxiny jsou odstraněny ze žaludku a vše od nadýmání přes zácpu až po volné pohyby lze vyléčit.

5. Bariéra proti rakovině:

Použití zázvorové vody je četné. Každodenní konzumace zázvorové vody vám pomůže vyhnout se rakovině. Inhibuje růst rakoviny. Rovněž ničí buňky, které mohou způsobit rakovinu. Zázvorová voda je bohatá na antioxidanty a ty pomáhají zpomalovat růst buněk způsobujících rakovinu prsu. Podle některých studií se ukázalo, že zázvorová voda může zpomalit šíření některých druhů rakoviny.

6. Snižuje hladinu cholesterolu:

Zázvorová voda pomáhá snižovat hladinu cholesterolu. Pomáhá při čištění ucpání cév, které obvykle způsobují infarkt. Pokud tedy vaše krevní zprávy vykazují vyšší hladinu cholesterolu, měli byste ve skutečnosti jednou nebo dvakrát denně pít zázvorovou vodu a převzít kontrolu nad jednou z výhod pití zázvorové vody..

7. Kašel a nachlazení:

Zima s sebou přináší strašný kašel a nachlazení, někdy obtěžující chřipku, která nikdy nechce zmizet! Pro takovou tvrdohlavou chřipku nebo nachlazení je zázvor tím nejlepším řešením! Jednou z nejlepších výhod zázvorové vody je, že dokáže téměř okamžitě léčit kašel, nachlazení, chřipku a nevolnost, protože má protiplísňové a antivirové vlastnosti. Poskytuje okamžitou úlevu od nachlazení a také ničí všechny bakterie, které jsou zodpovědné za způsobení nachlazení, a dodává vašemu tělu velké pohodlí.

8. Zmírňuje bolesti kloubů:

Věděli jste, že zázvorová voda není jen skvělá přísada pro léčbu chřipky, ale také úžasné řešení pro zmírnění bolestí kloubů? Studna! Zázvorové protizánětlivé vlastnosti z něj činí skvělou přísadu pro řešení artritidy a dalších bolestí způsobených náhlými záškuby kloubů. Zázvorová voda má účinnost i při bolestech způsobených štítnou žlázou! Pokud vás tedy bolí klouby, začněte pro rychlou úlevu každý den vypít sklenici zázvorové vody.

9. Vyrovnávejte hladiny cukru v krvi a udržujte cukrovku mimo:

Pokud máte nízkou rychlost metabolismu nebo pokud máte v nejnovějších zprávách o krvi relativně vysokou hladinu krevního cukru, přestaňte panikařit a jednejte chytře! Přidejte zázvorovou vodu do svého jídelníčku každý den s trochou citronu a to vytvoří ochranný štít pro vaše ledviny a omezí negativní účinky cukrovky nebo cukru v krvi. Zázvor, který je považován pouze za potravinářskou příchuť, obohacuje, je ve skutečnosti bohatý na zinek a přispívá k produkci inzulínu, což zase udržuje hladinu cukru v krvi na uzdě.

10. Zvyšuje metabolismus a pomáhá při hubnutí:

Zázvor, který čistí tělo zevnitř, je také známý pro zvýšení rychlosti metabolismu. Pomáhá to při rychlém spalování tuků, což má za následek hubnutí. Zázvorová voda s trochou citronu každé ráno je perfektní, ale snadný recept na efektivní hubnutí. Šálek této zázvorové vody plus citron můžete konzumovat dvakrát nebo třikrát denně před jídlem nebo po jídle.

11. Použití zázvorové vody pro kůži:

Může zázvorová voda skutečně vyčistit vaši pokožku a vypadat mnohem jasnější, lehčí a zdravější? Studna! Zázvorová voda čistí vaše tělo zevnitř a tím ho detoxikuje.

i) Zabraňuje předčasnému stárnutí:

Zázvorová voda důkladně detoxikuje tělo a dodává pokožce lesk, má schopnost zabránit předčasnému stárnutí. Pokud máte v rodině vrásky nebo suchou kůži jako dědičnou, měli byste tento kouzelný nápoj pít pro úžasně krásnou pleť.

ii) Omezení akné:

Zázvorová voda důkladným čištěním kanálků uvnitř pokožky dokonale zlepšuje krevní oběh a pomáhá relativně rychleji odstraňovat pupínky a akné. Díky svým protizánětlivým vlastnostem také předchází budoucímu výskytu akné.

iii) Odstraňte černé tečky:

Černé tečky jsou nečistoty, které se objevují na povrchu kůže. Kvůli nadměrnému příjmu tuků nebo olejů, když už to vaše pokožka nezvládá, se objevují černé tečky, které mají tendenci zdrsňovat vaši pokožku. Pravidelný příjem zázvorové vody může snížit výskyt černých teček.

12. Použití zázvorové vody na vlasy:

Napadlo vás někdy, že zázvorová voda může vašim vlasům dodat lesk a zlepšit jejich růst? Studna! To je síla zázvorové vody! To je jeden z méně diskutovaných přínosů pití zázvorové vody.

i) Lesklé a dlouhé vlasy:

Přidejte zázvorovou vodu do své každodenní rutiny pro lesklé a dlouhé vlasy. Chcete -li dosáhnout prvních výsledků, můžete jej aplikovat na pokožku hlavy a úžasně upravovat vlasy. Při nanášení na pokožku hlavy udržujte nízkou viskozitu vody.

ii) Léčba lupů:

Zázvorová voda je také skvělá pro odstranění lupů a urychluje růst vašich vlasů. Nejzanedbatelnějším běžným vedlejším účinkem zázvorové vody je, že může mírně dráždit pokožku hlavy, ale nebojte se, ve skutečnosti stimuluje průtok krve.

iii) Řešení vypadávání vlasů:

Nastrouhaný zázvor uvařený v troše vody a vyrobený z něj pasta s menším množstvím vody může být skvělým prostředkem proti vypadávání vlasů.

Nežádoucí účinky zázvorové vody:

Zatímco zázvorová voda má nepřeberné množství zdravotních výhod, jeden by měl být také opatrný ohledně vedlejších účinků. Nadměrná konzumace tohoto nápoje může vést k mnoha potenciálním rizikům, jako jsou:

 • Heart Burn
 • Orální vředy
 • Pocit pálení v ústech a žaludku
 • Žaludeční nevolnost
 • Průjem
 • Dehydratace

Nyní, když víte, jaké jsou nejlepší výhody pití zázvorové vody, tak teď nečekejte, přidejte tento super nápoj do svého jídelníčku každý den a vypadejte zdravěji. Ať už jde o pokožku, žaludek, vlasy nebo celkový wellness, zázvorová voda je nejlepší! Podělte se o své zkušenosti tím, že napíšete do pole komentáře níže.

zdravotní přínosy zázvorové vody