Ingredience

12 nejlepších výhod ovocné šťávy z másla pro kůži a zdraví

Jednou z nejnovějších senzací ve zdravotnictví je avokádo. Avokádo, v mnoha částech Indie také nazývané máslové ovoce nebo aligátorová hruška, je okamžitým hitem pro zdraví podivínů. Většina lidí zná avokádo na toastech a dipech, ale avokádový džus je nyní nejnovější módou! Je obohacen o mnoho životně důležitých vitamínů a minerálů, které dodávají tělu vyváženou výživu. Díky zdravým tukům, sacharidům, vláknině a bílkovinám je avokádová ovocná šťáva dokonalým řešením, jak si užít skvělé zdraví. Pokračujte ve čtení, abyste věděli o některých výhodách šťávy z máslové ovocné šťávy založené na výzkumu.

Ovocné šťávy z másla pro kůži a zdraví

Co je máslová ovocná šťáva?

Máslová ovocná šťáva se připravuje smícháním dužiny avokáda s mlékem. Je to krémový, pěnivý nápoj, který má neutrální chuť. Můžete přidat téměř jakékoli ovoce nebo zeleninu podle svého výběru, aby bylo chutnější a výživnější. Přidání malého množství cukru nebo medu z něj může udělat vynikající celoroční nápoj.

Je šťáva z másla dobrá pro zdraví?

Máslové ovoce obsahuje mnoho živin, které ve své stravě potřebujete. Dobrá sklenice šťávy vás udrží v mnoha ohledech zdravou. Je bohatá na minerály, jako je měď, hořčík, mangan, a obsahuje určité množství železa, vápníku, jódu, selenu, zinku a fosforu. Nutriční hodnota avokáda je dobrá pro zažívací potíže, péči o vlasy, zdraví srdce, pokožku, psoriázu a dokonce i kontrolu špatného dechu. Avokádová šťáva prospívá také těhotným ženám, protože obsahuje plody kyseliny listové, které jsou prospěšné pro plod.

Fakta o výživě šťávy z másla:

Podívejte se na nutriční hodnotu máslové ovocné šťávy na 1 šálek porce:

 • Celkový obsah kalorií: 229
 • Sacharidy: 21 g
 • Celkový tuk: 15 g
 • Vláknina: 5,3 g
 • Bílkoviny: 6,4 g
 • Sodík: 79 mg
 • Draslík: 621 mg
 • Vitamín A: 8 %
 • Vitamín C: 14 %
 • Vápník: 19 %
 • Žehlička: 3 %

Jak vyrobit šťávu z avokáda doma:

Někteří lidé dávají přednost konzumaci máslového ovoce přidáním do salátů k sendvičům. Existuje mnoho způsobů, jak jíst nebo konzumovat, například příprava šťávy nebo koktejlu. Přirozeně to není sladké ovoce, takže lidé dávají přednost přidávání příchutí nebo cukru, který někdy může zničit jeho přirozenou chuť a hodnotu živin. Podívejme se, jak si vyrobit ovocnou šťávu z másla doma:

Složení:

 • 4 zralá avokáda.
 • 2 šálky studeného mléka.
 • 10 polévkových lžic cukr nebo med.
 • 1/2 šálku vody.

Příprava:

 • Nejprve vezměte 4 avokáda a nakrájejte je vodorovně a vyjměte jámu.
 • Lžící nebo nožem vyjměte veškerou dužinu.
 • Nyní dužinu a další přísady vložte do nádoby mixéru a rozmixujte, dokud nebude hladká.
 • Nakonec podávejte ve sklenici.

Výhody ovocné šťávy z másla založené na výzkumu:

Zde jsme získali 12 úžasných přínosů ovocné šťávy z másla pro kůži, vlasy a zdraví. Pojďme se na ně podívat.

1. Vyživuje a hydratuje pokožku:

Avokádová šťáva je skvělá pro vaši pokožku. Dokáže uhasit vyprahlou kůži a znovu je jemná a pružná. Zdravé tuky přítomné v avokádu nabízejí intenzivní zvlhčující vlastnosti k hojení suchosti, vloček a zánětů kůže. Avokádovou šťávu lze také použít jako obličejový balíček pro zesvětlení a rozjasnění pokožky.

2. Prevence kardiovaskulárních chorob:

Jedním z klíčových přínosů pro zdraví ovocných šťáv z másla je jeho role v prevenci kardiovaskulárních chorob. Máslová ovocná šťáva má mononenasycené tuky, o kterých je známo, že zlepšují hladinu HDL v těle. Kromě toho může máslová ovocná šťáva také regulovat váš krevní tlak a předcházet riziku náhlých mrtvic.

3. Reguluje krevní tlak:

Avokádová šťáva je známá tím, že snižuje hladinu krevního tlaku, a proto se doporučuje pacientům s hypertenzí. Obsahuje vysoké hladiny draslíku se sníženými hladinami sodíku v těle. Také omezuje špatný cholesterol v těle, který blokuje stěny tepen. To pomáhá předcházet riziku srdečních poruch.

4. Bojuje proti rakovině:

Avokádo je považováno za superpotravinu, pokud jde o boj s mnoha druhy smrtelných rakovin. Předpokládá se, že zdravé tuky přítomné v avokádu zabíjejí rakovinné buňky, zejména v případech leukémie. Avokádová šťáva je obohacena o více než 11 karotenoidů, fytonutrientů, které pomáhají předcházet růstu rakoviny.

5. Zlepšuje zrak:

Avokádová šťáva je obohacena o vitamín E, který může pomoci posílit váš zrak. Obsahuje mnoho silných antioxidantů, které snižují riziko, že se stanete kořistí makulární degenerace, šedého zákalu a dalších problémů se zrakem souvisejících s věkem. Spolu s udržováním zdravého režimu očí může pití máslové ovocné šťávy také zlepšit váš zrak.

6. Poruchy trávicího systému:

Pokud trpíte poruchami trávení, avokádová šťáva je vaše nejlepší sázka! Tato šťáva je nabitá dietní vlákninou, která čistí vaše střeva a zlepšuje váš metabolismus. Avokádová šťáva napomáhá lepšímu trávení, vyhlazuje pohyby střev, aby se zabránilo zácpě. Světlejší bříško můžete zažít při pravidelné konzumaci.

7. Špatný dech:

Nenechte se ztrapnit špatným dechem! Zkuste pít šťávu z avokáda, abyste si vyčistili ústa a bojovali proti bakteriím způsobujícím zápach v žaludku, které jsou zodpovědné za páchnoucí dech. Kromě prevence zubního plaku na zubech vám avokádová šťáva také zajistí zářivý úsměv. Toto je jedno z nejlepších použití máslové ovocné šťávy.

8. Duodenální vřed:

Jednou z výhod pití šťávy z avokáda je léčba duodenálních vředů. Šťáva má díky svým protizánětlivým vlastnostem chladivé vlastnosti, které mohou uklidnit podrážděný žaludek. Jelikož je bohatý na vitamín E a vitamín C, může dokonce snížit infekce v postižených oblastech.

9. Redukovat ledvinové kameny:

Je známo, že vysoký obsah draslíku v šťávě z avokáda snižuje usazování vápníku ve vašich ledvinách. Usazeniny vápníku jsou zodpovědné za vznik ledvinových kamenů. Pitím avokádové šťávy se tento vápník vyplavuje z ledvin, aby se omezila tvorba kamenů. To je jeden z klíčových přínosů avokádové šťávy pro zdraví.

10. Pomáhá při ranní nemoci:

Avokádový džus prospívá těhotným ženám tím, že jim pomáhá vypořádat se s ranní nevolností. Obsahuje vitamín B6, o kterém je známo, že ráno zmírňuje pocit neklidu a nevolnosti. Kromě toho může uklidnit váš žaludek a omezit kyselé refluxy, a tím zabránit vředům v dutině ústní.

11. Máslová ovocná šťáva pro hubnutí:

Jedním z přínosů pro zdraví ovocných šťáv z másla je jeho role při podpoře hubnutí. Sklenice máslové ovocné šťávy vás může dlouho zasytit. Snižuje to vaši chuť k jídlu a vaše mysl se nemusí vkrádat do jídla. Máslová ovocná šťáva je také plná vlákniny, která může zlepšit vaše trávení. Je to přirozený a zdravý způsob hubnutí spolu s přísnou dietou a cvičením.

12. Máslová ovocná šťáva během těhotenství:

Jak je zmíněno výše. Těhotné ženy se s ranní nevolností dokážou vyrovnat pomocí máslové ovocné šťávy. Má také vysoký obsah mnoha vitamínů a minerálů, které pomáhají snižovat nedostatky v těle. Máslová ovocná šťáva je také bohatým zdrojem antioxidantů, které chrání před infekcemi.

Nežádoucí účinky máslové ovocné šťávy:

Zatímco šťáva z máslového ovoce je obecně považována za zdravou pro vaše tělo, přichází s vlastní sadou zdravotních komplikací. Podívejte se na některé vedlejší účinky pití máslové ovocné šťávy:

 • Nevolnost.
 • Žaludeční nevolnost.
 • Zvýšení tělesné hmotnosti při přípravě s mlékem s vysokým obsahem tuku.
 • Může způsobit alergie.
 • Může interferovat s některými léky.

Nyní, když jste pochopili mnoho výhod ovocné šťávy z másla, je načase, aby se stala součástí vaší každodenní stravy. Avokádová šťáva je jedním z nejlepších nápojů, které příroda nabízí. Je snadné si jej vyrobit doma a můžete ho zkroutit podle svého vkusu přidáním různých přísad. Můžete si to dát dokonce jako nápoj po tréninku nebo dokonce k snídani, aby se váš den rozběhl. Takže je čas na vyšlehání skvělé máslovo-ovocné šťávy!