Hubnutí, mužský svět

Zbavte se pivního břicha – účinné metody, jak zhubnout přirozenou cestou

omezit břišní tuk zbavit muže pivní břichem a upravit oblečení

Pokud stojíte vzpřímeně, díváte se dolů a nevidíte na prsty na nohou, pak se pravděpodobně budete muset zbavit svého pivního břicha. Jako většina lidí vaše mysl pravděpodobně skočí rovnou k řešením jako „více cvičit“ nebo „zlepšit dietu“, abyste mohli shodit břišní tuk a přirozeně zmenšit velikost pasu. Existuje však ve skutečnosti spousta věcí, které přispívají k pivu a na některé z nich můžete přijít s jednoduchými řešeními. Zde jsou tedy naše návrhy a účinné způsoby, jak se zbavit pivní břicha.

Zbavení se pivní břicha – praktické rady

těhotná manželka a její manžel porovnávají svá bříška rukama a mohou se zbavit pivní břicha

Jak stárneme, náš tělesný tuk se zvyšuje a obvykle se to děje kolem naší střední části těla. Rostoucí břicho nejenže ztěžuje zapínání na džíny, ale také neprospívá vašemu zdraví. Břišní tuk může vést ke zdravotním problémům, ale pivní břicho se můžete zbavit a zlepšit svůj celkový stav dodržováním zdravé stravy a cvičebního plánu.

posilovna a sportovec se sescherpackem unavený po tréninku

Správné držení těla hraje zásadní roli, pokud například chcete s přibývajícím věkem zmenšit velikost pasu. Nejrychlejší způsob, jak přirozeně zmenšit bříško, je postavit se zpříma. Rychle si všimnete, že vaše jádro vypadá fit a především lichotí. Zdravé držení těla je jednou z nejjednodušších a nejpřirozenějších věcí, které lze změnit a které mohou bez velkého úsilí znatelně omezit váš žaludek. Chcete -li najít ideální polohu trupu, zkuste následující:

 • Nejprve se postavte s nohama mírně od sebe.
 • Ujistěte se však, že vaše kolena jsou „měkká“ a nejsou zablokovaná.
 • Poté namiřte ocasní kost dolů na podlahu a mírně tlačte boky dopředu.
 • Nejprve zvedněte žebra a narovnejte páteř v přímé poloze.
 • Dále sklopte ramena zpět a poté dolů.
 • Zatáhněte bradu dozadu.
 • Nakonec prodlužte krk, jako byste přitáhli hlavu ke stropu.

Co je to vlastně břišní tuk?

Břišní tuk je na povrchu jako podkožní tuk

Dva druhy tuku ve vašem těle jsou podkožní tuk a střevní tuk. První z nich je tuk, který můžete štípat. Tento typ tuku může nejen způsobit pivní břicho, ale je to také tuk na vašich bocích a hýždích. Viscerální tuk je však hlavním přispěvatelem k rostoucí střední části vašeho těla. Tento druh tuku sídlí hluboko v břiše a obklopuje vaše životně důležité orgány. Viscerální tuk je spojován se srdečními chorobami, diabetem 2. typu, rakovinou prsu u žen a problémy se žlučníkem. Přestože mít nadbytečný tuk na celém těle není dobré pro vaše zdraví, viscerální druh tuku může být obzvláště znepokojující.

Posilujte břišní svaly

mladý muž nosí sportovní oblečení a posiluje své břišní svaly, aby se zbavil piva

Dobré držení těla samozřejmě podporují také silné svaly – zejména vaše břišní svaly. Z tohoto důvodu zkuste každý týden dělat cvičení, která vám pomohou procvičit si jádro. Ve skutečnosti existuje mnoho různých břišních svalů:

 • Vaše spodní (příčné) břicho
 • Svaly na šestibalení (přímý břišní sval nebo rovný břišní sval)
 • Vaše bránice
 • Svaly na vašem pánevním dně
 • Váš hluboký sval podél páteře

dvě ženy s černými legínami cvičí jógu v místnosti s prkennou podlahou

Jak již pravděpodobně víte, některé druhy cvičení mohou pomoci posílit a stabilizovat všechny tyto svaly, aby se zlepšilo držení těla. Ve skutečnosti je dvojí přínos cvičení v budování a udržování svalové hmoty. To také znamená, že získáte zdravější metabolismus a intenzivnější spalování tuků. Mezi běžné cviky na posílení a stabilizaci horní části těla patří pilates, jóga, správně prováděné silové cviky, jízda na koni, cvičení s míčem stability a sporty zaměřené na rovnováhu, jako je surfování, lyžování atd..

Snižte konzumaci alkoholu a zbavte se pivní břicha

Prázdná láhev vína se zátkami různých značek kvůli snížení spotřeby alkoholu

Jak název napovídá, spotřeba piva má znatelný vliv na velikost vašeho pasu. Z tohoto důvodu zkuste omezit konzumaci alkoholu a pivní břicho se zbavíte rychleji. Muži a ženy, kteří pravidelně pijí alkohol, mají větší břicho než lidé většinou střízliví. Během fáze bez lihovin nebo jiného alkoholu můžete jako bývalý normální piják ztratit více centimetrů v pase. Proč? Je to hlavně kvůli tomu, že už nekonzumují přebytečné, prázdné kalorie. Láhev vína může mít při různých jídlech také vysoký obsah kalorií. Alkohol vám tedy způsobí hlad díky sacharidům a vaše zábrany zmizí. Pak si vezměte třeba čtvrtý plátek pizzy.

Jezte salát, abyste snížili břišní tuk, abyste dosáhli lepších výsledků

Jinými slovy, do té láhve vína nakonec přidáte plné jídlo, což vytvoří obrovské množství kalorií. Pokud míchání příliš velkého množství alkoholu a jídla není dost špatné, váš metabolismus vám selhává. Alkohol se totiž snadno spaluje a vaše tělo to začne dělat hned, na úkor všeho ostatního. Poté, co jste spálili alkohol, začne vaše tělo další nejjednodušší rozdělení – sacharidy.

budoucí otec s pivním břichem objímá svou ženu při západu slunce

Jako další se konzumují bílkoviny. Nakonec to udělá vaše tělo Rozložit tuk umět. Pokud je tedy alkohol na vrcholu metabolické fronty a vaše trávení je pomalé, velká část jídla, které jste s vínem jedli, bude pravděpodobně uložena jako tuk. Na podporu toho několik studií také ukazuje, že většina spotřebovaných kalorií alkoholu se zdá být uložena jako břišní tuk.

Optimalizujte vodní bilanci

Starší muž s prošedivělými vlasy pije z vodní sklenice pro lepší absorpci vody, aby se zbavil pivní břicha

Tého nafouklého a nafouklého pocitu zadržování vody se snadno zbavíte vypitím správného množství tekutin a vody a kontrolou příjmu soli. Když jste totiž v tomto vyváženém stavu, vaše tělo má rádo rovnováhu. Pokud svému organismu nepomůžete obnovením rovnováhy, vaše tělo se pokusí regulovat obsah vody a soli pomocí procesu osmózy.

čerstvě vypadající sklenice na vodu s plátkem limetky a mátou před džbánem na vodu s kostkami ledu

Pokud tedy jíte hodně slaného jídla a nenahradíte jej dostatečným množstvím vody, vaše tělo absorbuje a zadržuje vodu, aby zředilo sůl ve vašich buňkách. Pokud se tedy cítíte nafouklí, zkuste snížit příjem soli a zvýšit příjem vody.

Dávejte pozor na velikost porce

Kousek podávejte pomocí kuchyňské stěrky a určete velikost porce

Možná nezjistíte, že velikost porce ovlivňuje vaše bříško dvěma způsoby. A množství jídla je jednou z věcí, které vyžadují trochu více času a úsilí, aby byly správně porcovány. V tomto ohledu zvažte krátkodobé a dlouhodobé scénáře. V krátkodobém horizontu jíst až do přeplnění způsobí, že se váš žaludek dočasně rozšíří a vyčnívá. Není proto raketovou vědou dojít k závěru, že neustálé přejídání může jednoduše vést k „pojídání dítěte“ najednou.

ležérně oblečený pár mužů a žen stojí s břichy proti sobě

Naštěstí je to obvykle dočasný pocit. Přejídání má však za následek dlouhodobé ukládání tuků v těle. Z tohoto důvodu vám pravidelné přejídání také postupně zvětší břicho. To znamená, že musíte každý týden sledovat velikost porce a poslouchat přirozené signály vašeho těla. Takže zhruba víte, kdy jste dostatečně jedli. Pokud zvládnete množství jídla, které sníte 85% času, jste na dobré cestě, jak se zbavit svého pivního břicha.

Snižte stres a zbavte se piva

relaxujte doma na pohovce se sluchátky a snižte stres

Ano, stresové břicho je vlastně věc sama o sobě. Když dokážete uvolnit stres a lépe se s ním vyrovnat, zmenší se vám bříško. Když se dostanete do stresu a hladina stresového hormonu kortizolu stoupne, vaše tělo uvolní do krve inzulín. Tento proces podporuje ukládání tuků a brání spalování tuků. Proč? V dávných dobách nám tento proces ukládání tuků pomohl zachovat tukové zásoby pro „hubené časy“. Ale přiznejme si to – v dnešní době opravdu nemáme mnoho hubených časů – jen hodně stresu, který může pocházet z mnoha zdrojů, například:

 • Zakázané potraviny, jako jsou zpracované potraviny a přísady
 • Modré světlo z elektronických zařízení, včetně mobilních telefonů a tabletů
 • Chemikálie, například výrobky pro osobní péči
 • Další toxiny a samozřejmě také emocionální výzvy

Všechny tyto typy stresorů mohou podporovat tvorbu břišního tuku. Pokud však dodržujete dietní plán s vyrovnáváním hormonů, můžete skutečně snížit hladiny kortizolu v těle a snížit stresový žaludek mnohem rychleji.

Kontrolujte příjem sacharidů

žena dává svému partnerovi cherry rajčata ze salátové mísy pro lepší vstřebávání sacharidů

Požití sacharidů je poměrně snadno zvládnutelné a je velkým rozdílem v tom, jak se zbavit svého pivního břicha. Inzulínová rezistence je jedním z největších zdravotních problémů moderní doby. Samozřejmě existuje mnoho dalších faktorů, ale jedním velkým faktorem je skutečnost, že je příliš mnoho sacharidů. Zejména rafinované, zpracované a slazené uhlohydráty mohou způsobit nerovnováhu inzulínu, a tím podpořit ukládání tuků. V takových případech bohužel také dochází k dvojité ráně. Stárnutí znamená zvýšené riziko inzulínové rezistence. Jinými slovy, po 40 letech budete pravděpodobně muset vážit příjem sacharidů trochu opatrněji. Jeden trik je zajistit, abyste při každém jídle získali správnou rovnováhu sacharidů, bílkovin a tuků.

zac efron ve skvělé formě a herci s břišním tukem potřebují omezit

Proč? Důvody jsou dva: Pokud budete jíst dietu s vysokým obsahem sacharidů bez správné rovnováhy bílkovin a tuků, rychleji dostanete hlad. V tomto případě v jídle nejsou žádné „uspokojivé“ prvky (bílkoviny a tuky), které by snižovaly hladinu cukru v krvi. Poté se jídlo s vysokým obsahem sacharidů rychle metabolizuje, takže dříve nebo později budete prázdní a hladoví. Vysoký obsah sacharidů také dočasně zvyšuje hladinu cukru v krvi a dodává vám energii. Když to však odezní, podívejte se na něco sladkého nebo škrobnatého, aby se vám hladina cukru v krvi vrátila. Jak sami vidíte, je důležité, abyste měli jídlo správně vyvážené, abyste se těmto situacím vyhnuli.

Hubnutí, mužský svět

Zbavte se pivního břicha – účinné metody, jak zhubnout přirozenou cestou

omezit břišní tuk zbavit muže pivní břichem a upravit oblečení

Pokud stojíte vzpřímeně, díváte se dolů a nevidíte na prsty na nohou, pak se pravděpodobně budete muset zbavit svého pivního břicha. Jako většina lidí vaše mysl pravděpodobně skočí rovnou k řešením jako „více cvičit“ nebo „zlepšit dietu“, abyste mohli shodit břišní tuk a přirozeně zmenšit velikost pasu. Existuje však ve skutečnosti spousta věcí, které přispívají k pivu a na některé z nich můžete přijít s jednoduchými řešeními. Zde jsou tedy naše návrhy a účinné způsoby, jak se zbavit pivní břicha.

Zbavení se pivní břicha – praktické rady

těhotná manželka a její manžel porovnávají svá bříška rukama a mohou se zbavit pivní břicha

Jak stárneme, náš tělesný tuk se zvyšuje a obvykle se to děje kolem naší střední části těla. Rostoucí břicho nejenže ztěžuje zapínání na džíny, ale také neprospívá vašemu zdraví. Břišní tuk může vést ke zdravotním problémům, ale pivní břicho se můžete zbavit a zlepšit svůj celkový stav dodržováním zdravé stravy a cvičebního plánu.

posilovna a sportovec se sescherpackem unavený po tréninku

Správné držení těla hraje zásadní roli, pokud například chcete s přibývajícím věkem zmenšit velikost pasu. Nejrychlejší způsob, jak přirozeně zmenšit bříško, je postavit se zpříma. Rychle si všimnete, že vaše jádro vypadá fit a především lichotí. Zdravé držení těla je jednou z nejjednodušších a nejpřirozenějších věcí, které lze změnit a které mohou bez velkého úsilí znatelně omezit váš žaludek. Chcete -li najít ideální polohu trupu, zkuste následující:

 • Nejprve se postavte s nohama mírně od sebe.
 • Ujistěte se však, že vaše kolena jsou „měkká“ a nejsou zablokovaná.
 • Poté namiřte ocasní kost dolů na podlahu a mírně tlačte boky dopředu.
 • Nejprve zvedněte žebra a narovnejte páteř v přímé poloze.
 • Dále sklopte ramena zpět a poté dolů.
 • Zatáhněte bradu dozadu.
 • Nakonec prodlužte krk, jako byste přitáhli hlavu ke stropu.

Co je to vlastně břišní tuk?

Břišní tuk je na povrchu jako podkožní tuk

Dva druhy tuku ve vašem těle jsou podkožní tuk a střevní tuk. První z nich je tuk, který můžete štípat. Tento typ tuku může nejen způsobit pivní břicho, ale je to také tuk na vašich bocích a hýždích. Viscerální tuk je však hlavním přispěvatelem k rostoucí střední části vašeho těla. Tento druh tuku sídlí hluboko v břiše a obklopuje vaše životně důležité orgány. Viscerální tuk je spojován se srdečními chorobami, diabetem 2. typu, rakovinou prsu u žen a problémy se žlučníkem. Přestože mít nadbytečný tuk na celém těle není dobré pro vaše zdraví, viscerální druh tuku může být obzvláště znepokojující.

Posilujte břišní svaly

mladý muž nosí sportovní oblečení a posiluje své břišní svaly, aby se zbavil piva

Dobré držení těla samozřejmě podporují také silné svaly – zejména vaše břišní svaly. Z tohoto důvodu zkuste každý týden dělat cvičení, která vám pomohou procvičit si jádro. Ve skutečnosti existuje mnoho různých břišních svalů:

 • Vaše spodní (příčné) břicho
 • Svaly na šestibalení (přímý břišní sval nebo rovný břišní sval)
 • Vaše bránice
 • Svaly na vašem pánevním dně
 • Váš hluboký sval podél páteře

dvě ženy s černými legínami cvičí jógu v místnosti s prkennou podlahou

Jak již pravděpodobně víte, některé druhy cvičení mohou pomoci posílit a stabilizovat všechny tyto svaly, aby se zlepšilo držení těla. Ve skutečnosti je dvojí přínos cvičení v budování a udržování svalové hmoty. To také znamená, že získáte zdravější metabolismus a intenzivnější spalování tuků. Mezi běžné cviky na posílení a stabilizaci horní části těla patří pilates, jóga, správně prováděné silové cviky, jízda na koni, cvičení s míčem stability a sporty zaměřené na rovnováhu, jako je surfování, lyžování atd..

Snižte konzumaci alkoholu a zbavte se pivní břicha

Prázdná láhev vína se zátkami různých značek kvůli snížení spotřeby alkoholu

Jak název napovídá, spotřeba piva má znatelný vliv na velikost vašeho pasu. Z tohoto důvodu zkuste omezit konzumaci alkoholu a pivní břicho se zbavíte rychleji. Muži a ženy, kteří pravidelně pijí alkohol, mají větší břicho než lidé většinou střízliví. Během fáze bez lihovin nebo jiného alkoholu můžete jako bývalý normální piják ztratit více centimetrů v pase. Proč? Je to hlavně kvůli tomu, že už nekonzumují přebytečné, prázdné kalorie. Láhev vína může mít při různých jídlech také vysoký obsah kalorií. Alkohol vám tedy způsobí hlad díky sacharidům a vaše zábrany zmizí. Pak si vezměte třeba čtvrtý plátek pizzy.

Jezte salát, abyste snížili břišní tuk, abyste dosáhli lepších výsledků

Jinými slovy, do té láhve vína nakonec přidáte plné jídlo, což vytvoří obrovské množství kalorií. Pokud míchání příliš velkého množství alkoholu a jídla není dost špatné, váš metabolismus vám selhává. Alkohol se totiž snadno spaluje a vaše tělo to začne dělat hned, na úkor všeho ostatního. Poté, co jste spálili alkohol, začne vaše tělo další nejjednodušší rozdělení – sacharidy.

budoucí otec s pivním břichem objímá svou ženu při západu slunce

Jako další se konzumují bílkoviny. Nakonec to udělá vaše tělo Rozložit tuk umět. Pokud je tedy alkohol na vrcholu metabolické fronty a vaše trávení je pomalé, velká část jídla, které jste s vínem jedli, bude pravděpodobně uložena jako tuk. Na podporu toho několik studií také ukazuje, že většina spotřebovaných kalorií alkoholu se zdá být uložena jako břišní tuk.

Optimalizujte vodní bilanci

Starší muž s prošedivělými vlasy pije z vodní sklenice pro lepší absorpci vody, aby se zbavil pivní břicha

Tého nafouklého a nafouklého pocitu zadržování vody se snadno zbavíte vypitím správného množství tekutin a vody a kontrolou příjmu soli. Když jste totiž v tomto vyváženém stavu, vaše tělo má rádo rovnováhu. Pokud svému organismu nepomůžete obnovením rovnováhy, vaše tělo se pokusí regulovat obsah vody a soli pomocí procesu osmózy.

čerstvě vypadající sklenice na vodu s plátkem limetky a mátou před džbánem na vodu s kostkami ledu

Pokud tedy jíte hodně slaného jídla a nenahradíte jej dostatečným množstvím vody, vaše tělo absorbuje a zadržuje vodu, aby zředilo sůl ve vašich buňkách. Pokud se tedy cítíte nafouklí, zkuste snížit příjem soli a zvýšit příjem vody.

Dávejte pozor na velikost porce

Kousek podávejte pomocí kuchyňské stěrky a určete velikost porce

Možná nezjistíte, že velikost porce ovlivňuje vaše bříško dvěma způsoby. A množství jídla je jednou z věcí, které vyžadují trochu více času a úsilí, aby byly správně porcovány. V tomto ohledu zvažte krátkodobé a dlouhodobé scénáře. V krátkodobém horizontu jíst až do přeplnění způsobí, že se váš žaludek dočasně rozšíří a vyčnívá. Není proto raketovou vědou dojít k závěru, že neustálé přejídání může jednoduše vést k „pojídání dítěte“ najednou.

ležérně oblečený pár mužů a žen stojí s břichy proti sobě

Naštěstí je to obvykle dočasný pocit. Přejídání má však za následek dlouhodobé ukládání tuků v těle. Z tohoto důvodu vám pravidelné přejídání také postupně zvětší břicho. To znamená, že musíte každý týden sledovat velikost porce a poslouchat přirozené signály vašeho těla. Takže zhruba víte, kdy jste dostatečně jedli. Pokud zvládnete množství jídla, které sníte 85% času, jste na dobré cestě, jak se zbavit svého pivního břicha.

Snižte stres a zbavte se piva

relaxujte doma na pohovce se sluchátky a snižte stres

Ano, stresové břicho je vlastně věc sama o sobě. Když dokážete uvolnit stres a lépe se s ním vyrovnat, zmenší se vám bříško. Když se dostanete do stresu a hladina stresového hormonu kortizolu stoupne, vaše tělo uvolní do krve inzulín. Tento proces podporuje ukládání tuků a brání spalování tuků. Proč? V dávných dobách nám tento proces ukládání tuků pomohl zachovat tukové zásoby pro „hubené časy“. Ale přiznejme si to – v dnešní době opravdu nemáme mnoho hubených časů – jen hodně stresu, který může pocházet z mnoha zdrojů, například:

 • Zakázané potraviny, jako jsou zpracované potraviny a přísady
 • Modré světlo z elektronických zařízení, včetně mobilních telefonů a tabletů
 • Chemikálie, například výrobky pro osobní péči
 • Další toxiny a samozřejmě také emocionální výzvy

Všechny tyto typy stresorů mohou podporovat tvorbu břišního tuku. Pokud však dodržujete dietní plán s vyrovnáváním hormonů, můžete skutečně snížit hladiny kortizolu v těle a snížit stresový žaludek mnohem rychleji.

Kontrolujte příjem sacharidů

žena dává svému partnerovi cherry rajčata ze salátové mísy pro lepší vstřebávání sacharidů

Požití sacharidů je poměrně snadno zvládnutelné a je velkým rozdílem v tom, jak se zbavit svého pivního břicha. Inzulínová rezistence je jedním z největších zdravotních problémů moderní doby. Samozřejmě existuje mnoho dalších faktorů, ale jedním velkým faktorem je skutečnost, že je příliš mnoho sacharidů. Zejména rafinované, zpracované a slazené uhlohydráty mohou způsobit nerovnováhu inzulínu, a tím podpořit ukládání tuků. V takových případech bohužel také dochází k dvojité ráně. Stárnutí znamená zvýšené riziko inzulínové rezistence. Jinými slovy, po 40 letech budete pravděpodobně muset vážit příjem sacharidů trochu opatrněji. Jeden trik je zajistit, abyste při každém jídle získali správnou rovnováhu sacharidů, bílkovin a tuků.

zac efron ve skvělé formě a herci s břišním tukem potřebují omezit

Proč? Důvody jsou dva: Pokud budete jíst dietu s vysokým obsahem sacharidů bez správné rovnováhy bílkovin a tuků, rychleji dostanete hlad. V tomto případě v jídle nejsou žádné „uspokojivé“ prvky (bílkoviny a tuky), které by snižovaly hladinu cukru v krvi. Poté se jídlo s vysokým obsahem sacharidů rychle metabolizuje, takže dříve nebo později budete prázdní a hladoví. Vysoký obsah sacharidů také dočasně zvyšuje hladinu cukru v krvi a dodává vám energii. Když to však odezní, podívejte se na něco sladkého nebo škrobnatého, aby se vám hladina cukru v krvi vrátila. Jak sami vidíte, je důležité, abyste měli jídlo správně vyvážené, abyste se těmto situacím vyhnuli.