Hračky

Top 9 měkkých hraček pro děti

První interakce dětí s vnějším světem je především prostřednictvím hraček. Jako takové jsou hračky důležitým zdrojem průzkumu vnějšího světa. Poskytují také senzorickou stimulaci a také vizuální a v některých případech dokonce sluchovou stimulaci. Zvláště měkké hračky pro kojence jsou zdrojem příjemného dotyku, a proto je většina dětí považuje za bezpečné útočiště.

Různé měkké hračky pro děti:

1. Teddy Bears:

měkké hračky pro kojence

Stejně jako pro dospělé a mladistvé jsou plyšové medvídky milovány i dětmi. Ve skutečnosti jsou jednou z nejvyhledávanějších měkkých hraček pro kojence. Jsou tak milovaní nejen kvůli jejich extrémně pohodlným mazlivým formám, ale také proto, že slouží jako společnost a bezpečí pro děti.

2. Plněná panenka:

Měkké hračky pro panenky plněné dětmi

Vycpaná panenka je považována za jednu z nejvhodnějších měkkých hraček pro holčičku. Panenka slouží jako společník pro miminka a často jako kamarádka s přesvědčením. Kognitivní, sociální a emocionální dovednosti dítěte se jako takové rozvíjejí pomocí plyšové panenky.

3. Soft Ball:

Měkké hračky pro děti-Měkký míč

Měkká koule je považována za jednu z nejoblíbenějších měkkých hraček pro chlapečky a není nic jiného než míč vyrobený z látky nebo jiného měkkého materiálu. Je vhodnější pro kojence než jiné míče, protože házení a kopání s sebou přináší menší riziko zranění a protože jsou děti v křehkém věku, dává se přednost měkkému míči.

4. Plyšová zvířata:

Měkké hračky pro děti-plyšová zvířata

Od opic, slonů, žiraf a lvů až po medvědy, kočky, hrochy a králíky je řada plyšových zvířat dostupných jako plyšové hračky pro děti nekonečná. Tato zvířata překračují hranice věku i pohlaví a jsou vhodná pro všechna miminka. I když děti rostou, začnou používat tato měkká, plyšová zvířata s různou úrovní dospělosti, počínaje rozpoznáváním zvířat ke složitějším herním sekvencím. Jsou skutečně nezbytné pro zdravý vývoj dítěte.

5. Interaktivní plyšové hračky:

Měkké hračky pro děti-interaktivní plyšové hračky

Kromě konvenčních plyšových hraček pro děti nová technologie umožnila nový typ interaktivních plyšových hraček. Tyto plyšové hračky mají schopnost komunikovat s dětmi v tom smyslu, že mohou zpívat populární melodii a povzbuzovat dítě, aby dělalo to samé, nebo sdělovat základní způsoby, jak říkat „dobré ráno“, „prosím“ nebo „děkuji“. Jako takové nakonec do dítěte začleňují lepší jazykové a chápací schopnosti.

6. Postavy Disney:

Měkké hračky pro děti-Disney postavičky

Popularita a relevance postav Disney pro jakoukoli generaci nelze popřít. I pro kojence jsou plyšové postavičky Disney považovány za nejlepší plyšové hračky pro kojence. Seznam milých postaviček je nekonečný – od mnoha panenek Disney princezen, které jsou atraktivní jako plyšové hračky pro holčičky, až po Mickeyho a Minnie Mouse, Kačera Donalda a Medvídka Pú, které považují za plyšové hračky pro chlapečka..

7. Prstové loutky:

Měkké hračky pro malé loutky

Finger Puppets jsou zajímavý a jedinečný typ měkkých hraček. Představují různé postavy, které lze nosit na prstech, a proto nejvíce intrikují děti. Jsou nekonvenční a lze je ovládat pouhým pohybem prstů, a proto je děti tak milují!

8. Polštáře měkkého designu:

Měkké designové polštáře pro dětské hračky

Jednou z nejlepších měkkých hraček pro kojence je měkký polštář s jejich oblíbenou barevnou kreslenou postavičkou nebo s obecným designem jako motýl nebo pták. Tyto polštáře slouží jako spánek a poskytují dítěti nevysvětlitelný pocit pohodlí.

9. Clip-on nebo závěsné měkké hračky:

Clip-on nebo závěsné měkké hračky pro kojence

Tyto plyšové hračky jsou obzvláště oblíbené, protože je lze upravit kdekoli. Mohou být zavěšeny na oblouku dětské posilovny nebo dokonce v autě na cestách. Mohou být umístěny na skříňku dítěte nebo na jeho kočárek!

Plyšové hračky jsou vzrušující, ale zároveň riskantní, protože velmi snadno shromažďují prach. Proto je důležité, aby je opatrovníci důkladně a pravidelně myli, aby dokázali, že jsou věrní své očekávané roli v růstu dítěte.