Fitness, zdraví, mužský svět

Crossfit trénink – Cvičte rozumně a zlepšujte svou celkovou kondici

muži a ženy na crossfitovém tréninku s činkami

Crossfit trénink vám může pomoci dostat se do formy a není tak nebezpečný, jak si mnoho lidí myslí. Tento druh cvičení nemusí být nejlepší způsob, jak nabrat svalovou hmotu, sílu a zhubnout, a proto se do něj vůbec mnoho z nás nezapojuje. Pokud je tedy vaším hlavním cílem budovat svaly, zhubnout nebo zvýšit kardiovaskulární vytrvalost, bylo by lepší držet se tradičního silového nebo kardio tréninku. Abyste však věděli, zda je trénink Crossfit nejlepším způsobem, jak zlepšit celkovou kondici, najdete v tomto příspěvku několik užitečných informací.

Změňte životní styl tréninkem crossfitu

činky na podlaze v tělocvičně

Crossfit trénink může nejen změnit vaše tělo, ale také může změnit váš pohled na život. Způsob, jakým vidíte svět, může být také silou měnící život, kterou k tomu potřebujete. Se správným tréninkovým programem by nebylo tak těžké zůstat dlouhodobě fit. Takový trénink byl v posledním desetiletí mimořádně úspěšný a po celém světě je více než 13 000 Crossfit tělocvičen. Crossfitteři jsou jedni z nejvášnivějších sportovců, jaké kdy potkáte.

připravte se na vzpírání s povídáním

Ale je to všechno, co praví věřící říkají, že jsou? Je to opravdu nejlepší způsob, jak se dostat do kondice? Proměňuje se z pouhého posilování v něco transcendentního, nebo je crossfit trénink jen módní? Skutečně nenabízí nic jiného než zvýšené riziko zranění a přetrénování, jak tvrdí většina kritiků? Stručně řečeno, dlouhý příběh: V závislosti na trenérovi vám Crossfit může pomoci výrazně zlepšit váš životní styl.

Co je crossfit cvičení?

CrossFit je cvičební program s vysokou intenzitou, který se zaměřuje na provádění různých silových a aerobních cvičení, od kliků přes sprinty až po čisté a škubání. Cviky jsou obvykle seskupeny do „Tréninků dne“ nebo „WODů“, které obvykle trvají 5 až 15 minut. Výkon je zaznamenáván a hodnocen, aby podpořil přátelskou konkurenci a měřil pokrok. Ve většině WODů provádíte jedno cvičení najednou, aniž byste se co nejrychleji zastavili na stanovený počet „kol“. V ostatních případech dokončete co nejvíce kol a závodte s časem.

crossfit tělocvičné vybavení pro gymnastiku závaží kroužky veslovací trenažéry hala

Jak vidíte, takové posilovny jsou s dřepovými regály, činkami, medicinbaly, kettlebelly, posilovacím vybavením, olympijským vzpíráním, lany, veslovacími trenažéry a dalšími druhy cvičení. To je jedna z nejdůležitějších výhod tréninku CrossFit: většina tělocvičen má vše, co potřebujete pro pořádný silový trénink. To, co s tím vším děláte, je samozřejmě kriticky důležité, ale prvním krokem je mít správný hardware. V tomto ohledu exceluje většina tělocvičen CrossFit. Meteorický vzestup CrossFitu lze však vysledovat mnohem více než tréninky a dobře zásobené tělocvičny. Je to kultura, díky které je tak populární.

Výhody tréninku Crossfit

žena cvičí s kroužky v tělocvičně s vybavením a sportovním oblečením

Nejprve se podívejme na pozitivní aspekty tohoto sportu. Váš trenér CrossFit vám přesně řekne, co máte každý den dělat. Většina lidí nemá zastřešující cvičební plán a pár dní v týdnu se objeví v posilovně. Tam trénují vše, co je v tuto chvíli nejlákavější nebo nejméně bolestivé. Obvykle se jedná o sérii náhodných cvičení a opakování, které provádějí, dokud jim nedojde čas. Tomu se dá říkat cvičení a je to lepší než nic. Rozhodně se však nejedná o školení, které vyžaduje logickou strukturu a řádný postup a vede k požadovaným výsledkům.

crossfit trénink venku se skupinovým a motivačním týmem

Když se však ukážete na cvičení Crossfit, instruktor vám přesně řekne, co máte dělat, jak cvičit a kdy přestat. Pokud instruktor také ví něco o programu, znamená to, že každá větší svalová skupina ve vašem těle dostane spravedlivý trest. Crossfit instruktoři mohou také přizpůsobit cvičení tak, aby vyhovovalo vašim dovednostem a potřebám. Pokud je vaše síla například v horní části těla, můžete činku vyměnit za bench press. Pokud vás například baví běh, můžete se věnovat kombinaci nebo jinému typu kardio, jako je veslování. Většina posiloven CrossFit také sleduje průběh vašeho tréninku. To je nezbytné, aby se zabránilo plošinám v síle a přírůstku hmotnosti.

Crossfit trénink je o činkách

trénink s činkou v obou rukou

Vaším primárním cílem jako přirozeného vzpěrače by mělo být zvýšení celkové síly vašeho těla. Nejlepší je zaměřit se na cviky s činkou, které zahrnují více kloubů a svalových skupin, jako jsou dřepy nebo benchpress. Mnoho lidí však tato cvičení neupřednostňuje ani je nedělá, a to je jeden z hlavních důvodů, proč se mnoho z nich zaseklo ve slepé uličce. Jednou z prvních věcí, které se naučíte, když se připojíte ke cvičení Crossfit, jsou právě tyto fitness metody. CrossFit vás také nutí pracovat tvrději, než byste mohli sami. Většina lidí nesnáší pocit nepohodlí a čím jsou nepříjemnější, tím více chtějí okamžitě přestat s tím, co jim nepohodlí způsobuje.

motivace prostřednictvím hlasitých příkazů ve fitness místnosti na veslovacím trenažéru

Tato mentalita není vhodná pro trénink crossfitu. I když to lze dotáhnout do nebezpečných extrémů, je ukončení Crossfitu jedním z důvodů, proč to funguje. Při cvičení Crossfit tedy počítejte s tím, že budete trénovat tvrději, tvrději, rychleji nebo déle. Ne každý potřebuje nebo chce tyto typy konkurenčních prostředí, ale může pomoci těm, kteří zůstanou tvrdě motivováni, aby zůstali na správné cestě.

crossfit trenér ukazuje skupinová cvičení s nohama v tělocvičně

Když se navíc připojíte ke cvičení Crossfit, budete obklopeni mnoha lidmi, kteří tento druh fitness opravdu milují. Nejen, že strávíte pohybem mnohem více času než průměrný člověk, ale také budete lépe jíst. To vám také umožní vzdát se méně nezdravých návyků, jako je kouření nebo pití.

Nevýhody tréninku Crossfit

bolesti ramen zvyšují riziko zranění a přetrénování prostřednictvím crossfitu

Ve srovnání s drtivým počtem nesmyslných cvičebních programů mohou být mnohem horší než CrossFit. Pokud chcete být přiměřeně silní a dobří na olympijských tratích se slušnou vytrvalostí a flexibilitou a je pro vás důležité třídní prostředí, pak by to pro vás mohlo být ideální. Pokud chcete hubnout, budovat svaly a být zdraví co nejrychleji a nejefektivněji, není to nejlepší cesta. Z tohoto důvodu není Crossfit tím nejúčinnějším způsobem, jak se dostat do kondice. Jde o to, že nejlepší celkové kondice můžete dosáhnout prováděním různých cvičení. Je to také nejlepší volba pro estetické tělo.

trénink s činkou a oběma rukama

Oxfordský anglický slovník definuje kondici jako „podmínku fyzické zdatnosti a zdraví“. A fit je definován jako „v dobrém zdraví díky pravidelné fyzické aktivitě“. Díky těmto definicím můžeme měřit naši kondici několika způsoby. V pojmech CrossFit má však fitness také jinou definici – zvýšenou pracovní kapacitu v širokém rozsahu času a modality. V zásadě jste tak fit, jak můžete s CrossFitem udělat. Chytré a praktické.

Efektivita tréninku crossfitu

trénink crossfitu výhody nevýhody dostat se do formy zlepšit celkovou kondici budovat svaly

Často se tvrdí, že tréninky CrossFit jsou nejlepším způsobem, jak získat svaly, sílu a vytrvalost současně. Na první pohled se zdá tato teorie vzhledem k povaze tréninku věrohodná – jedná se v zásadě o vysoce intenzivní intervalový trénink, ale rychle se projeví, když se podíváte do vědecké literatury. Pokud se pokusíte udělat všechno najednou, dosáhnete špatných výsledků v celém rozsahu.

Činka lavička zvedání závaží v tělocvičně cvičení pro rameno

To bylo prokázáno v řadě studií. Například v roce 2009 vědci z RMIT University spolupracovali s dobře trénovanými sportovci, aby zjistili, že „kombinace odporového cvičení a kardio v jednom sezení může narušit geny pro anabolismus.“ Podle laiků se zdá, že kombinace vytrvalostního a silového tréninku je „smíšené signály.“ „Vyslat do svalů. Ovlivňuje také jejich přizpůsobivost a je neoptimální pro maximalizaci svalových a silových přírůstků a aerobní kondice.

Crossfit trénink a hubnutí

žena cvičení s činka vzpírání v tělocvičně

Mnoho lidí se domnívá, že takové tréninky jsou nejlepší volbou kvůli velkým výzvám spojeným se spalováním spousty kalorií a hubnutím. Crossfit trénink je velmi intenzivní, ale také krátký. Z tohoto důvodu mohou ženy spálit 60 až 120 kalorií na relaci a muži 110 až 170 kalorií na relaci.

muž trénuje pro vytrvalost s tlačením pneumatik venku

I když to může být působivé vzhledem k délce vašeho tréninku, můžete spálit stejné množství kalorií 30minutovou procházkou. Je to také spíše zanedbatelné ve větším kontextu hubnutí, protože půl kila tuku obsahuje kolem 3 500 kalorií. Pokud chcete efektivně zhubnout, můžete každý den spálit o něco více energie fyzickou aktivitou.

Závěr

žena cvičí pro nohy se zařízením v tělocvičně

Měli byste trénovat crossfit? To závisí na vašich cílech. Pokud chcete získat kondici a pobavit se se skupinou stejně smýšlejících lidí a také dobrým trenérem a víte, jak se vyhnout přetrénování a zranění, není Crossfit špatná volba. Pokud je však vaším hlavním cílem budování svalů, ztráta tuku nebo vaše aerobní kondice, Crossfit není pro vás. Bude vám lépe sloužit tradičnější přístup k silovému a / nebo kardiovaskulárnímu tréninku.

vzpírání crossfit hry soutěž camille leblanc kraft

Celkově však tento sport motivoval miliony lidí, aby začali cvičit. Crossfit je seznámil s tréninkem tvrdých činek a pomohl jim zhubnout, nabrat svaly a být zdravější. Na druhou stranu má značné nevýhody a není to nejbezpečnější ani nejefektivnější způsob, jak tyto věci dělat. Pokud tedy hledáte něco, co je více sportem než efektivním cvičebním programem, a máte rádi soutěž a chcete vidět, jak tvrdě můžete při cvičení používat obálku, bude se vám Crossfit pravděpodobně líbit.

Fitness, zdraví, mužský svět

Crossfit trénink – Cvičte rozumně a zlepšujte svou celkovou kondici

muži a ženy na crossfitovém tréninku s činkami

Crossfit trénink vám může pomoci dostat se do formy a není tak nebezpečný, jak si mnoho lidí myslí. Tento druh cvičení nemusí být nejlepší způsob, jak nabrat svalovou hmotu, sílu a zhubnout, a proto se do něj vůbec mnoho z nás nezapojuje. Pokud je tedy vaším hlavním cílem budovat svaly, zhubnout nebo zvýšit kardiovaskulární vytrvalost, bylo by lepší držet se tradičního silového nebo kardio tréninku. Abyste však věděli, zda je trénink Crossfit nejlepším způsobem, jak zlepšit celkovou kondici, najdete v tomto příspěvku několik užitečných informací.

Změňte životní styl tréninkem crossfitu

činky na podlaze v tělocvičně

Crossfit trénink může nejen změnit vaše tělo, ale také může změnit váš pohled na život. Způsob, jakým vidíte svět, může být také silou měnící život, kterou k tomu potřebujete. Se správným tréninkovým programem by nebylo tak těžké zůstat dlouhodobě fit. Takový trénink byl v posledním desetiletí mimořádně úspěšný a po celém světě je více než 13 000 Crossfit tělocvičen. Crossfitteři jsou jedni z nejvášnivějších sportovců, jaké kdy potkáte.

připravte se na vzpírání s povídáním

Ale je to všechno, co praví věřící říkají, že jsou? Je to opravdu nejlepší způsob, jak se dostat do kondice? Proměňuje se z pouhého posilování v něco transcendentního, nebo je crossfit trénink jen módní? Skutečně nenabízí nic jiného než zvýšené riziko zranění a přetrénování, jak tvrdí většina kritiků? Stručně řečeno, dlouhý příběh: V závislosti na trenérovi vám Crossfit může pomoci výrazně zlepšit váš životní styl.

Co je crossfit cvičení?

CrossFit je cvičební program s vysokou intenzitou, který se zaměřuje na provádění různých silových a aerobních cvičení, od kliků přes sprinty až po čisté a škubání. Cviky jsou obvykle seskupeny do „Tréninků dne“ nebo „WODů“, které obvykle trvají 5 až 15 minut. Výkon je zaznamenáván a hodnocen, aby podpořil přátelskou konkurenci a měřil pokrok. Ve většině WODů provádíte jedno cvičení najednou, aniž byste se co nejrychleji zastavili na stanovený počet „kol“. V ostatních případech dokončete co nejvíce kol a závodte s časem.

crossfit tělocvičné vybavení pro gymnastiku závaží kroužky veslovací trenažéry hala

Jak vidíte, takové posilovny jsou s dřepovými regály, činkami, medicinbaly, kettlebelly, posilovacím vybavením, olympijským vzpíráním, lany, veslovacími trenažéry a dalšími druhy cvičení. To je jedna z nejdůležitějších výhod tréninku CrossFit: většina tělocvičen má vše, co potřebujete pro pořádný silový trénink. To, co s tím vším děláte, je samozřejmě kriticky důležité, ale prvním krokem je mít správný hardware. V tomto ohledu exceluje většina tělocvičen CrossFit. Meteorický vzestup CrossFitu lze však vysledovat mnohem více než tréninky a dobře zásobené tělocvičny. Je to kultura, díky které je tak populární.

Výhody tréninku Crossfit

žena cvičí s kroužky v tělocvičně s vybavením a sportovním oblečením

Nejprve se podívejme na pozitivní aspekty tohoto sportu. Váš trenér CrossFit vám přesně řekne, co máte každý den dělat. Většina lidí nemá zastřešující cvičební plán a pár dní v týdnu se objeví v posilovně. Tam trénují vše, co je v tuto chvíli nejlákavější nebo nejméně bolestivé. Obvykle se jedná o sérii náhodných cvičení a opakování, které provádějí, dokud jim nedojde čas. Tomu se dá říkat cvičení a je to lepší než nic. Rozhodně se však nejedná o školení, které vyžaduje logickou strukturu a řádný postup a vede k požadovaným výsledkům.

crossfit trénink venku se skupinovým a motivačním týmem

Když se však ukážete na cvičení Crossfit, instruktor vám přesně řekne, co máte dělat, jak cvičit a kdy přestat. Pokud instruktor také ví něco o programu, znamená to, že každá větší svalová skupina ve vašem těle dostane spravedlivý trest. Crossfit instruktoři mohou také přizpůsobit cvičení tak, aby vyhovovalo vašim dovednostem a potřebám. Pokud je vaše síla například v horní části těla, můžete činku vyměnit za bench press. Pokud vás například baví běh, můžete se věnovat kombinaci nebo jinému typu kardio, jako je veslování. Většina posiloven CrossFit také sleduje průběh vašeho tréninku. To je nezbytné, aby se zabránilo plošinám v síle a přírůstku hmotnosti.

Crossfit trénink je o činkách

trénink s činkou v obou rukou

Vaším primárním cílem jako přirozeného vzpěrače by mělo být zvýšení celkové síly vašeho těla. Nejlepší je zaměřit se na cviky s činkou, které zahrnují více kloubů a svalových skupin, jako jsou dřepy nebo benchpress. Mnoho lidí však tato cvičení neupřednostňuje ani je nedělá, a to je jeden z hlavních důvodů, proč se mnoho z nich zaseklo ve slepé uličce. Jednou z prvních věcí, které se naučíte, když se připojíte ke cvičení Crossfit, jsou právě tyto fitness metody. CrossFit vás také nutí pracovat tvrději, než byste mohli sami. Většina lidí nesnáší pocit nepohodlí a čím jsou nepříjemnější, tím více chtějí okamžitě přestat s tím, co jim nepohodlí způsobuje.

motivace prostřednictvím hlasitých příkazů ve fitness místnosti na veslovacím trenažéru

Tato mentalita není vhodná pro trénink crossfitu. I když to lze dotáhnout do nebezpečných extrémů, je ukončení Crossfitu jedním z důvodů, proč to funguje. Při cvičení Crossfit tedy počítejte s tím, že budete trénovat tvrději, tvrději, rychleji nebo déle. Ne každý potřebuje nebo chce tyto typy konkurenčních prostředí, ale může pomoci těm, kteří zůstanou tvrdě motivováni, aby zůstali na správné cestě.

crossfit trenér ukazuje skupinová cvičení s nohama v tělocvičně

Když se navíc připojíte ke cvičení Crossfit, budete obklopeni mnoha lidmi, kteří tento druh fitness opravdu milují. Nejen, že strávíte pohybem mnohem více času než průměrný člověk, ale také budete lépe jíst. To vám také umožní vzdát se méně nezdravých návyků, jako je kouření nebo pití.

Nevýhody tréninku Crossfit

bolesti ramen zvyšují riziko zranění a přetrénování prostřednictvím crossfitu

Ve srovnání s drtivým počtem nesmyslných cvičebních programů mohou být mnohem horší než CrossFit. Pokud chcete být přiměřeně silní a dobří na olympijských tratích se slušnou vytrvalostí a flexibilitou a je pro vás důležité třídní prostředí, pak by to pro vás mohlo být ideální. Pokud chcete hubnout, budovat svaly a být zdraví co nejrychleji a nejefektivněji, není to nejlepší cesta. Z tohoto důvodu není Crossfit tím nejúčinnějším způsobem, jak se dostat do kondice. Jde o to, že nejlepší celkové kondice můžete dosáhnout prováděním různých cvičení. Je to také nejlepší volba pro estetické tělo.

trénink s činkou a oběma rukama

Oxfordský anglický slovník definuje kondici jako „podmínku fyzické zdatnosti a zdraví“. A fit je definován jako „v dobrém zdraví díky pravidelné fyzické aktivitě“. Díky těmto definicím můžeme měřit naši kondici několika způsoby. V pojmech CrossFit má však fitness také jinou definici – zvýšenou pracovní kapacitu v širokém rozsahu času a modality. V zásadě jste tak fit, jak můžete s CrossFitem udělat. Chytré a praktické.

Efektivita tréninku crossfitu

trénink crossfitu výhody nevýhody dostat se do formy zlepšit celkovou kondici budovat svaly

Často se tvrdí, že tréninky CrossFit jsou nejlepším způsobem, jak získat svaly, sílu a vytrvalost současně. Na první pohled se zdá tato teorie vzhledem k povaze tréninku věrohodná – jedná se v zásadě o vysoce intenzivní intervalový trénink, ale rychle se projeví, když se podíváte do vědecké literatury. Pokud se pokusíte udělat všechno najednou, dosáhnete špatných výsledků v celém rozsahu.

Činka lavička zvedání závaží v tělocvičně cvičení pro rameno

To bylo prokázáno v řadě studií. Například v roce 2009 vědci z RMIT University spolupracovali s dobře trénovanými sportovci, aby zjistili, že „kombinace odporového cvičení a kardio v jednom sezení může narušit geny pro anabolismus.“ Podle laiků se zdá, že kombinace vytrvalostního a silového tréninku je „smíšené signály.“ „Vyslat do svalů. Ovlivňuje také jejich přizpůsobivost a je neoptimální pro maximalizaci svalových a silových přírůstků a aerobní kondice.

Crossfit trénink a hubnutí

žena cvičení s činka vzpírání v tělocvičně

Mnoho lidí se domnívá, že takové tréninky jsou nejlepší volbou kvůli velkým výzvám spojeným se spalováním spousty kalorií a hubnutím. Crossfit trénink je velmi intenzivní, ale také krátký. Z tohoto důvodu mohou ženy spálit 60 až 120 kalorií na relaci a muži 110 až 170 kalorií na relaci.

muž trénuje pro vytrvalost s tlačením pneumatik venku

I když to může být působivé vzhledem k délce vašeho tréninku, můžete spálit stejné množství kalorií 30minutovou procházkou. Je to také spíše zanedbatelné ve větším kontextu hubnutí, protože půl kila tuku obsahuje kolem 3 500 kalorií. Pokud chcete efektivně zhubnout, můžete každý den spálit o něco více energie fyzickou aktivitou.

Závěr

žena cvičí pro nohy se zařízením v tělocvičně

Měli byste trénovat crossfit? To závisí na vašich cílech. Pokud chcete získat kondici a pobavit se se skupinou stejně smýšlejících lidí a také dobrým trenérem a víte, jak se vyhnout přetrénování a zranění, není Crossfit špatná volba. Pokud je však vaším hlavním cílem budování svalů, ztráta tuku nebo vaše aerobní kondice, Crossfit není pro vás. Bude vám lépe sloužit tradičnější přístup k silovému a / nebo kardiovaskulárnímu tréninku.

vzpírání crossfit hry soutěž camille leblanc kraft

Celkově však tento sport motivoval miliony lidí, aby začali cvičit. Crossfit je seznámil s tréninkem tvrdých činek a pomohl jim zhubnout, nabrat svaly a být zdravější. Na druhou stranu má značné nevýhody a není to nejbezpečnější ani nejefektivnější způsob, jak tyto věci dělat. Pokud tedy hledáte něco, co je více sportem než efektivním cvičebním programem, a máte rádi soutěž a chcete vidět, jak tvrdě můžete při cvičení používat obálku, bude se vám Crossfit pravděpodobně líbit.