Fitness, pánský svět

Budování hvězdných svalů – Jak hollywoodští herci trénují na své role superhrdinů?

filmový superhrdina a vyškolení herci pro role nadčlověkého batmana a aquamana

Filmové hvězdy jsou známé svou schopností kompletně přepracovat svá těla, když to role vyžaduje, a budování svalů hvězd se stalo trendem. Jistě, celebrity mají také trenéry a odborníky na výživu. Je však většinou na nich, aby svou práci zvládli. Když se podíváme na její vypouklé bicepsy a břicho šesti pack, rychle vidíme, že to nebyl snadný úkol. Od intenzivních tréninků Ryana Reynoldse až po ranní tréninky Bena Afflecka – hollywoodští kluci se udržují ve skvělé kondici.

Muscle Building the Stars – Jason Momoa

jason momoa na comic conu jako aquaman s budováním svalů hvězd a přísným tréninkovým programem

Jason Momoa už byl fit, když chytil srdce žen po celém světě jako Khal Drogo v kultovní sérii „Hra o trůny“. Kvůli roli Aquamana ve stejnojmenném filmu DC Comics však musel udělat pár dietních změn, aby předvedl své svaly. Trenér Stuart Walton se podělí o to, co Momoa jedl v rámci přípravy na převzetí hrdiny Aquamana. Možná vás překvapí, když zjistíte, že neměl zakázané jídlo. Místo toho pár pracoval na ovlivnění hercova příjmu makroživin. Před intenzivním tréninkem si do těla naložil sacharidy. Čerstvé ovoce na ranní potní sezení nebo rýže a quinoa před večerním tréninkem byly součástí jeho jídelníčku. Pokud jde o vejce a tuk, superhrdina žijící v oceánu miloval sashimi (hlavně barramundi a losos), stejně jako steak, avokádo a olivový olej.

Hugh Jackman

Padesátiletý Hugh Jackman je v roli Wolverina v nejlepší formě

Hugh Jackman byl vždy fit, ale jeho metamorfóza na Wolverina je často oslavována jako konečná transformace superhrdiny. Padesátiletý Australan se každý den postil, aby vstal. Jackman také dodržoval dietu 16: 8, kde byla všechna jídla upravována po dobu osmi hodin a zbylých 16 bylo na lačno. Sedmdesát procent jeho těla tvořila jeho strava a právě to byla jeho největší změna. Herec začal trénovat šest měsíců před natáčením. Dodržel postupný plán přetížení, aby posílil základní cvičení. Podle Men’s Fitness jde o to, začít se světlem, používat jen malé procento svého maxima, postupně zvyšovat váhy a snižovat počet opakování, abyste dosáhli plošin během několika týdnů.

Ryan Reynolds

Filmová hvězda Ryan Raynolds na premiéře filmu Deadpool 2

Ryan Reynolds není fanouškem superhrdinů, ale podle jeho trenéra Bobbyho Stroma herec nemá pokaždé stejnou postavu. Aby se připravil na svou roli ve filmu Zelená lucerna, začal dvaačtyřicetiletý Kanaďan trénovat rok předem. Strom držel otce dvou na nohou tím, že každý den střídal svá cvičení pro roli Deadpoola. Prvních 20 minut každé relace však bylo věnováno abs.

Ryan Raynolds hraje ve filmu Deadpool a vybudoval si svaly speciálně pro tuto roli

Trenér uvedl, že herci vařil šest dní v týdnu. Udělal zdravou boloňskou omáčku, která byla z 97 procent bez tuku. Trenér ho restoval na pánvi s brokolicí a vlastní marinarovou omáčkou spolu s černým pepřem, trochou kajenského pepře a trochou česneku. Žádná sůl ani cukr, podávaná přes hnědou rýži nebo vysoce kvalitní nudle z hnědé rýže.

Chris Pratt

chris pratt trénuje na hudebních cenách mtv za svou roli superhrdiny ve strážcích galaxie

Před svým debutem jako Star-Lord na Guardians of the Galaxy byl Chris Pratt známý jako Andy Dwyer na téma Parks and Recreation. Když se devětatřicetiletý muž rozhodl pro tuto roli, vážil kolem 120 kilo a během působivých šesti měsíců jich zhubl kolem 30. Tajemstvím Prattovy transformace byla spousta kalorií, vody a intenzivní silový trénink. Kromě běhu, plavání, boxu, kickboxu a dokonce i triatlonu Prattův odborník na výživu zvýšil svůj denní kalorický příjem na neuvěřitelných 4 000 kalorií a přiměl herce pít vodu po celý den.

Chris Hemsworth

chris hemsworth na premiéře trháku thor ragnarok s černým oblekem

Abych byl upřímný, Chris Hemsworth vždy vypadá jako superhrdina, ale aby si zahrál boha hromu v Thorovi, musel pětatřicetiletý cvičenec i dieta. V jednom rozhovoru Hemsworth přiznal, že jako mnoho herců často jedl téměř každé dvě hodiny, zatímco jeho strava sestávala převážně z bílkovin. Jedl nekonečné množství kuřecích prsou, steaků, ryb, zeleniny a hnědé rýže. Otec tří dětí si také přišel na své s dlouholetým trenérem Lukem Zocchim a postaral se o změnu jeho tréninkového plánu. Jeho tréninky byly o tom, že jsou různorodé. Kdykoli herec cvičil rukama, pracoval také v boxerských skokech mezi sériemi. Tím, že budete dělat více kardia, šokujete své tělo a vyhnete se problémům v určitých oblastech.

Michael B.Jordan

michael b jordan jako ryan coogler ve svých rolích ve filmu černý panter a vyznání víry

Než se Michael B. Jordan ujal své role padoucha v superhrdinském blockbusteru „Black Panther“ od Marvelu, musel si vybudovat vážné svaly, aby mohl hrát titulní postavu „Creeda“. Jordanův trenér Corey Calliet prozradil, že dvaatřicetiletý herec kombinoval kardio s kruhovým tréninkem čtyři dny v týdnu, aby spálil tuky a byl ve formě, aby mohl hrát syna přítele Rockyho Balboa Adonise Creeda.

Aby se Jordan připravil na svou roli Erika Killmongera, posunul svůj výcvik na další úroveň. Nedávno v rozhovoru s Ellen DeGeneres v The Ellen Show uvedl, že přísně dodržoval šest jídel, dvě až tři cvičení a galon vody denně. Bohužel pít tolik vody znamenalo také chodit v noci často na toaletu. Jordanův výživový plán byl příliš vysoký na to, aby si ho mohl užívat. Bylo pro něj obtížné jít do klubu nebo na večírek nebo navázat nové kontakty, když se potřeboval dostat do formy.

Chris Evans

chris evans hraje ve filmu o superhrdinech mstitele jako kapitán Ameriky a intenzivně si pro to buduje svaly

Aby se Chris Evans dostal do formy Captain America, pracoval tři hodiny denně, několik měsíců před natáčením, se špičkovým britským trenérem Simonem Watersonem. Sedmatřicetiletého mladíka nasadil režim s vysokou hmotností a nízkými repy, naplněný dřepy, mrtvým tahem, sklony na lavičce a přítahy. Evans také použil spoustu tělesných vah a zabudoval několik plyometrií, aby se mu rychle zvedla vlákna.

budování svalů hvězd s přísnou dietou pro role kapitána Ameriky Chris Evans

Pokud jde o jídlo, herec se držel nepříliš chutné stravy chudých bílkovin, rýže a zeleniny. Nejtěžší tedy bylo hlavně pořád všechno jíst. Zní to legračně, ale není to skutečná oddanost skutečného amerického hrdiny.

Henry Cavill

henry cavill jako nadčlověk na premiéře Batman vs Superman se spravedlností s plácnutím

Aby vypadal, že je rychlejší než závodní kulka v Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti, obrátil se Henry Cavill na silového trenéra Michaela Blevinsa. Trenér vypracoval pro muže z oceli plán, který sestával ze čtyř fází: příprava, doplňování, orientace a údržba. Objemná část zahrnovala zvedání závaží komplexním způsobem, který současně budoval svaly, sílu a rychlost. Pětatřicetiletý herec to udělal opakovaně, což také zvýšilo jeho vytrvalost.

budování svalů, kterých hvězdy dosáhnou díky spoustě silového tréninku a dietního výživového plánu

Existuje mylná představa, že kardio negativně ovlivňuje budování svalů hvězdy. Větší pracovní kapacita vám umožní trénovat tvrději a déle. Budování svalů bez kondice je jako mít působivý motor bez benzínové nádrže – nemá to cenu. Cavill také zvýšil příjem potravy během měsíců, kdy byl ve formě Supermana. Při natáčení filmu Muž z oceli spotřeboval 5 000 kalorií denně. Filmová hvězda musela nejprve sníst bílkoviny, pak trochu sacharidů a přitom zadržet záchvaty hladu.

Tom Hardy

filmová hvězda Tom Hardy používá mnoho bojových technik a silový trénink pro své role darebáka a superhrdiny v jedu a prokletí v Batmanovi

Po rolích Bane ve filmech „Temný rytíř povstal“ a Max Rockatansky ve filmu „Šílený Max“ není Tom Hardy žádný cizinec. Pro svou roli Eddieho Brocka ve filmu „Venom“ se ale 41letý muž rozhodl svůj tréninkový program změnit. Podle některých zdrojů Hardy cvičil bojová umění, box a jiu-jitsu s profesionálními bojovníky MMA pět dní v týdnu. Podpořil ho také trenér Mark Mene a brazilská asociace Jiu-Jitsu Royal Marines. Pokud jde o hercovu dietu, měl by konzumovat libové bílkoviny, komplexní sacharidy a spoustu zelených listů. S tím vším však Hardy řekl, že jeho transformace superhrdinů může přijít za cenu.

Ben Affleck

ben affleck na premiéře Batman vs Superman v černém obleku

Ke slavnému budování svalů hvězd patří také Ben Affleck, který také musel pro svoji roli ve filmu „Batman vs. Superman“ tvrdě trénovat. To se stalo, když dělal „Gone Girl“, což, jak si mnozí dovedou představit, nebylo snadné. Před zahájením svého 14hodinového tréninku vstal 46letý muž ve 4:00 ráno. Affleckova superhrdinská přestavba trvala zhruba 15 měsíců, v rozmezí od 90 minut do dvou a půl hodin denně s plánem šesti dnů tréninku a poté dvoudenní přestávkou. Herec tedy hodně kulturistiky a chtěl, aby zesílil a zároveň dodal hmotu. Jako základ tréninku používal těžké činky a další závaží. Otec tří dětí také dodržoval dietní plán, který se skládal z 35 procent chudých bílkovin, 45 procent sacharidů a 20 procent esenciálních tuků.

Robert Downey Jr..

robert downey jr trénuje pro svou roli železného muže s bojovými technikami bruce lee a zůstává ve špičkové formě

Když měl Robert Downey Jr. znovu hrát Iron Mana v Avengers, 54letý herec se obrátil ke své milované technice Wing Chun. Toto bojové umění se proslavilo prostřednictvím Bruce Lee. V souvislosti s tréninkem Wing Chun se Downey dostal do fitness režimu společně s trenérem Bradem Boseem. Downey snížil svůj kardiovaskulární systém a zvýšil váhu, kterou měl zvedat. Dokázal tedy vybudovat asi 11 kilo svalové hmoty. Aby si však udržel hmotu, musel otec tří dětí držet stejně intenzivní dietu. Jedl každé tři hodiny, zatímco mu jeho trenér dával 30 procent bílkovin, 30 procent tuků a 40 procent sacharidů. Po dobu devíti měsíců denně spotřeboval přes 5 000 kalorií. Pokud nebudete tolik jíst, vaše tělo váhu nepřijme.

Fitness, pánský svět

Budování hvězdných svalů – Jak hollywoodští herci trénují na své role superhrdinů?

filmový superhrdina a vyškolení herci pro role nadčlověkého batmana a aquamana

Filmové hvězdy jsou známé svou schopností kompletně přepracovat svá těla, když to role vyžaduje, a budování svalů hvězd se stalo trendem. Jistě, celebrity mají také trenéry a odborníky na výživu. Je však většinou na nich, aby svou práci zvládli. Když se podíváme na její vypouklé bicepsy a břicho šesti pack, rychle vidíme, že to nebyl snadný úkol. Od intenzivních tréninků Ryana Reynoldse až po ranní tréninky Bena Afflecka – hollywoodští kluci se udržují ve skvělé kondici.

Muscle Building the Stars – Jason Momoa

jason momoa na comic conu jako aquaman s budováním svalů hvězd a přísným tréninkovým programem

Jason Momoa už byl fit, když chytil srdce žen po celém světě jako Khal Drogo v kultovní sérii „Hra o trůny“. Kvůli roli Aquamana ve stejnojmenném filmu DC Comics však musel udělat pár dietních změn, aby předvedl své svaly. Trenér Stuart Walton se podělí o to, co Momoa jedl v rámci přípravy na převzetí hrdiny Aquamana. Možná vás překvapí, když zjistíte, že neměl zakázané jídlo. Místo toho pár pracoval na ovlivnění hercova příjmu makroživin. Před intenzivním tréninkem si do těla naložil sacharidy. Čerstvé ovoce na ranní potní sezení nebo rýže a quinoa před večerním tréninkem byly součástí jeho jídelníčku. Pokud jde o vejce a tuk, superhrdina žijící v oceánu miloval sashimi (hlavně barramundi a losos), stejně jako steak, avokádo a olivový olej.

Hugh Jackman

Padesátiletý Hugh Jackman je v roli Wolverina v nejlepší formě

Hugh Jackman byl vždy fit, ale jeho metamorfóza na Wolverina je často oslavována jako konečná transformace superhrdiny. Padesátiletý Australan se každý den postil, aby vstal. Jackman také dodržoval dietu 16: 8, kde byla všechna jídla upravována po dobu osmi hodin a zbylých 16 bylo na lačno. Sedmdesát procent jeho těla tvořila jeho strava a právě to byla jeho největší změna. Herec začal trénovat šest měsíců před natáčením. Dodržel postupný plán přetížení, aby posílil základní cvičení. Podle Men’s Fitness jde o to, začít se světlem, používat jen malé procento svého maxima, postupně zvyšovat váhy a snižovat počet opakování, abyste dosáhli plošin během několika týdnů.

Ryan Reynolds

Filmová hvězda Ryan Raynolds na premiéře filmu Deadpool 2

Ryan Reynolds není fanouškem superhrdinů, ale podle jeho trenéra Bobbyho Stroma herec nemá pokaždé stejnou postavu. Aby se připravil na svou roli ve filmu Zelená lucerna, začal dvaačtyřicetiletý Kanaďan trénovat rok předem. Strom držel otce dvou na nohou tím, že každý den střídal svá cvičení pro roli Deadpoola. Prvních 20 minut každé relace však bylo věnováno abs.

Ryan Raynolds hraje ve filmu Deadpool a vybudoval si svaly speciálně pro tuto roli

Trenér uvedl, že herci vařil šest dní v týdnu. Udělal zdravou boloňskou omáčku, která byla z 97 procent bez tuku. Trenér ho restoval na pánvi s brokolicí a vlastní marinarovou omáčkou spolu s černým pepřem, trochou kajenského pepře a trochou česneku. Žádná sůl ani cukr, podávaná přes hnědou rýži nebo vysoce kvalitní nudle z hnědé rýže.

Chris Pratt

chris pratt trénuje na hudebních cenách mtv za svou roli superhrdiny ve strážcích galaxie

Před svým debutem jako Star-Lord na Guardians of the Galaxy byl Chris Pratt známý jako Andy Dwyer na téma Parks and Recreation. Když se devětatřicetiletý muž rozhodl pro tuto roli, vážil kolem 120 kilo a během působivých šesti měsíců jich zhubl kolem 30. Tajemstvím Prattovy transformace byla spousta kalorií, vody a intenzivní silový trénink. Kromě běhu, plavání, boxu, kickboxu a dokonce i triatlonu Prattův odborník na výživu zvýšil svůj denní kalorický příjem na neuvěřitelných 4 000 kalorií a přiměl herce pít vodu po celý den.

Chris Hemsworth

chris hemsworth na premiéře trháku thor ragnarok s černým oblekem

Abych byl upřímný, Chris Hemsworth vždy vypadá jako superhrdina, ale aby si zahrál boha hromu v Thorovi, musel pětatřicetiletý cvičenec i dieta. V jednom rozhovoru Hemsworth přiznal, že jako mnoho herců často jedl téměř každé dvě hodiny, zatímco jeho strava sestávala převážně z bílkovin. Jedl nekonečné množství kuřecích prsou, steaků, ryb, zeleniny a hnědé rýže. Otec tří dětí si také přišel na své s dlouholetým trenérem Lukem Zocchim a postaral se o změnu jeho tréninkového plánu. Jeho tréninky byly o tom, že jsou různorodé. Kdykoli herec cvičil rukama, pracoval také v boxerských skokech mezi sériemi. Tím, že budete dělat více kardia, šokujete své tělo a vyhnete se problémům v určitých oblastech.

Michael B.Jordan

michael b jordan jako ryan coogler ve svých rolích ve filmu černý panter a vyznání víry

Než se Michael B. Jordan ujal své role padoucha v superhrdinském blockbusteru „Black Panther“ od Marvelu, musel si vybudovat vážné svaly, aby mohl hrát titulní postavu „Creeda“. Jordanův trenér Corey Calliet prozradil, že dvaatřicetiletý herec kombinoval kardio s kruhovým tréninkem čtyři dny v týdnu, aby spálil tuky a byl ve formě, aby mohl hrát syna přítele Rockyho Balboa Adonise Creeda.

Aby se Jordan připravil na svou roli Erika Killmongera, posunul svůj výcvik na další úroveň. Nedávno v rozhovoru s Ellen DeGeneres v The Ellen Show uvedl, že přísně dodržoval šest jídel, dvě až tři cvičení a galon vody denně. Bohužel pít tolik vody znamenalo také chodit v noci často na toaletu. Jordanův výživový plán byl příliš vysoký na to, aby si ho mohl užívat. Bylo pro něj obtížné jít do klubu nebo na večírek nebo navázat nové kontakty, když se potřeboval dostat do formy.

Chris Evans

chris evans hraje ve filmu o superhrdinech mstitele jako kapitán Ameriky a intenzivně si pro to buduje svaly

Aby se Chris Evans dostal do formy Captain America, pracoval tři hodiny denně, několik měsíců před natáčením, se špičkovým britským trenérem Simonem Watersonem. Sedmatřicetiletého mladíka nasadil režim s vysokou hmotností a nízkými repy, naplněný dřepy, mrtvým tahem, sklony na lavičce a přítahy. Evans také použil spoustu tělesných vah a zabudoval několik plyometrií, aby se mu rychle zvedla vlákna.

budování svalů hvězd s přísnou dietou pro role kapitána Ameriky Chris Evans

Pokud jde o jídlo, herec se držel nepříliš chutné stravy chudých bílkovin, rýže a zeleniny. Nejtěžší tedy bylo hlavně pořád všechno jíst. Zní to legračně, ale není to skutečná oddanost skutečného amerického hrdiny.

Henry Cavill

henry cavill jako nadčlověk na premiéře Batman vs Superman se spravedlností s plácnutím

Aby vypadal, že je rychlejší než závodní kulka v Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti, obrátil se Henry Cavill na silového trenéra Michaela Blevinsa. Trenér vypracoval pro muže z oceli plán, který sestával ze čtyř fází: příprava, doplňování, orientace a údržba. Objemná část zahrnovala zvedání závaží komplexním způsobem, který současně budoval svaly, sílu a rychlost. Pětatřicetiletý herec to udělal opakovaně, což také zvýšilo jeho vytrvalost.

budování svalů, kterých hvězdy dosáhnou díky spoustě silového tréninku a dietního výživového plánu

Existuje mylná představa, že kardio negativně ovlivňuje budování svalů hvězdy. Větší pracovní kapacita vám umožní trénovat tvrději a déle. Budování svalů bez kondice je jako mít působivý motor bez benzínové nádrže – nemá to cenu. Cavill také zvýšil příjem potravy během měsíců, kdy byl ve formě Supermana. Při natáčení filmu Muž z oceli spotřeboval 5 000 kalorií denně. Filmová hvězda musela nejprve sníst bílkoviny, pak trochu sacharidů a přitom zadržet záchvaty hladu.

Tom Hardy

filmová hvězda Tom Hardy používá mnoho bojových technik a silový trénink pro své role darebáka a superhrdiny v jedu a prokletí v Batmanovi

Po rolích Bane ve filmech „Temný rytíř povstal“ a Max Rockatansky ve filmu „Šílený Max“ není Tom Hardy žádný cizinec. Pro svou roli Eddieho Brocka ve filmu „Venom“ se ale 41letý muž rozhodl svůj tréninkový program změnit. Podle některých zdrojů Hardy cvičil bojová umění, box a jiu-jitsu s profesionálními bojovníky MMA pět dní v týdnu. Podpořil ho také trenér Mark Mene a brazilská asociace Jiu-Jitsu Royal Marines. Pokud jde o hercovu dietu, měl by konzumovat libové bílkoviny, komplexní sacharidy a spoustu zelených listů. S tím vším však Hardy řekl, že jeho transformace superhrdinů může přijít za cenu.

Ben Affleck

ben affleck na premiéře Batman vs Superman v černém obleku

Ke slavnému budování svalů hvězd patří také Ben Affleck, který také musel pro svoji roli ve filmu „Batman vs. Superman“ tvrdě trénovat. To se stalo, když dělal „Gone Girl“, což, jak si mnozí dovedou představit, nebylo snadné. Před zahájením svého 14hodinového tréninku vstal 46letý muž ve 4:00 ráno. Affleckova superhrdinská přestavba trvala zhruba 15 měsíců, v rozmezí od 90 minut do dvou a půl hodin denně s plánem šesti dnů tréninku a poté dvoudenní přestávkou. Herec tedy hodně kulturistiky a chtěl, aby zesílil a zároveň dodal hmotu. Jako základ tréninku používal těžké činky a další závaží. Otec tří dětí také dodržoval dietní plán, který se skládal z 35 procent chudých bílkovin, 45 procent sacharidů a 20 procent esenciálních tuků.

Robert Downey Jr..

robert downey jr trénuje pro svou roli železného muže s bojovými technikami bruce lee a zůstává ve špičkové formě

Když měl Robert Downey Jr. znovu hrát Iron Mana v Avengers, 54letý herec se obrátil ke své milované technice Wing Chun. Toto bojové umění se proslavilo prostřednictvím Bruce Lee. V souvislosti s tréninkem Wing Chun se Downey dostal do fitness režimu společně s trenérem Bradem Boseem. Downey snížil svůj kardiovaskulární systém a zvýšil váhu, kterou měl zvedat. Dokázal tedy vybudovat asi 11 kilo svalové hmoty. Aby si však udržel hmotu, musel otec tří dětí držet stejně intenzivní dietu. Jedl každé tři hodiny, zatímco mu jeho trenér dával 30 procent bílkovin, 30 procent tuků a 40 procent sacharidů. Po dobu devíti měsíců denně spotřeboval přes 5 000 kalorií. Pokud nebudete tolik jíst, vaše tělo váhu nepřijme.