Festivaly

Top 13 festivalů v Dillí

Multikulturní rozmanitost Indie lze vidět na několika každoročních náboženských oslavách, které každoročně ovlivňují společnost v Dillí. Tento článek uvádí festivaly, které jsou specifické POUZE pro Dillí a nenacházejí se nikde jinde v Indii nebo ve světě.

Festivaly v Dillí:

Zde jsme přihlásili několik slavných festivalů v Dillí s obrázky, které vás rozhodně přitahují.

• Lohri – 13. ledna:

Dillí-festivaly

Lohri je festival, který znamená konec zimy. Vrchol této sezóny slaví Lohri, který zahrnuje táboráky, tanec a zpěv.

• Kite Flying Festival – Jan:

Kite Flying Festival Jan

Tento festival se koná ve stejný den jako Makar Sankranti. Slaví se nad bazarem Palika, na zelených trávnících a dokonce i na Connaught Place. Tento festival přitahuje mezinárodní publikum.

• Basant Panchami- 2. února:

Jedná se o hinduistický festival, který vítá a oslavuje jaro po krutém chladu a štípajících větrech zimy v měsících leden a únor. Toto je jediný případ, kdy zahrady Mughal za Rashtrapati Bhavan umožňují veřejným návštěvníkům měsíc.

• Festival Thyagaraja – únor:

Festival Thyagaraja únor

Tento festival zahrnuje ukázky jižní indické hudby a tance. Slaví se naproti univerzitě Jawaharlal Nehru, která je v chrámu Vaikunthnath.

• Maha Shivratri- březen:

Tento svátek se používá k oslavě „Tandava Nritya“ Pána Šivy. Koná se v měsíci os Phalguna, v noci Amavasya. „Tandava Nritya“ je kosmický tanec Šivy, který se slaví po celou noc modlitbami a půstem vedenými ženami.

• Výročí Amira Khusrau – duben:

Duben výročí Amir Khusraus

Tento festival nebo výročí se slaví prostřednictvím veletrhu, který se koná v Nizamuddinu a který je doprovázen hudbou qawwali a súfijskou hudbou. V této době se v Rabindra Bhawan koná také Národní dramatický festival.

• Baisakhi -13. dubna:

Tento svátek znamená hinduistický nový rok. Je to začátek období sklizně a slaví se na vrcholu léta.

• Buddha Jayanti – květen:

Buddha Jayanti May

Tento svátek znamená narození Pána Buddhy. Slaví se první úplňkovou květnovou noc. Na různých místech, jako je Buddha Vihar, Ring Road a Mandir Marg, se konají modlitební setkání. Tento festival nejen oslavuje narození Pána Buddhy, ale také dosažení jeho osvícení a nirvány.

• Mahavir Jayanti – květen:

Mahavir Jayanti May

Tento svátek znamená narození Pána Mahaviry. Na různých místech se konají modlitební setkání a je to festival Jaina.

• Mezinárodní festival manga – červenec:

Července mezinárodní festival manga

Tento festival zahrnuje vystavení více než pěti set různých odrůd původního manga. Zobrazují se na stadionu Talkatora. To přitahuje mezinárodní a národní turisty, kteří mohou ochutnat mango a sledovat program.

• Phoolkwalon-ki-Sair-říjen:

Phoolkwalon ki Sair Říjen

Tento festival je podobný Mehrauli. Toto je průvod prodejců květin, který byl zahájen v 16. století. Koná se na začátku října. Lidé nosí zdobené květinové vějíře v průvodu, který byl požehnán ve svatyni Khwaja Utb-ud-din Bakhtyar Kaki, súfijského světce 13. století a hinduistického chrámu Jogmaya v Mehrauli. Průvod končí u Jahaz Mahala formálním obřadem.

• Festival Qutub – říjen:

Říjen Qutub Festival

Tento festival je oslavou Qutub Minar, který je poznamenán tancem a zpěvem na základě této historické památky z 12. století. Organizuje ji Delhi Tourism každý rok pro turisty.

• Guru Purab -listopad až prosinec:

Tento festival oslavuje narození Guru Nanaka, prvního z celkového počtu deseti guruů, které sikhové mají. Slaví se v Gurudwaras, odkud jsou Nagar Kírťané vyvedeni do ulic. Granthees přečetl pasáže ze svaté knihy sikhů, gurua Grantha Sahiba.

Doporučuje se strávit nějaký čas zkoumáním těchto festivalů, protože vás spojí s duchem Dillí. S řadou tradičních obřadů, tanců, kostýmů a veselí si budete muset užít každý festival, který si Dillí přijde na své.