Festivaly

Slavné svátky Pondicherry

Městská betonová džungle podél jižního pobřeží Indie, která byla kdysi možná vzkvétajícím římským obchodním centrem nebo možná francouzsky osídlenou oblastí, je nyní centrem turistické přitažlivosti. Ano, mluvíme o Pondicherry nebo Puducherry. Ale kromě přitahování turistů na exotické pláže a snové scenérie je Pondicherry proslulé svými nádhernými chrámy, botanickými zahradami a jídlem. Ve vzduchu převládá směsice indického a francouzského pocitu, takže je ideálním místem pro odpočinkovou dovolenou.

Pondicherry festivaly

Oblíbené festivaly v Pondicherry:

Hlavní atrakcí Pondicherry jsou jeho vyhlášené festivaly.

1. Pongal Festival:

Jedním z hlavních slavností, které se zde slaví, je „festival Pongal“. Je široce rozšířen po dobu přibližně tří až čtyř dnů v jižních oblastech, pokud jde o sklizeň a prodej. Na začátku ledna, někdy mezi 13. a 15. dnem, tento festival kvete v plné formě. Pojmenovaný po misce vařené rýže s mlékem a jiggery tento festival také oslavuje označení zimního slunovratu. Bůh Slunce je uctíván a projevuje vděčnost za svou obrovskou hodnotu

Pomoc při sklizni. První den, Bhogi pongal, slaví konec všeho starého, protože lidé staví táborák a hotově se svým starým majetkem netrpělivě čekají na nový, který sklizeň slibuje. Druhý den známý jako perum pongal slaví vaření pongalského pokrmu s novou sklizňovou rýží. Nová chuť. Nové nedočkavé tváře čekající na vařící hrnec, zalévající ústa- pravděpodobně nejdůležitější v těchto dnech. Třetí a poslední den, což je mattu pongal, obětuje poděkování zvířatům za jejich těžké dny na poli. Čtvrtý den zemře kaanum pongal, zatímco se rodiny scházejí a navzájem se vítají. To vše ve všech 4denní festival je přijat všemi jižany.

2. Festival Masi Magam:

Hned po lednu přichází únor a s ním festival Masi Magam. Jedná se o velkou část náboženského festivalu, který zobrazuje vzrušení a víru domorodců při koupání

chrámová božstva v blízkém rybníku, řece nebo moři. V tento příznivý den jsou všechny idoly z různých chrámů vyneseny na otevřené místo poblíž nějakého vodního útvaru, kde jsou koupány. Jako náboženské město domorodci dávají najevo své božské uznání svým idolům. Zatímco dlouhé průvody jdou sem a tam spolu se svými božstvy, lidé doprovázeni masovým množstvím cestovních návštěvníků se celý den shánějí. Tento celodenní festival uzavírá svůj den spolu s návratovým průvodem zpět do příslušných chrámů.

3. Puthandu:

V dubnu přichází Puthandu nebo tamilský nový rok. Tato příležitost se slaví hlavně v polovině dubna, 14. Lidé si oblékli své hezké oblečení a oslavili tento den vzájemným pozdravem puthandu vazthukal, což v tamilštině znamená šťastný nový rok. Stejně jako všechny ostatní oslavy Nového roku následují lidé, kteří zdobí své domy matkami a babičkami, kteří tráví významnou část v kuchyni, a jako každý jiný nový rok to všechno končí za jeden den.

V květnu je čas na chrámový automobilový festival villianur. Odvěká tradice, kdy slavné božstvo Thirukameswar Kokilambal je ručně taženo do vozu oddanými do místních oblastí a následuje masivní průvod dalších oddaných. Poté přichází přestupní den Puducherry De Jure, který se slaví v srpnu jako festival nezávislosti.

Pondicherry je místo pohlcené slavnostmi a temperamentní okázalí domorodci, kteří je všechny objímají srdcem. Kromě těchto hlavních festivalů existují některé festivaly, jako je Den Bastily, automobilový festival Veerampattinam, Fete de Puducherry, francouzský festival jídla až do prosince, který znamená konec letošního festivalu s nákupním festivalem.

Se svými nesčetnými festivaly a okouzlující malebnou krásou je Pondicherry místem, které stojí za prozkoumání.