Festivaly

Slavné festivaly na ostrově Andaman a Nicobar

Jedno z nejúžasnějších indických svazových území leží na kolech Bengálského zálivu a Andamanského moře, ostrovů Andaman a Nicobar. Dva ostrovy dohromady tvoří los. Zatímco Andamanský ostrov je na severní straně, Nicobar zaujímá jižní část, kde Bengálský záliv protéká převážně na západ od ostrovů. O severní polokouli se stará Andamanské moře, které odděluje Barmu a Thajsko od těchto ostrovů.

Ačkoli jsou obdařeni bohatou flórou a faunou, hlavní atrakcí míst vedle malebné krásy zůstává kultura domorodců, jejich vkus, jejich životní styl, jejich festivaly.

Ostrovní festivaly Andaman a Nicobar

Krásné festivaly na ostrově Andaman a Nicobar.

Andaman a Nicobar ukrývají spoustu různých lidí, odlišných kastou, rasou nebo barvou, ale to nebrání těmto domorodcům být součástí jakékoli oslavy, kterou si přejí. Být velkým ekonomickým zdrojem jako turistické místo, tito domorodci a kultury jsou vstřícní vůči ne-místním festivalům, a možná proto je Nový rok a Vánoce široce oslavován zábavou a dovádění. Ale pokud jde o tradiční festivaly, jejich kultury odrážejí mash všech indických festivalů a první na řadě je durga pooja.

V celé Indii jsou lidé obeznámeni s tímto určitým festivalem, pompéznost nebo velkolepá oslava této události je zázrak vidět. Stejně jako každé jiné město v Indii se domorodci Andamana Nicobara oblékají do všech sil a oslavují Durga Pooja.

Další na řadě je janmashtami, kde se slaví narození Pána Krišny. Domy jsou vyzdobeny; ženy se potí zaneprázdněnými přípravou pokrmů, z nichž se jim zalévá sláva, a malé drama nebo taková událost se hrají jako součást zábavy, přestože Puja nabízená lordu Krishnovi je základním postupem. Obvykle je to v srpnu nebo v září.

Dalším slavným festivalem je subhash mela. To se týká narozenin našeho velkého mučedníka Netaji Subhash Chandra Bose a slaví se stejný měsíc jako jeho narozeniny, leden. To vyžaduje příležitost shromáždit všechny místní kmeny a jejich kultury jsou rozmačkané a promíchané. Turisté jsou vždy otevřeni účasti v kterémkoli z nich.

Pro zvláštní zábavu turistického sektoru pořádá oddělení cestovního ruchu těchto ostrovů čas od času určité festivaly. Některé z nich jsou ostrovní festival cestovního ruchu, což je každoroční kulturní akce pořádaná cestovním výborem ze zvláštního důvodu zábavy pro turisty. Toto je pravděpodobně jedna z nejdůležitějších událostí všech dob, protože místní umění dostává platformu, která prostřednictvím těchto kulturních akcí předvádí svůj talent. Pak je tu monzunový magický festival, což je festival, který ukazuje vděčnost za novou sklizeň. I to je dobře očekávaná událost, kde domorodci získají široké pódium, aby mohli předvést své kultury a svůj individuální talent.

Co je Andaman Nicobar bez sluncem políbených pláží? Jednou z hlavních atrakcí, které se věnují turistům i ekonomice, jsou nechvalně proslulé pláže těchto ostrovů. volejbalové míče, přetahování lanem atd.

Tito domorodci kvůli jejich několika kmenům jsou více do kmenových festivalů. Zatímco některé kmeny slaví Pongal, což je svátek, jiné oslavují Panguni Uthiram, který vychází vstříc tamilským potřebám. Pak jsou tu bengálské tradiční oslavy jako holi, ramanavami, eid, diwali, shivratri.

Být centrem všech náboženství, zatímco někteří oslavují Vivekanandu a blokovou mela, jiní slaví Velký pátek. Celkově má ​​celý tento ostrov celoroční plán různých festivalů, které uspokojují různé potřeby, a všechny jsou hitem svým vlastním způsobem.