Festivaly

Kultura a festivaly Himachal Pradesh

Himachal Pradesh je pulzující severoindický stát. Tento článek uvádí seznam nejlepších festivalů, které se v tomto stavu slaví:

Slavné festivaly Himachal Pradesh:

Festival Holi:.

Svátek Holi se ve státě Himachal Pradesh slaví s velkým nadšením. Holi je známý jako festival barev. Slaví se každoročně v březnu a trvá dva dny. První den začíná půstem a modlitbami. Večer se zapalují vatry na oslavu vítězství dobra nad zlem. To také symbolizuje konec tuhých zim. Druhý den začíná lidmi hrajícími barvami a barevnou vodou. Ačkoli Holi se slaví po celém Himachal Pradesh, nejvíce extravagantní oslavy se konají na místech jako Palampur v Kangra a Sujanpur v Hamirpur.

Festival Lohri:

svátky himachal pradesh

Lohri je také známý jako festival Maghi. Tento festival se každoročně slaví v Himachal Pradesh někdy v polovině ledna. Tento festival připomíná poslední den setí plodin rabi nebo ozimů. Tento den obecně znamená polovinu zimy. Tento svátek slaví společenské ohně, tance a lidové písně.

Festival v Gochi:

Festival Gochi se každoročně slaví v Himachal Pradesh. Slaví se v regionu Bhaga Valley ve státě. Tento svátek oslavuje narození mužského dítěte. Provádějí se falešné sňatky nezletilých dětí kolem šesti let. Protože je zima, děti si tento den připomínají hraním se sněhovými koulemi.

Festival Baisakhi:

Baisakhi festival je velmi důležitý festival oslavovaný v Himachal Pradesh. Koná se v měsíci dubnu. Připomíná první jarní den nebo první „Baisakh“ a oslavuje pomíjející zimu. Jedná se především o venkovský festival. Tento festival oslavuje setí nových plodin. Lidé dnes v Gangě klesají, na různých místech, jako je Rewalsar, Tattapani je poblíž Šimla a u Prasharských jezer, která jsou poblíž Mandi. Konají se různé vesnické veletrhy, které představují a kombinují tanec, zápas a lukostřelbu.

Veletrh Gugga:

Gugga Fair je veletrh, který se každoročně slaví na různých místech Himachal Pradesh. Slaví se a koná se na místech jako Sirmour, Chamba a Bilaspur. Veletrhy se konají v měsíci srpnu. Veletrh Gugga uctívá nagského boha Gugga.

Fullaich Festival:

Festival Fullaich nebo Phulech se každoročně slaví na různých místech Himachal Pradesh .. Slaví se a koná se na místech, jako je Kinnaur. Festival se koná v měsíci září. Jedná se o slavný podzimní svátek květin, který se slaví na konci podzimní sezóny. Na tento svátek se místní vesničané vydávají do svahů sbírat divoké květiny a nasbírané květiny přinést na náves. Tyto květiny jsou pak nabízeny v modlitbě místnímu božstvu. Večer se konají oslavy tance, zpěvu a hodování.

Festival Dussehra:

Dussehra festival je slavný festival, který se každoročně slaví na různých místech Himachal Pradesh .. Slaví se hlavně v Kullu. Tento festival se koná v měsíci říjnu. V Kullu, u příležitosti festivalu Dussehra, lidé shromažďují více než 200 božstev, která jsou z údolí, a používají je k uctění Pána Raghunathji a požádají ho, aby jim požehnal. „Stříbrné údolí“ je plné tance, zpěvu a hodování. Podle historie Himachal Pradesh, která sahá až do 17. století, starověký místní král Jaganand postavil jako součást svého pokání na trůn modlu Pána Rámy nebo krále Raghunatha. Lord Rama se stal božstvem, které uctívají obyvatelé údolí. Tak vznikl příběh Kullu Dussehra.

Himachal Pradesh je tedy ponořen do multikulturistické rozmanitosti. Tyto festivaly pomáhají odhalit skutečnou podstatu konkrétní společnosti.