Festivaly

Kultura a festivaly Arunáčalpradéš

Festivaly v Arunáčalpradéši pořádá a propaguje ministerstvo cestovního ruchu, indická vláda, každý rok. Tento článek uvádí nejlepší festivaly slavené ve státě Arunáčalpradéš

Festival Tawang:

svátky arunáčalpradéš

Festival Tawang se koná každoročně v říjnu. Zaměřuje se na téma kmenové kultury Arunachal. Festival zahrnuje barevné tance, tradiční kuchyně, domorodé hry a sportovní a kulturní veletrhy. Oslavují kulturu a dědictví lidí tohoto státu.

Si-Donyi z Taginu:

Si Donyi z Taginu

Si-Donyi je svátek kmene jménem Tagins. Slaví se každoročně 6. ledna. Slaví se za účelem podpory zdraví, bohatství a prosperity lidí z kmene. Festival zahrnuje různé rituály, které se provádějí za účelem uklidnění různých prvků, jako jsou bohové Si (Země) a Donyi (Slunce). Oslava zahrnuje všechny, bez ohledu na věk, pohlaví a pohlaví, a má širokou účast. Festival končí lidovými tanci a velkou komunitní hostinou

Reh of Idu Mishmi:

Reh Idu Mishmi

Reh je svátek kmene zvaného Idu Mishmi. Slaví se každoročně 1. února. Slaví se za účelem podpory zdraví, bohatství a prosperity lidí z kmene. Festival zahrnuje různé rituály, které se provádějí za účelem uklidnění různých prvků, jako je Si (Země) a další božstva, a slavnosti zahrnují všechny, bez ohledu na věk, pohlaví a pohlaví, a vidí širokou účast. Festival končí lidovými tanci, jako je tanec Igu a velké komunitní hody.

Boor-Boot of Hill Miri:

Boor Boot of Hill Miri

Boor-Boot je festival kmene zvaného Hill Miri. Jedná se o každoroční zemědělský festival kmene. Slaví se každoročně od 4. února do 8. února. Slaví se za účelem podpory zdraví, bohatství, dobré sklizně a prosperity lidu kmene. Festival zahrnuje různé rituály, které se provádějí za účelem uklidnění různých bohů, jako je Bůh Boori Uyi a další božstva, a slavnosti zahrnují všechny, bez ohledu na věk, pohlaví a pohlaví, a vidí širokou účast. Bohům se připravují oběti z ptáků a jiných ptáků. Festival končí lidovými tanci a velkou komunitní hostinou.

Losar of Monpa, Sherdukpen:

Losar Monpy Sherdukpen

Losar je svátek kmene zvaného Monpa, který se nachází v Sherdukpen. Jedná se o každoroční festival buddhistického kmene, který pokrývá sekty Mahayana jako Sherdukpens, Monpa, Khamba Memba a Nah. Slaví se každoročně 11. února a je to jejich nový rok. Slaví se za účelem podpory zdraví, bohatství, dobré sklizně a prosperity lidu kmene. Modlitby se konají v buddhistickém chrámu zvaném Gompa. Festival zahrnuje různé rituály, které provádějí Lamové, a slavnosti zahrnují všechny, bez ohledu na věk, pohlaví a pohlaví, a vidí širokou účast. Festival končí pantomimickými tanci a velkou komunitní hostinou

Tamladu z Taraonu & Kaman Mishmi:

Tamladu z Taraonu & amp; Kaman Mishmi

Tamladu je svátek kmene zvaného Taraon & Kaman Mishmi. Je oslavován každoročně 15. února kmeny Dibang a Lower Dibang Valley District. Slaví se s cílem podpořit zdraví, bohatství, bezpečnost a prosperitu lidí z kmene.

Khan nebo Chindung z Miji:

Khan nebo Chindung z Miji

Chindang je festival kmene zvaného Miji (Sajolang), kteří žijí ve West Kamengu. Jedná se o každoroční zemědělský festival kmene. Slaví se každoročně deset dní na podzim. Slaví se za účelem podpory zdraví, bohatství, dobré sklizně a prosperity lidu kmene. Festival zahrnuje různé rituály, které se provádějí za účelem uklidnění různých bohů. Existují oběti z ptáků a jiných ptáků bohům. Festival končí lidovými tanci a velkou komunitní hostinou.

Minulý rok ministerstvo cestovního ruchu indické vlády uspořádalo 2. vydání Mezinárodního turnaje cestovního ruchu pro východ a N.E. Státy v Tawangu, Arunáčalpradéš. To se konalo od 18. října do 20. října 2013.