Festivaly

8 nejslavnějších veletrhů a svátků Meghalaya, kterých musíte být svědky.

Pokud si myslíte, že severovýchodní stát Meghalaya jsou jen hromová oblaka a rozlehlá zelená krajina, mýlíte se! Okouzlující kultura, velkolepé kouzlo hlubokých jeskyní, svěží zelené lesy a kaskádové vodopády dělají ze státu Meghalaya místo snů k návštěvě. Kulturní festivaly Meghalaya se slaví s velkou pompou, kde starší předávají tradici mladším generacím, aby si lépe uvědomili svou kulturu.

V překladu název Meghalaya znamená příbytek mraků. Ačkoli se v tomto severovýchodním státě slaví mnoho svátků, pokračujte v čtení, abyste věděli více o významných svátcích Meghalaya, které představují jejich kulturu..

Meghalaya festivaly a kultura, které byste měli naplánovat na výlet:

Chcete -li zažít bohatou tradici a kulturu Meghalaya, musíte si naplánovat výlet na toto krásné místo během některých slavných festivalů. Představujeme vám některé z významných festivalů Meghalaya, o kterých potřebujete mít představu.

1. Behdeinkhlam Festival:

behdienkhlam festival meghalaya

Behdeinkhlam je festival Meghalaya, který po čtyři dny slaví klan Jaintia náboženství Niamtre. Slaví se před sezonou setí a věří se, že úspěšně odvrací zlo. Během tohoto festivalu se tradičně konají různé rituály a oběti. Muži z rodu Janitia například hrají hru podobnou fotbalu, ale s dřevěným míčkem jménem Datlawakor. Věří se, že přináší štěstí a produkci lidem, kteří tuto hru vyhrají. Barevné jasné události přitahují místní a turisty do Meghalaya.

Klíčová atrakce: Počet vysokých bambusových struktur zdobených pozlátkem a barevným papírem.

Když: červenec.

Kde: Vesnice z kopců Jaintia a města Jowai.

Doba trvání festivalu: Čtyři dny.

2. Festival Wangala:

festival wangala meghalaya

Festival Wangala znamená konec zemědělského roku a je oslavován lidmi Garo v Meghalaya. Tento festival je díkůvzdáním pro boha plodnosti, Misi-A-Gilpa-Saljong-Galapu. Nazývá se také festival stovek bubnů, muži a ženy elegantně tančí a přitom mlátí Nagaru. Ženy jsou oblečeny v barevných šatech z hedvábí, blůz a péřových šatů, zatímco muži obvykle nosí dhotis, poloplášť a turbany.

Klíčová atrakce: Muži hrající na sto bubnů.

Když: Září až prosinec.

Doba trvání festivalu: Dva dny.

3. Seng Kut Snem:

Seng Kut Snem

Seng Kut Snem je festival oslavující víru a kulturu khasijské víry a označuje význačnost hnutí Seng Khasi. 23. listopadu 1899 vytvořilo šestnáct mladých mužů organizaci zvanou Khasi Young Men’s Association, aby zachovala domorodý způsob života pod útokem Britů. Seng Kut Snem byl tedy poprvé oslaven jako první výročí asociace Khasi mladých mužů. Sdružení bylo v roce 1901 přejmenováno na Seng Khasi a každoročně se slaví na památku hnutí. Místo toho je tato příležitost komunitní modlitbou chránící odlišnou identitu rasy Khasi, na rozdíl od oslav nového roku v mnoha jiných komunitách. Starší během oslavy sdělují ústní učení, provádějí programy o tradiční víře, vírách, chování, etiketě a zvycích khaské kultury.

Klíčová atrakce: Na oslavu tohoto svátku se tisíce lidí objeví ve svém nejlepším tradičním oděvu.

Když: listopad.

Kde: Shillong.

Doba trvání festivalu: Jednoho dne.

4. Festival Shad Suk Mynsiem:

shad suk mynsiem festival meghalaya

Shad Suk Mynsiem je důležitým festivalem pro klany Khasi, ale je také oslavován klany Jaintia a Garo. Tento festival slaví lidé z Meghalaya každý rok v dubnu. Tento festival je také známý jako „Pohyb veselých srdcí“ a je mimořádnou oslavou tahů a zve všechny Khasis na oslavu tanečního festivalu. Další název tohoto festivalu je Shad Phur a je pozorován v rozpětí tří dnů. Festival Shad suk mynsiem symbolizuje kult plodnosti, který představuje muže jako kultivující, kteří kultivují, vyživují výnosy a chrání zdravotní sestru, zatímco ženy představují nositele semen.

Klíčová atrakce: Barevný tanec se odehrával vedle areálu Weiking v Shillongu.

Když: duben.

Kde: Weiking důvody.

Doba trvání festivalu: Tři dny.

5. Taneční festival Nongkrem:

Taneční festival Nongkrem

Festival Nongkrem je jedním ze slavných festivalů oslavovaných mezi skupinou Khasi. Ve Smitu se každoročně slaví s okázalostí a veselostí a Syiem provádí rituály. Ka Syiem Sad je považován za správce obřadů a lidí, protože jsou hlavou státu Khasi. Tento svátek se slaví pro prosperitu lidí, dobrou úrodu a mír. Muži hrají Shad Mystieh a krouží kolem mladých žen, které předvádějí Shad Kynthei. Kruh, který muži tvoří kolem mladých žen, představuje ochranu a mužskou moc mužů nad ženami. Mnoho lidí po celém světě navštěvuje Meghalaya, aby se stali součástí festivalu Nongkrem.

Klíčová atrakce: Tradiční šaty, delikátní khásí jídlo, tanec Shad Mystieh.

Když: Podzim.

Kde: Smit.

Doba trvání festivalu: Pět dní.

6. Shad Sukra:

Shad Sukra veletrhy a festivaly meghalaya

Shad Sukra je festival, který se v Meghalayi slaví každoročně před obdobím setí lidmi z Jaintie. Teprve po zahájení tohoto festivalu probíhá výsev semen. Muži a ženy se tohoto festivalu účastní v tradičních šatech pokrytých zlatými ozdobami. Modlí se, aby ochránili svou úrodu před pohromami a za plodnou a dobrou sklizeň. Muži a ženy navíc provádějí rituály, tanec a hudbu za doprovodu bubnů a flétny.

Klíčová atrakce: Tanec a rituály za doprovodu bubnů a flétny.

Když: Duben květen.

Kde: West Jaintia Hills, město Jowai.

Doba trvání festivalu: Tři dny.

7. Festival Cherry Blossom:

třešňový květ v meghalayi

Listopad je měsíc, ve kterém vám studený vzduch rozcuchá vlasy v každé části Indie, ale Meghalaya se vesele vyhřívá ve slávě pěkně růžových třešňových květů. Tyto krásné květiny znamenají začátek indické verze podzimu tím, že se hlavní město státu a kopce East Khasi zbarvily do růžova. Festival třešňových květů oslavil v listopadu jedinečný podzimní rozkvět himálajských třešňových květů. Můžete zažít umění a řemeslo regionu spolu s množstvím aktivit, jako je soutěž krásy, koncerty živé hudby, vyprávění příběhů, cyklistická shromáždění atd..

Klíčová atrakce: Spolu s třešňovými květy, rockovými koncerty, cyklistickými rallye, tanečními vystoupeními.

Když: Polovina listopadu.

Kde: Shillong.

8. Podzimní festival Shillong:

Podzimní festival Shillong

Shillong Autumn Festival je jedním z festivalů, které označují začátek sezóny, a je známým festivalem v Indii. Jedná se o kulturní extravaganci, která odráží kulturu národa a slaví se hlavně v Shillongu. Najdete zde krásnou transformaci hlavního města na centrum zábavy a dovádění, což z něj činí atraktivní místo pro turisty. Kromě toho zde najdete ukázku několika řemesel, festival jídla a vína, módní přehlídku atd., Aby turisty a místní zaujal.

Klíčová atrakce: Hudební vystoupení, víno, festival jídla, květinová show, přehlídka rukodělných předmětů.

Když: Říjen listopad.

Kde: Shillong.

Doba trvání festivalu: Jednoho dne.

Krásný stát Meghalaya nabízí jedinečný zážitek pro turisty i milovníky tradic. Festivaly Meghalaya vám dají ochutnat jedinečnou a bohatou kulturu lidí a místa a obohatí váš zážitek. Nezapomeňte sdílet informace se svými přáteli; dejte nám vědět, jestli byl článek užitečný.

FAQ:

1. Čím je indický stát Meghalaya proslulý?

Odpověď:

  • Krásný stav Meghalaya je domovem řady léčivých rostlin, koření, zeleniny a ovoce.
  • Je také známý pro téměř 325 odrůd orchidejí.

2. Jaké jsou některé z nezbytných nákupů při návštěvě Meghalaya?

Odpověď: Pokud plánujete útěk do tohoto krásného státu, zde je několik autentických věcí o místě a pomůže vám uchovat si vzpomínku na návštěvu.

  • Skotské plátno.
  • Organické produkty.
  • Řemesla vyrobená z bambusu.
  • Stolky a šály.

3. Jaké základní potraviny najdete v Meghalayi??

Odpověď: Konzumovaná v různých formách a odrůdách, rýže je základní potravinou Meghalaya. Existuje několik slavných a báječných kari pokrmů, kde je rýže dokonalým doprovodem. Jedním z davových oblíbených rýžových pokrmů Meghalaya je Pumaloi.