Řemeslné nápady

Vytvořte si plnovous pro kostýmy na Halloween & Mardi Gras – 5 nápadů z různých materiálů

Vousy jsou dokonalým doplňkem mnoha kostýmů a můžete si je báječně vyrobit sami. A teď, když se blíží Halloween, pár návodů pro kutily může přijít vhod. Bez ohledu na to, zda se chcete obléknout jako trpaslík, Viking, pirát nebo dřevorubec – příslušenství můžete vyrobit z nejrůznějších materiálů a my vám ukážeme, jak to funguje. Papír, vlna a umělá kožešina jsou některé z věcí, které můžete použít na výrobu vousů. Dejte tedy dohromady své řemeslné materiály a můžete si vyrobit vousy sami!

Udělejte Zeusovi vousy z bílé plsti

Oblékněte se na Halloween jako řecký bůh - nápad pro děti a mládež

Tento bílý kudrnatý plnovous je určen ke kostýmu Dia, ale stejně dobře jej lze použít i pro nápady na Ježíška, Ježíška, trpaslíka a další. Při výrobě vousů také nemusíte nutně používat bílou barvu. Máte svobodnou volbu a můžete ji přizpůsobit svému kostýmu. Takto si vyrobíte umělý plnovous:

Udělejte si vousy z bílé plsti pro kostým Dia

 • tenká plsť
 • tužka
 • nůžky
 • Horké lepidlo a pistole
 • Stuha nebo provázek

Vytvořte si plnovous z tenké, bílé plsti - Oblečte se jako bůh, trpaslík nebo Santa Claus

Nejprve si musíte vyrobit vzorník na vousy, který následně také navrhnete. Vezměte kousek plsti a přeložte ho na polovinu. Poté pomocí tužky nakreslete polovinu tvaru vousů v záhybu a poté také ústa. Jeho složením zajistíte, aby byly obě strany vousů stejné. Vyřízněte vousy a poté vystřihněte otvor pro ústa. Pak můžete udělat „vlasy“ pro vousy. Chcete -li to provést, vystřihněte malé proužky pro knír a přilepte je nad ústa. Pro zbytek vousů potřebujete delší a širší proužky, které zašroubujete jako vývrtku a svisle se nalepíte na šablonu vousů po etapách, dokud nebude zcela zakrytý.

Vyrobte si trpasličí vousy sami z vlny

Vyrobte si trpasličí plnovous z vlny - snadné pokyny pro kutily

Co takhle udělat si plnovous z vlny? Je ideální k různým kostýmům, ať už pro trpaslíka nebo jako vikingský plnovous. Podle toho, jakou barvu vlasů chcete použít, si také zvolíte barvu vlny. A protože výběr vlny je v dnešní době opravdu široký, zaručeně najdete barvu, kterou si představujete. Pokud si chcete pocuchat toto vousy, potřebujete:

 • Jakákoli barva vlny
 • Příze stejné barvy
 • jehla
 • nůžky
 • Svinovací metr
 • Špendlíky, klipy, klipy a podobně

Vytvořte základní konstrukci vousů

Plette vlněné nitě a vytvořte základ pro trpasličí vousy

Odstřihněte tři vlákna vlny na délku 92 cm, spojte je dohromady a na jednom konci spojte dohromady. Poté je splétejte do copu a zauzlete také druhý konec. S tímto copem získáte základ pro vousy. To by mělo být preventivně dlouhé alespoň 63 až 76 cm. Vezměte cop a oba konce omotejte kolem jednoho z uší. Takto získaná smyčka by neměla být příliš těsná, aby se vousy pohodlně nosily i později. Poté ušijte smyčku na místě několika ručními stehy. Poté hotovou smyčku přiložte zpět k uchu a opakujte s druhou stranou. Cop by vám měl stékat po bradě. Přebytek můžete odříznout.

Jednoduchý obrázkový návod na vousy jako doplněk karnevalového kostýmu

Znovu si zavěste cop kolem uší a položte si kousek, který jste právě odřízli, jako knír na ústa, abyste určili správnou polohu a délku. Dočasně připněte cop na místo nebo jej sevřete sponami nebo jinými věcmi, aby držel na svém místě, poté také přišijte konce na místo.

Vyrobte si knír

Nápad na halloweenský kostým - Oblečte se jako trpaslík s plnovousem

Nyní přemýšlejte o tom, jak dlouhé by měly být dva postranní copánky. Pro vousy v tomto příkladu byly vybrány vlněné nitě o délce 140 cm. Kolik z nich potřebujete, závisí na tom, jak tlustý knír chcete mít. Příklad knír se skládá z 20 vláken. Se 140 cm konečně získáte knír s délkou asi 12 cm na každou stranu a asi 30 cm dlouhými copánky.

Kreativní ruční práce s vlnou - pletení copů

Spojte všechny vlněné nitě dohromady a uprostřed svažte kousek příze. Z tohoto středového bodu pak změříte požadovanou délku kníru v obou směrech a také tyto části spojíte nití. Poté vezměte základnu vousů z dřívější doby a přišijte k ní jak střed kníru, tak dva konce. Poté můžete splétat závěsné nitě.

Tinker vousy

Vázací vlna pro efektní trpasličí plnovous

Chybí už jen zbytek vousů. A k tomu budete potřebovat spoustu a spoustu vlněných nití. Znovu si promyslete, jak dlouho byste vousy chtěli mít (v příkladu 92 cm), zdvojnásobte délku a odstřihněte nitě. Je lepší zvolit delší délku, kterou pak můžete zkrátit. Mějte také na paměti, že vousy by měly být na konci zúžené a boky budou muset být zastřiženy oběma způsoby.

Trpasličí plnovous pro tematický kostým Halloween

Vousové vlasy se získávají zauzlováním dvou nebo tří nití současně na bázi vousů (podle toho, jak silné by vousy měly být). Nejprve položte dvě nebo tři nitě k sobě a poté konce složte k sobě, aby se uprostřed vytvořila smyčka. Poté omotejte smyčku kolem základny vousů a, jak je vidět v pokynech, provlékněte nitě kolem základny protažením konců smyčkou. Pokračujte v tom, dokud nejsou vousy hotové. Nakonec můžete uprostřed zaplést třetí cop.

Ke kostýmu dřevorubce si vyrobte vousy z papíru

Udělejte si plnovous - nápady na plný plnovous v hnědé nebo bílé barvě pro dřevorubce

Klasický dřevorubec je známý plnými plnovousy a můžete jej vyrobit mimo jiné z jednoduchého řemeslného papíru. Ať už jste bruneta, zrzka nebo blondýnka – se správnou barvou papíru si můžete vytvořit vousy, které dokonale vyhovují vašim potřebám. A k tomuto účelu ani nepotřebujete žádné speciální materiály. Vše, co potřebujete, už pravděpodobně máte doma.

 • Řemeslná lepenka v jakékoli barvě
 • černé plstěné pero
 • Lepidlo
 • Dřevěná špachtle

Vezměte si řemeslnou lepenku a vystřihněte si knír a plnovous. Vousy můžete nastínit pomocí černé fixy, aby si oba prvky později přišly na své. Poté přilepte knír na plnovous. Při kreslení vousů můžete udělat horní okraj zakřivený tak, že když jej přilepíte na sebe, vytvoří se pro ústa malý otvor. Nakonec přilepte dřevěnou špachtli k zadní části vousů, abyste získali držadlo. Alternativně můžete použít gumičku a přivázat vousy kolem hlavy nebo ji připevnit k uším jako masku.

Spropitné: Pokud se vám také líbí bílé vousy z výše uvedeného obrázku, můžete si vousy vyrobit vatou. Chcete -li to provést, nejprve postupujte jako u hnědých vousů, poté navrhněte lepenkovou základnu bavlněnými kuličkami.

Tinker vousy sami – falešné vousy z umělé kožešiny

Vytvořte si plnovous z falešné kožešiny - tipy, jak si jej vyrobit sami

Falešný plnovous z umělé kožešiny vypadá docela autenticky. Tento materiál je obzvláště skvělý pro trpasličí vousy. Hodí se ale i k dalším kostýmním nápadům a délku vousů můžete snadno přizpůsobit svým přáním nebo plánovanému kostýmu. To je to, co potřebujete, pokud si chcete udělat vousy takto:

 • 1 kus umělé kožešiny
 • Nůžky na textil
 • Horké lepidlo a pistole
 • Gumička

Návod na vlastní výrobu umělé bradky ke kostýmu

Takto si můžete vyrobit vousy: Umělou kožešinu ustřihněte na větší velikost, než jakou chcete, aby vousy měly později. Je důležité, abyste při stříhání byli opatrní, abyste při tom neodřízli srst. Chcete -li to provést, rozprostřete kožešinové vlasy a odřízněte podél volné čáry mezi vlasy, které jsou v tomto procesu vytvořeny. Poté ustřihněte umělou kožešinu tak, aby se ve spodní části zužovala (nebo zvolte jakýkoli jiný tvar vousů, který se vám líbí). V horní části opět proříznete křivku. Ale také přidejte kotlety (zobrazeno v průvodci obrázkem výše).

Vyrobte si doplňky ke kostýmům sami - vousy pro kutily pro děti i dospělé

Nyní potřebujete otvor pro ústa. Opět nezapomeňte nejprve odložit kožešinové vlasy a náhodně je neodříznout. Otvor by měl být asi palec od vrcholu (nebo změřte vzdálenost mezi nosem a ústy potenciálního nositele, abyste určili správnou vzdálenost) a dostatečně velký, abyste jím mohli snadno dýchat.

Vytvořte si vlastní kostýmy na Halloween nebo Mardi Gras s plnovousem

Pokud kousek nad okraj tohoto otvoru připevníte dalších 2,5 cm kusu kožešiny, vousy budou vypadat trochu reálněji. Nakonec stačí změřit správnou délku gumičky a poté ji přilepit na kotlety. Jste hotovi a můžete se hrdě ohánět vousatým kostýmem.

Vytvořte si vlastní vousy pomocí papírových desek a papíru

Skřítek s vousy pohrává s oranžovým papírem a papírovou deskou

Pokud máte doma ještě několik papírových talířů, můžete je použít i vy, chcete -li si udělat vousy. Tato myšlenka řemesla je tak snadná, že se mohou připojit i děti. Tento příklad nemá knír, což je typické pro vousy irských skřetů. Co tedy obléknout se za takzvaného leprechauna? Můžete také nosit paruku, aby odpovídala.

 • Papírový talíř
 • červený řemeslný papír
 • Lepidlo
 • Gumy
 • Perforátor
 • nůžky

Plech rozkrojte na polovinu a z jedné poloviny vykrojte dno tak, abyste získali okraj talíře. Přidržte tento okraj u obličeje a v případě potřeby jej trochu zkraťte (konce by měly být trochu pod ušima). Propíchněte otvory na obou koncích a pevně spojte elastické pásy. Získané smyčky pak můžete použít k fixaci vousů k uším jako masku.

Vyrobte si s dětmi vlastní kostýmy z papíru

Nyní vystřihněte stejné proužky ze stavebního papíru. Jeden konec ohnete tužkou a druhý konec přilepíte na okraj talíře. Pro druhou řadu budete potřebovat kratší proužky, a pokud chcete, můžete přidat třetí, kratší řadu. Mimochodem, místo papírových proužků můžete použít také vlněné nitě, čističe trubek a jakýkoli jiný materiál, pokud si chcete vyrobit tento plnovous.

Vytvořte si plnovous z jednoduchých materiálů, jako je vlna, umělá kožešina a papír