Řemeslné nápady

Vytvořte si Fluffy Slime sami – 3 nápady na recepty s umělým sněhem a houbou v barvách jednorožce

Každý, kdo někdy držel sliz na hraní, ví, jak zábavná to může být. Přestože je Slime pro děti tak zajímavé, protože se dá jakkoli tvarovat a roztahovat, může být pro dospělé skvělým pomocníkem ke snížení stresu. Ať tak či onak, výroba slizu jako alternativy k oblíbené hlíně je perfektní aktivitou pro volné odpoledne. A i když si sliz obvykle představíte jako téměř průhlednou a slizkou hmotu, existuje i vzdušnější varianta, která je hezká a nadýchaná. Ukážeme vám, jak si takový nadýchaný sliz můžete vyrobit sami v barvách jednorožce a pak máte nápad na sliz s texturou, která připomíná mrak. Přečtěte si o nadýchaných slizových receptech.

Udělejte si nadýchaný sliz sami pěnou na holení – voňavým slizem ve vzhledu jednorožce

Vytvořte si vlastní Fluffy Slime v barvách jednorožce - recept a návod

Existuje mnoho receptů na sliz a také na nadýchaný sliz, které samozřejmě také vyžadují různé přísady. Vysvětlujeme, jak si můžete z několika ingrediencí, včetně pěny na holení, vyrobit nadýchaný hrací sliz sami. Efekt jednorožce získáte pomocí potravinářského barviva, které si můžete vybrat podle vlastních představ (viz pár nápadů níže). Neváhejte přidat do svého slizu trochu třpytu pro ještě jiskřivější a kouzelnější vzhled jednorožce.

Recept na sliz:

 • 200 g řemeslného lepidla
 • cca 50 g pěny na holení
 • Kontaktní čočka kapalina
 • 2 balíčky jedlé sody
 • 2 lžíce kukuřičného škrobu
 • Potravinářské barvivo
 • volitelně: cca 5 lžic sprchového gelu pro příjemnou vůni a 1–2 lžíce rostlinného oleje pro lesk, třpyt

Vyrobte si Fluffy Slime sami - přísady a pokyny k drobení

Vytvořte si Fluffy Slime sami – pokyny

Pokud byste si chtěli sami vyrobit nadýchaný sliz z jednorožce, nejprve dejte do misky lepidlo a pěnu na holení a obě přísady dobře promíchejte. Poté vmíchejte kukuřičný škrob a jedlou sodu. Pokud chcete, aby sliz také dobře voněl, můžete nyní do hmoty přidat trochu sprchového gelu. Částka se může lišit. Volitelně můžete také vmíchat rostlinný olej. Tím je zajištěno, že sliz bude trochu lesklý. Matné varianty vypadají stejně hezky, takže tento krok je také otázkou vkusu.

Vytvořte si Fluffy Slime v pastelových barvách s potravinářským barvením pro duhy

Poté postupně za stálého míchání přidejte několik potřísnění tekutinou z kontaktních čoček. Tím je zajištěno, že se hmota stane méně lepivou. V souladu s tím závisí na tom správná částka. Přidejte tedy do hmoty dostatek tekutiny, dokud už nebude lepkavá a tekutá, ale nadýchaná (pokud misku otočíte, sliz by neměl vypadnout). Poté můžete sliz vyjmout z misky, v případě potřeby přidat další tekutinu na kontaktní čočky a trochu promíchat jako těsto.

Jednorožecký sliz pro ruční práce na dětské oslavě

Nyní rozdělte sliz na tolik částí, kolik chcete, a trochu je vyrovnejte na svém povrchu. Na první část slizu naneste trochu potravinářského barviva (ne příliš, aby barva nebyla příliš výrazná) a začněte ho hníst, aby se barva dobře roztírala. Celé to zopakujte s ostatními částmi a libovolnými barvami, poté je všechny seberte a smíchejte dohromady. Hotový rozmixovaný sliz nyní připomíná jednorožčí hřívu a je ideální na večírky s motivem jednorožce.

Jednorožecký sliz se zlatými třpytkami a pastelovými odstíny

Spropitné: Jednorožecký sliz vypadá obzvlášť pěkně, pokud kromě barvy přimícháte do jednoho nebo dvou kousků slizu také trochu třpytu. Poté smíchejte třpytivý sliz získaný s ostatními barvami.

Ruční práce s pískem a pastou pro malé i velké – 15 tipů pro ruční práce

Vyrobte si sliz sami – recept bez lepidla a boraxu

Hnětení s dětmi – Kreativní a zábavné činnosti, které můžete s modelovací hmotou dělat

Udělejte si zakalený sliz sami – recept

Vytvořte si vlastní Fluffy Slime s umělým sněhem pro texturu mraku v jakékoli barvě

 • 115 g řemeslného lepidla
 • 120 ml vody
 • 1 čajová lžička boraxu, rozpuštěná v 240 ml vody
 • přibližně 1 1/2 lžíce umělého sněhu
 • volitelně: potravinářské barvivo

Jak si vyrobit sliz sami se zakalenou texturou:

Tento sliz si snadno vyrobíte sami takto: Vložte lepidlo do misky a poté přidejte vodu. Jakmile je dobře promícháte, přidejte trochu roztoku boraxu a pokračujte v míchání. Hmota by měla pomalu tuhnout, abyste mohli pokračovat v hnětení rukama. V případě potřeby přidejte více roztoku. Sliz by nakonec neměl být lepkavý.

Vytvořte si vlastní nadýchaný sliz se vzdušnou texturou

Smíchejte řemeslné lepidlo, vodu, borax a umělý sníh

Poté do hmoty vmíchejte lžíci umělého sněhu a uhnětte. Po chvíli přidejte zbylý umělý sníh a vše znovu promíchejte. Pokud si tento zakalený nadýchaný sliz vyrobíte sami, vznikne vám bílá hmota, kterou můžete obarvit také potravinářským barvivem. Stejně snadno můžete přidat libovolnou vůni, kterou chcete.

Slime recept – nápad s houbičkou

Nápad na drobivý sliz houbičkou

A jak vyrobíte sliz s takovou texturou? Efekt zakalení můžete získat také tak, že si Fluffy Slime vyrobíte sami a poté si vezmete houbičku a nůžkami nakrájíte na drobné kousky, které následně zapracujete do dříve připraveného slizu. Začněte s menším množstvím a podle potřeby přidávejte další kousky houby, dokud nezískáte požadovanou texturu. Výsledek je trochu drobivější než varianta s umělým zasněžováním. Jen experimentujte, když si svůj nadýchaný sliz vyrobíte sami.

Vytvořte si vlastní Fluffy Slime v růžové, fialové a modré barvě