Řemeslné nápady

Vyrobte si z papíru sáčky se semeny – semena květin uložte úhledně nebo je zabalte jako dárky

Když hezké květiny v naší zahradě uschnou a vytvoří semena, potřebujeme vhodnou nádobu, do které je posbíráme a uchováme do jara. Mělo by být kompaktní a suché, ale zároveň by nemělo hromadit vlhkost, aby se zabránilo tvorbě plísní. Co by tedy bylo zvláště vhodné pro tento účel? Malé papírové sáčky jsou řešením a můžete je vyrobit z jakéhokoli papíru. Ať už jsou vyrobeny z barevného řemeslného papíru, pěkně navrženého balicího papíru na chléb nebo novinového a časopisového papíru k recyklaci – všechny jsou dobrou volbou! Dnes vám ukážeme, jak můžete vyrobit sáčky se semeny pomocí několika ručních pokynů. Když tedy přijde čas, budete mít všechna semínka po ruce, a pokud jsou sáčky označeny, vždy přesně víte, která semínka jsou kde uložena.

Vyrobte si sáčky ze semen z papíru

Vyrobte si jednoduché sáčky na osivo s lepidlem a štítky, na které můžete psát

Zvláště pokud chcete zabalit spoustu různých semen, jsou vyžadovány rychlé pokyny, pomocí kterých můžete získat spoustu balíků za krátkou dobu. A s naším prvním nápadem získáte právě takovou jednoduchou variantu, se kterou můžete vyrábět sáčky ze semen.

 • hnědý řemeslný papír, balicí papír na chléb nebo novinový papír
 • tužka
 • pravítko
 • nůžky
 • Lepidlo
 • volitelné štítky pro lepení a psaní

Skládejte a lepte čtverec papíru - nápady rychlých řemesel

Pokud chcete vyrobit tyto sáčky se semeny, vezměte si papír a nakreslete čtverec požadované velikosti (v příkladu 19 cm). Vystřihněte čtverec a sklopte levou stranu doprava a ponechte prostor asi 120 mm k pravému okraji. Rozbalte papír a potom jednou přeložte spodní okraj papíru (kolmo na záhyb) směrem dovnitř (šířka 60 až 120 mm). Na klopu, kterou jste dostali, naneste lepidlo a papír složte zpět nahoru. Přeložte pravý okraj, který jste nechali volný, doleva, na vnitřní stranu naneste lepidlo a na místo také přilepte tuto chlopeň. Nyní můžete balík označit štítkem nebo použít štítek pro označení a vyplnit jej (např. Pomocí trychtýře). Chcete -li jej zavřít, můžete jednou nebo dvakrát přeložit otevřený okraj a připevnit malou sponku nebo jej přilepit.

Vyrobte si trapézové sáčky sami, aniž byste se lepili

Tinker s pytli na osivo - pytle na osivo lichoběžníkového tvaru s origami

S technikou skládání origami lze drobné tašky také vrtat. Následující pokyny se týkají pytle ve tvaru lichoběžníku, na který je opravdu hezký pohled – bez ohledu na to, jaký typ papíru používáte. Ale vzorovaný origami papír se nám moc líbí a jsme nadšení z nadcházejícího jara. Výroba tašek je také snadná a rychlá, zvláště pokud se ušetříte kreslením a vystřihováním náměstí pomocí hotového papíru origami. Je jednoduše složený. Pokud tedy chcete vyrábět papírové tašky bez lepení, jsou tyto modely perfektní!

 • Papír (např. Papír origami)
 • případně nůžky

Vyrobte si pytle na osivo se vzorovaným origami papírem

Pokud chcete čtverec vystřihnout sami, vezměte si formát A4 nebo A5, vezměte roh a sklopte jej šikmo dolů, dokud se okraj nedotkne okraje. Vyčnívající proužek jednoduše odřízněte. Nyní můžete vyrobit sáček se semeny. Přeložte čtverec diagonálně (pokud si čtverec vystřihnete sami, ten záhyb už máte). Poté nejprve složte jeden ze dvou více špičatých rohů a poté druhý také dovnitř.

Vyrobte si vlastní tašku z papíru pomocí jednoduché skládací techniky

Nyní vezměte horní vrstvu pravoúhlého rohu, přeložte ji a vložte mezi dvě vrstvy horní chlopně. Nyní můžete naplnit tašku. Chcete-li zavřít, stačí složit stejnou vrstvu pravoúhlého rohu do stejného otvoru. Tyto sáčky se semeny můžete vyrobit, pokud hledáte model, který lze pohodlně znovu a znovu otevírat a zavírat.

Vyrobte si pytle se semeny a použijte barevný papír nebo recyklujte novinový papír

Nakonec malý sáček označte a můžete vyrobit další sáčky se semeny. Tinkering je tak snadné, že i děti mohou pomoci. Takže perfektní, pokud je stejně učíte zahradničit a chcete je integrovat do takových úkolů.

Tinker s úzkými pytli na osivo se švy

Vyrobte si hezké sáčky s osivem s květinami ve vintage vzhledu

Tyto roztomilé malé tašky jsou obzvláště atraktivní díky švu na bocích. Ty dostanete se šicím strojem a nemusíte být šicí profesionál, abyste je zvládli. Nejlepší je použít pevný papír, například lepenku. Hotové tašky můžete navrhnout s hezkými květinovými motivy pro vintage vzhled a k jejich zavření se používají samolepky. Sáčky se semeny můžete vyrobit takto:

 • pevnější papír
 • Pravítko, tužka a nůžky nebo řezačka papíru
 • Šicí stroj (alternativně je vhodné i silné lepidlo)
 • Samolepka na zavření
 • volitelná fixa k malování

Výroba pytlů na osivo se švy - snadné a vhodné pro začátečníky

Z papíru odstřihněte proužky libovolné šířky. Poté složte proužek nahoru a ponechte kousek volný nahoře. Tuto klopu nahoře můžete také později složit a zavřít. Poté sešijte dvě dlouhé strany k sobě jednoduchým švem (nebo použijte lepidlo). Poté sklopte horní okraj dolů a poté sáčky navrhněte, jak se vám líbí, naplňte je a klopu přilepte samolepkou. V příkladu byly tašky označeny psacím strojem, ale dobrý nápad je také volná ruka nebo razítka.

Vyrobte si malé sáčky ve formě obálek

Vyrobte si vlastní obálku z pergamenového papíru a washi pásky

S tímto návodem získáte pěkné malé obálky. Pomocí washi pásky ji zavřete několika pestrobarevnými akcenty nebo alternativně neutrální lepicí páskou. Pokud vyrábíte tyto sáčky se semeny, můžete použít pergamenový papír jako v příkladu, ale ideální jsou také noviny a jiný papír. Bude se to znovu šít, ale pokud nemáte šicí stroj, můžete místo toho použít lepidlo nebo pásku (lepidlo je méně vhodné pro čirý papír).

 • Pergamenový papír
 • šicí stroj
 • Washi páska nebo jiná lepicí páska
 • nůžky

Vystřihněte tvar obálky, složte ho a ozdobte stuhou jako dárek

Chtěli byste vyrobit tyto sáčky se semeny? Poté musíte nejprve vystřihnout tvar zobrazený z papíru. Rozměry pro to můžete vidět na obrázku, ale samozřejmě je můžete také přizpůsobit svým přáním. Jakmile tvar vystřihnete, vytvořte obálku. Chcete -li to provést, sklopte širokou část uprostřed tak, aby nahoru vyčnívala pouze užší klapka. Poté obě strany na pravé a levé straně sešijte jednoduchým švem. Přebytečný papír pak můžete po stranách snadno odříznout. Alternativně můžete použít lepidlo nebo přilepit jednu stranu do poloviny šířky kusu pásky a přeložit pásku, aby se obálka zalepila.

Kutilství s dětmi i pro dospělé - ušijte papírovou obálku šicím strojem

Nyní sklopte klapku dopředu a zavřete otvor. Naplňte ji, zalepte obálku washi páskou nebo lepicí páskou, označte ji a můžete balíček uložit nebo darovat.

Navrhněte hotové obálky a použijte je jako sáčky se semeny

Spropitné: Pokud se vám nápad s obálkami líbí, ale spěcháte nebo se jen nechcete bavit, použijte hotové obálky! Jsou k dispozici v hojnosti, v široké škále barev, se vzory a v různých velikostech. Zaručeně tak nebudete mít problémy s nalezením správného modelu. A pokud ne, vezměte si jen ty jednoduché a navrhněte je pomocí obrázků, samolepek a dalších věcí, které jste sami namalovali.

Vyrobte si pytel se šablonou – květinové vintage motivy

Vyrobte si vintage pytle na osivo s bezplatnou šablonou

Nejsou pro vás všechny předchozí nápady stále dostatečně snadné? Pak s tímto modelem určitě trefíme býčí oko. Spolu s následujícími pokyny obdržíte také šablonu k vytištění, ale budete k tomu potřebovat barevnou tiskárnu. Alternativně můžete také šablonu vytisknout a vystřihnout černobíle a poté ji použít jako šablonu pro přenos na barevný papír podle svého výběru. Poté, co vyrobíte tyto sáčky se semeny, je můžete dát kvůli jejich hezkému vzhledu nebo je použít jako dárek na večírku nebo svatbě.

 • Papír (v příkladu lepenka)
 • nůžky
 • Lepidlo
 • pravítko

Pytle s osivem Tinker se šablonami k tisku - krásné květinové motivy

Vytiskněte si šablony. Pomocí pravítka sklopte klapky vlevo, vpravo a nahoře dovnitř. Jednoduše položte pravítko pevně na přehyb a přeložte papír. Znovu vezměte pravítko a složte ho ještě pevněji rukou. Poté sklopte dlouhou část také pod design. Poté stačí nanést lepidlo na dvě boční záložky a vše slepit dohromady. Jakmile jste zásilku naplnili, můžete také uzavřít horní otvor.

Šablona pro tisk.

Tinker a rozdejte pytle se semeny

Vytvořte věnec z pytlů se semínky jako kreativní dárek pro hobby zahradníky

Pokud si nechcete sáčky na semínka vyrábět sami, ale spíše jako dárek pro drahého přítele, kolegu nebo člena rodiny, měly by být samozřejmě zajímavě „zabaleny“. Takový dveřní věnec je pro tento účel opravdu pěkný nápad, nemyslíte? Je jen na vás, jestli použijete splétaný věnec nebo zabalíte polystyrenový věnec stuhou a poté připevníte sáčky na osivo. Nakonec stačí udělat sáčky s osivem a poté je přichytit provázkem nebo nití a poté přivázat k věnci.

Nalepte šišky na nanuky a dejte je do květináče

Alternativně je vhodná také kapka horkého lepidla. Je jen důležité, aby sáčky bylo možné později vyjmout, aniž by došlo k roztržení papíru. Pakety osiva by proto měly zůstat neporušené. S horkým lepidlem se pro výrobu sáčků více doporučuje pevný papír, jako je lepenka.

Domácí pytle se semínky jsou skvělou nabídkou na svatbě

Můžete také vyrobit sáčky se semeny, pak balíčky slepit na nanukovou tyčinku a proměnit je na malé tyčinky. Poté naplňte květináč zeminou a vložte do ní sáčky se semeny. Pak další hezká mašlička a dárek je připraven.

Vyrobte si z papíru sáčky se semeny a rozdejte je - ruční práce