Řemeslné nápady

Vyrobte si vtipného sněhuláka – 12 skvělých nápadů na zimní dekorace

Zima bez sněhuláka je v dnešní době vlastně nemyslitelná. Při stavění sněhuláka se obvykle na sebe skládají tři sněhové koule různých velikostí a sněhové postavě jsou dány lidské rysy. Co když za dveřmi není sníh? Sestavili jsme pro vás několik nápadů, jak můžete snadno vytvořit zábavný z různých materiálů ze svého každodenního života Udělej sněhuláka to rozhodně přispěje ke sváteční náladě.

sněhulák dráteník pletený-bílo-modrý-černý-klobouk-paže-nos-nohy-oči

Vytvořte neobvyklého sněhuláka z plastových kelímků

sněhulák dráteník plastový pohár-koule-klobouk-šátek-tkanina-velké větve-světlo-oči-nos

Tento atypický a atraktivní sněhulák je vyroben z několika materiálů. Stačí prázdné plastové kelímky a sešívačka. Velikost koulí je dána velikostí šálku. Šálky nalepte vedle sebe a ve spodní polovině na sebe. Není také zcela nezbytné, aby každý pohár byl ze všech stran připevněn k sousedním. Vzhledem k typickému tvaru samotného šálku, kulový tvar míče vyplývá sám.

Plastový kelímek sněhulák – návod

sněhulák dráteník plastový kelímek-bílá-cvak-dohromady-polokoule-koule

Vzhledem k tomu, že sněhulák není kvůli použitému materiálu těžký, je pro stabilitu důležité, abyste nezavírali jednotlivé koule, ale nechali otvor. Pro oči, ústa a nos můžete jednotlivé plastové kelímky plnit látkou nebo barevným papírem a nezapomeňte, sněhulák nesmí zmrznout, takže stále potřebuje šátek a čepici. Mimochodem, tohoto obrovského sněhuláka můžete nechat zářit tak, že do jedné z koulí umístíte řetězec světel.

Výroba vánočních koulí s dětmi – 13 vzrušujících nápadů s pokyny

Vyrobte si sněhuláka s dětmi v zimě z různých materiálů

Vánoční ruční práce s dětmi: 15 nápadů na ruční výrobu oblíbených motivů

Roztomilý sněhulák dělat ponožky

sněhulák drátěné ponožky-bílé knoflíky-kroutit očima-plstěné stuhy-klobouky

Hledáte skvělé, jednoduché nápady na řemesla, kterých by se mohly zúčastnit i vaše děti? Pro tohoto roztomilého sněhuláka z ponožek potřebujete bílou ponožku, barevné kousky látky, provázek, knoflíky, tři špendlíky, rýži na plnění, lepidlo nebo horkou lepicí pistoli a nůžky. Nejprve ponožku rozřízněte na dvě části pod patou. Poté ponožku otočte naruby a krk ponožky přivažte šňůrkou.

Řemeslný návod sněhulák z ponožek

sněhulák šťourat pokyny-ponožky-stříhání-rýže-plnění-knoflíky-tkanina-šátek-nůžky

Ponožka se otočí zpět doprava a naplní se rýží. Rovněž jej přivažte shora a rukou vytvarujte hlavu a tělo. Kousek provázku a pruh látky jsou uvázány kolem sněhuláka jako šátek. Druhou část ponožky otočte naruby a nasaďte sněhulákovu čepici. Připevněte špendlík jako oči a ústa a přilepte knoflíky k bříšku.

Vytvořte sněhuláka ze žárovky

sněhulák-dráteník-žárovky-třpytky-prášek-motouzy-větve-papír-list-barva

Pokud se právě chystáte na výrobu vánočních ozdob a hledáte nápady, můžete si z foukané žárovky vyrobit sněhuláka. Chcete -li zavěsit, musíte nejprve k žárovce připojit smyčku a nastříkat ji lepidlem ve spreji. Poté stočte žárovku do barevného třpytivého prášku dle svého výběru a vykouzlete usmívající se tvářičku malému sněhulákovi z papíru, plsti nebo zbytků látky.

Pokud chcete, žárovky vyzdobit

sněhulák-dráteník-žárovky-barva-bílá-plstěná šála-saténová stuha-knoflíky

Dvě tenké větvičky lze připevnit lepidlem jako ramena. Jako alternativu ke třpytu můžete žárovku namalovat na bílo, namalovat obličej štětcem a uvázat kolem něj šátek.

 Vytvořte malého sněhuláka z polystyrenu 

sněhulák-dráteník-polystyren-koule-ohřívač-knoflíků-šátek-rukavice

Polystyrenové koule jsou vyrobeny pro roztomilého sněhuláka. Je jen na vás, zda použijete dva nebo více míčků. Ve spodní části větší koule odřízněte rovnou část, aby sněhulák, který si sám vyrobíte, mohl stát. Pokud chcete, můžete koule potřít ozdobným sněhem a nechat zaschnout. Slepte kuličky dohromady a okořeňte sněhuláka. Skořicové tyčinky na bocích pro paže, malý klobouk vyrobený ze zbytků látky nebo pružného plyšového drátu jako ohřívače uší mu určitě budou slušet.

Velký dřevěný sněhulák do interiéru i exteriéru

sněhulák-dráteník-dřevěné disky-velký-mimo-dům-šál-oči-ústa-nos

Pokud chcete udělat rustikální variantu netavitelného sněhuláka, dřevo je pro tento účel vynikajícím materiálem. Pořiďte si dřevěné disky a slepte je k sobě pomocí horké lepicí pistole. Nyní si jej můžete obléknout, jak chcete.

Vytvořte sněhuláka z dřevěných bloků bez jakéhokoli úsilí 

sněhulák-dráteník-kus dřeva zdobené-barvy-juta-čepice-čepice-tráva-znamení-hvězda

Zbraně z větví, oči z knoflíků, ústa a nos z pěnové gumy, zde můžete použít všechny řemeslné materiály, které máte po ruce. Alternativně můžete použít bloky dřeva, které nastříkáte bílou barvou na zimní záři a namalujete obličej na sněhuláka. Zkrášlí ji také teplý jutový klobouk.

3D sněhulák z papíru

sněhulák-dráteník-proužky papíru-ruka-jedle-šperky-šedé-brnění

Pokud chcete nechat své kreativitě volný průběh a vykouzlit z papíru neobvyklého sněhuláka, pak může být technika quilling pro vás. To zahrnuje zašroubování proužků hliněného papíru, které lze použít k vytváření okouzlujících ručních prací. S quillingovým perem a šablonou snadno vyrobíte tohoto krásného malého sněhuláka, který je ideální na zdobení a který upoutá pozornost.

Tinker sněhulák Olaf

sněhulák-tinker-olaf-háčkovaná-ponožka-bílá-černá-vata-kroutit-očima-knoflíky

Chcete vy nebo vaše děti mít doma toho nejpřátelštějšího sněhuláka Olafa? Pokud je vaší vášní pletení a háčkování, můžete uplést malého Olafa jako ozdobu vánočního stromečku nebo jako malý dárek. Můžete ji samozřejmě ušít z látky a plsti nebo ji dokončit z bílé ponožky, jak je popsáno výše.

Vyrobte si ze skla lampu sněhuláka

sněhulák-dráteník-bílá-barva-čajová svíčka-elektrické-víko-rámeček obrázku

Pokud máte prázdné zednické nádoby, ještě je nevyhazujte. Lze z nich během chvilky vyrobit skvělé sněhulácké lampy. Zednickou nádobu natřete bílou barvou a ozdobte ji, jak chcete. Umístěte nos a oči a vložte dovnitř elektrickou čajovou lampu. Zavřete nádobu víkem a užívejte si teplé světlo.

Skleněný čistič trubek jako nos

Výroba brýlí pro sněhuláka

jako ozdobu vyrobte brýle sněhuláka

Další nápad by byl ozdobit staré sklenice na víno jako sněhuláci. K vytvoření efektu mrazu můžete použít soli Epsom.

Vyrobit sněhuláka z vaty je hračka

sněhulák-dráteník-vata-bílá-řemesla drátěná pletená čepice-pletená šála-dřevěná korálka

Pokud se zdobení děje velmi rychle, může být sněhulák vyroben z vaty za okamžik. Bavlněné koule se navlékají na sebe na dřevěnou špejli nebo, chcete -li si vatové tyčinky sami tvarovat, nalepte na sebe. Nasaďte na malého sněhuláka vysmátý obličej a vřele ho oblékněte.

Vyrobte si rychlého sněhuláka z hliněných nádob 

sněhulák-dráteník-hliněné hrnce-bílá-čepice-rukavice-muškařské stuhy-losy

Proč ne vánoční keramický sněhulák na prázdniny? Vypadá skvěle a dá se použít jako vánoční dekorace u stolu nebo na zahradě. Květináče namalujte na bílo, nechte dobře uschnout a naskládejte je na sebe dnem vzhůru. Namalujte legrační obličej, svažte několik tenkých větví k sobě do koště a zafixujte lepidlem. Mikulášská čepice by samozřejmě neměla chybět. Pokud chcete svého sněhuláka obléknout šik, pak by motýlek neměl chybět.

Můžete také vyrobit sněhuláka z jediného hliněného hrnce. Nesmí mu být ani zima. Dej to barevně Rukavice jako klobouk a spojte prsty rukavice k sobě.

Sněhulák z příze je během chvilky připraven

sněhulák-dráteník-koule-vlny-plavidlo-drát-sisalová příze-svíčky-knoflíky-lahve-hvězdy

Malí sněhuláci se dají velmi snadno postavit také z vlněných nebo sisalových přízí. Umístěné na stříbrném podnose a s bavlněnými koulemi nebo sušeným kokosem jako sníh kolem nich jsou skvělou zimní ozdobou vašeho domova. Jednoduše naskládejte kuličky vlny na sebe a zajistěte dřevěnou špejlí. Sněhulák je připraven. Připevněte mu pomocí knoflíků malá knoflíčky na břicho a možná si vyrobte klobouk z řemeslného drátu.