Řemeslné nápady

Vyrobte si vánoční ozdoby na stromeček sami ze žárovek – 20 nápadů

ozdoby na stromeček na vánoční žárovky-nápady-dekorace-drobet-snadné

Ozdoby na stromeček jsou důležitým prvkem vánoční výzdoby. Kromě zakoupených vánočních koulí můžete na ozdobení vánočního stromku použít i ty domácí a použít tak jednotlivé dekorace. Na výzdobu vánočních stromků se používá široká škála materiálů. A pokud vás baví recyklovat staré věci, dnešní nápad se vám bude určitě líbit. Můžete je použít jako nádherné staré žárovky Vánoční ozdoby na stromeček tím, že je předem navrhnete, jak chcete. V tomto článku jsme dali dohromady několik inspirací.

Vánoční ozdoby na stromeček ze skla

vánoční ozdoby na vánoční žárovky-sklo-inspirace-barevné-metalické-design

Žárovky, které si vyberete na vánoční ozdoby na stromeček, mohou mít také libovolný tvar. Vůbec nezáleží na tom, zda používáte klasický hruškový tvar, nebo dáváte přednost modernějším. To samé platí i pro velikost. Vyhořelé žárovky staré řady světel jsou také velmi oblíbené při výrobě vánočních ozdob.

Žárovky jako vánoční ozdoby na Vánoce ve skupinách

ozdoby na stromeček na vánoční žárovky-třpytky-design-skupiny-udělejte si sami

Aby ozdoby na stromeček vypadaly na Vánoce neobvykle, můžete myslet nejen na zajímavou výzdobu a design žárovek. Pokud používáte malé žárovky, můžete na ně upozornit zavěšením do malých skupin. Nejlepší je zvolit liché číslo. K zavěšení se hodí běžná šňůra nebo nit, ale také hezké stužky.

Vyrobte si ozdoby na stromeček sami s třpytkami

vánoční ozdoby na vánoční žárovky-třpytky-design-barevné-barvy-příze-přívěsky

Možná nejjednodušší, ale stále účinný způsob navrhování žárovek je použít třpyt v jakékoli barvě. Toho lze využít různými způsoby. Nahoře vidíte, jak můžete zvenčí ozdobit žárovky jako vánoční ozdoby na strom, například tak, že je nastříkáte lepidlem ve spreji a poté namočíte do třpytek. Po zaschnutí přebytek jednoduše odklepněte.

Ozdobte žárovky zevnitř

ozdoby na stromeček na vánoční žárovky-stříbrné-třpytky-stuhy-červené barvy

Další variantou je zafixování třpytu zevnitř, když jako vánoční ozdoby navrhujete ozdoby na stromeček z žárovek. K tomu existují různé techniky a můžete si vybrat, co je pro vás nejjednodušší. Buď dáte do žárovky lepidlo a kroutíte, dokud nejsou všechny vnitřky pokryty lepidlem. Vylijte přebytečné lepidlo a nalijte do žárovky dostatek třpytu. Alternativně je vhodné také lepidlo ve spreji nebo silný lak na vlasy. Odstraňte přebytečné třpytky a dokončete tak vánoční výzdobu stromečku.

Třpytky v několika barvách

ozdoby na stromeček-vánoční-žárovky-třpytky-dvě barvy-zeleno-modrá-malá

Až to pochopíte, můžete zkusit použít více barev. To je bezpochyby trochu komplikovanější. Nejprve navrhněte spodní část žárovky jako vánoční ozdobu na stromeček. Jakmile je toto suché, pokračujte další barvou. I když to nejde napoprvé, nevzdávejte to! Cvičení vytváří mistry!

Zdobení samolepkami

ozdoby na stromeček-vánoční-žárovky-bílá-modrá-vločka-třpyt-lepidlo

Ještě jednodušší je použít hotové samolepky na ozdobu žárovek. Vyberte si vánoční nebo zimní motivy, jako jsou sněhové vločky. Předběžné vánoční ozdoby na stromeček můžete také předem vybarvit, abyste dosáhli zajímavého barevného kontrastu.

Vyrobte si ozdoby na stromeček a namalujte žárovky

ozdoby na stromek-vánoční-žárovky-barva-sněhulák-nápad-látka-dekorace

K navrhování žárovek a získání hezkých nebo vtipných akcentů na vánoční stromeček použijte širokou škálu materiálů. Žárovku v klasickém tvaru lze skvěle proměnit na sněhuláka v bílé barvě. Po zaschnutí barvy ozdobte vánoční ozdoby na stromeček látkou, knoflíky nebo jinými věcmi.

Vánoční ozdoby v bílé a stříbrné barvě

ozdoby na stromeček-vánoční-žárovky-bílá-stříbrná-sněhulák-ozdobte jedli

Rámeček lze skrýt kloboukem vyrobeným pro příslušnou postavu. Může však také představovat samotný klobouk, jak tomu bylo u těchto dvou variant pro dekorace stromů. Základní barvy jsou bílá a stříbrná ve formě třpytek. Takové ozdoby na stromeček můžete vyrobit s dětmi. Ti nejmenší mohou kreslit tváře pomocí fixů.

Drobné ozdoby na stromeček si udělejte sami

Ozdoby na stromek-vánoční-žárovky-design-barvy-akryl-anděl-sobí vzor

V závislosti na tom, jak dobře umíte malovat, lze libovolný motiv namalovat barvou poté, co jste žárovku navrhli jakoukoli základní barvou. Kromě sněhuláků a Ježíška se sem hodí i andělé, soby, hvězdy nebo svíčky. Jak vidíte, vánoční ozdoby na stromeček lze navrhnout podle vašeho vkusu.

Použijte tvar žárovky

ozdoby na stromeček-vánoční-žárovky-sobí-nápad-dráteník-malování-klobouk

Skutečný tvar žárovky je skvělý pro vytváření tváří. Jediné, co chybí, je správná barva. V tomto příkladu výroby ozdob na stromeček na Vánoce byl jako motiv použit roztomilý sob. Navíc byla přidána čepice a papírové parohy. Nejjednodušší způsob, jak získat barvy, které do sebe narážejí, je použít houbu.

Design Santa Claus

strom-dekorace-vánoční-žárovky-děti-santa-claus-malování vousů

Soby se asi nejlépe hodí Santa Claus. Nezapomeňte to tedy při navrhování vánočních ozdob na stromeček. Klobouk si můžete uplést sami. Alternativou je použít červenou ponožku, kterou nasunete na žárovku. Navíc je ozdobte bílou stužkou a sněhovou vločkou.

Návod na dekoraci stromečku

ozdoby na stromeček-vánoční-žárovky-návod-snadné-udělej si sám-santa-claus-maluj

Zde je jednoduchý průvodce, který vám pomůže udělat Santa Clause. Nejprve namalujte obrysy a poté je vybarvěte příslušnou barvou. To mohou zvládnout i děti. Rám dostává červenou barvu a tímto způsobem také slouží jako klobouk. Doplňte vánoční ozdoby na stromeček pomocí bambule nebo vaty.

Ozdoby na stromeček ve shabby chic stylu

ozdoby na stromeček-vánoční-žárovky-sprej-barvy-vzory-látky-krajka-síť-stříbro

Opotřebovaný, starý vzhled je v dekoru velmi oblíbený. A zejména o Vánocích navodí vhodnou, nostalgickou atmosféru. Vytvořte si ho sami podle pokynů, jak vyrobit ozdoby na vánoční stromeček z žárovek. Na žárovku přilepte špičku nebo síťku a nastříkejte stříkáním ve stříbře. Po zaschnutí barvy můžete látku odstranit. Nezapomeňte rozložit podložku.

Sněhulák jako motiv

ozdoby na stromeček-vánoční-žárovky-návod-sněhulák-šátek-plstěný kartáč

Sněhulák je také rychle vyroben. Jak již bylo zmíněno, je k tomu nezbytná bílá základní barva. Nechte je uschnout a pokračujte v malování na obličej. Jak přesně tvarujete obličej, je vaše rozhodnutí. Nahoře vidíte skvělý příklad, který můžete kopírovat na vánoční ozdoby.

Žárovky jako váza

strom-dekorace-vánoční-žárovky-váza-vánoční-strom-bobule-voda

Co takhle ozdobit vánoční stromek čerstvými květinami nebo jinými prvky? To vyžaduje vázy, které zásobují květiny nebo větve vodou. A žárovky jsou velmi vhodné. V zásuvce vytvořte dostatečně velký otvor, aby se do ní mohly vejít větve. Naplňte žárovku vodou a vložte větev dovnitř. Zavěste tedy ozdoby na stromeček na Vánoce.

Vánoční dekorace s perlami

ozdoby na stromek-vánoce-žárovky-děti-perla-výplň-stříbro-zlato

Zkombinujte třpyt s jinými prvky, jako jsou perly. Aby však byly vidět i tyto, měly by být třpytky vybírány jen velmi diskrétně. Poté, co nanesete lepidlo, vložte do žárovky velmi málo lesku. Potom naplňte vánoční ozdoby stromečkem perlami ve stejné nebo kontrastní barvě.

Jedlá náplň

ozdoby na stromeček-vánoční-žárovky-posypky-dárkové-pečení-mix-dekorace

Jedním trendem je rozdávat na Vánoce hotové směsi na pečení. Pokud jste si vybrali tento typ dárku, můžete k němu přidat žárovky naplněné barevnými postřiky. Tento barevný design vánočních ozdob je obzvláště originální, ale nemusí se nutně jíst, ale může být zavěšen na stromeček každý rok.

Ostatní náplně

strom-dekorace-vánoční-žárovky-skleněné střepy-moře-výplň-vánoční-strom-ozdobit

Vymyslete něco, čím naplníte žárovky jako vánoční ozdoby. Ať už jde o drahé kameny, střepy skla z pláže, perly, kamínky nebo konfety, vše je vhodné, není vlhké a časem by mohlo zplesnivět. Vymyslete něco a navrhněte speciální vánoční stromeček nebo rozdejte svá díla.