Řemeslné nápady

Vyrobte si polštáře z třešňového kamene sami – 10 skvělých a kreativních nápadů a návrhů

Vyrobte si polštáře z třešňových kamenů králičí látka-juta-jedle šišky-skořicové tyčinky-lano-rohlík-uši-náplň tlapky

Vždy existují vyčerpávající dny, po kterých se cítíte unavení a napjatí. Bolí vás krk a cítíte se nepříjemně. V tomto případě mohou tepelné polštáře pomoci a uvolnit napětí. Můžete si také vyrobit polštář z třešňových kamenů, položit si ho na krk a jednoduše relaxovat s příjemným teplem a nemyslet na nic. Ukážeme vám, jak si můžete uklidňující a hřejivý polštář z třešňového kamene doma vyrobit bez velkého úsilí.

Vyrobte si polštáře z třešňového kamene sami – aplikace

Vyrobte si polštáře z třešňových kamenů proutěné košík-tkanina-kostkovaná-ubrousek-fialová-třešňové kameny-sušené

Polštáře z třešňových kamenů lze použít buď k ohřátí jako láhev s horkou vodou, nebo k ochlazení jako ledové balíčky z lednice. Jádra třešní jsou ideální pro tepelný polštář, protože teplo ukládají do svého jádra a pomalu ho zase uvolňují. Pokud chcete polštář z třešňových kamenů použít k chlazení, vložte polštář z třešňového kamene do igelitového sáčku nebo krabičky na minimálně 15 minut do mrazáku. Třešňové jámy uchovávají chlad a doručují ho na požadované místo.

Vyrobte si polštáře z třešňového kamene sami – snadné použití

Vyrobte si polštáře z třešňových kamenů-liška-výplň-mikrovlnný ohřev-ohřívání-hojení-blahodárný účinek

Během několika sekund můžete zahřát domácí polštář z třešňových kamenů. Stačí ji vložit do mikrovlnné trouby na 50-90 sekund, podle její velikosti. Pokud máte něco ve své troubě, můžete také optimálně využít zbytkové teplo nebo při 80 stupních zahřát polštář zabalený v alobalu asi 10 minut. Můžete ho také ohřát na zapnutém topení nebo krbu. Polštář pravidelně obracejte, aby byl rovnoměrně teplý a dávejte pozor, aby vám nebyl příliš horký, jinak se třešňové pecky spálí.

Vytvořte si pokyny k polštáři z třešňového kamene sami

Vyrobte si polštáře z třešňových kamenů dužinu z mísy, kovu, třešňových kamenů, vody, octa a kapaliny

Před použitím polštáře z třešňového kamene prosím vždy vyzkoušejte jeho teplotu, nejlépe na vnitřní straně zápěstí. Vyrobit si polštář z třešňového kamene ve skutečnosti není tak obtížné. Kromě dostatečného množství třešňových kamenů samozřejmě potřebujete pouze látku, jehlu a nit. Pokud jste nasbírali třešňové pecky sami, musíte je nejprve řádně očistit a odstranit přebytečnou dužinu, než dáte třešňové pecky do polštáře.

Ušijte si polštáře z třešňového kamene v jakémkoli tvaru

Vyrobte si polštáře z třešňového kamene šitím, látkou, výplní, černými vzory, barevnými oteplovacími, chladivými, malými

Chcete -li to provést, vezměte čistou vodu a vařte jádra po dobu 10 minut nebo je očistěte hnětením ve vodě. Jádra nechte dobře uschnout, aby nezplesnivěla nebo se nevyvinul nepříjemný zápach. Existuje nespočet tvarů, ve kterých můžete svůj polštář z třešňového kamene navrhnout. Ať už čtvercové, obdélníkové nebo trojúhelníkové, ve tvaru srdce nebo ve tvaru roztomilého zvířátka, můžete se sami rozhodnout podle své nálady.

Vhodná tkanina na polštáře z třešňového kamene

polštáře z třešňového kamene-vyrobte-látky-kusy-vzorované-stůl-box-třešňové kameny-ochlazení-oteplení

Pokud si vyrábíte polštáře z třešňových kamenů sami, musíte se při výběru tkanin obejít bez syntetických vláken. Na polštář použijte 100% bavlnu nebo len. Pokud chcete svůj vlastní polštář použít pouze jako chladicí obklad, můžete použít i umělou tkáň. Jako materiál lze použít zbytky látky, nohavice, jutové sáčky nebo utěrky.

Vyrobte si polštáře z třešňového kamene jen z několika materiálů

Polštáře z třešňových kamenů

Vyberte si vzor a odstřihněte látku na požadovanou velikost. Pokud jste se rozhodli pro čtverec, obdélník nebo trojúhelník a chcete si uložit krok šití, vezměte si delší kus látky a přeložte ho na polovinu. Jinak vystřihněte dvě poloviny, látku otočte naruby a sešijte obě části k sobě ze tří stran. Poté sáček otočte na hezčí stranu látky a naplňte ho do poloviny třešňovými kamínky. Na náplň potřebujete 300–500 gramů třešňových kamenů, podle formátu.

Použití polštáře z třešňového kamene

Třešňový kámen polštář-udělej si sám-velký-malá-výplň-látka-kostkovaná-třešňový vzor-satén-červená

Nyní přeložte okraj dovnitř a přišijte jej co nejblíže k okraji. Pokud chcete, můžete si kolem konce ručně přišít ozdobný šev. Uklidňující teplo polštáře z třešňových kamenů nejenže uvolňuje napětí, ale také zmírňuje bolesti žaludku a uší, pomáhá při revmatismu a jednoduše vás zahřeje. Po ochlazení polštáře z třešňového kamene zmírňují otlaky, modřiny nebo bolesti zubů.

Navrhněte polštáře z třešňového kamene v různých velikostech a tvarech

polštáře z třešňových kamenů

Podle zamýšleného použití můžete polštářek z třešňového kamene ušít v různých velikostech. Mini polštáře z třešňového kamene jsou zvláště vhodné pro kojence nebo batolata, protože jsou lehké a sotva znatelné. Větší polštáře lze například použít jako polštáře na ramena a krk.

Velké polštáře z třešňového kamene s komorami pro rovnoměrné teplo

Polštáře z třešňového kamene-prošívaná komora-bolest krku-žena-tkanina-vzorovaná židle

Zvláště u polštářů, jako jsou tyto, se výplň shromažďuje v jednom rohu. Jednoduše ušijte více komor, abyste mohli použít polštář z třešňového kamene v plné velikosti. Rozdělte ho na svislé, stejně velké komory, naplňte první komoru tak, aby tam bylo trochu vzduchu a sešijte přechod do další komory. Tímto způsobem naplňte a utěsněte zbývající komory.

Měkké teplo pro ty nejmenší

Polštáře z třešňových kamenů

Teplo polštářů z třešňových kamenů může nepochybně poskytnout určitou úlevu při plynatosti a tříměsíční kolice. Vložte vyhřívaný polštář do kočárku, aby bylo vašemu dítěti venku i v zimě v kočárku útulno a teplo. Na nepříjemné škytavce pomáhá i vlažný polštář z třešňového kamene umístěný na bříšku.

Vyrobte si polštáře z plněného třešňového kamene sami

Třešňový kámen polštář-udělej si sám-návod-šití-vystřihování-vata-třešňové kamínky-šablona-hnědá-modrá

Co si myslíte o vlastnoručním ušití velmi individuálního třešňového polštáře v roztomilém zvířecím tvaru? Pomocí šablon vyrobených z lepenky, které si předem vyrobíte a položíte na látku, můžete látku odstřihnout a udělat si měkkého, roztomilého zajíčka sami. Jeho malé tělo je vyplněno hřejivými třešňovými kameny a hlava, uši, tlapky a ocas jsou vyplněny měkkou vatou.

Vytvořte si personalizovaný polštář z třešňového kamene

polštář z třešňového kamene-vyrobte-děti-látku-kočičí knoflík-výplň-barevné-šití-květiny-tečkované-měkké plsti

Polštář z třešňové jámy je také roztomilá plyšová hračka a na malé bouličce vypadá prostě roztomile. Máte přátele nebo příbuzné, kteří jsou noví rodiče? Personalizovaný polštář z třešňového kamene se jménem dítěte je skvělý dárek.

Polštář ze zvířecího třešňového kamene s odděleným výplňovým polštářem

třešňový kámen-polštář-vyrobte-děti-zvířata-látka-výplň-mísa-sklo-třešeň-kámen-oteplování-plynatost

Pokud chcete svému dítěti vyrobit polštář z třešňového kamene sami, vyplatí se ušít nadýchaný flanelový potah, do kterého je vložen skutečný polštář z třešňového kamene. Potah tak můžete prát znovu a znovu a v případě potřeby ho rychle usušit.

Originální teplo vycpaná zvířata

třešňový kámen polštář-vyrob si-medvěd-dětský-potah-látka-barevný-bílá-výplň-třešňový-kámen-ušitý-výplň

Pokud jde o výběr figurek zvířat, vaší fantazii se samozřejmě meze nekladou. Můžete snadno a levně vyrobit svá oblíbená zvířata z barevné látky sami se správným vzorem. Medvěd, slon, sova, myš nebo jiná vřelá vycpaná zvířata jsou jedineční a individuální a nepochybně s nimi přinášejí klidný spánek.

Kreativní, ručně vyráběné dárky 

třešňový kámen polštář-udělej si sám-individuální-zvířecí-sova-šij-plstěná-mísa-sklo-třešňový kámen-výplň

Nechte své kreativitě volný průběh a podle příležitosti ozdobte vlastnoručně vyrobené polštáře z třešňového kamene různým písmem, zprávami nebo pěknými přezdívkami. Našijte si například fotbalový znak a dejte dárek skutečnému fotbalovému fanouškovi.

Levandule v náplni pro příjemnou vůni 

Polštáře z třešňového kamene-šijte si-beruška-látka-šedý vzor-jednotlivě-měkké-teplé výplně

I s látkami s různými motivy a trochou fantazie můžete vytvořit hezké dárky pro malé i velké, ze kterých bude mít každý radost. Do výplně polštáře můžete přidat sušené květy levandule. Léčivá rostlina má uklidňující účinek a kombinace tepla a vůně poskytuje dvojnásobnou relaxaci.

Vyrobte si za chvilku polštáře z třešňového kamene

Polštáře z třešňového kamene-vyrobte si ponožky se vzorem barevných kravat-těsné výplně rýže, kukuřice a špaldy

Pokud nemáte šicí stroj, můžete si sáček z bavlněné látky ustřihnout na požadovanou velikost a vložit výplň z třešňového kamínku. Stačí přišít jednu stranu. Pokud to jde velmi rychle, můžete si improvizovaný polštář z třešňového kamene vyrobit sami z ponožky nebo žínky. Otvor pevně spojte nití a užívejte si tepla.

Alternativy k polštáři z třešňového kamene

Třešňový kámen polštář-udělej si sám-ušití-úvod-jehla-nit-rolka-rýžová mísa-látka-výplň-oteplení

Tepelné polštáře lze také vyrobit s jinými náplněmi, jako jsou zrna rýže, kukuřice, špalda nebo hroznová semínka, řepka nebo lněné semínko. Tato přírodní plniva se rychle zahřívají, vydávají teplo po dlouhou dobu a jsou relativně lehká.