Řemeslné nápady

Vyrobte si podzimní dekorace na zahradu sami – 11 barevných nápadů, se kterými si mohou pohrávat i začátečníci!

Blíží se nádherné období – podzim je za dveřmi a brzy nám přinese všechny své romantické barvy, se kterými vytváří svou jedinečnou atmosféru. A pokud myslíte na podzim, pravděpodobně si představíte všechny ruční práce, které nyní můžete provádět. Barevné listy, mnoho druhů ovoce, jako jsou kaštany, žaludy a bukvice, v kombinaci s větvemi plnými bobulí a dalších přírodních materiálů jsou ideální pro výrobu krásných a především trvanlivých dekorací. Doplňte přírodní podívanou na zahradě několika takovými ručními pracemi! Dali jsme dohromady pár nápadů, pomocí kterých si můžete podzimní dekorace na zahradu vyrobit sami.

Vyrobte si podzimní dekorace na zahradu sami – ozdobte zahradní stůl

Vyrobte si košík se svíčkou jako podzimní dekoraci na zahradu sami - ozdobte kaštany

Podzim stále nabízí dostatek slunečných dní, které můžeme pohodlně strávit se šálkem kávy na terase nebo na zahradě. Nezanedbávejte tedy své posezení a ozdobte si stůl vyrobením podzimní dekorace na zahradní stůl. Takový drátěný koš s podzimními ořechy, jako jsou kaštany a romantická svíčka, se ideálně hodí a je také velmi rychlý a snadný. Koš dodává dekoraci rustikální nádech, ale můžete samozřejmě použít i jakýkoli jiný kontejner. Vložte do ní svíčku a rozložte kolem ní kaštany. Samozřejmě můžete použít i jiné ovoce, když si tuto podzimní dekoraci na zahradu vyrobíte sami.

Podzimní dekorace na zahradě s vintage nádechem

Vyrobte si podzimní dekorace na zahradu sami - ozdobte přední dvorek a vstupní prostor ptačí klecí nebo lucernou

Cokoli z tepaného železa a pěkně zdobené je ideální pro vytvoření vintage nálady. Stará ptačí klec je ideální, pokud si chcete bez větší námahy sami vyrobit krásnou podzimní dekoraci na zahradu. Jednoduše ji naplňte věcmi, které spojujete s podzimem – dýně, jablka, šišky atd. Vyplněnou klec pak můžete vystavit na odpovídajícím postranním stolku nebo vedle vchodových dveří, pokud máte podzimní dekorace na zahradě, zejména v domě vchod chtějí zřídit.

Tato myšlenka také skvěle funguje s velkými lampiony.

Vyrobte si podzimní dekorace na zahradu sami – deštník s barevnými listy

Vyrobte si originální deštník jako podzimní dekoraci na zahradu sami s listím

Máte stále starý deštník, který již nemůže zcela sloužit svému účelu? Už dlouho nepatří do koše, jen se podívejte, jakou krásnou zahradní dekoraci na podzim s ní můžete vyrobit! Pokud si tuto podzimní dekoraci na zahradu vyrobíte sami, máte na výběr: Použijte pravé listí, které předem nasbíráte na pohodovou procházku s dětmi nebo použijte umělé podzimní listí. Můžete také svobodně rozhodnout o barevném schématu. Vytvořte pestrý vzor, ​​monochromatický design nebo buďte obzvláště kreativní a vytvořte rovnoměrný barevný přechod.

Deštník s barevným podzimním listím jako podzimní ozdoba venku

Ať tak či onak, začněte na vnějším okraji otevřeného deštníku a nalepte na místo několik listů (horké lepidlo pro tento účel funguje dobře). Poté vytvořte další řádek, který by měl trochu překrývat předchozí. Postupně se propracujte až ke špičce deštníku. Listový deštník pak můžete použít na zahradě jako podzimní dekoraci. Mimochodem, k tomuto řemeslnému nápadu se hodí i slunečník.

Nápad na řemeslo se skutečnou dýní

Vyrobte si podzimní dekorace na zahradu sami z dýní a listí

Pokud chcete použít skutečné dýně, doporučujeme venkovní prostor. Chladnější počasí zajišťuje, že vydrží déle než například uvnitř. Ale samozřejmě byste měli také zvolit oblast v zahradě, která není přímo osvětlena sluncem. Pokud jste takové místo našli, můžete si také tuto podzimní dekoraci na zahradu vyrobit sami. Dýni přilepte jednoduše listy a pokud chcete, vždyzelenými větvičkami.

Dýni namalujeme na bílo a ozdobíme decoupage s listy

Jasně zbarvené listy si přijdou na své, když použijete světlou dýni nebo ji předem namalujete bílou barvou. Po zaschnutí barvy se samotné listy nejlépe slepí Mod Podge nebo jiným lepidlem na ubrousky, aby byly zcela utěsněny. Na list nejprve naneste lepidlo, přilepte ho na dýni a poté na něj naneste další vrstvu lepidla. Zpočátku bělavé lepidlo se po zaschnutí stává průhledným.

Vyrobte si podzimní dekorace na zahradu sami – jiný druh květináče

Vyrobte si podzimní dekorace na zahradu sami z dýní jako květináče

Chtěli byste nápad se skutečnými dýněmi? Co takhle je použít jako květináč? Vydlabejte dýni, případně přidejte drenážní otvory nebo alespoň vrstvu drenáže a zasypte zeminou. Pak do něj můžete zasadit jakékoli podzimní květiny. A přestože tato podzimní dekorace na zahradě upoutá pozornost všech, můžete jít o krok dál a navrhnout mini nebo pohádkovou zahradu a udělat ještě krásnější podzimní dekoraci na zahradu.

Výsadba dýně a vytvoření pohádkové zahrady jako podzimní zahradní dekorace

Tento projekt je také velmi vhodný pro děti. Vydlabávání dýní, ale také sázení a zdobení květináčů bude pro malé jistě velkou zábavou. Svou vlastní práci pak můžete s hrdostí obdivovat na zahradě každý den.

Kytice vícebarevných listů

Jednoduchá kytice z větviček a pravého nebo umělého podzimního listí

A pokud už jste v procesu zdobení vstupního prostoru podzimními dekoracemi na zahradu, můžeme vám také nabídnout jednoduchý nápad. Bez ohledu na to, zda chcete, aby keře a stromy byly na podzim vykáceny, nebo sbírali na procházce přírodní materiály pro ruční práce – jednoduché větvičky s několika barevnými listy sem a tam jsou skvělé pro podzimní kytici. Jednoduše je vložte do kovové nádoby, vázy odolné proti povětrnostním vlivům nebo jakéhokoli jiného kontejneru a umístěte je na terasu, vedle vchodových dveří, na venkovní schodiště nebo na jakékoli jiné místo, které chcete. Nenašli jste žádné větve s listy? Stačí vzít holé větve a lepit skutečné nebo umělé horkým lepidlem.

Strašák z květináčů

Vtipný strašák z hliněných nádob pro podzimní zahradní dekoraci

Velmi roztomilá dekorace, která hned každého naladí na správnou podzimní náladu, je takový strašák z hliněných nádob. Hrnce si můžete namalovat, jak se vám zlíbí, ale i když je necháte v jejich přirozené barvě, bude strašák velmi osobnostní. Potřebujete dva stejně velké na hlavu a trup a čtyři menší na ruce a nohy. Malé přivažte k tělu pomocí lan (skrz drenážní otvory) a slámu přilepte k okrajům tak, aby trčela. Nyní nalepte hlavu na kmen a také okraj opatřete slámou.

Případně můžete na hlavu zasadit hezkou květinu nebo kromě slámy nasadit na talíř jako klobouk. Můžete tedy popustit uzdu fantazii a vyrobit si vlastní podzimní dekoraci na zahradu sami. Postavte strašáka na schody, na pařez nebo dokonce na parapet. Je také ideální jako podzimní dekorace na zahradní lavičku. Například nahraďte polštář vrháním místo toho strašáka na lavičku!

Představte číslo domu originálním způsobem

Nápad pro oblast předních dveří - číslo domu na bílé dýni a barevných květinách

Pošťákovi jste si pravděpodobně již poznamenali číslo domu na poštovní schránce nebo na fasádě domu. Dočasně byste to ale mohli doplnit nebo dokonce nahradit podzimní variantou. Použijte dýni jako druh znamení ve vstupním prostoru nebo na dvoře! Existují různé způsoby, jak toho dosáhnout. Pokud byste si chtěli tuto podzimní dekoraci na zahradu vyrobit sami, můžete:

Představte číslo domu na dýních a vyrobte si podzimní dekorace na zahradu sami

  • Sundejte čísla z fasády domu a zavěste je místo toho na dýně.
  • Na dýně barvou napište číslo domu sami.
  • Vyřezejte číslo do dýní a poté do nich vložte svíčky, aby byly ve tmě rozpoznatelné.
  • Použijte samolepky nebo šablony.

Na dýně položte čísla, ozdobte mašlemi a ozdobte přední dvorek

Jak vidíte, navržené dýně můžete uspořádat velmi odlišně. Srovnejte je nebo rozmístěte na různých úrovních. Můžete je také skládat na sebe. Chcete nastavit pouze jednu dýni? Pak stačí napsat číslo na velkou dýni. Ujistěte se však, že číslo je snadno rozpoznatelné na dálku.

DIY tabule jako uvítací znamení

Vytvořte jednoduché uvítací znamení ze starého nebo nového rámečku obrázku

Chtěli byste s takovým stolem přivítat své hosty? Může být vyroben rychle a lze jej použít také v jakémkoli jiném ročním období – tedy nejen perfektní, pokud si chcete podzimní dekoraci na zahradu vyrobit sami. Stačí rámeček obrázku (se sklem), jehož povrch zdrsníte jemným brusným papírem. Poté jej můžete přemalovat (nebo si můžete rovnou pořídit jeden ve své barvě). Zatímco rám schne, natřete skleněnou tabuli barvou na tabuli. Pokud první vrstva dobře nekryje, naneste druhou po zaschnutí první.

Vyrobte si podzimní dekorace na zahradu sami - vyrobte si tabulku barvou na tabuli

Nyní nechte vše dobře zaschnout, přilepte kousek pásky k zadní části rámu, aby se vytvořila smyčka a rám znovu složte. Nyní můžete nápis zavěsit na dveře díky poutku a psát na něj křídou, jak chcete.

Věnec na pilíře nebo zábradlí

Ozdobte sloupy teras nebo verand girlandami z vinné révy

Pořiďte si vrbové větvičky, vinnou révu nebo hotový věnec z větviček a ozdobte je jakýmikoli ozdobami. Ve výše uvedeném příkladu byly použity kovové formy na pečení, ale vhodné jsou samozřejmě i jiné věci. Je důležité, aby tyto barvy vynikly barvou z hnědé větví. Pokud byste si chtěli tuto podzimní dekoraci na zahradu vyrobit sami, jednoduše přivažte vybrané předměty k věnečku a můžete ji použít k ozdobení venkovního prostoru.

Lze ji báječně omotat kolem sloupů nebo trámů terasy nebo verandy, ale také kolem zábradlí balkonu nebo schodiště. Máte baldachýn? Tak se toho držte! Pokud chcete, můžete také pracovat v sérii světel a vytvářet nádherné světelné efekty ve večerních hodinách.

Věnec z kukuřice na klasu

Věnec z kukuřice na klasu pro podzimní dekoraci pro venkovní prostor s rustikálním nádechem

Další skvělý nápad na závěsný věnec je ten vyrobený z kukuřice na klasu. Svými teplými barvami vyzařují tu správnou atmosféru. Jak se vrtá? Velmi lehce! Vložte háčky do horní části pístů a poté provlékněte lano skrz tyto háčky. Abyste zabránili pozdějšímu sklouznutí pístů, měli byste použít silnější lano. Pokud ho nenajdete, můžete jednoduše mezi kukuřičné klasy uvázat stužky, které uši udrží na svém místě.

Vyrobte si podzimní dekorace na zahradu sami - skvělé nápady, které lze rychle vyladit