Řemeslné nápady

Vyrobte si šperky sami – návody na náhrdelníky, náramky a náušnice

jednoduché nápady na náhrdelníky s perlami a střapci v jasných barvách

Korálky, korálky, přívěsky, doplňky, Vyrobte si šperky sami… Objevte kouzlo ručních prací a umění vytvořit skvělý náhrdelník, nádherné náramky nebo náramky, okouzlující náušnice nebo náušnice v několika krocích. Ukážeme vám nápady, které vás určitě tak či onak inspirují. Najdete zde také pár pokynů, které vám pomohou s výrobou nádherných doplňků. K tomu můžete použít nejen zcela nové příslušenství. Staré řetězy a další šperky lze také recyklovat a zazářit v nové kráse. Stačí se podívat na náš článek.

Vyrobte si šperky sami – přidejte svůj osobní nádech

Hlína schnoucí na vzduchu je skvělá na výrobu šperků

Pokud chcete vyrábět šperky sami, musíte si nejprve pořídit všechny potřebné jednotlivé díly a příslušenství. Krásné plastové okvětní lístky růží, starožitné klíče jako kouzla ze staromódních náhrdelníků nebo různé perly ze starých náhrdelníků nebo náramků – to vše vám pomůže najít správnou kombinaci pro vaše nové bižuterie. Domácí šperky jsou způsobem, jak vyjádřit svůj osobní vkus a umění. A zároveň si užijete spoustu zábavy, to vám garantujeme. Napodobte všechny návrháře šperků a vneste svůj styl do svého vlastního uměleckého díla. Uvidíte, že při proměně svých myšlenek ve skutečnost vznikne něco inovativního a originálního. A pak můžete tento jedinečný kousek hrdě představit světu.

Vyrobte si šperky sami – buďte originální

Vyrobte si vlastní náušnice z malých pomponů

Vyrobte si šperky sami znamená udělat každého šťastným. I děti v rodině se mohou připojit a například vyrábět náramky z barevných knoflíků, které ladí s outfity do školy, jsou skutečnými poutači a vyznačují se originalitou. Řetězy s dřevěnými nebo skleněnými korálky nebo papírové korálky s retro vzory jsou vynalézavé a skvělé. Vzory si můžete také namalovat sami. Nebo můžete řetězům opatřit menší plastové figurky na drátech, šňůrách nebo stužkách. Bavlněné šňůry v různých barvách jsou zdobeny kovovými prvky a lze je nosit jako náramek nebo jako čelenku. Skvělými nástroji pro manipulaci i s tím nejmenším příslušenstvím jsou pinzety, perlové jehly a krimpovací korálky nebo spojovací kleště. S jejich pomocí si zaručeně dokážete vyrobit krásné šperky sami.

Vyrobte si šperky sami – sada náhrdelníku a náušnic

Vyrobte si šperky ze zelených mramorových koulí jako přívěsky

Potřebuješ:

 • Modelovací hmota v zelené a bílé (také ve zlaté, pokud chcete)
 • dvě přířezy pro cvočky do uší
 • řetěz
 • dlouhé očko
 • Lepidlo na šperky
 • lesklý lak na modelovací hmotu
 • Pergamenový papír
 • Řemeslný nůž
 • Trouba (kromě modelovací hmoty na sušení na vzduchu)

Vyrobte si vlastní šperky z modelovací hmoty s návodem

 1. Z každé bílé a zelené modelovací hmoty vezměte po troše a chvilku je zvlášť v rukou hněte, dokud kousky nezměknou a nejsou tvárné. Poté položte zelenou na bílý kus a hněte, dokud se obě barvy nespojí a nevytvoří mramorový efekt.
 2. Nyní k tomuto kousku znovu přidejte zelenou, bílou a pokud chcete, zlatou a hněte jako dříve, dokud se nevytvoří mramorový efekt. Nyní je barva trochu silnější. Vytvořte rovnoměrnou kouli pro přívěsek řetízku.
 3. Stejným způsobem vytvarujte dvě menší kuličky pro náušnice (obě by měly mít stejnou velikost). Vložte očko do velké koule.
 4. Odřízněte kus dvou menších kuliček, jak je znázorněno na obrázku, abyste tam později mohli připojit slepá místa.
 5. Nyní upečte modelovací hmotu na pečící papír v troubě, jak je popsáno na obalu modelovací hmoty, nebo pokud jste použili modelovací hmotu schnoucí na vzduchu, nechte ji uschnout na vzduchu.
 6. Nakonec kuličky nastříkejte barvou. Jakmile tento zaschne, můžete slepit polotovary na menší kuličky.

Tkaný náhrdelník z perel

originální náhrdelník z dřevěných korálků se schématem, se kterým si můžete pohrát

Přestože tento řetěz vypadá na první pohled složitě, nedá se vůbec vyrobit. Pokud byste si chtěli tento náhrdelník vyrobit sami jako šperk, budete potřebovat následující věci:

 • Dřevěné korálky
 • Nylonová šňůra
 • Koncovky pro řetězové zámky a objímky
 • Jehlové kleště
 1. Na přibližně 1 cm velké korálky budete zpočátku potřebovat přibližně 45 cm šňůry. Ale odřízněte trochu víc. Přebytek můžete kdykoli později odstranit.
 2. Na provázek navlékněte 12 perel a udržujte je ve středu. Protáhněte opačný konec šňůry posledním korálkem. Jak získat první tvar prstenu (schéma na obrázku výše může pomoci ilustrovat).
 3. U prostředního prstence navlékněte 5 perel na oba konce šňůry. Oba konce procházejí další perlou.
 4. Třetí a poslední prsten jsou také vyrobeny z 5 perel. Na jeden ze dvou konců šňůry navlékněte jedenáctou perlu. Přidejte pojistnou objímku a protáhněte druhý konec zámkem a všemi korálky. Kleštěmi sevřete zajišťovací pouzdro a na obou koncích odřízněte přebytečnou šňůru.
 5. Nyní můžete tyto tři prsteny zkombinovat s dalšími dvěma modely tohoto typu, přičemž je musíte provléknout prostředním. Na druhém schématu je dobré vidět, jak to děláte. Tentokrát potřebujete 140 cm provázku. Nakonec jsou konce opatřeny sponou, pomocí které můžete zavřít řetízek v krku.

Upcyklace starých perlových náhrdelníků a náramků

Vyrobte si šperky sami z perlových náhrdelníků a náramků

Pokud se vám stále povaluje spousta starých perlových náhrdelníků a náramků, můžete z nich udělat zajímavé šperky tak, že je budete navzájem kombinovat a originální náhrdelníky si jako šperky vyrobíte sami. K dokončení tohoto projektu si samozřejmě můžete také koupit nové modely nebo začít od nuly a získat perly. Pokud používáte staré, budete muset některé rozříznout a navléknout korálky na novou šňůru, abyste je spojili s ostatními náhrdelníky a náramky. Nakonec na oba konce přivažte pěknou šňůru, stuhu nebo provaz, kterým můžete hotový řetízek přivázat ke krku. Samozřejmě, pokud máte chuť, můžete také přidat spojovací prvky, které usnadní zavírání.

Vyrobte si šperky sami – návod s mušlemi

Vyrobte si šperky sami pomocí mušlí jako nápad pro začátečníky

Zbývá vám pár škeblí, které nejsou nijak zvlášť užitečné? Určitě jsou stále příliš dobří na to, abys je takhle vyhodil. A nemusíte, protože z nich lze vyrábět nádherné náhrdelníky a náramky. Větší mušle ve formě náramků by ale při nošení spíše obtěžovaly, a jsou proto vhodnější pro náhrdelníky. Pokud si takové šperky vyrábíte sami, jednoduše opatřete mušle otvory, kterými provléknete jakoukoli šňůru nebo stuhu. Protože zde bude viditelná šňůra, je vhodné použít pěkný model. Po každé skořápce také uvážete uzel, aby mušle všechny nesklouzly doprostřed, když je nesete. Vítáme také poskytnutí větší mušle s očkem nebo vázacím kroužkem, kterým můžete provléknout řetízek. Už máte vlastní přívěs.

Vyrobte si dřevěné náušnice sami

Vyrobte si šperky sami z překližky - náušnice z geometrických obrazců

Pokud chcete vyrábět šperky sami z přírodních materiálů, tyto modely z překližky jsou skvělé. Lze vyrábět širokou škálu modelů. Nejlepší je udělat několik najednou, abyste získali dokonalé šperky pro různé outfity. Pokud jste se tedy někdy dostali k výrobě šperků, využijte toho!

 • tenká březová překližková deska
 • Xacto nůž nebo nůžky
 • Lepidlo
 • jakékoli barvy
 • štětec
 • Ušní háčky
 • Skokové prsteny
 • Jehlové kleště
 • Vrták
 • pravítko
 • tužka

moderní šperky vytvářejí nápady ze dřeva

 1. Z listu překližky vystřihněte libovolné tvary. Zde můžete popustit uzdu své fantazii.
 2. Tvary pak můžete navrhnout v jakékoli barvě. Pokud chcete mít několik vrstev jako na obrázku výše, jednoduše tvary slepte dohromady, jak chcete. Alternativně mohou být dřevěné formy také navzájem spojeny pomocí spojovacích kroužků.
 3. Velmi tenkým vrtákem vytvořte v horní části přívěsku otvor a připevněte háček za ucho. Nejsnadnější způsob otevírání a zavírání vázacích kroužků je použití kleští s jehlovým nosem.

Vyrobte si šperky sami – nápady s perlami

jednoduchý návod na náramek z perel

vyrobte si hezký ruční řetěz podle pokynů

DIY náušnice macrame pro elegantní šperky

vytvořte krásné řetízky se stuhami a korálky

Vyrobte si šperky sami, hliněný nápis, drobet nápad dámy

Vyrobte si šperky sami řetízky přívěsky amulet rám nápad styling

vyrábět šperky sami náramek perly zelená modrá bílá černá fialová červená

vyrobte si šperky sami řetízek kamenný list kov romantický styl

Vyrobte si řetězy sami z originálních amuletů

Vyrobte si šperky sami řetězy zavěste mřížku nápad módní šperky

Závěsné šperky

Organizér-box pro ruční práce

Třídicí box pro lepší pořádek a přehlednost

Zeď za řetězy a šperky

Ukažte své šperky hrdě doma

jak si vyrobit šperky sami

Kroky k originálnímu šperku

Plastové perlové šperky na vlastní výrobu

Vyberte si své oblíbené perly

Prohlášení-náhrdelník-se-zelenými kameny

Řetízek z drahých kamenů

Vyrobte si vlastní šperky z perlových kamenů

Inspirace „rostoucích“

Tinker-šperky-ze-saténové stuhy-nebo-lana

Vyrobte si náramky nebo řetízky z bavlněné šňůry a saténové stuhy

Papírové perly na výrobu šperků sami

Řetězové šperky ve stylu vintage

Tinker-out-of-old-oblečení-šperky

Nápady-na-náušnice-barevné-proužky-zápasy

Řetězy a korálky-vložení do zásuvky a krabice

kreativní nápady pro výrobu šperků sami

Dřevěné korálky v zelené a růžové barvě

Náramek v pestrobarevných knoflících

drotářské šperky ze staromódních šperků

Udělejte si kutilství ve zlatě

drotárské modro-šedo-perlové řetězy

zlaté náušnice a řetízek

Vyrobte si šperky různé květiny

vyrobte si vlastní barevné náramky na knoflíky

DIY nápady pro řetěz ve zlatě

DIY šperky s barevnými plastovými částmi

Vyrobte si sami papírové kulatiny-bižuterie